Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Klau is here! ^.^

#1
Heya, lume. ^.^

Nume: Klau dar imi place sa mi se mai spuna Ridiche sau Soia.

Varsta: 15

Personalitate: I don't know. Sunt in multe feluri. Printre acelea se numara si: perversa, nebuna, amuzanta, enervanta, copilaroasa, matura, serioasa, mincinoasa, nervoasa, plictisita, talentata, ganditoare, melancolica, dulce, perfectionista si nu in ultimul rand Eu. "Eu" le cuprinde pe toate celelalte.

Ce imi place: ALBASTRU, NEGRU, Oly(nu intrebati cine e), zambiliciul limbicios, lacul de unghii negru, verdele inchis, turquois-ul, sa citesc, sa critic, sa scriu, literatura, psihologia, volei-ul, week-end-urile, cateii, pisicile maro, pozele alb-negru, ploaia, noaptea, cand ploua noaptea, jocurile, Fazan, persoanele perverse, YAOI(asta trebuie trecut pe lista "Ce iubesc"), acordurile chitarii, cartile vechi, mirosul de Pronto, migdalele, merele, lamaile, sucul de grapefruit, grapefruitul, orhideile, crinii albi, papusile chele(am ramas traumatizata din cauza unei papusi 21 ), MUZICA, stilourile fine, cerneala neagra, engleza cand nu e materie scolara, iepurii, lilecii, paianjenii, rolele, anime-urile, spaniola, rock-ul, Bach, Chopin, franceza(la lengue de l'amour 8 ), japoneza putin(suna a pasareasca in opinia mea), Anglia, Londra, China antica, epoca victoriana, Alois(Kuroshitsuji - anime-ul), muntele, apusul soarelui, dulceata de visine, ciocolata, laptele cu cacao, CAFEAUA TARE, foile albe si goale, melodia pe care o ascult acum(nu dau nume), acest forum, creioanele colorate, acadelele de visine, ochii verzi, persoanele vorbarete, discutiile interminabile, plimbarile noaptea, luna plina, lupii (mai exact urletele lor), creionul dermatograf negru, desenele reusite, momentele in care am inspiratie, apa, baile lungi, frigul, primavara, florile de cires, iarna, cum straluceste zapada in bataia soarelui, natura, zodia mea (Pesti), astrologia, chimia, sa contrazic lumea, razboaiele mondiale (pe lista cu "Obsesii"), chestiile naziste, piromanii, spitalul de nebuni, verdele turmalin, albastrul aventurin, cuvintele complicate, intregamele, vantul primavaratec, masinile Toyota, "In gura presei" (emisiunea).

Ce nu imi place: ROZUL, pitiponcii si pitipoancele, persoanele cu fumuri, fumul, vara, caldura, portocalele, lumina, ziua, soarele, toamna, mersul la scoala, rusa, India, trandafirii rosii, rosul, portocaliul, galbenul, rasaritul, infidelitatea, stereotipurile, gandacii, ramele, noroiul, frunzele uscate, bananele, creta, tablourile abstracte, marea, geografia, MATEMATICA, FIZICA, creioanele HB, pixurile cu gel, luminitele, jucariile ce canta sau scot sunete (ma ingrozesc x_x ), avioanele de hartie, Inna.

Filme preferate:
Horror - Husk, Ring, The grudge, Bag of bones, Wrong turn, The hills runs red, Drag me to hell, Shutter, Orphan.
Animatie - Tangled, Rio, Kung fu panda si mai toate animatiile Disney-Pixar si DreamWorks.
Drama-One day, The notebook, J. Edgar, Five cm per second, Hachiko si nemuritorul Titanic.

Muzica si artisti preferati: Nu ma defineste nici un gen, insa pot enumera cativa artisti. Adele, Jessie J (artist pereferat), Parazitii, Evanescence (trupa preferata), Adda, Taxi, Spike, Mecena, Cargo, Adam Lambert, Alicia Keys, ROA, Colbie Caillat, Celine Dion, Zaz, Pixie Lott, Camuflaj, Andra, Zmili, Blaxy girls, Cascada, B.o.B, Pink, Leona Lewis si multi altii. Cum vedeti e foarte diversa muzica pe care o ascult. De la rock la clasica. De mentionat ca nu ascult manele. As asculta daca as putea-o defini ca muzica, insa cum nu pot, ma lipsesc de astfel de atrocitati. -.-

Anime preferate - Kuroshitsuji, Sekaiichi Hatsukoi, Gravitation, Nana, Junjou romantica si Naruto pe acolo pe undeva si cateva OVA yaoi. Aa.. Si Kaichou wa maid-sama. Si.. Atat. Sau nu. Mai era Uta no prince-sama. En fin..

Carti preferate: "Magicianul" De John Fawles, "Iubita locotenentului francez" (acelasi autor), "Acid sufluric" si "Antichrista", amandoua de Amelie Nothomb, "Romeo si Julieta" de W. Shakespeare, "Madame Bovary" de Flaubert, "Colt Alb" de Jack London. Imi plac toate cartile pe care le-am citit dar astea in special.

Well.. Daca v-ati obosit sa cititi toate trasnaile scrise de mine atunci sper ca ne vom intelege bine. Regulamentul l-am citit si il voi respecta. Kiss-you, all!! ^.^ Bye!!
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)