Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Joc periculos

#1
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#2

#3
Hey Sweetheart. You have a new fan here ^^
Bun. Sa incepem. Sa spunem ca fraza de la inceput nu prea m-a impresionat. Nu vreau sa fiu rautacioasa. Sunt doar obosita. Nu am dormit azi deloc. ^^
Totusi capitolul asta e destul de interesant. Totusi, sunt eu baka, dar eu nu am priceput care e Eiji si care e Nao. *Ametita* Miauu! Urasc cand nu pricep ceva. Comportamentul pustiului fata de strain nu prea mi-a placut. Ce-i drept cam razgaiat, dar la sfarsitul capitolului a fost atat de dulce incercand sa spuna mersi. ^^ Auu! Hm! Vreau next! Vreau yaoi! Si vreau sa stiu ca te ador!
P.S : Sa nu te sperii de mine, crezand ca poate sunt o obsedata. Eu sunt doar pe post de fana infocata aici. Deci...farwell! ^_^ Chuu!
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#4
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#5
Oh! Serios? E prietenul sau Toru? : )) Asta da surpriza, spun asta fiindca m-as fi asteptat la cu totul altceva. Interesant si m-ai si lamurit in legatura cu numele personajelor, acum stiu sigur care cum vine si este. Legat de dialog, ca tot am spus sus, sa stii ca acum pare mai bine, oricum sincer orice replica e indeajuns de buna, conteaza doar ca tu sa stii sa o faci dinamica si sa fie in echilibru cu povestirea, cu descrierea si actiunea.
Sincer, acum iti spun ca nu prea ma induiosat povestea lui Nao, am incercat sa privesc departe de cuvinte, dar nici asa nu au avut efect asupra mea, poate sunt putin obosita, poate e de la caldura, in fine. Ideea este ca trebuie sa pui mai mult suflet, consider. Dar ce apreciez si chiar cred cu tarie ca ai realizat foarte bine este personalitatea lui Eiji, in mare parte, acum nu e complet conturat, dar in majoritatea povestilor yaoi seme-ul (acum nu stiu daca Eiji are sa fie seme aici, dar asa il consider pe moment) este tare, mare, genial, nu se teme de nimic, bla bla. Dar la tine este altfel, personajul se teme si el, are acel ceva mai special oricum si asta chiar ma bucura, e ceva diferit si chiar ai scos bine inca de la inceput aceasta trasatura a personajului.
Actiunea nu mai e grabita, dar tot trebuie sa mai lucrezi la volumul de substanta, pare inca sec asa, dar deja lucrurile devin din ce ,in ce mai interesante, sper doar sa nu se intample "magia" aceea fiindca asta chiar ar striga peisajul, misterul trebuie sa fie prezent .
Pe scurt mi-a placut capitolul, astept nextul. Succes! *hug*

#6
Deci Toru e cel mai bun prieten a lui Eiji?? Wow. Chiar a fost...Surprinzator. Saracul Nao. Urasc povestiile triste cu oameni saraci si orfani, pe deasupra. Ce emotionant. L-a luat in brate! :X :X Speram ceva mai mult. Iarta-ma. Mintea asta e pur si simplu prea obsedata de yaoi. ^^ Vaii! Ma intreb ce va face Eiji, ca sa-l ajute pe Nao. Abia astept next.
Parca stau pe lava ^^
Kissu :* :* :*

Kira was here
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#7
Salut,tuturor!Am trecut si eu pe aici,de mult vroiam sa fac asta si imi cer scuze ca nu am comentat mai devreme,asta nu este din cauza ca nu mi-a placut.In primul rand incep cu inceputul,titlul este destul de sugestiv,chiar se potriveste.Ideea este interesanta si sunt foarte curioasa ce o sa se intample mai departe in fic.Descrierea este ok,.la fel si la dialog,in fine ,aici nu ma bag prea mult.Nao este un nume bun,scurt si usor de tinut minte,iar personajul este impresionant.Pe mine una m-a surprins mult povestea lui trista,care a plecat de la intentia de a face o fapta buna pentru aceea persoana.Saracul de el ,acum este terorizat.Ma bucur ca cineva ca Eiji ii este alaturi.Totusi ma intreb si eu ca si Nao,oare de ce il ajuta?!Ceva imi zice ca sigur il place.Eiji este bland si protector cu Nao,stie ce sa spuna si cand sa se opreasca ca sa nu il raneasca pe acesta,ce baiat bun,merita tot respectul.Nu imi vine sa cred ca a fost prieten cu Toru,care este un,un...nu mai continui ca ma enervez si eu.Sunt sigura ca Eiji va lua unele masuri pentru a-l pune la punct pe Toru.Debea astept continuarea,spor la scris si bafta in continuare .P.S:Inca o data imi cer scuze si te felicit pentru aceste doua capitole.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#8
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#9
Woew,capitol nou!Ma bucur ca cei doi au ajuns sa se inteleaga mai bine si au inceput sa comunice mai detasat si lejer unul cu celalalt.Asta este bine pentru amundoi.Ce terasa draguta,daca as putea sa spun.Si pe mine,care sunt fata, m-ar fi impresionat,defapt socat,culorile mult prea vii,mai ales rozul acela.Mi-l si imaginez pe Eiji mergand in fiecare zi la brat cu alta fata,care mai decare,una diferita de cealalta.Faza cu tipa care zice "kya" la toate si intra in fiecare magazin intalnit,mi-a placut la nebunie,si sincer si pe mine ma enerveaza uneori acest gen de fete.Finalul m-a lasat fara cuvinte,cum sa mergi la magazin fara bani si sa cumperi cate ceva (nu ma bagati in sema,si mie mi s-a intamplat de multe ori sa uit banii acasa).In fine,debea astept capitolul urmator si spor la scris.P.S: Nao devine din ce in ce mai energic si asta este super mega bine,baiatul asta merita tot cee mai bun.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#10
Esti rapida, dar imi place ficul si nu am dificultate in al citit, scrii si fluid in mare parte, deci nu intampin vreo neregularitate. : )
A fost lung de tot si asta chiar mi-a placut, cu toate ca nu s-a intamplat ceva mai palpitant, am aflat cateva date despre personaje, si sincer dialogul fintre cei doi baieti mi-a placut, a fost linistitor, ceva obisnuit pe care il facem toti de zi cu zi, deci ai scos in evidenta ceva adevarat... ca sa spun asa. (imi cer scuze daca cumva te-as duce in eroare, doar ca sunt cam buimaca). Am observat de-a lungul capitolului ca au fost cateva lucruri gen - problema Toru sau mai stiu eu ce, consider ca ar fi fost mai bine daca ai fii pus ghilimele acolo - ca in exemplul sustrat din capitol - problema "Toru" - fiindca aici nu ai spus direct, problemele cu Toru. Imi mai place si faptul ca nu ai greseli multe, acum sunt eu mai adormita si nu am observat, dar consider ca scrii destul de corect. ^^
Acum, cei doi nu au bani, ma intreb ce o sa faca? Nu ca nu ar fi cam evident, dar totusi pare o idee destul de draguta, pe care abia astept sa o citesc in urmatorul capitol. De asemenea vreau sa iti spun ca povestea se dezvolta lent si bine, nu te grabesti si continua sa dai volum de substanta descrierii.

Te-am pupat, ceau! *hug*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Joc prea periculos [yaoi / shounen-ai] Strawberry Ice 19 12.656 01-11-2008, 03:16 PM
Ultimul răspuns: Kitsunes Iris


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)