Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea unei sirene

#21
Indeed :O ... Super...ce super?????? MAGNIFIC :X ..I think i'm in loooove ! (bine..desigur, primul e Gackt, pe el nimeni nu mil poate luat -absolut nimeni, because he's MINE ... and i'm bad =^.^= - )
Abia astept sa vad ce raspuns va baga Coral :))
Chuu si Gambate sis :*:*:*
P.S: stii ca te iubesc ;)) :* :*
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#22
Oau e foarte frumos chiar super-mega frumos capitolul acesta :-) Mi-a placut si scuza aceea cu cazutul pe scari dar si faptl cand Elliot i-a zis ca oceanul a pierdut cea mai superba fiinta :-) Deci ce pot sa zic decat ca mi-a placut enorm de mult si deabia astept urmatorul capitol.

#23
wow ce suspans ... ii va spune sau nu??? abia astept continuarea
am vazut niste greseli ,cred ca te-ai grabit sa pui continuarea
sper sa postezi urmatorul capitol cat mai repede

#24
Aparenta prietena

Dupa o zi istovitoare la cumparaturi,cei doi erau in sfarsit acasa.Obosit,Elliot s-a trantit pe canapea intr-o pozitie inadecvata,ba chiar era provocator.Coral a ras,dupa care a vrut sa urce treptele,pentru a se retrage in camera ei.Insa blondul reusii sa o prinda de mana,asezand-o pe suprafata moale.Corpul acesteia se apropia din ce in ce mai mult de al ei,limitandu-i fetei spatiul de desfasurare.Acesta zambii usor,cu gandul sa o sarute.Insa chiar in acel moment,in capatul scarilot isi facu aparitia Samantha.Purta o rochita neagra,cu o curea alba pe talie.Eleganta de la exterior reusea sa acopere hiena ce era pe interior.Nimeni nu ar fi crezut ca o fata atat de frumoasa poate sa fie atat de rea.Defapt,nimeni nu stia acest lucru.Prefera sa se afiseze ca o persoana blanda si iubitoare.Si totul era din cauza lui Elliot,are devenise o obsesie bolnava pentru ea.Ar fi facut orice sa nu se desparta de el.
-Buna ziua.Spune aceasta neobisnuit de calma.
-Buna si tie.Vine replica frumosului blond ce schita un zambet mai mult fortat.
-Tatal tau mi-a transmis ca vrea sa te vada.Este vorba despre petrecerea de maine.
Putin uimit,baiatul a dat din umeri dupa care a parasit salonul.Nu stia de nici-un evenimeni,insa stia cum este tatal lui cand avea un invitat mai special,asa cum era Coral.Vroia sa lase o impresie foarte buna,dorind sa para ceea ce nu e.Ii placea sa se afiseze ca un politician desavarsit,un domn cu maniere si intelegator.Insa sub aceea masca se ascundea o persoana ce tanjea dupa mirosul banilor.Aceste bucati de hartie nenorocite,care pe cat erau de utile,pe atat de daunatoare.Cle doua fete s-au asezat confortabil pe canapea,uitandu-se una la cealalta.
-Angeli,observ ca te simti bine aici.Intreaba Samantha calma.
-Da...imi place aceasta tara.Iar aceasta casa este foarte primitoare.Raspunde Coral cu zambetul pe buze.
-Nu vrei sa mergem la tine in camera?Putem sa vorbim in liniste.
Fata cu parul albastru a aprobat din cap,dupa care s-a indreptat spre trepte.Intrand in dormitor,cele doua s-au asezat pe marginea patului,continuand sa se priveasca.Defapt,logodnica lui Elliot ii arunca priviri iscoditoare fetei.In timp ce se uita prin camera,a observat ca pe dulapior exista un mic carnetel cu coperta roz.Parea sa fie ceva important.
-Ma scuzi,trebuie sa ma duc pana la toaleta.Spune Coral facand o plecaciune.
Samantha a aprobat din cap,prefacandu-se ca incepe sa o agreeze pe fata.Insa cand usa de la baie s-a inchis,aceasta s-a repezit la dulap,luand carnetelul de pe suprafata tare.Pe coperta scria cu litere aurii "Jurnal".Brusc,Samy a inceput sa chicoteasca malefic.Tocmai daduse lovitura.In acel obiect erau scrise cele mai intime secrete ale fetei.In sfarsit avea sa afle de unde provenea.Cand Coral a iesit din baie,a observat ca aparenta prietena avea un zambet ciudat pe chip.
-S-a intamplat ceva?
-Nu...ma gandeam la mine si Elliot,ne iubim atat de mult.
Toate acele vorbe rau-voitoare nu faceau alceva decat sa o faca pe fosta sirena sa se simta mai prost ca niciodata.O durea sa auda cum Samantha se lauda cu relatia dintre ea si blond.In sine ei,stia ca e o minciuna.Defapt,nici nu mai era sigura de casatorie.Logodnicul ei era din ce in ce mai distant,fiind atasat de Angeli.Poate ca asta era unul dintre factorii din cauza caruia Samy o ura asa tare pe Coral.
-Trebuie sa plec.Viitorul meu socru ma asteapta.
Ranita,fosta sirena a inzbucnit in lacrimi.Intr-un acces de adrenalina,a fugit din casa,indreptandu-se spe iesire.Era ora 19:00,asa ca soarele se afla la amurg.Vrand sa se intoarca la viata ei de dinainte sa fie om,fata a vrut sa paseasca in ocean.Brusc,a simtit cum este smucita de mana si aruncata pe nisip.Deasupra ei se afla Elliot,care gafaia.Abdomenul lui bine facut se misca alert,in ritm cu respiratia.
-Ce vroiai sa faci?Intreaba acesta tragandu-si sufletul.
-Nu mai vreau sa stau aici.Privirea plina de neincredere a logodnicei tale ma sperie.Raspunde aceasta printre lacrimi.
-Nu trebuie sa te intereseze ce zice sau face Samantha.Aici,contam doar noi doi.
Spunand acest lucru,blondul apuca barbia fetei cu degetul mare si aratator,sarutandu-i usor buzele.Era tandru si bland.Nu facea nici-o miscare brusca,pentru a nu o speria.Privirea lui era atat de provocatoare si incitanta.Insa cei doi nu stiau ca erau priviti de doi ochi negri,ce pareau foarte furiosi.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#25
wow... Marfa O_o.. Samanta e o hiena... dar-ar domnu sa ii dea cineva cu paru' n cap :))
Mi-a placuuuut muuult ultima faza ;)) (era si clar>.<)
Si cika "Samy" e prietena...huh...vezi sa nu ...>.>
Abia astept nextu :*
Chuu si gambate sis :*:*
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#26
Petrecerea

Soarele a iesit din adancurile oceanului,asa cum facea in fiecare dimineata.Razele lui aurii se rasfrangeau pe suprafata apei,incalzind-o.In camera fetei,era inca liniste.Abdomenul ei se misca in acelasi timp cu respiratia lenta.Intr-un final,ochii albastri ca cerul s-au deschus.Briza proaspata intra pe geamul deschis,fluturand perdeaua alba.Dupa ce isi destinse trupul incordat,de ridica de pe suprafata moale.Vroia sa scrie ceva in jurnal insa a constatat ca acesta nu se mai afla pe dulap.Crezand ca l-a pus in alt loc,a decis sa renunte la cautare.Isi lua din dulap o fusta alba,plisata si un maieu albastru,cu un decolteu destul de dragut.In picioare isi puse o pereche de sandale ce se inchideau pe gleza.In par isi prinsa o agrava in forma de floare.Era foarte frumoasa.Cu pasi marunti se indrepta spre etajul inferior al vilei.In salon,Elliot era impreuna cu tatal si logodnica lui.Tanara se apropie,salutand politicos.
-Buna dimineata Angeli.Sper ca esti pregatita pentru petrecerea de diseara.Spune Cristopher ridicandu-se in fata fetei.
-Da,si la mine in tara obisnuiam sa dam petreceri.Era foarte frumos.
In timp ce vorbea,fosta sirena observa ca blondul o soarbe din priviri.Insa brusc,a intalnit privirea Samanthei.Aceasta avea o stralucire aparte si un zambet malefic pe chip.De ce era atat de calma,de tacuta?Considerand ca nu are de ce sa se ingrijoreze,tanara s-a asezat pe canapea,alaturi de adolescent.Cei doi au inceput sa vorbeasca,spre incantarea domnului,care era fericit ca fiul sau se comporta ca un adevarau Grant.
-Trebuie sa ma retrag.Mai am ceva de rezolvat.
Angeli a aprobat din cap,ramanand singura cu cei doi logodnici.Continua sa vorbeasca cu Elliot,insa ochii reci ai Samanthei continuau sa fie ca un impediment.O speriau.Deodata,glasul subtire al acesteia s-a auzit in salon.
-Spune-mi te rog.Locuiesti in Oceania...sau in ocean?
La auzul acestei replici,fata a inceput sa se agite.Langa ea,blondul nu stia ce se intampla.De unde ii venise fetei aceasta idee cu oceanul?
-Angeli...s-au ar trebui sa iti spun Coral?Sirena mezina din imparatia adancurilor?
Auzind acest lucru,cei doi s-au ridicat rapid de pe canapea.Fata cu parul albastru descoperise secretul.Ascum,stia tot.Si asta era un pericol iminent pentru adolescenta.Nu stia ce sa mai spuna sau cum sa reactioneze.Elliot era in aceiasi situatie.Vestea ca Samantha stia tot insemna sfarsitul pentru relatia lor.Aceasta era in stare sa de-a anunt in ziar spunand lumii intregi ca in casa logodnicului ei se adaposteste o sirena.
-Ce tot spui acolo?Nu e adevarat!Se aude vocea baiatului ce incerca sa nege.
-Nu ma mintii.Ti-am citit jurnalul.Stiu totul despre tine.Cat de surprins ca fi Cristopher daca va afla.
-Te rog...nu face asta!Spune Coral aproape plangand.
-O sa tac daca te vei reintoarce la tine acasa,dupa petrecerea de diseara.Daca nu,toti vor afla cine esti cu adevarat,Angeli.
Fata a izbucnit in lacrimi,incepand sa fuga pe scari.Intrand in camera,se trantii in pat.Acum,speranta ca ea va avea un viitor cu Elliot era nula,nu mai exista.Se gandea serios sa paraseasca accea lume,sa se intoarca in ocean,de unde nu ar fi trebuit sa iasa niciodata.Era fericita acolo,alaturi de tatal si surorile ei.Se simtea iubita.Nu existau divergente legate de bani sau putere.In adancuri,toti ascultau de imparatul Kazejin.Si chiar avea un logodnic care o astepta.Insa vroia sa mai stea putin,macar la petrecere.Pentru a-si lua la revedere de la Elliot.
Afara incepea sa se insereze,iar invitatii soseau unul cate unul.Blondul trebuia sa stea la usa,ca sa ii primeasca cu zambetul pe buze pe toti acei snobi ai inaltei societati.Purta un costum negru cu camasa albastra.Logodnica lui,Samantha era imbracata intr-o rochie alba,pana la genunchi.Era destul de eleganta.Toti erau cu ochii pe ea.Insa stralucirea ei a palit la aparitia lui Coral pe scari.Aceasta purta o rochie albastra,lunga si despicata pe o parte.Nu avea maneci sau bretele ci se multa pe sani.Parul il avea strans intr-un coc,lasand doua suvite libere pe chip.Multimea a inceput sa aplaude,admirand-o pe frumoasa fata ce se inalta in fata lor.Aceasta incerca sa zambeacsa,chiar daca era greu.Blondul isi parasii postul,indreptandu-se spre scari.
-Esti foarte frumoasa.Spune acesta galant.
-Multumesc.
Tanarul saruta mana adolescentei,dupa care o lua de brat.Intr-un colt al camerei,Samantha fierbea de furie.Continua sa bea nervoasa dintr-un pahar de gin.Nu intelegea cum o creatura a marii putea sa fie mai frumoasa ca ea,care iesise Miss patru ani la rand in liceu.Insa nu vroia sa lase lucrurile asa.Vroia sa o faca pe Coral de ras in fata tuturor,chiar daca asta ar insemna ca trebuie sa ii dezvaluie secretul.La urma urmei,ar fi facut orice sa o desparta de Elliot.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#27
Adevarul

Elliot se plimba cu Angeli prin intreg salonul,prezentandu-i oasperii.Acestia o admirau,iar barbatii mai curajosi ii aruncau priviri razlete.Fata cu parul albastru nu putea decat sa zambeasca.Insa cand intalnea ochii plini de ura ai Samanthei,pe chipul ei se instaura panica si ingrijorarea.Stia ca aceasta este in stare sa o de-a de gol in toata aceea multime.Brusc,langa cei doi adolescenti a aparut Cristopher care o lua pe Coral la bratul sau.Un domn in varsta i-a sarutat mana,zambind usor.Se parea ca este unul dintre cei din breasla stapanului.Un om bogat si influent.Deodata,orchestra angajata a inceput sa cante un vals.Blondul o lua pe fosta sirena,ducand-o in mijlocul salonului.Aceasta nu stia sa danseze,insa se lasa purtata de baiat.Tanarul o apuca de talie,lipindu-i trupul de cel al sau.Privirile tuturor erau atintite asupra lor,iar asta ii emotiona intr-un fel.Mai ales pe Angeli.Deodata,din spate s-a auzit un zgomot puternic.Cioburile unui pahar de cristal erau imprastiate pe toata suprafata de marmura.Logodnica adolescentului era foarte nervoasa.Cu pasi grabiti,se indrepta spre locul unde canta orechestra,luand microfonul de la locul lui.
-Dragi invitati,trebuie sa va fac o marturisire.
Cei doi stiau ce avea sa spuna.Grabit,Elliot s-a indreptat spre locul unde se afla fata.Aceasta depasise masura cu bautura.A vrut sa ii i-a microfonul,fara ca nimeni sa nu isi de-a seama de ce se intampla.
-Ce s-a intamplat iubitule?Nu vrei ca acesti oameni sa afle adevarul?Angeli se numeste defapt Coral.Si nu vine din Oceania ci din ocean.Este o sirena.
Speriata,multimea a ramas cu privirile atintite.Cristopher a scapat paharul de mana,facandu-l bucati.Ce spunea Samantha nu putea fi adevarat.Sirenele erau creaturi mitologice,din carti si legende,insa nu existau cu adevarat.Cand a vrut sa scoata adevarul de la fata,aceasta nu mai era.Speriat,Elliot fugii din salon,spre iesire.La balocn,se aflau invitatii in frunte cu stapanul si logodnica.In momentul in care blondul a pus piciorul pe nisip,a observat ca tanara era aproape de ocean.
-Coral,nu face asta!Te rog.
-Stii...te-am iubit de cand te-am vazut prima oara.In aceea noapte era luna plina,exact ca acum.Insa e momentul sa plec.La revedere si...te iubesc.
Spunand acest lucru,fata cu parul albastru a pasit in apa.Zeci de bule s-au ridicat,inconjurand-o.In locul membrelor a aparut o coada albastra,pe care era infasurata un colier de perle.Era aceiasi ca prima oara.Multimea era socata.Inainte sa plece,aceasta isi dezlega siragul,punandu-l pe nisip.Intr-o clipa,se facu nevazuta in adancurile intunecate.Blondul cazu in genunchi.In timp ce dadea cu pumnii in covorul auriu,doua lacrimi i-au izvorat din ochi.Cu miscari lente,lua colierul,punandu-l in buzunar.
-Ce va uitati?Spectacolul s-a terminat!Striga acesta la oamenii ce priveau stupefiati de la balcon.
In timp ce urca suparat treptele,in spatele lui s-a auzit o voce.Cristopher il lua de brat,strangandu-l cu putere.
-Domnisorule,acum o sa imi explici ce e cu toata porcaria asta.Iti ordon!
-Tata,stii ceva?Papusa asta si-a taiat sforile!Nu voi mai face ce spui tu.M-am saturat sa imi controlezi viata.Fata care o iubeam a disparut undeva,in acele adancuri.Samantha,in acest moment rup logodna.
Acesta isi scoase verigheta ce o avea pe deget,aruncand-o pe geam.Cei doi erau socati.Totul era mult prea ciudat.Brusc,pe chipul barbatului a aparut un ranjet malefic.Fata il privea,nestiind ce se intampla.
-Iti imaginezi?Daca voi captura sirena aia,voi deveni celebru.Si mai bogat decat am fost vreodata.
In ocean,Coral continua sa dea din coada.Se dezobisnuise asa ca acum ii era destul de dificil.Nu stia ce sa faca.Ii era teama de tatal ei.Facuse un lucru ce nu avea iertare.Ii era teama.Brusc,se ridica la suprafata,incepand sa planga.In departare,se vedea o lumina difuza si mare.Era casa lui Elliot.Ar fi vrut sa se intoarca,insa nu era bine.Brusc,doua voci din spate au trezit-o din visare.
-Cine e aici...draga noastra surioara fugara.
-Karen....Crina...a fost o prostie sa plec.Nu stiu ce a fost in capul meu.Spune aceasta incrucisandu-si degetele.
-Tata o sa fie furios.Nu stiu de ce...dar imi e mila de tine.
Sirena nu a mai stat sa asculte.Pur si simplu a inceput sa dea din coada,inotand pana aproape de palat.cu cat se apropia,cu atat simtea ca sangele ii ingheata in vene.Ii era teama de privirea rece si furioasa a imparatului.Insa acum era gata sa infrunte totul pentru iubirea ei.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#28
Cautarea

Soarele a iesit mandru din ocean,asa cum facea in fiecare dimineata.Razele lui aurii incepeau sa incalzeasca suprafata albastra,in timp ce adierea blanda a vantului creea mici valuri.Pe nisipul rece si umed,Elliot desachidea ochii.Se parea ca acesta inoptase afara.Plecarea lu Coral il demoralizase total.Era trist,insa nu vroia sa planga.Promise-se acest lucru la mormantul mamei sale.Insa isi simtea ochii incarcati de lacrimi,sufletul plin de remuscari.Se gandea ca poate ar fi fost mai bine daca nu ar fi cunoscut-o pe sirena visurilor sale.Insa daca acest lucru s-ar fi intamplat,el nu ar fi cunoscut niciodata acel sentiment atat de frumos,de pur.Iubirea isi facuse loc in inima lui precum apa intre stanci.Era ceva ciudat,aparent incotrolabil.Brusc,o voce l-a trezit din starea leragica in care cazuse.
-Domnisorule,se pare ca tatal dumneavoastra vrea sa va vorbeasca.Sa ma ierati pentru ce voi spune,insa a fost ceva nebunesc sa aduceti o sirena sau ce era ea in casa.
-Walter,nu imi mai vorbii asa.Ti-am spus sa ma tutuiesti.Si da,a fost nebunesc.Insa orice nebunie se poate transforma usor intr-un miracol.Ce mai vrea domnul ala de la mine?
Blondul s-a ridicat usor de pe nisip,scuturandu-si pantalonii negri.Isi aranja putin parul ciufulit dupa care intra in casa.Totul arata ca dupa o intalnire de afaceri: pahare sparte,zgomote de telefoane si vocea tatalui sau cutremurand intreaga vila.Nervos,tanarul pasii in biroul unde Cristopher il astepta.Alaturi de el erau alti sase barbati,imbracati foarte ciudat.
-Ce bine ca te vad.Nu te voi certa pentru ce ai facut.Sirena gasita de tine ne va aduce zeci de miliarde!Si daca vom gasii acel imperiu,vom domina intreaga lume.
Scos din sarite,Elliot dadu cu pumnul in biroul din lemn de mahon.
-Stii ceva?Daca ai de gand sa o caui,iti garantez ca va fi o pierdere de vreme.Coral nu va aparea niciodata.Sunt in stare sa mor innecat doar ca sa o salvez.
-Esti un prost!Iti dai seama ce vei pierde daca pui sentimentele astea banale in fata cautarilor?
-Tata,tu iti dai seama ca ai pierdut totul?Si nu ma refer la bani sau functii,ci la mine.Ti-ai pierdut unicul tau fiu.Crezi ca averea iti va tine de cald la batranete?Nu cred.Nu banii iti vor aduce alinarea atunci cand totul se va prabusii in jurul tau.Raspund ebaiatul scarbit de situatie.
Blondul a vrut sa plece,insa vocea hotaratoare a stapanului a rasunat in incapere,reusind sa ii sperie pe cei prezenti.
-O sa faci ce spun eu!
-Ma tem ca nu!Aceasta papusa si-a taiat sforile.
Tanarul iesii vijelios din camera,trantind usa dupa el.Cristopher era stupefiat de ce se intampla.Fiul sau a indraznit sa il sfideze,aruncandu-i in fata vorbe grele.Pe chipul lui nu a fost nici-un moment teama pentru nesupunerea de care a dat dovada,ci doar hotarare.Era mai decis ca niciodata sa isi salveze iubita din mainile persoanei care din pacate ii era tata.
In adancurile oceanului,Coral se misca usor prin apa.Ii era frica de ce va spune tatal ei.Inca nu avea destul curaj sa il infrunte.Brusc,isi amintii de Elliot.El daduse dovada de atata curaj si tarie,punand-o pe ea in fata celorlalti.Era mai importanta.Deodata,coada ei a inceput sa se miste,propulsand-o in fata camerei unde imparatul obisnuia sa isi petreaca cea mai mare parte a timpului.Usa s-a deschis cu greu,atragand privirile tuturor.Alaturi de Kazejin se aflau cele doua surori,impreuna cu Ishida.
-In sfarsit ai venit.Ai indraznit sa incalci regulile regatului,plecand din lumea ta in una necunoscuta,interzisa.
-Tata,locul pe care tu il numesti celalalt taram,m-a facut sa invat lucruri noi.Acolo mi-am intalnit adevarata dragoste,am realizat unde duce invidia si ura oamenilor.Insa ad indura pedepse aspre si multe altele,numai pentru un lucru:vreau sa il mai vad o data pe Elliot.
-Indraznesti sa ma infrunti?Surorile tale mi-au spus cine e acest baiat.De azi inainte nu mai ai voie sa parasesti palatul.
-Crezi ca tinandu-ma inchisa intr-o camera vei reusii sa ma desparti de el?Eu nu sunt o marioneta ca surorile mele.Am propriile mele ganduri si sentimente.Nu ma poti controla,asa cum ai facut cu mama.
Spunand toate aceste lucruri,sirena a inceput sa inoate,iesid rapid din incapere.Nervos,Kazejin le-a trimis pe Karen,Crina si Ishida dupa ea.Vroia sa o inchida in camera ei,evitand astfel alte probleme.La suprafata apei,tatal lui Elliot incepuse sa isi caute pretioasa "prada".In apa,blondul incerca sa inoate,vrand sa isi anunte iubita despre pericolul care o astepta.Din adancuri,aceasta misca rapid din coada,indreptandu-se spre tarm.Stia ca cei trei nu vor avea curaj sa infrunte acele taramuri necunoscute.Brusc,aceasta a fost vazuta de Elliot,care o trase de mana pana pe nisip.Tatal lui era prea preocupat sa se indeparteze,nestiind ca sirena se afla chiar la mal.
-In sfarsit te-am gasit.Spune aceasta sarutand-o apasat.
Coral misca usor din coada,in timp ce buzele ii erau dezmierdate de cele ale blondului.Acum ca Samantha disparuse din peisaj,alte piedici se puneau in calea lor.Incapatanarea celor doi tati si lumile din care faceau parte.Puteau fi oare fericiti?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#29
Sfarsitul

Pe plaja continua sa fie agitatie.Vrand sa o protejeze,Elliot a dus-o pe Coral in camera lui.avand coada,aceasta nu se putea misca sau apara.Era inofensiva.Baiatul continua sa priveasca pe geam,urmarind barcile ce patrulau suprafata oceanului.Se parea ca stapanul erai mai mult decat hotarat sa o gaseasca pe sirena ce il va face mai bogat de cat era acum.Tipic persoanelor instarite:chiar daca aveau destul,ravneau la mai mult.Si acest lucru il facea pe blond sa regrete faptul ca provenea dintr-o familie cu o situatie materiala excelenta.El nu era un materialist,ii placea sa puna accent pe sentimente.Iar uneori,reusea sa isi enerveze tatal cu acest lucru,considerandu-p slab,nedemn de numele "Grant".
-Elliot,trebuie sa iti spun ceva.Replica sirena inghitind in sec.
-Ce s-a intamplat?
-Tatal meu a trimis pe cineva dupa mine:surorile si logodnicul meu.Ma tem de ce e mai reu daca se vor intalnii cu acele persoane care ma cauta.
-De ce spui asta?Intreaba baiatul asezandu-se langa ea.
-Ai uitat?Noi suntem creaturi ale marii,puterea este numele nostru.Sunt in stare sa ii raneasca.Cel mai bine e sa ma duci inapoi in ocean.
Adolescentul s-a gandit pret de cateva minute,insa in cele din urma a luat-o pe fata in brate.In clipa in care a vrut sa coboare scarile,s-au intalnit cu Walter.Acesta a ramas stupefiat,continuand sa priveasca coada albastra a fetei.Insa Elliot nu avea timp de astfel de lucruri.Ajungand pe plaja,intra cu sirena in apa.Aceasta a vrut sa inoate,insa a fost apucata de brat.
-Lasa-ma sa vin cu tine.Trebuie sa te protejez.
Coral a aprobat din cap,dupa care l-a luat pe blond de mana.Acesta trebuia sa isi tina respiratia cat de bine puteau.In timp ce stateau la suprafata,fata cu parul albastru a auzit o voce in spatele ei.
-Mai mai,asta e baiatul pentru care surioara noastra a ales lumea de sus.
-Karen,cheama-l pe tata.Spune-i ca vreau sa renunt la viata de sirena.Numai el imi poate da ce vreau.
Sirena a ras sarcastic,dupa care s-a intors pentru a-i spune lui Crina,insa a constatat ca aceatsa nu mai era.Crezand ca incerca sa gaseasca o metoda pentru a-i gonii pe oameni.Insa se pare ca acestia au zarit fiintele ce stateau a suprafata.
-Elliot?Se pare ca mai ai prieteni cu coada.Spune Cristopher ranjind.
-Tata,nu o sa te las sa le faci nimic.
Brusc,marea a inceput sa se agite,creeandu-se valuri destul de mari.Intensitatea vantului crestea,in timp ce nori negri acopereau cerul.Din adancuri si-a facut aparitia Kazejin,alaturi de sirena mijlocie.La vederea lui,oamenii angajati pentru a-i prinde s-au speriat,indreptandu-se rapid spre mal.Tatal blondului il privea socat pe imparat,in timp ce marea continua sa se agite.
-Am auzit ca vrei sa ramai aici.E adevarat?Intreaba acesta cutremurandu-si fiica cu privirea.
-Da...e ceva ce voi doi nu intelegeti.Nu conteaza daca el e om si eu peste.Ne iubim si asta e singurul lucru important.Despartindu-ne,nu veti face alceva decat sa va distrugeti proprii copii.Ati fi in stare de acets lucru?Va lasa inima sa zdrobiti persoanele care sunt sange din sangele vostru?Spune Coral avand ochii inlacrimati.
-Tata,toata viata nu ai facut alceva decat sa iti construiesti acest imperiu,care dupa cum spui tu imi va ramane mie.Insa te-ai intrebat vreodata daca vreau alceva?Mi-am dorit sa fii alaturi de mine in prima zi de scoala,sa imi dai sfaturi cand m-am indragostit de prima fata,sa iti povestesc cum a fost primul meu sarut.Insa nu a fost asa.Tu indoeauna erai mult prea ocupat cu intalnirire tale de afaceri.Fara sa vrei,ai uitat de mine.Replica Elliot sterangu-si lacrimile de pe obraji.
-Taci!Tot ce am facut a fost pentru tine.
-Nu ti-am cerut niciodata bani sau alte lucruri.Doar putina atentie.Era prea mult?
Kazejin si Cristopher s-au uitat unul la celalalt,dupa care au privit in alta parte.Eracu constienti de greselile facute.Si acum era mult prea tarziu pentru a le repara.Insa puteau face in asa fel incat copii lor sa fie fericiti.Brusc,imparatul adancurilor a pus palma pe capul fetei,iar aceasta a fost cuprinsa de o lumina orbitoare.Cand aceasta a disparut,in loc de coada,Coral avea picioare,exact ca inainte.
-De azi inainte vei putea trai ca o persoana normala,ca un muritor.Insa Cand vei avea nevoie de mine,nu va trebui decat sa vi aproape de ocean si sa ma strigi.Te voi auzii de oriune voi fi.
Fosta sirena si-a imbratisat tatal,surorile si baiatul ce ii devenise logodnic.In timp ce acestia se scufundau in adancuri,ochii ei se umpleau de lacrimi.Insa era fericita ca tatal lui Elliot a accepat-o in familie.Stia ca ii va fi dor viata din ocean,insa nicaieri nu era mai bine decat alaturi de persoana iubita.Cei trei au iesit din ocean,indreptandu-se spre casa.Chiar inainte e a intra,Cristopher isi apuca fiul de brat.
-Acum imi dau seama de greselile mele.Spre ca o sa ma ierti vreodata.
-Nu ma nimic ce sa iti iert.Tot ce ai facut a fost spre binele meu.
Cei doi s-au imbratisat,facand diferite promisiuni.In sfarsit erau fericiti.Dupa ce Cristopher si-a cerut scuze de la Coral pentru comportamentul lui,acesta s-a retras in camera sa.Ramasi singuri,cei doi au fugit pe scari,intrand in dormitorul baiatului.Acesta o lua in brate,asezand-o usor pe pat.
-Cine ar fi crezut ca va venii o clipa in care voi simtii cu adevarat cum e sa iubesti?Intreaba blondul zambind.
-Nu subestima niciodata acest sentiment.
Sub lumina delicata a Lunii,cuplul s-a sarutat.Buzele lor se dezmierdua usor una pe cealalta,in timp ce mangaierile lor isi cutremurau trupurile.Elliot se juca cu parul fetei,sarutandu-i usor gatul.Aceasta strangea cearceaful alb de pe pat,incrucisandu-si picioarele.Cand sentimente atat de frumoase ca iubirea si pasiunea sunt in joc,nu conteaza cine sau cum esti.Tot ce e important este sa te daruiesti trup si suflet persoanei iubite.Asa facuse si Coral.Prin acest fapt a demonstrat ca iubirea unei sirene este la fel de puternica precum stancile ce opresc valurile din drumul lor furios spre distrugere.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)