Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Junjou Romantica

#31
:love: Iubesc acest anime . Totusi ma irita faptul ca Misaki nu-i spune niciodata lui Usagi ca-l iubeste, asta e partea cea mai grea in orice fic, manga sau anime pe care l-am vazut pana acum. Si personajul meu preferat este Usagi.

#32
Vai,dar cum sa nu trec eu pe aici 8 Pur si simplu iubesc chestia asta.Toate cuplurile au ceva al lor,dar Misaki si Usagi sunt preferatii mei.Ma fac sa rad non-stop apucaturile lui Usagi si ma face sa ma dau cu capul de birou incapatanarea lui Misaki sa nu ii spuna ca il iubeste.Ce naiba,are gura lipita cu ceva? 21
[Imagine: tumblr_mihybjaQlI1rnvpygo1_500.gif]

#33
Sariti-mi in cap, nu va blamez, dar c'mon, tot ce am vazut in Junjou Romantica a fost, ahem...
SEXSEXSEXILYSEXSEXSEX.
Si hai sa zicem ca asta nu ar fi un motiv de ingrijorare, din moment ce vorbim despre un yaoi/shounen-ai, dar frate, toate conflictele erau exact aceleasi, fiecare cuplu era exact la fel, doar ca aveau nume si infatisare diferite, sa nu mai zicem ca toate erau stereotipuri.
Mereu trebuia unu' sa-l prinda pe celallat cu vreo femeie si sa inceapa sa se gandeasca "doamne, ma inseala? nu ma iubeste? dar stai, oare de ce imi pasa, nici nu suntem inpreuna? ce sa fac? am facut sex, deci ma iubeste, nu?". Adica, serios, de cate ori ati auzit asta pe parcursul animeului? Same goes for Sekaiichi Hatsukoi, dar slava domnului, acolo nu aveam cate o scena *ahem* in fiecare episod.
Cel mai OK cuplu mi s-a parut Junjou Terrorist, a carui conflict a fost rational si aproape de realitate, avand in vedere diferenta de varsta si statutul dintre cei doi. Nu zic ca trebuie neaparat sa fie realist, pentru ca nu trebuie, insa la un moment dat devine de-a dreptul plictisitor cand te uiti la acelasi lucru mereu.
Da, daca esti o fana din aia pentru care nu conteaza ce e atata timp cat e, e bun, insa dupa mine nu merita.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#34
Is noua deci nu prea stiu multe pe site Mdeterminated, unde pot vedea anime`ul , online subtitrat , aici ? MyaomingMhahaha

#35
E tare animeul,e romantic si sweet...personaj preferat pai...Misaki desigur.E incapatanat si foarte dulce.Si din cate am vazut in anime ii spune lui Usagi ca il iubeste intr-o roata de carusel daca nu ma insel si Usagi ramane socat cam atat pai va pwp si sa va uitati la animeuri in continuare ca doar pt noi is create. P.S momentul cu cei 2 cred ca este in sezonul 2.

#36
^^....

#37
Hmmm... nici nu stiu mai exact cum sa incep. De placut imi place, de iubit il iubesc. Pe scurt animeul mi-a intrat in maduva, sange, creier, ce vreti voi. Pot aduce doar laude, dar singurul lucru care ma scoate din pepeni este ca voiam ca unele momente sa fie mai intense, intre Usami si Misaki. Insa cum nu poti sa-i satisfaci pe toti, nu pot comenta. Revenind la ceea ce este important. Cred ca artistul/artista, am uitat ce gen avea, a reusit sa creeze o poveste mult prea soft, mult prea perfecta, sincer. Ok, nothing is fuking perfect. No. Dar, m-a luat prins surprindere cum a imblanzid fiecare idee in parte. Bine, a imblanzi nu este cuvantul potrivit, la ce doresc eu sa ajung este asta - in general majoritatea ne asteptam de la un yaoi ca protagonistii masculi sa sara unul pe altul si sa faca dragoste nebuna ca doua animale in calduri. Da... deja lucrul asta pe mine incepe sa ma deranjeze, totusi are cred... farmecul lui. In fine, treaba este ca animeul Junjou Romantica merge pe un fir cat se poate de soft, punand in lumina multe scene simple, frumoase, foarte dragute. Care chiar te fac sa tresari de bucurie. Iar eu asta am admirat foarte mult la animeul acesta. Plus imi place si stilul, desigur nu e nici el perfect, daca e sa stau sa analizez mai profund technica in care artistul deseneaza. Dar are originalitate, clar si e foarte frumos, foarte, dar foarte frumos. Chiar m-a captivat stilul. <3
O sa incheie aici prin a spune ca JR merita urmarit, fiindca are la baza multe idei bune, dupa parerea mea.

#38
Il iubesc! Din tot sufletul! A fost al doilea anime yaoi,pe care l-am vazut si de aici s-a dezvoltat obsesia mea,fata de genul acesta.De fiecare data,cand sunt suparata si trista,ma uit la momentele amuzante cu Misaki si ziua mea devine,instantaneu mai buna!!!
Are o personalitate fantastica,exact pe gustul meu! Oare e ciudat sa spun ca seman cu el? E ciudat sa spun ca si eu ma port ca el,in aproximativ 90%,din cazuri? O_o Sper ca nu! Dar chiar daca e,nu-mi pasa! Il iubesc prea mult! Si ceilalti sunt buni,dar nu ca el!
Cam atat despre idolul meu! Am inteles ca ar trebui sa urmeze o continuare,dar Shungiku Nakamura a declarat ca nu are destui bani sa inceapa seria! Trist...
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#39
OKKKOKOK minaaaa, sper ca asta sa nu fie ceva pacaleala de 1 aprilie si sper sa fie adevarat dar dupa un zvon aparut pe Facebook, am cautat putin si se pare caaa vom avea Junjou Romantica 3!!! Da, sezonul 3 din aceasta serie a fost comfirmat si a aparut pe MyAnimeList, <-. Inca nu am aflat nici o alta informatie, ce cupluri isi vor face aparitia dar se pare ca Usagi-san va fi prezent. Sper sa nu ne franga inima noul sezon si sper, din nou sa nu fie ceva gluma proasta. So, buckle up, guys xD! Ah si daca aflati ceva nou, adaugati, va rog.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)