Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere aveti?
Foarte frumos
80.95%
17 80.95%
Destul de dragut
19.05%
4 19.05%
Naspa
0%
0 0%
Nu mai scrie one-shoturi
0%
0 0%
Total 21 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Just some one-shots

#11
hdfcbdjscv djscv djscv djsvc djscdcs,lnbdksbdlasdmn;asndldsdbsapmspamdskdbkvspambndkdvdspamsppamspamspam.m,sa​nssp​amspsaspam.dfdfgdvjddcvdcspammmm.

#12
T~T Imi vine sa plang [si asa aveam o stare nostalgica]. A fost atat de superb capitolul asta incat nici nu mai imi pasa de micile greselute de tastare pe care le-ai avut> :-< Descrierea a fost asa de frumoasa ^^ Ai descris atat de frumos, de superb ^^ Chiar mi-a trecut un mic fior prin piele. Simteam ce simtea Denis. A fost atat de trist. :-<. Naratiunea e frumoasa si ea ^^ Actiunea deloc grabita si dialogul nu este sec. Ahh ce-mi plac sfarsiturile de genul asta ^^. Pfff gata nu mai comentez nimic ca ma apuca plansul aici. A fost foarte frumos acest one shot si sa mai faci ^^. Buh bye!:*
[Imagine: EnvYQ.png]

#13
Am trecut si eu pe aici din pura curiozitate ( desi cam tarziu ), si pot spune ca sunt placut surprinsa. Imi pare rau ca nu am trecut mai repede pe aici. Acest capitol este absolut senzational. Este atat de trist. Of, doamne ma apuca plansu' aici. Descrierea este excelenta, actiunea deloc grabita, dialogul nu este sec deloc, iar naratiunea este super. Dupa greseli de tastare nu am stat sa ma uit. A fost un one shot superb. Bye
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#14
Well dear, cum am promis am venit şi eu cu un comentariu. Voi lua cele trei parţi pe rând ca să nu vorbesc în mare sa te ameţesc.

Partea I.
Descrierea, destul de ok, se putea şi mai bine, părerea mea. Naraţiunea este destul de ok. Dialogul in unele parti este cam sec dar in rest mie mi-a placut. Acţiunea, puţin cam grăbită, de ce spun asta? Pentru că pe mine una m-ai luat din avion, s-au certat, s-au despartit ca el a întârziat. O.O" La um moment dat eram de-a dreptul ameţită.

Partea a II-a
Well chiar mi-a placut, blondului ăluia i-ar trebui o proteza nouă pentru că o sa îl scap eu de rânjitori. >:) Revenind la fic. Descrierea îmi place cum ai descris mai ales partea hentai (nu e a buna iar devin perversă T.T" ), naraţiunea este ok, dialogul nu este sec, sub nici o forma. Acţiunea nu mii se pare grăbită dar nici ca melcul, so bravo.

Partea a III-a
Well destul de morbidă, chiar şi pentru mine. Adică să se omoare? O.O Oricum eu sunt mai sadică aşa că partea în care Denis se tăia cu acel ciob de sticlă mi-a plăcut mult şi la fel ca unui vampir mi-ai făcut o poftă de sânge de-mi curg balele. Descrierea, mi-a plăcut, chiar mi-a plăut mult. Naraţiunea este ok, dialogul nu există so nu pot spune nimic despre el. Acţiunea nu este deloc grăbită aşa că este bine. Sper ca, comentariul meu să nu te fi deranjat. Bye şi mult succes.

#15
O Doamne T.T ... e atat de ..frumos...adica da, e morbid. aia s-au omorat dar...descrii foarte frumos si desi eu nu pricep cum de e oneshot cu 3 capitole asta nu conteaza. e minunat. Inca imi vine sa plang dupa citirea ultimului capitol. Multumesc mult ca m-ai anuntat, sper sa mai scrii:) zbai >:D<
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#16
Haa ?! Acest capitol a fost pur si simplu mirific , mai ca mi-au dat lacrimile , ce naiba :]]Nu pot sa imi dau seamna cu Dumnezeu ai descris sentimentele asa de bine :o3 . Deci pur si simplu mi-a placut ! Geseli de tastare nu am vazut , :-? , nici nu cred ca au fost , si daca da , sa stea acolo pana vin eu sa le dau un edit :]] , si nu o sa ma grabesc sa vin :]] . Naratiunea a fost si ea bunicica , nu am ce comenta . Scrisoarea aceea insa , a fost cireasa de pe tort >:D< ! Chiar mi-a placut mult ! Pai , cam atat am avut de zis ... spor la scris si multa inspiratie ... Ja ne !
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#17
'Neata.
O sa comentez per total,ca altfel se termina si vacanta pana ispravesc eu.Nu,nu e de rau,doar ca sunt foaaaarte lenesa.Asa,cum ziceam...
Repetitiile exacte cu inima sfaramata in mii si milioane de bucatele,la fel si cea despre copacii trecuti de vremea lor nu prea au fost pe placul meu,ai fi putut folosi expresii diferite care sa exprime acelasi lucru.La capitolul 2 mi s-a parut cam aiurea ca tot ziceai "dupa 5 minute" sau alte chestii de genul.Sunt sigura ca in timp ce Alex o viola nu le mai pasa lor cate minute treceau.Puteai sa zici "curand" sau "dupa aceea" etc.
Da,asta am avut de reprosat.
In rest mi se pare OK,la descrierea din primul capitol nu taxez fiindca e o belea si pentru mine...Care mi-a placut cel mai mult?Indiscutabil,3.Sentimente descrise foate bine si un final pe gustul meu.
Am exagerat cumva cu criticile? Nu sunt critici,sunt sugestii ce pot fi imbratisate pe viitor.Iarasi m-am intins cu reply-ul...Ahh,da,cam asta aveam de spus.Wow,si inca e inceputul vacantei!

"Do you really want me dead or alive/ To torture for my sins? "

Caz inchis, joc terminat, trage-ti fermoarul. Pana si un orb vede asta!
(George Rathbun)

[Imagine: 18m8pl.jpg]

#18
Ce bine ai spus, regrete cu efect intarziat. Normal, propozitia asta nu ar avea nici un sens dar in conteztul asta decizia ta de a combina aceste cuvinte a dat un rezultat bun.
Si whoo, ce scrisoare, fata aia trebuie ca a suferit mult. Nu mi-am dat seama pana acum de acea dragoste pe care o aveau unul pentru celalalt, awsome!
Uhm, asta pana ajung la partea cu...moartea. Asta ar trebui sa fie ceva mai mult decat iubire, ar trebui sa fie dependenta, sa fii in stare sa iti faci asa ceva, GEEZ. Ma ia cu tremuratul aici. Parca vad imaginea aceea, cu el plin de sange si cioburi peste tot. Brrr.
In fine, ai descris foarte frumos toata actiunea, pacat ca nu vedem un happy-end, ne? Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#19
Yote c-am ajuns si eu p-aci! ^_^
pai, foarte nostalgic. Imi pare rau pentru dargostea lor neimplinita, sincera sa fiu, ma asteptam la un astfel de final.
descriere ai avut din plin asta m-a bucurat
naratiunea e ok, mi-a placut
actiunea parca ai grabit-o in al doilea caop dar in ultimul a fost ok
dialogul...parca n-a fost acolo, eu una n-am vazut.
scrisoarea aceea se cunoste ca a venit din inima, chiar m-a atins pe suflet... e f dureros sa stii ca ai pierdut pe cineva pentru totdeauna, si ca nu se va mai intoarce niciodata.
asta e cea mai mare suferinta pe care o poate indura cineva.
cam atat si te mai astept si cu alte idei ^_^
chu&gamabte!

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#20
so pentru ca ai fost atat de suparata de ceea ce ti-am zis incat m-ai atacat uite-ma aici. nu te astepta la critica de genul: vai ce frumos eee!! eu nu scriu asa ceva. nu ti-ai dat seama in ce te-ai bagat dar iti arata:)
deci ai vrut sa citesc, uite ca citesc.
Prima parte
Prima greseala daca el alerga chiar crezi ca ar fi in stare sa formeze o fraza atat de elaborata?;)) Sincer, mie mi s-a intamplat si eu de abia am reusit sa balbai o scuza acolo, nici nu ma mai gandesc sa foloseasc asemenea vocabular.
Apoi te repeti in cateva locuri. Iar atunci cand tipul, Denis are acea amintire folosesti niste diminutive care nu au ce cauta intr-o descriere. Adica nu povestesti unor copii de 2 ani sa le spui de minutele, albinute, manute, ierbuta si etc. Au si ele locul lor, dar in povestea ta nu este locul lor.
Din prima parte personajele au o personalitate hm...flexibila pot spune, alt cuvant nu pot gasi.
Deci construiestele un caracter si ramai la el. La inceput ea este o scorpie de-a dreptul ca in amintirea lui Denis sa fie o adevarata fata inocenta si putin timida. El este invers, la inceput este pampalau iar in amintire este un adevarat Don Juan....

A doua parte
sorry nu am putut sa il citesc deja ma doare capul. Invata sa pui punct, unde sa pui punct. si eu am probleme cu asta dar tu ai si mai mari probleme decat mine, sincer. Apoi blondul, blondul, blondul, bruneta, parul, par...deci ai o groaza de repetitii.
idea nu este rea chiar daca nu este foarte originala si tu nu povestesti rau. ai unele paragrafe chiar bune;) mai lucreaza.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)