Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Joc periculos

#11
Wow...Ai fost rapida. Aveam si eu momente din astea in care aveam un chef nebun de a scrie, dar ma copleseste lenea ^^
Interesant capitol. Asadar, wow. Ce joburi a avut Nao. Nu pot sa cred. Ahaha! Au ramas fara bani la ei :)) ....Si totusi, nu mi-a placut.
Dar capitolul mi-a placut. Wow, cu cate fete a iesit Eiji. Miauu ^^ *cat mode again, don't mind me*
Ce inghetata interesantaaaa. Nya!
Cam atat am avut de spus.
Spor la scris, darling! ~
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#12

Acum.... nu este un reply cant o intrebare si mi-ar placea sa aud cat mai multe opinii sau alte sugestii.
Ce ati spune daca Eiji ar arata asa?[Imagine: korea+263.jpg]
iar acesta ar fi Nao? I am totally ready to change his hair color[Imagine: 115.jpg]
Tot incerc de ceva timp sa gasesc imaginile cele mai potrivite care sa reprezinte cele doua personaje.
Lee Min Ho is perfect ( almost) deci m-a dus gandul imediat la el pentru EIji iar Lee Jong Suk e asa de adorabil si de bratty si poate fi si violent sexy cateodata...that i thought it fits.
Daca aveti alte idei, m-ar ajuta mult. Puteti chiar sa puneti poze.
Deci... shall we use them as the characters?
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#13
Daca ar fi dupa mine as fi pro acestei chestii, dar avem o regula pe forum, la fictiune unde am inteles ca nu mai avem voie cu imagini fie poze, fie desene, cu personaje/persoane care nu ne apartin nou personal. Doar daca este sa spunem un desen facut de noi sau chiar o poza facuta de noi(bine asta cu poza nu sunt sigura, dar cu desenul da) - acum am cautat sa vad daca mai este aceasta regula, nu am mai gasit-o, dar stiu ca inainte era, poate mai este cine stie, dar nu am mai dat de ea. XD Eu personal ti-as spune sa nu te folosesti de imagini, cel mai bine este sa ne lasi pe noi sa ni imaginam, caci oricum daca pui poza cu ei in capul nostru tot o sa arate cum ni i-am conturat de la inceput in minte. <3 Plus nu o sa gasesti imagini care sa te satisfaca complet, consider. Acum e doar o sugestie.

#14
De accord cu Cri ^^ Lasa-ne pe noi sa ne imaginam. Sa fiu sincera nu-mi prea plac coreeni, bine doar Lee Kong Ki, dar cu parul ala lungut pana la umeri. Eu una mii imaginam altfel, in varianta anime. Adica, pana la urma e animezup. Personajele ar trebui sa fie anime, in opinia mea. Si asa imi imaginez mereu. La mine, fiecare lucru e creat in varianta anime. ^^ Dar asta sunt eu.
Eu de exemplu, la multe dintre ficurile mele, bine aproape la toate, pun poze facute de mine. Imi place sa editez si sa creez ceva nou, unic. Dar pozele mele nu sunt cu prea multe personaje.
In orice caz, mai bine adu tu aici un next, sa ne minunam ochii cu niste scene de yaoi ^^
Te-am pupat.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#15
Salut tuturor!Pai...mie uneia imi plac foarte mult pozele cu caracterele alese pentru personajele din fic,chiar se potrivesc cu acestea.Dar trebuie sa fiu deacord cu Thanatos in privinta acelei reguli a site-ului.Sincer pe mine m-ai ajutat, postand aceste poze, sa imi imagienz mai bine personajele,cateodata stau cam prost cu imaginatia.Nici eu nu ma dau in vant dupa coreeni,dar ma bucur ca ai ales fix acele doua persoane care imi place,adica Lee Min Ho si Lee Jong Suk,ambii sunt foarte simpatici. In orice caz,si eu ,ca si ceilalti, te-as sfatui sa pui poze editate de tine,sunt sigura ca te vei descurca.Sper sa postezi cat mai repede next-ul.Spor la scris.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#16
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#17
Ce Toru? Ce? O.O Se intampla ceva straniu si nu imi place. Da, ai avut doua greseli sau trei de tastare, dar sincer asta chiar nu mai conteaza acum.
Serios? O sa ii insceneze ceva lui Nao? Sau ce? Off, te-ai oprit asa de bine, chiar, imi place ca ai lasat misterul sa cutreere acest capitol, minunat.
Nu prea am multe de spus de data aceasta, ideea capitolului a fost destul de buna, ai descris niste personalitati interesante chiar si nu reprosez.
Hmm... da, mi-a placut mult, mai ales finalul, m-ai facut curioasa si asa de tare doresc sa aduci nextul ca sa vad ce are sa se petreaca cu Nao.

#18
wtf? scuze but but but.... nu-mi spune ca vrei sa-l violezi pe saracul Nao. Just NO. adica e prea adorabil sa pateasca ceva rau... nu. s-au intamplat deja destule? daca Toru nu e indragostit in secret de el, slabe sanse sa mai traieasca Eiji dupa ce termin cu el. Aaaaaadica imi trimite adorabiliciunea in pestera ursului? demmit. Sunt prea curioasa.., Curiozitatea a papat pisica .

Astept nextu... si sper sa nu mor pana atunci.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Joc prea periculos [yaoi / shounen-ai] Strawberry Ice 19 12.577 01-11-2008, 03:16 PM
Ultimul răspuns: Kitsunes Iris


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)