Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kill me tender [+16]

#1
Kill me tender !/Omoara-ma cu grija!


A/N: Sper sa va placa noul meu fic, va rog frumos sa nu folositi avatarele fara voia mea...sunt facute de mine, so if you wanna use , please ask. Abia astept sa va aud parerile ..so please comment! XD

Characters/Personaje

Vampyres/Vampiri

[Imagine: thblairhellgrn-1.jpg]
Devona-scriitoare
[Imagine: l_d378629f5a1e4e6f965117bd529408-1.jpg]
Laurent
[Imagine: 15-1.jpg]
Marlene-lider
[Imagine: Rihanna-1.jpg]
Catherine-co-lider

Werewolves/Varcolaci

[Imagine: Scarlett_Johansson-1.jpg]
Biadora-sotia liderului
[Imagine: johnny-depp-1.jpg]
Anthony-lider
[Imagine: NicoleLinkletter3-1.jpg]
Emilee-co-lider

Demons/Demoni

[Imagine: chasecrawfordwow-1.jpg]
Cedrick-lider
[Imagine: story2-1.jpg]
Evelyna-sora liderului
[Imagine: chatwin2-1.jpg]
Daniel-co-lider

Wizards/Vrajitori

[Imagine: anne-hathaway-anne-hathaway-1235-1.jpg]
Alysha-lider
[Imagine: AlexEvanssmile-1.jpg]
Benjamin-co-lider


Prolog

Creaturi mitice, fantezie , basme, mitologie…atatea povesti fantastice care misuna pe suprafata pamantului, unele mai credibile , altele mai putin. Vampiri, demoni, varcolaci si vrajitori, de cele mai multe ori creaturi intunecate si malefice, dar nu trebuie sa se ingrijoreze nimeni, doar ei nu exista ,nu?

Insa in micul oras Deadwood din South Dakota, regulile realului nu se aplica. Vampiri , demoni , varcolaci si vrajitori se lupta pe putere iar muritori de rand nici nu observa catastrofa care urmeaza sa se intample daca spiritele nu se calmeaza. Tratatul de pace pe care l-au acceptat acum mult timp, lideri diferitelor clanuri, nu pare sa mai conteze.

O simpla atingere. Un vampir tanar si foarte puternic isi face cunoscuta prezenta , frica liderului vampirilor se dezlantuie , se simte amenintata de prezenta tinerei domnisoare, este ea insa prea naiva pentru a-si implini destinul?

Se va lasa prada tentatiei sau va reusi sa se descurce in lumea ciudata si insetata de putere?



Capitolul I: Pleasure, war and ..love?/Placere, razboi si …iubire?


I wanna run but I don't know how (Cascada-Dangerous)


Miezul noptii, intunericul acaparase in totalitate padurea deasa si plina de tot felul de vietatii. O silueta de barbat privea infricosat, ar fi vrut sa intre in padure, era indemnat de curiozitate, insa povestile care le auzise , il determinau sa aiba anumite dubii. Se zicea ca aceasta padure ar fi fost blestemata, diferite creaturi ca niste lupii imensi sau un fel de ursii foarte violentii ar fi atacat oameni, mereu se auzeau zgomote ciudate ca niste tipate de durere dar nu pareau sa fie intotdeauna umane. Luna stralucea puternic, era luna plina, insa avea o culoare ciudata …era de un portocaliu inchis…era aproape sangerie. Barbatul auzi un zgomot ciudat si tresari, inima ii batea foarte tare in piept, aproape ca auzea ecoul, ochii lui cercetau disperati dar nu reusea sa vada mare lucru in intuneric. Inca un zgomot, s-a intorsc brusc si a inceput sa alerge disperat, nu-si dorea sa moara …alerga!

Conacul urias trona in mijlocul paduri, in mijlocul acelui labirint periculos, daca nu s-ar fi putut observa lumina care se rasfrangea din interiorul anumitor camere, oricine ar crede ca era abandonat. Arata deplorabil, invechit de timp , era chiar mai batran decat locuitori, iar locuitori erau unii din cei mai varstnici oameni de pe planeta si totusi aratau atat de tineri , nu pareau sa aiba 800 de ani, aratau exact la fel ca la 20-21 de ani. Oh, minunile unei muscaturi de varcolac.
Atat de fragila si frumoasa, pacat ca avea inima inghetata de dorinta de a obtine puterea. Parul blond si ondulat se pierdea usor pe langa umerii ei albii, ochii albastri si reci reflectau perfect sufletul ei. Se plimba de-lungul camerei cu o privire ingrijorata , buzele ii treumurau usor, isi freca nervoasa mainile, daca sotul ei afla de aventura ei cu Cedrick , tot planul ei …toata viata ei…era distrusa. Rasufla greoi, trebuia sa se controleze , isi afisa usor zambetul inocent, avea noroc , frumusetea ei atat de rapitoare o ajuta mereu sa intre in gratiile dragului ei sotior.
Viata ei atat de falsa, era ca o gluma , o gluma morbida. Biadora, o fata saraca si foarte frumoasa , a trebuit sa se casatoreasca cu Anthony , fortata de imprejurari, a descoperit rapid cat de usor putea manipula barbatii, iar atunci cand l-a descoperit pe Cedrick totul parea sa aiba sens. Se indragostise pana peste cap de acest barbat rece si misterios, avea sa o ajute sa-l omoare pe Anthony si sa devina ea lidera varcolacilor.
Insa planul ei era pe cale sa se destrame din cauza lui Emilee, mana dreapta a lui Anthony, care o banuia si parea sa o urmareasca peste tot. Pufni usor intr-un ras sarcastic, fetiscana aia era indragostita de lider, credea ca poate sa-l fure de sub nasul ei? Se indrepta spre dulapul urias cu haine si isi alese cea mai atragatoare lenjerie intima pe care o detinea , se acoperi cu un halat din matase usor transparent si se aranja cat de frumos putea ea, se aseza pe pat , asteptandu-si victima.

Isi trecu nervos mana prin par , isi aprinde usor tigara , avea nevoie sa se calmeze , nu putea sa se certe încontinuu cu subalterna lui, avea incredere in ea, era mana lui dreapta, insa cateodata exagera. Cum putea sa o suspecteze pe dulcea si inocenta Biadora? Sotia lui era frumoasa, de aceea se si casatorise cu ea, dar din punctul lui de vedere nu era exact cea mai desteapta femeie. El o insela pe toate drumurile , insa ea ramanea la fel de iubitoare si dragastoasa cu el, chiar si cand afla de aventurile acestuia. Dadu buzna in dormitor, acolo statea sotia lui, asteptandu-l , zambi usor cu coltul guri si se apropie de ea. Isi lipi violent buzele de buzele ei , o dorea , ii starnea apetitul…insa nu o iubea, pentru el era doar atractie fizica si nimic mai mult.
„Iubitule…pari nervos. S-a intamplat ceva?” isi afisa cel mai inocent zambet, mangaindu-l usor pe obraz.
„Emilee, e paranoica…crede ca tu complotezi impotriva mea …pff…cateodata cred ca fata inebuneste.”
Aceste simple cuvinte ii taiau respiratia blondei, se putea citi pe fata ei ingrijorarea…insa Anthony nu parea sa inteleaga ce se intampla cu iubita lui sotie, era mult prea absorbit de propia persoana.
„Oh, dragul meu … poate e doar indragostita de tine ..”
„Hmm…nu m-am gandit la asta.”
„Eu o inteleg…cine nu s-ar indragosti de tine?” zambet dulce si mangaierile ei erau atat de sincere, incat oricine ar crede ca este doar o sotie foarte iubitoare, obtinuse ce vroia, increderea absoluta a dragului sot.
„Acum, lasa-ma sa te detensionez..” il trase usor peste ea cu un zambet pervers , saruturile pline de pasiune si noptile fierbintii erau probabil singurile lucruri pe care le faceau impreuna din pura placere.

***

Fulgi de zapada cadeau usor din cerul gri se prindeau de parul moale, usor ondulat de o noanta foarte ciudata un fel de saten cu reflexii aurii si roscate al unei persoane care mergea gratios pe gheata desi avea niste cizme cu un toc destul de inalt. Nu simtea frigul si nici caldura, insa avea un palton lung si negru care ii acoperea trupul fragil. Manusile lungi si negre ii acopereau pielea atat de alba, incat parea din alta lume, insa aici in micul orasel nimic nu era ciudat.
Mergea atat de elegant pe gheata, aproape ca patina, unii oameni se opreau sa o priveasca, desi nu era constienta de frumusetea ei, atragea privirile tuturor , oricum era prea nervoasa. Tocmai se ceratase cu Marlene , pffff! Marea conducatoare, lidera…tiran al vampirilor! De cand a aparut Devona in peisaj, domnisoara lidera parea sa fie mult mai incordata. Devona chiar nu intelegea ce vroia de la ea, era vampir doar de vreo o suta de ani, inca nu era experimentata, era un bebelus in comparatie cu restul vampirilor din oras.
Se intoarse brusc auzind pasi care se indreptau grabiti spre ea, rasufla usurata observand o fetita frumoasa cu ochii albastri patrunzatori si parul lung, drept si negru. Zambi , era atat de dragutza si sangele ii miroasea atat de dulce, ii putea observa fiecare vena cum pompa sange, se stapani, nu a gustat niciodata sange de om, prefera o dieta vegetariana, dar nu putea sa nege faptul ca mirosul o atragea foarte mult. Fata se arunca asupra ei foarte entuziasmata.
„ELINA! Poti sa-mi dai si mie un autograf!”vocea subtire si feminina plutea in aer, ii intinse cu manutele ei mici o carte destul de groasa pe care scria mare Senseless time de Caleb Black. Devona zambi larg, afisandu-si dinti albi. Elina era personajul principal din cartile ei, pe care le publica sub alt nume, deoarece nu vroia sa atraga atentia asupra ei, insa se pare ca acesta fetita era perspicace si observase asemanarea fizica dintre ea si Elina.
Mama ingrijorata a fetitei se apropie alergand de ele , in ochii ei se citeau dispararea, isi iubea fiica. Gafaia, alergase mult, se uita mirata la Devona si isi lua repede copilul in brate.
„Imi cer scuze pentru fiica mea…citeste prea mult cartile astea…” se citea o urma de repulsie in vocea femeii, o deranja pe tanara vampirita, insa ea doar afisa un zambet fals si scotand un pix din buzunarul paltonului se semna pe prima pagina a cartii. Lectura placuta micuta domnisoara. Cu drag, Elina. Scrisul ei era elegant si foarte ordonat, ii inmana cartea fetitei si ii zambii.
„Nicio problema.”se intoarse cu spatele la cele doua si isi continua drumul , se uita grabita la ceas, pierduse notiunea timpului, intarziase dinou.
Cerceta rapid strada, nu era nimeni, parea pusti. Zambi cu coltul guri si incepu sa alerge, avea o viteza incredibila chiar si pentru un vampir. In cateva secunde a ajuns la destinatie , se opri in fata unui baiat cu parul negru ciufulit si culoarea tenului putin mai inchisa, o privea aproape fermecat de prezenta ei.
„Nu inteleg, avand in vedere cat de rapida esti, de ce intarzii?”
Fata se stramba la el, incercand sa-si aseze parul ravasit de calatoria accelerata de care tocmai avusese parte.
„Laurent…esti atat de enervant cateodata!”
„Mi s-a mai spus.” raspunse aceasta afisand un zambet fermecator, se apropie usor de fata si o lua in brate dragastos, aceasta zambi, oricat s-ar fi plans de el, era ca un frate pentru ea, era singura persoana in care putea sa aiba incredere Devona. Insa baiatul , oricat incerca sa nege, avea si alte sentimente pentru prietena lui cea mai buna. Se pierdea mereu privind-o, parea aproape fermecat de prezenta acestei vampirite.
Laurent inspira adanc aerul din jurul lor, ceva nu era in ordine, ii era cunoscut mirosul intepator si dur, o apuca brutal de mana pe Devona si o obliga sa se ascunda in spatele lui.
„Ce s-a intamplat?” intreba aceasta socata si usor speriata de reactia baiatului.
„Demon.”
Silueta prindea contur, iesind din intuneric se putea observa, un baiat inalt , solid insa nu parea puternic, era chiar usor fragil, insa sub aceasta infatisare frumoasa se ascunde o persoana intunecata.Ochii turcoaz studiau situatia si imediat a aparut un zambet sarcastic si usor pervers , era curioas, vroia sa o cunoasca pe aceasta Devona, care a dat-o peste cap pe Marlene.
„Ce emotionant…poti sa te dai la o parte …nu vreau sa ranesc pe nimeni..” vocea lui era seducatoare dar in acelasi timp falsa, o facea pe fata sa simta furnicaturi, era speriata dar in acelasi timp curioasa.
„Si ar trebui sa am incredere intr-un demon?” bufni aceasta nervos, aratandu-si dinti de vampir. Fata pasi in fata, oblingandu-l pe baiat sa-i dea drumul, isi dorea sa-l vada mai bine pe marele lider, de care auzise atatea lucruri…nu prea bune.
„Laurent, calmeaza-te, ma descurc.”baiatul o privea uimit, ar fi vrut sa poata sa o apere cumva , insa Devona era prea incapatanata, a dat usor din cap si s-a indepartat de cei doi.
Cedrick se apropie cu pasi marunti de fata, studiind-o , o lua usor de mama si i-o saruta usor , cu un gest foarte elegant.
„Incantat sa te cunosc, am auzit multe despre tine..” o privea in ochii, auzise atatea lucruri, insa un lucru se pare ca a omis Marlene, frumusetea fetei. Pentru prima data in viata lui, o viata foarte lunga, se simtea amenintat de frumusetea fetei, il vrajea, buzele pale si ochii atat de frumosi.
„Nu chiar atat de incantata, toate lucrurile care le-am auzit nu te pun intr-o lumina buna.”
Rasul fortat al baiatului se auzea ca un ecou pe mica straduta, parasita de lume. Ii zambi fetei, trebuia sa stie mai multe despre aceasta fata misterioasa.
„Amuzant,in orice caz , ai vrea sa mergi la o mica plimbare cu mine? Astept de mult sa fac cunostiinta cu tine.” isi afisa cel mai fermecator zambet incercand sa o convinga pe frumoasa vampirita,avea un plan si nu avea de gand sa lase pe nimeni sa intervina, Devona era ultima piesa de care avea nevoie pentru a completa micutul puzzle pe care il formase.
Devona era emotionata, simtea cum ii tremurau usor mainile, nu stia ce sa zica, ce sa creda despre Cedrick. Trase aer in piept si zambi.
„Sigur.”
[Imagine: magic.png]
My creations (read & comment):


#2
Ola!
Un fic cu creaturi magice, sau mai bine zis de temut;)) L-am cititcu atentie, bine inteles la fiecare personaj nou uitandu-ma mai sus la cum arata;)) Prima impresie este ca te-ai stradui la acs capitol pentru o prima impresie buna:D si sincer Il ador!
Greseli nu ai avut decat una, dar am trecut foarte repede, :)) descoperind-o doar la a 2 lectura:P Ai descris foarte bine fiecare personaj ce a povestit, si iai dat fiecaruia cate o alta personalitate . Sper sa pui in curand continuarea, si sa fie la ffeel de super bun ca primul capitol succes*:*:*
[Imagine: 2e5s776.jpg]
Din focul iubirii adunam taciuni
Ce se nasc din incandescenta ploii de soare...
Unde-a ramas visul tainic de pe maini
Schitat de priviri cu-a lor patima-arzatoare?

[Imagine: k4fa84.jpg]
Noi suntem iluzii a ceea ce este muritor, iar scena este o iluzie a vieţii.
"El nu credea in nimic, cu exceptia viciului insasi si a unui zeu viu care exista pentru singurul scop de a face posibila satisfactia fata de rau."


[Imagine: chibi_2442.gif]
Emyleene, chibi-ul lui fake_fate

#3
Uhh..am ajuns si eu pe aici, imi cer scuze ca am intarziat, insa aveam cv trebuta T^T..una putin mai mare :D


Uii, sa incepem

Pentru inceput vreau sa te felicit pentru modul in care ai descris, si pentru felul in care ai imbinat naratiunea cu descrierea. Mi-a placut ca nu ai grabit actiunea, si nici nu ai sarit de la o idee la alta fara nici o logica .

Nu am cautat dupa nici o greseala, sau alte chestii de genul acesta, si tin sa te felicit si pentru estetica. Mi-au placut de asemenea si pozele, iar Benjamin e o bunaciune :X [Asa-i ca mi-l imprumuti si mie nitel :-".. doar diseara :-" ]


ahh...intr-un cuvant este fenomenal, si abia astept sa citesc urmatorul capitol

Felicitari =]
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#4
A/N: M-am gandit sa continui aceast fic, am deja careva capitole pregatite, spre sa va placa. Orice sugestie/critica/comentariu este bine venit.Ah in caz ca va intrebati dc postez de pe alt cont, asta e contul meu vechi care il pierdusem la un moment dat cand zup a avut niste probleme dar acum l-am recuperat XD


Capitolul 2: Can you keep a secrect?/ Poti sa tii un secret?


I need another story
Something to get off my chest
(One replublic-Secrets)


Cedrick ii intinse usor bratul afisand acelasi zambet seducator si senzual care il folosea pe toate femeile, insa fata nu avea incredere in el, il privii sarcastic, era ca o gluma proasta, nu putea sa aiba incredere in el.
„Da-mi voie sa te conduc catre un loc mai frumos unde sa discutam.” insista acesta , se simtea chiar jignit de atitudinea fetei, il refuza…il indeparta, cum nicio alta fata nu mai facuse.
„Spunem destinatia si ma descurc si singura pana acolo” cuvintele rostite asa dur cu o voce atat de placuta il amageau pe baiat, expresia fetei exprimand incercarea de a-l indeparta .
„Bine, la cascada …insa nu cred ca o sa poti sa tii pasu cu mine”
„Amuzant, insa cred ca tu o sa fii cel care o sa fie nevoit sa tina pasul..” raspunse ea afisand un zambet micut, si in urmatoarea secunda , disparu, simtea viteza , cum trecea pe langa orice , se simtea asa bine, parca uita de orice problema, simtind aerul proaspat si fulgi usori de nea lovindu-se de fata ei care chiar daca parea fragila, era mai dura decat marmura.
A inghetat pentru o secunda , rase usor si o urmari pe fata.

Departe…pe taramul vrajitorilor, un loc magic si ciudat. In mijlocul unei paduri , acoperita de copacii inalti si batraini, trona exact in centru o cascada impresionanta care chiar daca ningea,temperatura fii foarte scazuta, nu conta, ea ramanea la fel de superba, valurile usoare de apa calda se varsau in micutul lac . Totul era acoperit de o patura pufoasa de zapada , totul era rece si alb, inghetat, totul inafara de cascada, care emana caldura si frumusete. Se opri uimita, luata prin surprindere de natura care o inconjura, trebuia sa recunoasca ca Cedrick alesese un loc minunat.

„Esti rapida.” zvonurile erau adevarate, era un vampir tanar , neexperimentat, insa depasea in viteza pe aproape oricine, poate chiar si pe liderul demonilor.
„Treci la subiect” batea usor din picior nervoasa, nu avea de gand sa inghita toate complimentele false pe care probabil le arunca la toate fetitele prostute cu care avea de a face.
„Corect. Problema e simpla, eu iti ofer protectie in schimbul loialitatii si ajutorului tau.”
„De ce as avea nevoie de protectia ta?”
Isi afisa dinou zambetul perfect, razand usor sarcastic , de parca raspunsul era mai mult decat evident. Satena il detesta din ce in ce mai mult, atat de arogant .
„Simplu. Suntem in razboi, un razboi ascuns, iar creaturile atat de tinere deobicei nu rezista prea mult, mai ales ca draga ta lidera nu pare sa te placa prea mult si nu o sa-ti ofere , probabil nici un pic de protectie.”il privi uimita, avea dreptate , insa nu putea sa inteleaga de ce ii oferea tocmai el aceasta protectie.
„Nu inteleg ce beneficii ai tu din aceasta situatie. Presupun ca nu faci asta doar din pura bunatate.”ultimele cuvinte le pronunta apasat si sarcastic, facandu-l pe lider sa zambeasca.
„Am motivele mele care as prefera sa le tin pentru mine , momentan. Toate la timpul lor draga mea.”
„O sa devin oficial protejata ta?” tonu mirat pe care il folosise il amuza pe Cedrick, fata chiar stia legile. Nu se astepta sa mai existe oameni care sa se intereseze de istoria magica a acestui oras, mai ales o creatura asa de tanara. Acum trei sute de ani, la sfarsitul primului razboi , in cadrul tratatului de pace s-au intocmit si o serie de legi, una din cele mai importante fiind cea care se referea la protejati. Fiecare lider avea dreptul la un protejat din orice rasa, de care nimeni nu avea voie sa se atinga in nici un fel, insa desigur trebuia sa ai un motiv destul de bun pentru a face pe cineva protejat. Liderul varcolacilor o avea pe draga lui sotioara , care il insela cu Cedrick desigur iar Lidera Vrajitorilor pe co-liderul lor. Numai el si Marlene nu-si alesesera , insa el avea un plan special cu locul asta, iar acum s-a ivit ocazia perfecta pentru al folosi.
„Ma bucur ca stii legile. Da, oficial.”
Devona zambi cu coltul gurii, acum nu putea sa-l refuze oricat de mult il dispretuia, titlul de protejat era ceva special, insemna ca era foarte importanta pentru Cedrick, simtii cum rosea putin, nu nu nu ! Rasufla greoi, isi dadu o suvinta dupa ureche , mana ii tremura putin . De ce ea? Liderul era cunoscut pentru numeroasele amante, insa niciuna nu inseamna mult pentru el, nu iubea pe nimeni.
„Accept..”raspunse cu jumatate de gura , avea de ales? Trebuia sa invete sa supravietuiasca in lumea asta ciudata in care ajunsese mai mult sau mai putin, din greseala.
„Perfect. De asemenea as dori sa vii sa locuiesti cu mine, conacul meu e urias, am loc ! O sa fii in siguranta mereu.”zambea larg , afisandu-si toti dintii perfectii si albi, planul lui mergea perfect, in curand obtinea tot ce si-a dorit asa de mult , si totusi nu stia de ce era atat de entuziasmat de prezenta Devonei.
„Ah..nu stiu …adica ..huh?”
„Shh! Aranjez imediat sa-ti aduca lucrurile din apartamentul ala mic ..” isi scoase imediat telefonul din buzunar si incepu sa vorbeasca, mai mult sa dea ordine, fata il privea muta de uimire, era aproape imposibil sa-l refuzi, dadu amuzata din cap. Oricat de mult il detesta pe liderul demonilor, asta era unul din cele mai bune lucruri care i-se intamplasera de cand devenise vampir.
„Acum trebuie sa ne grabim, urmeaza-ma.” Chiar daca nu era sigura de ce se intampla in jurul ei, fata il urmari , lasand in urma micutul colt de rai. Pe o straduta neimporanta , destul de prost pavata , exact la marginea paduri, se afla o masina lunga si neagra , un Rolls Royce, care se afla intr-un contrast exagerat in comparatie cu restul peisajului. Cedrick i-a deschis usa de la masina, comportandu-se ca un gentleman perfect , Devona a ramas uimita pentru cateva secunde, se simtea de parca tocmai a intrase intr-o lume paralele unde ea era deodata un star de cinema.

***

Se auzeau tot felul de zgomote violente, zguduituri , parca cineva distrugea biroul domnisoarei Marlene , doamne cine ar indraznii asa ceva?!Chiar ea. Trupul ei care parea asa gentil si frumos se transformase intr-o fiara , care arunca si distrugea tot ce ii statea in cale. Furia ei era puternica, dar avea si motive sa fie ingrozita, Cedrick ii distrugea toate planurile, i-a stat prea mult timp in cale.
„ O SA-L DISTRUG!” tipa aceasta aruncand o vaza de cristal spre Daniel, care o prinse gratios. Catherine parea inspaimantata , statea intr-un colt , parca asteptand ca lidera sa-si revina.
„Te rog, Mar’ …revinoti, daca distrugi nu o sa rezolvi nimic..” ii zise barbatul afisand un zambet sarcastic.
Bruneta il impinse senzual dar puternic pe barbat in perete , zambindu-i pervers.
„Nu-mi spune tu mie Mar’ … o sa gasesc eu o solutie ca deobicei…”
„Cedrick s-a gandit la toate, ca deobicei. O sa o faca oficial pe Devona protejata lui ..cea ce rezulta ca nu te poti atinge de un fir de par de-al ei ..si in acelasi timp nu ai voie sa o excluzi . Desigur ca nu o sa fie niciodata cu adevarat inclusa in clanul vampirilor ..dar o sa stie destule cat sa poata sa te distruga. Deci i-a spune-mi cum o sa iesi din asta? Ti-am spus sa nu o indepartezi pe fata ..dar nu iti place sa asculti de alti , nu-i asa?” ii zise aceasta mangaindu-o usor pe obraz.
„ Inca te am pe tine dragul meu demon tradator…” il saruta usor , dar isi retrase rapid buzele ducandu-se catre Catherine care inca statea intr-un colt , urmarind scena.
Daniel afisa un zambet sarcastic si apoi rase , scurt si rece.
„Liderul nu are incredere in mine…nu are incredere in nimeni …stiu la fel de multe cat orice alt demon…”
„ Da ..dar ai potential…daca nu poti sa-i castigi incredere ..atunci doar afla” zambi aceasta arantandu-si dinti albi si perfecti.
„Nu pot pur si simplu sa ma bag in treburile lui…dupa cum stii eu nu am nici un fel de protectie…deci daca se afla ceva despre tradarea mea ..o sa fiu mancat de viu. Si nu cred ca vampirita si-ar dori asa ceva?!”
„De ce nu ? Chiar tu ai zis ca nu stii mai multe decat orice alt demon? Esti usor de inlocuit.”
„Draga mea..niciun alt demon nu ar risca sa-l tradeze pe Cedrick…totii sunt absolut infricosati de el..dar eu ii stiu punctele slabe..am fost prieteni buni , inainte sa ajunga marele conducator. Si plus nici un alt demon nu ar putea face asta .” se apropia usor de ea si ii atinse usor gatul „ si sa te faca sa simti furnicaturi in tot corpul” o saruta usor pe gat si pleca din camera zambind.
Catherine respira greoi si isi dadu o suvita din parul negru si scurt dupa ureche , relatia dintre lidera si acest demon o speria cateodata, nu avea incredere in el, ce s-ar putea intampla daca el era defapt trimis de Cedrick..sau poate se afla ..si avea sa fie torturat pana spunea secretele lui Marlene…si ale clanului..si tot.
„Cathy ..se pare ca trebuie sa gasim o portita..trebuie sa o distrugem pe Devona ca sa ajungem la liderul demonilor…si asta se pare ca nu o sa fie asa usor cum credeam..”
[Imagine: amesiggie.jpg]

The bitterest feudes are always labours of love

[Imagine: itachisig2al4.png]

#5
Imi place ficul tau.O ador pe Devona-mai precis personalitatea ei.Biadora si Anthony mi se par obisnuiti,adica fiecare sot si fiecare sotie isi insala partenerul de viata in sec 21,dar Cedrick este un profitor afemeiat care se crede atotputernic.Sper ca Devona sa-i dea o lectie.Se pare ca Cedrick o apreciaza pe vampirita si sunt curioasa de ce.Nu voi comenta greselile gramaticale deoarece nu m-am uitat dupa ele.Succes in continuare si astept nextul!

#6
A/N: Thanks for the support. Perenelle , hmmm da ,poate ca Biadora si Anthony nu sunt deosebiti din punctul asta de vedere, insa Biadora are alte planuri, e mai diabolica decat pare. :D Spre sa-ti placa incontinuare. Enjoy! XD



Capitolul 3: Can I have an objection ? Uhm… I guess not./Pot avea o obiecţie? Uhm ... Cred că nu




I dont think you really wanna do it right now
Not now with me (with me), dont start with me (with me)
(Rihanna-Hole In my head)



Muzica canta usor intr-o camera din castulul urias al lui Cedrick. Fata statea pe pat si se privea in oglinda, studiase aceasta camera de atatea ori incat numai stia ce sa faca, intrase usor in panica. Totul in camera parea sa fie atat de perfect , exact asa cum si-ar fi dorit ea, exact pe gustul ei. Cat de multe lucruri stia aceast om despre ea? O urmarise? Stia chiar totul? Era inspaimantata…inghitea in sec, incearcand sa inteleaga ce sa se intampla in jurul ei. De cand devenise ea asa importanta?
Pereti de un verde pal si foarte cald , patul decorat cu inflorituri din metal care parea dintr-un secol de mult apus, lenjeria de pat atat de eleganta si finuta, dulapurile de culoare inchisa foarte spatioase si mai ales oglinda imensa care se afla deasupra unui coltar , perfect pentru toate obiectele de infrumusetarea ale unei femei si mai ales tona de parfumuri scumpe pe care o gasise, ca un fel de cadou de bun venit o faceau sa se simta ca o regina in propriul ei paradis.


Reflexia din oglinda arata o fata imbracata intr-o pereche de pantaloni scurti si pufosi si un maiou asortat, parul era prins neglijent intr-un coc foarte ciufulit si ochii ei caprui devenisera acum de un verde puternic . Tristetea si ingrijorarea aveau un efect foarte puternic asupra ochilor ei , numai suporta sa se uite in oglinda , se ridica brusc si incepu sa se invarta prin camera.
Usa de lemn se deschise cu un scartait puternic, afisand acelasi zambet usor sarcastic , Cedrick o studia acum din cap pana in picioare pe domnisoara din fata lui , trebuia sa recunoasca ca nu se astepta sa o gaseasca asa ..destul de sumar imbracata, simti cum i-se pune un nod in gat, daca ar fi avut o inima probabil ar fi batut mult mai repede decat normal. Respira greoi , trebuia sa se obisnuiasca cu prezenta ei acolo, ce era pana la urma asa de special la ea?
Devona observa cu greu aparitia lui Cedrick, fiind mult prea absorbita de problemele ei, i-se opri pentru o secunda respiratia si apoi arunca pe ea rapid un halat de matase negru si se uita urat la baiatul care statea in usa ei privind-o.
„Nu stii sa bati la usa?”
„ Se pare ca nu , dar destul despre mine , acum ca vei deveni protejata mea , imi vei afla cel mai pretios si important secret al meu, vei fi singura care stie acest lucru…si stii foarte bine ce se intampla daca incalci acest juramant sacru.” fata ramase cu gura cascata, nu credea ca o sa respecte tot ritualul, zambi usor cu coltul guri, nu ar incalca niciodata un asemenea legamant, chiar daca liderul demonilor era un manipulator , a fost singurul, inafara de Laurent, care i-a oferit protectie.
„Desigur.”
„Eu nu am timp sa iti explic , asa ca o s-o las chiar pe Evelyna sa o faca…Eve..hai intra . Trebuie sa plec la o intrunire, vorbim dupa.” Barbatul pleca din camera si in locul lui aparu o fata inalta , foarte slaba cu un par perfect drept de un blond-roscat aproape de portocaliu, bretonul un pic prea lung ii acoperea putin ochii de aceeasi noanta puternica de turcoaz ca al lui Cedrick. Era cu adevarat o prezenta interesanta , atat de fragila si frumoasa intr-un mod foarte ciudat. Buzele carnoase de o culoare usor portocalie incepusera sa se miste suav.
„Buna, eu sunt Evelyna , sora lui Cedrick.”
Cuvintele au lovito ca o tona de caramizi, cum? CE? Deci asta era marele lui secret, trase o gura de aer, asta chiar era important, daca cineva afla ..fata asta firava ar fi fost in pericol.
„Devona…incantata…wow, nu ma asteptam la asta.”
„ Cred ca asta este si idea. Cedrick a reusit sa-mi ascunda identitatea foarte bine. Sunt considerata una din amantele lui, a si adus o groaza de fete in casa ca sa nu fiu eu singura care locuieste cu el, sa nu dau de banuit.” Raspunse aceasta afisand un zambet subtil.
„Si amantele pentru el nu inseamna absolut nimic?”
Roscata rase usor amuzata de inocenta Devonei, se pare ca nu stia prea multe despre lumea in care traia.
„ I-au rapit acum mult timp una din amante ..ca sa-l convinga sa se predea…au omorat-o in fata lui, el a inceput sa rada..de atunci nu mai sunt interesati de amantele lui.”
Fata ramase muta de uimire, nu credea ca el putea sa fie atat de rece , simtea acum o repulsie si mai mare fata de el si totusi acum intelegea in ce pericol se afla Evelyna constant, daca se afla ca ea este sora lui, si totusi ar fi putut sa o faca protejata lui…in schimb el o alege pe ea.
„Dar putea sa te faca protejata lui…de ce eu? Ce sunt eu pentru el? Sunt o straina..”
„As vrea sa stiu si eu de ce…se pare ca esti o piese foarte importanta in jocul lui pentru putere..”zambi usor Evelyna…o privea acum pe fata din fata ei si intelegea de ce era asa dezorientat fratiorul ei, se simtea amenintat de aceasta fiinta atat de puternica, naiva si frumoasa, daca exista pe planeta o fata care sa-l schimbe pe fratele ei..era cea care o privea acum.
„Nu prea inteleg de ce …sunt foarte tanara si lipsita de experienta..nu inteleg cu ce as putea sa ii fiu de ajutor.”
„Atunci de ce ai acceptat?”
„Sunt neajutorata …lidera vampirilor ma uraste, nu stiu exact de ce, si daca nu fac parte din clan, o sa fiu foarte usor eliminata din peisaj. Fac tot ce pot sa supravietuiesc, chiar daca asta inseamna pact cu diavolul.” Raspunse aceasta afisand un zambet.
„O sa vezi ca fratele meu nu e chiar asa de rau daca ajungi sa-l cunosti.”
***

Statea in biroul lui, concetrat asupra hartiilor din fata lui, citise si recitise contractul ala nenoricit de pace in speranta ca ar putea gasi ceva care sa-l avantajeze. Era stresat, intrunirea cu restul demonilor il enervase mai mult, toti erau extrem de curiosi cu privire la Devona, mai ales Daniel. Nu putea sa aiba incredere in nimeni, trebuia sa-i minta pe toti. Asa ca le-a zis o minciuna gogonata privind dragostea lui pentru vampirita si cum aveau sa se casatoreasca, pff, cat de fraier sa fi sa crezi ca liderul demonilor putea sa iubeasca vreodata pe cineva, infara de surioara lui draga.

Usa din lemn pretios a vibrat usor sub ciocaniturile gentile ale unei persoane misterioase, Cedrick se uita in gol la usa , nu vroia sa vorbeasca cu nimeni , s-a prefacut ca nu auzit, probabil persoana o sa plece pana la urma. Inca cateva ciocanituri dar de data asta persoana intra. Era pregatit sa omoare pe cineva, dar dadu ochii cu Eve, rasufla usurat si apoi ii zambi .
„Chiar m-am ingrijorat pentru o secunda, credeam ca nu ma mai respecta supusi.”
„Oh scuzati-ma , oh lider prea puternic!”raspunse aceasta pe un ton ironic, il cunoastea prea bine pe Cedrick ca sa mai poata fi cumva influentata de fatada de tiran pe care o afisa fata de restul demonilor.
„Foarte amuzant, Eve.” Isi dadu ochii p este cap teatral, cateodata il deranja atitudinea ei.
„Trecand la subiect. Foarte interesanta Devona. Nu ai mentionat cat de frumoasa e, parca o intrece pana si pe minunata regina a varcolacilor.” Ultimele cuvinte aproape ca le scuipa, o detesta din suflet pe Biadora.
„Stai calma ca nu am luato pentru frumusete, este foarte puternica, pentru un vampir atat de tanar, cu putin antrenament o s-o inlocuiasca foarte usor pe Marlene.” Cuvintele lui Eve il pusesera pe ganduri. Mai frumoasa decat Biadora? Inocenta care o invaluia o diferența clar de blonda, nu era sigur daca era frumusete sau pur si simplu sarm, modul in care zambea, parul lung si saten , putea sa te distraga dar nu pe el, nu pe marele lider, care putea sa aiba orice femeie vroia. Inafara de mica, inocenta , puternica…superba vampirita care era cel mai important pion din jocul lui.
„Nu te cred ca nu ai observat aspectul ei fizic. Si cum poti fi asa sigur ca o sa vrea sa o inlocuiasca pe lidera vampirilor? Nu pare genul de persoana interesata de putere, socant!” Rase aceasta foarte subtil.
„Nu cred ca o sa aiba drept de veto.”
[Imagine: amesiggie.jpg]

The bitterest feudes are always labours of love

[Imagine: itachisig2al4.png]

#7
Uffff!A...a fost ...a fost atat de frumos.Eve mi se pare o fata de treaba si cred ca ea si Devona vor deveni cele mai bune prietene.Cred ca Cedrick incepe sa se indragosteasca de vampirita.Nu m-am uitat dupa greseli gramaticale(ca de obicei).Ficul e grozav si te roooooooooog din toata inima sa pui mai repede nextul!
"Nimic bun nu se poate naste din ura" RomeoxJuliet



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Angels don't kill Savarina Ali 4 4.309 20-01-2012, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  I'll kill you tonight Wolves 56 24.476 06-01-2012, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Kill by Anita MisS.sAdiStic 2 2.509 26-05-2010, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Katarina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)