Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire de cartier

#11
Ai o poveste foarte interesanta dar nu mi se pare a fi la mijloc o idee originala.
Lipseste descrierea, fara suparare dar cat am citit nu am simtit cine stie ce mare descriere. E frumoas ce ai spus despre pasari dar cam putin, incearca sa descri si mai mult, trebuie doar sa te straduiesti.
Actiunea nu este grabita lucru care este bine, dar pentru mine nu, vreau ca Sakura sa se indragsteasca mai repede, sa apara primele certuri.
Dialogul este frumos si de multe ori am observat ca incerci sa faci un dialog moton. Mi se pare ca este mai mult ca descrierea, mult mai mult lucru care nu ma prea intereseaza.
Cam asta este descrierea despre povestea ta care dupa parerea mea merita citita.

#12
Mă plictiseam aşa că am citit toate capitolele. Îţi spun de pe acum că ce ai scris tu nu a fost o varză totală, dar nici ceva foarte bun.
Am observat ca tu scrii aşa "Am 18 ani , peste o saptamana fac 19 . Locuiesc in Slobozia impreuna cu bunica si fratele meu , Naruto .", deşi ar arăta mai bine aşa "Am optisprezece ani, peste o saptămâna fac nouăsprezece. Locuiesc în Slobozia împreună cu bunica şi fratele meu, Naruto".- În fine, sper ca ai prins ideea.
Am observat că vreo două capitole ne-ai tot descris cum s-a machiat Sakura; ei bine, eu tind să cred că tu ori ai încercat să faci capitolul mai lung, ori voiai să "bagi descriere" cum s-ar spune.
Greşeli de tastare sau gramaticale nu am văzut şi de altfel nici nu am stat să caut.
În capitolul trei ai făcut o ciorba scumpo. Ai început să narezi la persoana a treia, pe la jumătatea capitolului la persoana întâi... hotărăşte-te la ce persoană narezi, nu zăpăci cititorii.
Am observat că ai şi chestii de genul în fic "- Am ajuns la scoala Sakura O_O . " - Acele "feţioşoare" nu prea au ce căuta acolo.
Am găsit multe repetiţii, nu stau să le înşir acum aici, nu are rost, sper să le găseşti şi singură.
Ţi-aş sugera să mai citeşti, nu ai un vocabular foarte dezvoltat; să fii mai atentă când scrii şi sper să ţii cont de ce ţi-am spus.
Dialogul are tente seci, ai grijă cu el. Sincer, Naruto ăsta râde cam mult; bunica e-n pericol şi el râde, dubios.
Acţiunea e bună, nu-mi pare grăbită or something...
Iar cu descrierea... ei bine, profită că narezi la persoana întâi şi descrie mai multe, sentimente, trăiri şi toate acele. Tu nu prea ai făcut asta. Te bazezi pe descrierea hainelor, aspectului fizic şi toate chilipirurile astea şi nu e deloc indicat.
Ideea e originială faţă de ce-am mai citit până acum. Aştept următorul capitol, care sper să fie mai bun.
Baftă! * h u g *

#13
Ce avem noi aici? ..... Un fic nou si eu nu i-am lasat un comentariu. Sa iti las sau nu comentariu :-? .... normal.
Imi place foate mult tema ..... dar sa revenim la dialog... nu este sec si actiune nu este grabita.
Greseli de tastatura nu prea am vazut si nici nu m-am fixat la greseli de ortografie.
Astept urmatorul capitol si gambate
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire de cartier Beatrix LaVey 108 59.134 06-07-2013, 10:10 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  Viata de cartier[hentai] Shadow. 15 17.808 23-01-2010, 01:11 AM
Ultimul răspuns: Miauu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)