Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire cu nabadai [shounen-ai]

#1
Intalnirea


Era o zii insorita de vara in orasul Tokio.In curtea liceului "Iso Haruno" era o galagie de nedescris.O gasca de liceeni state-au linistiti pe banca si discutau diferite lucruri,care,pentru ei erau foarte importante.Ayumu Hianura era un baiat in varsta de optisprezece ani,cu parul saten si ochii verzi precum smaraldul.Purta o pereche de pantaloni negri,o camsa alba si pe deasupra ei,avea o bluza de aceiasi culoare cu pantaloni,deschisa la toti nasturii.
-Ayumu,date jos din bratele mele!Esti greu!Se aude o voce de fata care zambea.
Selena Hamilton era iubita satenului inca din scoala generala.Avea ochii negri precum abanosul,iar parul blond si lung precum spicul graului se revarsa usor pe trupul ei subtire.Purta o camsa alba,cu un decolteu adanc lasandu-si la vedere sanii voluptosi.Fusta scurta si neagra ii vene-a incredibil de bine cu pantofii albi cu toc.
-Sel,degeaba te rogi de el.Nu stii cat este de incapatanat?Daca ii place sa stea in bratele tale,nici un cutremur nu il va misca de acolo.Spune Sousuke razand cu pofta.
Sousuke Chidori era colegul si prietenul lui Ayumu.Avea un sil non-conformist:parul il avea vopsit alb,ochii lui albastri te indemnau sa descoperi misterele ce le ascundea,in timp ce stilul sau vestimentar era era asemenea caracterului sau.
-Sunteti atat de exagerati!Am stabilit ca ne intalnim cu Kiniaro in parc.Deja am intarziat o jumatate de ora.O sa ma omoare daca nu ne grabim.Spune satenul incepand sa fuga.
Dupa aproximativ o ora,cei trei prieteni au ajuns in parcul din centrul orasului.La umbra unui arbore cu coroana strufoasa,unde razele soarelui patrunde-au cu greu,state-a rezemat de trunchi un baiat in varsta de nouasprezece ani,cu ochii si parul negru precum cea mai abisala noapte,purtand o camsa alba deschisa la primi nasturi si o pereche de pantaloni negri.
-Chiar aveam de gand sa plec.Ati intarziat destul de mult!Ce e cu voi?Intodeauna sunte-ti punctuali.Bine,exceptie face Ayumu care intarzie de fiecare data.Spune baiatul trecandu-si lejer mana prin par.
-Tot eu sunt vinovat?Nu am facut decat sa dorm putin in bratele iubitei mele.Nu-i asa frumoaso?Intreaba satenul luandu-si prietena de gat.
-Biata fata,crezi ca poate spune ceva cand esti in preajma ei?Ea este atat de blanda si inocenta,iar tu esti batausul liceului,un tip lipsit de maniere.Spune Sousuke asezandu-se pe iarba moale.
-Da da.Cum zici tu.Ma duc sa imi cumpar un suc.Vin in cateva minute.Spune Ayumu fugind.
Nefiind atent pe unde mergea, grabit sa ajunga cat mai repede la magazin,s-a lovit de o persoana.
-Ma scuza...
Dar satenul a ramas fara replica.In fata lui se inalta un barbat extrem de aratos:parul lui roscat stralucea sub atingerea usoara a razelor soarelui,in timp ce ochii lui caprui il priveau intens pe baiatul cazut.Roscatul purta un tricou negru si pe deasupra o bluza maro deschisa la nasturi.
-Pusti neatent!Data viitoare cand fugi incearca sa privesti in fata.Nu stii peste cine dai.
-Bine,dar mi-am cerut scuze!Spune Ayu ridicandu-se rapid de pe asfaltul rece.
-Nu ma intereseaza scuzele tale patetice.Acum date din fata mea!
Satenul prive-a nedumerit barbatul ce se indeparta.Nu stia cine este.Defapt,nu ii cunostea nici numele.Nu intelege-a de ce a avut aceea atitudine.Pare-a ca este un tip cu un caracter puternic pe care nu se lasa induplecat de nimeni si nimic.
Misteriosul roscat se oprii in fata unei banci unde era asezat un barbat in varsta de douazeci si unu de ani,cu parul albastru precum azurul,ochii fiind de culoare caprui-deschis.Purta o camasa alba,deschisa la nasturii de sus si o pereche de pantaloni negri.
-Hey Leon!Cine te-a enervat?Intreaba baiatul curios.
-Mi-a iesit un pusti in cale.Era cat pe ce sa ma darame.Spune Leo trantindu-se pe banca.
-Nu imi spune.Si ai fost foarte impresionat de el incat il placi,nu?
-Zack,fii serios.Cum as pute-a simti ceva pentru un baiat pe care l-am vazut timp de cateva minute?Spune roscatul privindu-si lung prietenul.
-Dragutule,toata lumea stie ca esti bisexual.Si ca schimbi fetele si baietii ca pe niste sosete.Defapt,ei se indragostesc nebuneste de tine,si cand te plictisesti de ei,ii arunci ca pe niste obiecte lipsite de importanta.Esti atat de special.Spune studentul zambind.
-Zackie,esti cel mai bun prieten al meu,nu-i asa?Si cred ca stii cat de mult urasc atunci cand ma critici.Asta sunt,asa ma cheama,nu?
-Da Leon,cum spui tu.Raspunde baiatul relaxandu-se pe banca.
In partea cealalta a parcului,Ayumu ajunse-se in sfarsit la prieteni lui,care incepuse-ra sa se ingrijoreze.
-Ce ai facut atata timp la magazin?Iar te-ai certat cu vanzatoarea?Intreaba Sousuke zambind.
-Iubitule,de ce esti murdar pe pantaloni.Nu imi spune ca te-ai batut din nou.
-Nici una,nici alta.Am dat peste un "tip cu atitudine".La propriu.Spune satenul incercand sa isi scuture camasa de praf.
Prietenul si iubita sa nu prea intelege-au ce se intampla.Nu stiau cine este acel baiat cu atitudine despre care vorbise Ayumu.In timp ce state-a intins pe iarba,Ayu isi dorea nespus de mult sa il intalneasca din nou pe barbatul misterios din aceea dimineata.Nu stia unde sa il caute sau cum sa procedeze.Dar intodeauna,viata rezerva fel si fel de coinidente,uneori placute,alteori nu,dar toate lucrurile se intampla cu un anumit scop.

Personajele:
[Imagine: Ayumu.jpg]
Ayumu

[Imagine: Leon.jpg]
Leon

[Imagine: Selena.jpg]
Selena

[Imagine: Zack.jpg]
Zack

[Imagine: Sousuke.jpg]
Sousuke

[Imagine: Kiniaro.jpg]

Kiniaro
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Primul Sarut


Dupa o minunata zii petrecuta in parc,Ayumu impreuna cu iubita si prietenul sau se intorceau acasa.Pe drum,au glumit pe seama multor lucruri,dar Selena si-a dat seama ca ceva se intampla cu iubitul ei.
-S-a intamplat ceva?Mi se pare ca esti ganditor.Intreaba aceasta dandu-i un sarut scurt.
-Sel,fii serioasa.Cum poate natafletul asta sa gandeasca?Ce gluma buna.Spune Sousuke razand cu pofta.
-Daca nu iti inchizi gura aia mare,iti jur ca ti-o inchid eu cu un singur pumn!Vine replica satenului care era destul de nervos.
-Linisteste-te agitatule.Doamne,nu stii de gluma.Spune baiatul trecandu-si mana prin par.
-Baieti,nu va mai certati!Ce spuneti daca maine mergem la discoteca?Am un chef nebun sa ma distrez.Il sunati voi pe Kiniaro?La revedere iubitule,pa rebelule.Spune blonda intrand in scara blocului,bineinteles dupa ce si-a sarutat cu foc prietenul.
Era deja foarte tarziu,dar cei doi amici se aflau inca pe strada.Erau renumiti datorita faptului ca atunci cand era vorba de o bataie,cei doi baieti,in special Ayumu,se aflau in fruntea gastii.
-Ayu,mie imi poti spune ce ti s-a intamplat astazi.Numai esti in apele tale de cand te-ai intors de la magazin.Intreaba Sousuke ingrijorat.
-Stii tipul ala despre care ti-am vorbit?Pe care era sa il daram.Mi-a captat atentia,intr-un mod special.
-Esti nebun omule?Nu imi spune ca iti place de el!Striga rebelul socat de vestea auzita.
-Stai linistit.Nu am zis ca imi place de el,doar ca m-a atras.Maine,la ora 21:00 ne intalnim in fata blocului Selenei pentru a merge la discoteca.Il suni tu pe Kiniaro,ok?
-In regula.Spune baiatul cu parul argintiu inca uimit.
-Noapte buna,amice.
-La revedre Ayu.



*


* *



Noaptea a trecut cat ai clipi.Soarele fierbinte de vara domnea deasupra orasului nipon,trimitand sageti de foc catre oameni.Pentru ca era obisnuit sa doarma pana tarziu,Ayumu se trezii cu mult dupa ora pranzului.Se uita lung la ceas,dupa care se trantii inapoi in patul mare si moale.Camera acestuia era aranjata cu bun gust,nu ilustra caracterul zvapaiat al baiatului:patul acoperit cu lenjerie albastra era asezat pe peretele din fata usii,de-o parte si de alta avand doua dulapioare confectionate dintr-un lemn inchis la culoare.Fereatsra deschisa larg era acoperita cu o perdea orange,ce se potrivea cu nuanta peretilor.Satenul se ridica usor din pat,si cu pasi marunti se indrepta spre baie.Aceasta avea peretii imbracati in faianta albastra,iar pe jos era gresie alba.Ayumu isi scoase lejer hainele cu care dormise,si intra in cada mare.Apa care curgea pe trupul sau ii provoca acestuia o placere greu de imaginat.Dupa ce baia s-a sfarsit,baiatul a umblat in dulap,luand niste haine curate,alese la nimereala.Ceasul arata deja ora 18:30.Cu pasi usori,intra in living-ul apartamentului pentru a se uita putin la televizor.Camera era frumos decorata,mobila fiind de aceiasi culoare,iar peretii si perdeaua ce acoperea fereastra aveau aceiasi naunta de albastru deschis.Ayumu nu isi dadu seama cat de repede trece timpul,si cand se dezmetici observa ca ceasul indica ora 20:00.Grabit,se indrepta spre dormitor pentru a se imbraca.La capitolul vestimentatie,statea foarte bine pentru ca toate hainele ce le avea ii vene-au de minune.Pana la urma a ales o pereche de blugi inchisi la culoare si o camasa alba pe care o tine-a deschisa la primi trei nasturi.Corpul lui bine lucrat se putea observa prin materialul vaporos al camasii.Grabit,lua cheile de la apartamnet si iesi vijelios din incapere.In fata blocului il asteptau Kiniaro si Sousuke.Amandoi erau imbracati foarte frumos,brunetul purta un tricou negru si o pereche de blungi negri in timp ce rebelul gastii purta un trico albastru,pe deasupra o bluza neagra deschisa la toti nasturii si o pereche de blugi de aceiasi nuanta cu bluza.
-Imi cer scuze de intarziere.sa mergem sa o luam pe Selena.Cred ca ne asteapta de ceva vreme.spune satenul inainte sa fuga.
Ajunsi in fata blocului unde locuia iubita satenului,cei trei baieti au asteptat cateva minute pana ce blonda sa isi faca aparitia.In momentul in care a iesit afara,toti cei trei prieteni au fost uimiti de frumusetea ei.Fata purta o fusta scurta de culoare roz,o poereche de sandale de aceiasi culoare si o bluza alba foarte decoltata ce avea ca model doi nasturi mici.
-Hei baieti.Mergem sau aveti de gand sa ma priviti toata seara?Spune aceatsa zambind usor.
-Iubito,esti incredibil de frumoasa.Dar cum ai spus si tu,sa mergem.Vine replica lui Ayumu care isi dezbraca prietena din priviri.
Ajunsi in fata discotecii,Sousuke a platit taxa de intrare pentru el si prietenii lui si au intrat.In interios era mult zgomot si agitatie.Adolescentii dansau si se distrau copios.Kiniaro gasii o masa apropiata de scena dar departe de difuzoarele mari si galagioase.
-Souske,vino cu mine sa cumparam niste sucuri.Sunt insetat dupa privelistea pe care mi-a oferit-o iubota mea.Spune ayu dandu-i un sarut apasat Selenei.
Ajunsi in fata barului,rebelul a observat ca satenul nu se mai misca.Curios sa afle ce s-a intamplat,incerca saii adreseze o intrebare,chiar daca in jurul sau era foarte mult zgomot.
-Ce sa- intamplat de data asta?
-Il vezi pe roscatul de la masa din fata?El este tipul despre care ti-am vorbit.
Nerealizand faptul ca vorbea destul de tare,a fost auzit de Leon care se afla in compania a doua fete.Acesta il privii lung si dupa care afisa un zambet pervers,ca si cum ar vrea sa faca ceva.Ayumu si amicul sau lua sticlele de suc de pe bar si se intorceau la masa lor,dar satenul nu scapa nici o ocazie sa ii arunce priviri pline de neincredere roscatului.Datorita neatentiei,Ayumu a varsat tot lichidul pe el,murdarindu-si blugii.
-La naiba!Ma duc sa imi dau cu putina apa.Revin in cateva minute.
In timp ce baiatul isi curata linistit pantalonii,auzii cum usa toaletei se trantii cu putere.Cand isi intoarse privirea observa ca in acelasi loc cu el se afla nimeni altul decat Leon Uesugi.
-Ce se intampla pustiule?Ti-a mancat pisica limba sau ce?Intreaba roscatul pe un ton sarcastic.
-Absolut nimic!Nu am nici o legatura cu tine,deci nu vad unde e problema.
-Vad ca esti unul dintre baietii aia cu tupeu.Cu mine nu iti merge.
-Ce vrei sa sp...
Dar Ayumu nu a mai putut sa isi termine propozitia,pentru ca Leon ii cuprinse buzele intr-un sarut pasional.Parea ca vrea sa absoarba toata vitalitatea din el in acel sarut.Satenul nu stia cum sa reactioneze,dar ii placea.Limba roscatului isi face-a loc printre buzele tremurande ale lui Ayumu,care,simtea pentru prima oara cum este sa tremuri de emotie,dar si de placerea pe care i-o oferea pasionalul roscat.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Cearta


In baie era o caldura de nedescris.Ayumu era lipit de zidul rece,in timp ce Leon ii saruta buzele fierbinti,vrand parca sa absoarba pana si aerul pe care acesta il respira.Realizand ce se intampla,satenul il impinse pe Leo dupa care ii arunca o privire fulgeratoare.
-Sa numai faci niciodata asa ceva!Esti nebun?Suntem baieti omule!Striga acesta nervos.
-Daca te-a deranjat atat de tare,de ce iti musti buzele?De ce mai bine nu recunosti ca ti-a placut la fel de mult ca si mie.Spune roscatul afisand un zambet smecher.
-Nu esti normal!Am prietena pe care o iubesc!Lasa-ma in pace!Striga baiatul iesind vijelios din toaleta.
Ajuns la masa,Sousuke observa ca ceva este in neregula,dar nedorind sa o alarmeze pe Selena,prefera sa taca.Aveau ei timp sa vorbeasca dupa ce plecau din discoteca.In partea cealalta,mai precis la masa lui Leon,acesta inca avea zambetul satisfacut pe fata.Curios din fire,Zack il intreba zambind:
-Ce ti s-a intamplat?Esti foarte fericit.
-Il vezi pe pustiul de la masa din fata scenei?L-am sarutat cu foc.Spune acesta trecandu-si degetul peste buze.
-Omule,dar tu nu renunti niciodata.El este cel care a intrat in tine atunci cand erai in parc?
-El in carne si oase.Habar nu ai ce gust minunat au buzele lui.O combinatie de dulce amestecat cu pasiune.Nu stiu daca intelegi.
-E clar ca esti cu capul in nori.Nici macar nu te exprimi corect.E clar ca pustiul te-a dat peste cap.
-Da da,cum zici tu.Acum lasa-ma sa il privesc.Spune Leon privindu-l fix pe Ayumu.
Orele se scurgeau foarte repede.Ceasul indica deja miezul noptii.Cei patru adolescenti iesisera deja din discoteca.Primul lucru pe are l-au facut a fost sa o conduca pe Sel acasa.Era tarziu si nu vroiau ca niste golani sa ii faca ceva,pentru ca daca acest lucru s-ar fi intamplat,nu si-ar fi iertat-o niciodata,mai ales Ayu.Ajunsi in fata blocului Selenei,acesta isi lua la revedere de la Kiniaro si Sousuke,iar pe iubitul ei il saruta pasional.Dupa aproximativ o jumatate de ora,au ajuns si in fata blocului unde locuia brunetul,acesta salutandu-i in modul lor inainte sa se faca nevazut in scara neiluminata.Pe strada mai erau decat Sousuke si satenul.
-Hei,nu vrei sa vii la mine acasa in noaptea asta?Este mai aproape si astfel putem vorbii despre ceva foarte impostant.Spune rebelul bagandu-si mana in buzunarul stang al pantalonilor.
-Ok,chiar am nevoie sa ma descarc.Aproba Ayumu zambind usor.
Apartamentul baiatului cu par argintiu era precum caracterul sau:non-conformist.Peretii dormitorului erau plini de postere cu diferite trupe rock,pe pat trona o gramana imensa de haine,in timp ce pe jos erau cutii de bere si suc.singura camera mai "primitoare"era livingul,care,avea peretii albi,o canapea de aceiasi culoare asezata in fata televizorului care state-a pe o masuta neagra din sticla,iar pe acelasi perete cu usa era un dulap unde se aflau zeci de poze cu el si prietenii sai.
-Imi cer scuze pentru deranj.Vrei sa bei ceva?
-Omule,tu chiar ai nevoie de o femeie.Si da,vreau o bere.Spune Ayumu razand.
-Mda,cum zici tu.Prinde.Spune baiatul cu parul argintiu in timp ce arunca o cutie cu bere.
-Merci amice.
-Acum spune-mi,ce s-a intamplat intre tine si tipul ala in baie.Erai cam alb la fata cand ai iesit.
-Oh,ti-ai dat seama.Ce sa se intample...nebunul m-a sarutat!Striga satenul iritat.
-Ok,si vrei sa spui ca tie nu ti-a placut,nu?Intreaba Sousuke zambind usor.
-Bineinteles ca nu!Bine,poate putin,dar am iubita!
-Mare pacat.Spune rebelul punandu-i mana pe picior.
-Sousuke,ce faci?Nu imi spune ca esti pe...omule ce prieteni am!Asa ceva nu se poate!De ce eu?Cu ce am gresit?Spune Ayu lasand capul in jos.
-Hai nu te mai plange atata,ca nu s-a sfarsit lumea.Mai bine mergem sa ne culcam.Maine avem scoala.
-Bine,dar vezi ca imi inchid usa!Nu vreau sa intri meste mine.
-Da da,cum vrei tu.Noapte buna Ayumu.
Satenul state-a intins pe pat si se gandea la evenimentul din aceea zii.Era prima data cand se saruta cu un baiat.Simtea o senzatie foarte ciudata,si chiar daca ii era greu sa recunoasca,i-a placut sarutul primit de la Leon.In timp ce isi atingea buzele,inchise ochii si se gande-a cu ardoare la roscatul ce se parea,ca ii daduse complet viata peste cap.In cele din urma adormii,nestiind ce avea sa se intample in urmatoarea zii.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#4
Intalnire cu nabadai


Dupa o noapte in care Ayumu nu a facut alceva decat sa se gandeasca la barbatul care i-a sucit mintile,venii si dimineta in orasul Tokio.Cu toate ca nu era nici ora 07:00,satenul umbla prin bucatarie,incercand sa isi prepare un mic dejun consistent.Dar in zadar.Nu gasea decat mancare de la fast-food,chipsuri si alte "delicii"nesanatoase.In cele din urma se trezii si Sousuke.Cand acesta intra in sufragerie,il zarii pe Ayu privind linistit la televizor.
-Neatza!Spune acesta cascand.
-Buna dimi...nesimtitule,pune ceva pe tine!Cum poti sa umbli gol prin casa?Ce baiat...
-Hai ca nu e mare lucru.Ce am eu,ai si tu asa ca nu te mai rusina.
-Ma rog,cum spui tu.Imbracate si sa mergem la scoala.spune satenul ridicandu-se de pe canapea.
-Ok,asteapta-ma si pe mine ca ma imbrac in cinci minute.Spune baiatul cu par argintiu fugind in camera.
Dupa aproximativ un sfer de ora,rebelul gastii era gata.Ca deobicei,purta o bluza albastra si o pereche de pantaloni scurti ce ave-au aceiasi nuanta cu ochii sai minunati.
-Wow!Spune Ayumu uimit.
-Ce s-a intamplat?
-Iti sta bine!
-Cum zici tu...stii ca numai este necesar sa iti fac complimente,nu?Spune acesta apropiindu-se usor de saten.
Acesta nu a stiut cum sa reactioneze,si s-a dat doi pasi in spate,dar din pacate a nimerit in zidul rece al blocului.Sousuke se uita adanc in ochii sai,dupa care ii dadu un sarut apasat dar in acelasi timp senzual.Dupa cateva secunde,Sous isi indeparta buzele de cele ale satenului,dupa care ii sopti la ureche usor la ureche:
-Stiu ca ti-a placut,asa ca nu incerca sa negi.
Ayumu nu intelege-a ce se intampla.Cel mai bun prieten al sau tocmai il sarutase.Ce se intampla cu lumea perfecta care el o cunostea?Se parea ca acest principiu cadea o data cu lucrurile ciudate care incepe-au sa se intample in jurul sau.Tot drumu spre scoala a incercat sa pastreze distanta fata de amicul sau.Se cunosteau de cand erau mici,au crescut impreuna.ajunsi in fata liceului,satenul a sarit la gatul iubitei sale,sarutand-o cu foc.
-Iubitule,s-a intamplat ceva?Intreaba aceatsa ingrijorata.
-Nu,vroiam doar sa iti spun cat te iubesc.
-Si eu te iubesc,dragul meu.Am uitat sa iti spun,trebuie sa iti prezint noul profesor.Avem ora de japoneza astazi,cu el.
-Neinteresant,alt mos care o sa imi distruga viata.La naiba.Spune satenul murmurand o injuratura.
-Sa ne grabim.Deja s-a sunat.Spune Sel luandu-si iubitul si pe Sousuke de mana.
Ajunsi in clasa,cei trei s-au asezat in banci.Ayu state-a langa iubita sa,si Sousuke cu Kiniaro,in spatele lor.Toata clasa 12A astepta cu nerabdare noul profesor.dupa aproximativ zece minute,un barbat a intrat in clasa.Toate fetele au ramas inmarmurite cand l-au vazut,din cauza farmecului sau.Se parea ca Ayu nu era interesant sa afle cine e misteriosul barbat,pentru ca era cu capul pe banca.
-Buna ziua clasa.Spune profesorul serios.
Ayumu recunoscu imediat acea voce incantatoare si se ridica din banca,privindu-l pe barbatul de la catedra foarte atent.Era Leon Uesugi!singurul lucru nou pe care baiatul il observa era un mic cercel in urechea stanga.Era imbracat intr-o pereche de pantaloni negri,o camasa alba,deschisa bineinteles la nasturii de sus si un sacou de aceiasi culoare cu pantalonii.
-Ce cauti tu...
Dar elevul nu si-a putut termina propozitia,fiind acoperit de strigatele fetelor ce au navalit pe profesor.Intr-un fel se simtea incredibil de gelos.Dar nu dorea sa arate acest lucru.Isi intoarse privirea catre Sousuke,care inca privea socat multimea de fete ce ii face-au ochi dulci noului profesor.Satenul se ridica din banca,dar in momentul in care a vrut sa iasa,a fost intrerupt de vocea seducatoare a lui Leon.
-Tu,baiatul cu bluza alba.Cum te numesti?
-Ayumu Hianura,domnule.Raspunde acesta plictisit.
-Pana acum,ai doi de cinci la aceasta materie.Spre deosebire ce fostul vostru profesor,eu sunt foarte exigent.Si nu accept ca elevii mei sa aiba note proaste.De exemplu,cine este Selena Hamilton?
-Eu sunt.Spune fata ridicandu-se in picioare.
Leon o privii din cap pana in picioare,sub privirea plina de furie a satenului,dupa care ii spuse bland.
-Exemplul ei vreau sa il urmati absolut toti!are deja trei de zece.Felicitari Selena.Poti sa stai jos acum.
Ayu se aseza usor langa Selena,luand-o usor de gat.
-Hianura,ce legatura este intre tine si o eleva exemplara?Intreaba Leon privindu-si suspicios elevul.
-Seli este iubita lui,domnule profesor!Raspunde Sousuke zambind.
-Interesant...acum sa trecem la lectie.
Cei doi baieti au observat o oarecare nervozitate in privirea celui care preda,dar au preferat sa treaca cu vederea.Cel putin unul dintre ei,pentru ca Ayumu era mai mult decat incantat sa il vada pe barbatul care in urma cu o zii il sarutase,nervos din cauza iubitei sale.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
Sentimente noi


Minutele treceau foarte greu.In clasa era o liniste desavarsita,doar suspinele cate unei fete ce tanjea dupa minunatul profesor ce scria la tabla se puteau distinge.Ayumu privea in gol pe fereastra mare,de la care se vedea cerul albastru,si in centrul lui,o mingie de foc ce arunca sagetii fierbinti spre pamant.Avea momente in care isi privea amicul si totodata colegul,care,se parea ca este intr-o alta lume.Dar a fost trezit din starea de visare in care cazuse de vocea serioasa a profului.
-Hianura,este atent la lectie sau ce faci?Intreaba acesta privindu-l adanc pe baiat.
-Da domnule,sunt atent.Vine replica acestuia ce parea destul de plictisit.
-Atunci spune-ne te rog despre ce vorbeam.
Satenul isi arunca privirea la Sousuke care ridica nedumerit din umeri,dupa care se uita la Selena.Aceasta incerca sa ii arate caietul ei,dar a fost prinsa de mana de Leon,care se afla in dreptul bancii lor.
-Hamilton,cred ca un doi nu ar strica acelor trei de zece,nu?Intreaba acesta serios.
-Ma scuza-ti domnule profesor.spune fata lasand capul in jos.
-Baiete,am inteles ca dupa ora asta plecati acasa.Tu sa ma astepti in clasa.Trebuie sa vorbim ceva foarte important.
Ayumu nu prea intelegea ce se intampla.Cel care se afla in fata lui,ce vorbea atat de dur si raspicat era acelasi barbat care in urma cu doua zile ii sarutase buzele?Se putea oare asa ceva?Ora trecu destul de repede,iar elevii trebuiau sa mearga acasa.In clasa,mai erau decat Ayu,Sousuke si Selena.Nu dupa mult timp,in sala reintra Leon,care avea o privire destul de ciudata.
-Voi doi,de ce ati ramas aici?Acasa cu voi.
-Da domnule.Amice,te astept la mine dupa ce scapi de aici,da?Spune rebelul schitand un zambet.
-In regula.La reveder Seli.Spune baiatul sarutandu-si iubita sub privirea nervoasa a roscatului.
In momentul in care cei doi au iesit din clasa,Ayu a fost chmat langa catedra.In momentul in care acesta a ajuns,Leon s-a ridicat rapid de pe scaun si il impinse in peretele proaspat varuit al clasei.Impactul a fost destul de puternic,satenul scotand un geamat lipsit de vlaga.
-Pustiule,cine te crezi sa o saruti pe Selena in clasa?Intreaba roscatul nervos.
-Este iubita mea si am tot deptul.
In acel moment,Leon ii acapara buzele intr-un sarut pasional.Ayumu ii raspunse cu aceiasi intensitate la sarut.In linistea ce domnea in clasa,nu se mai auzeau decat respiratiile accentuate ale celor doi baieti.Profesorul se indeparta usor de saten,lasandu-l pe acesta mut de uimire.
-Daca tu o saruti pe ea ca este iubita ta,atunci eu am tot dreptul sa te sarut pe tine,deoarece esti doar al meu.Spune acesta trecandu0si usor limba peste buze.
-Eu...nu stiu ce sa zic.
-Nici nu trebuie sa spui ceva.Ne vedem maine la ora.Spune roscatul iesind din sala.
In drum spre casa lui Sousuke,Ayumu nu isi putea lua gandul de la acel sarut.Simtea cum un nou sentiment infloreste in inima lui.Dar nu putea sa isi dea seama daca este iubire sau pura pasiune.Ajuns la apartamentul prietenului sua,acesta l-a intampinat imbracat doar intr-o pereche de pantaloni scurti.Satenul il privii lung,dupa care intra in sufragerie si se trantii pe canapea.
-Iti aduc ceva?Intreaba rebelul zambind.
-O bere ar fii perfecta.Chiar am nevoie sa simt gustul alcoolului.
-Ciudat,niciodata nu te-am auzit vorbind asa.Spune baiatul cu par argintiu confuz.
-Asa este.Acum adumi ce ti-am cerut si aseazate langa mine.
Sousuke se conforma cerintelor prietenului sau,si ii aduse o cutie de bere proaspat scoasa din frigider.Ayu privea picatura de apar ce se scurgea pe suprafata metalica,dupa care atinse cu varful limbii cutia,intrerupand linia ce se formase.
-Acum povesteste-mi,te-a certatprofu?Intreaba Sous curios.
-Nici gand.Doar m-a sarutat!
-Ce ai spus?Intreaba rebelul uimit.
-Ce ai auzit.Si vreau sa iti spun ca mi-a placut teribil de mult.As vrea sa simt aceea aroma o zii intreaga.
-Omule,tu esti complet nebun.Cum sa iti placa un baiat!Intreaba Sousuke trecandu-si mana prin par.
-Tu de mine vorbesti?La tine te-ai gandit?Esti in aceiasi situatie cu a mea,asa ca taci.
-Mda...ai dreptate.
Satenul sorbea zgomotos din cutia de bere,si se gandea cu satisfactie la acel sarut si la tot ce avea sa urmeze.Pentru ca era absolut sigur ca intre el si Leon Uesugi se vor intampla lucruri din ce in ce mai interesante.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#6
Hei imi place...povestea e super,din punct de vedere cum ai gandit-o dar stii ce ?Descrierea ta la inceputul fic-ului m-a socat (ochi negri ca abanosul,parul ca spicul graului o_O) iar cand descriai baietii nu stiu cum,toti aveau primi doi sau trei nasturi deschisi o_O poate asa o fi dar chiar e necesar sa repeti asta??
Mie idea mi se pare buna...dar ce ti-au facut bietele verbe la timpul imperfect?Esti certata cu ele nu ??Sa stii ca nu se scriu cu cratima (si sunt multe exemple in text,deci nu a fost o scapare)
Cu dialogul e Ok,doar ca mai folosesti uneori si un limbaj "nu tocmai adecvat"
Descrierea,am mai scris si sus....si mai zic ca e destul de "banala" asta unde este >.>
Din fericire mie-mi place foarte mult cum ai gandit...dar daca ai fi putin mai atenta... >.> greseli sunt cu duiumul...
Sper sa nu te superi pe mine ...pune o continuare cat mai curand :) See ya!

#7
Mariko Emina..si de ce m-as supara?As avea vre-un motiv?Tz tz tz.Referitor la verbe...nu degeaba am ajuns in cls 9-a la Vianu,nu?Le-am scris asa din pura neatentie...bn,poate prea multa neatentie.Si legat de limbaj,hei!Unde mai gasesti u fic-uri cuminti?Si in plus,aici sunt in mare parte adolescenti,deci trebuie sa folosesc un anumit limbaj.In celalat fic(Gravi fic)folosesc un alt tip de limbaj.Cred ca am lamurit toate aceste probleme.


O dimineata tumultoasa


Soarele se ridica usor pe cerul de un albastru deschis,asemanator oceanului ce inghitea tarmul cu valurile lui furioase.Ayumu deschise brusc ochii,aruncandu-si privirea spre ceasul asezat pe dulap.Acesta indica ora 6:30.Scoala incepea la 8:00,asa ca avea destul timp sa se pregateasca.Intra usor in camera lui Sousuke,inchizand televizorul ramas deschis peste noapte.Cu pasi marunti,pasii in baia acoperita cu gresie albastra.Apa calda curgea peste trupul sau incordat,ascultand pasarile ce cantau in preajma micului geam asezat deasupra cazii.Spuma ce avea un puternic miros de lavanda se dizolva in apa fierbinte,din care ieseau aburi grosi.dupa aproximativ o jumatate de ora,satenul isi stergea corpul cu un prosop albastru,insistand asupra zonelor sale intime.In momentul in care a vrut sa isi puna halatul pe el,in baie a intrat grabit Sousuke.Acesta se uita uimit la baiatul din fata lui,care incerca sa isi acopere din rasputeri partea de jos a trupului cu mainile.
-Ayumu,tu esti...gol!Spune acesta privindu-si insistent prietenul.
-Nu te mai uita asta la mine ca ma sperii.Mai bine da-mi prosopu din stanga ta si iesi!Striga satenul nervos.
Dupa catvea minute,cei doi amici se pregateau de scoala.Printre micile glume spuse de Ayu,rebelu se uita adanc la el,si cu un zambet pervers ii spuse:
-Azi avem trei ore de japoneza!Sa te vad cum scapi.
-La naiba!Am uitat complet!Nici tema nu o am.
-Stai linistit.Sunt in aceiasi situatie.
-Cred ca va trebui sa ne rugam sa nu ne asculte.Spune Ayumu oftand adanc.
-Mda,cred si eu.Acum sa ne grabim.
In drum spre scoala,cei doi prieteni s-au intalnit cu Selena.Aceatsa purta o pereche de blugi mulati si un tricou alb.Baietii trebuiau sa recunoasca faptul ca arata foarte bine.Ajunsi in curtea liceului,au asteptat linistiti soneria de intrare.Aproape fugind pe holurile intortocheate,cei trei au ajuns in clasa,chiar cu cateva secunde inainte de sosirea profesorului.In momentul in care Leon a intrat in clasa,si-a privit elevul favorit dupa care ii zambii usor.Ca deobicei,fetele numai conteneau cu suspinele si nu incetau sa viseze cu ochii deschisi la o escapada cu barbatul asezat la catedra.Intr-un moment de liniste totala,o fata bruneta se ridica brusc din ultima banca si cu un ton ridicat intreba agitata:
-Domnule profesoru,sunteti insurat?
Leon isi ridica brusc privirea la ea,ii masura trupul cu privirea,dupa care ii spuse cu zambetul pe buze:
-Nu,nu sunt insurat.Alte intrebari?
-Nu domnule.
Ayumu isi privii cei doi prieteni din spatele sau,dupa care facu un semn cu mana.Roscatul deschise catalogul,si a avut proasta inspiratie sa ii asculte pe cei trei baieti,care aveau cele mai mici note.
-Ayumu Hianura,Sousuke Chidori si Kiniaro Ukimura,in picioare!Vreau sa vad temele voastre,in speranta ca veti lua o nota buna.
Cei trei amici se priveau unul pe celalalt,neputand sa spuna nici un cuvant.Satenul credea ca Leon il va trata altfel decat pe ceilalti colegi ai sai,dar se inselase.Avea aceiasi atitudine dura si implacabila cu toti.
-Ne scuzati domnule,dar nu avem tema.Spune brunetul inghitind in sec.
-Am auzit eu bine?Sau tu ai spus ca "nu aveti tema"?Nici o problema.dupa ore,toti trei veti ramane pentru un program avansat de meditatii.
-Poftim?Dar nu se poate asa ceva!Nu am timp de scoala asta idioata!Striga ayumu nemultumit.
-Ai spus ceva?Intreaba roscatul ridicand in spranceana.
-Nu domnule,absolut nimic.
Timupl trecea foarte greu,parca aceea ora nu se mai termina.Niciunul dintre cei trei prieteni nu aveau chef sa scrie si cu atat mai putin sa invete.Atunci cand privirile celor doi indragostiti se intalneau,parca sareau scantei.Satenul incerca pe cat posibil sa evite ochii patrunzatori ai profesorului,dar in zadar.Dupa zeci de minute de chin,clopotelul anunta sfarsitul primei ore.Cand Ayumu a vrut sa se ridice din banca,a fost intrerupt de glasul seducator al lui Leon.
-Hianura,tu ramai in clasa.Restul,afara!Si sa nu va prind ca deranjati.
Ceilalti colegi evacuara pe cat de repede posibil sala,lasandu-i pe cei doi singuri.roscatul se indrepta spre saten,il apuca de brat si il trase pana aproape de locul in care statea el,urcandu-l pe catedra.
-Va trebui sa te pedepsesc pentru ca nu ti-ai facut tema.Spune profesorului muscandu-i usor buza de sus.
-Hei,cine te crezi tu sa ma pedepsesti?Vine replica elevului caruia parea sa ii placa sarutul primt din partea lui Leo.
-Vrei,nu vrei esti doar al meu si pot sa fac tot ce imi doresc cu tine.Asa ca fii baiat ascultator si taci.
Buzele roscatului se indreptau rapid spre gatul lui Ayumu,facandu-l pe acesta sa tremure de placere.Ideea ca unul dintre elevi ar putea intra in clasa,prinzandu-i pe cei doi intr-o postura nu tocmai decenta,crestea pasiunea dintre ei.Leon ii prinse buzele satenului intr-un sarut pasional,vrand parca sa extraga toata viata din ele.Dar nu el era singurul care se simtea bine,ci si Ayu care credea ca este cu adevarat in al noualea cer.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#8
Mikomi si Sora,ma bucur ca va place fic-ul meu..si va garantez ca se vor intampla multe lucruri destul de surprinzatoare.


Primele ore de meditatii


Pauza lua sfarsit,iar elevii erau obligati de catre profesorii ce supravehgeau liceu sa intre in clasa.Selena observa ca iubitul ei este mai agitat ca inainte,dar hotara sa nu bage in seama atitudinea lui.Stia ca Ayumu isi schimba dispozitia intr-un minut,asa ca hotara sa nu se ingrijoreze.Urmatoarea ora a fost de biologie.Satenul nu era abosult deloc atent,reusind sa ia o nota de trei,din pura prostie.Baiatul astepta cu nerabdare sa se auda soneria ce anunta pauza,pentru ca stia ca urmatoarele doua ore erau cu Leon,persoana de care el incepea sa se indragosteasca.Chiar daca era batausul liceului,avea si el principiile lui,care,erau foarte solide.Cum ar fii:fata care ii era prietena,trebuia sa fie mai mica decat el cu cel putin un an,asa cum era Selena.In timp ce profesaorul preda lectia,baiatul se prefacea ca scria,intorcandu-se din cand in cand la Sousuke si Kiniaro,care se aflau in aceiasi situatie ca el.Erau trio-ul perfect.Dorinta satenului se indeplinii:soneria anunta sfarsitul orei.Acesta fugii in baie,unde isi baga capul in apa rece.Credea ca ceea ce i se intampla este un vis,si ca in momentul in care se va trezii,va revenii la viata lui de dinainte,atunci cand inca nu il cunoscuse pe Leon.In momentul in care intra in clasa,intalnii privirile ingrijorate ale colegilor sai.
-Ce aveti toti?A,ma scuzati domnule.Nu mi-am dat seama ca s-a terminat pauza.
-Urasc atunci cand unul dintre elevii mei intarzie,asa ca te rog sa ramai in picioare.Spune roscatul uitandu-se in catalog.
-"Grozav Ayumu!Nu ti-a ajuns nota de la biologie!Mai incasezi si la japoneza un trei si te-ai scos omule!"Gandeste baiatul indreptandu-se nervos catre banca.
-Spune-mi ce am discutat ora trecuta.Si te avertizez ca de data asta iti pun nota.
-Ce mama naibi vorbeste tipu asta?Ora trecuta m-a sarutat!Murmura satenul nemultumit.
-Hianura,ai spus ceva?
-Nu domnule.
Roscatul si-a ascultat elevul aproximativ o jumatate de ora,acesta nestiind sa raspunda la nici o intrebare.Defapt,nici nu stia despre ce se vorbeste.O auzea doar pe iubita lui cum raspundea la intrebarile puse de profesor.Ofta nervos dupa fiecare raspuns ratat.El stia sa se bata si sa iubeasca,nu sa invete!Arata mult prea bine pentru a-si petrece ore in casa,incercand sa retina niste definitii dintr-o carte,care,pana in acel moment i se pareau inutile.Stia ca daca va continua cu notele proaste va sfarsii corijent,sau mai rau,repetent!
-Imi imaginez ca stii ce se intampla daca iti dau un doi,nu?Intreaba roscatul serios.
-Domnule profesor,va promit ca invat pentru saptamana viitoare.Aveti mila de mine!Spune satenul parca implorand indurare din partea lui Leon.
-Vorbim noi doi dupa ore,la meditatii.
Leo s-a ridicat de la catedra,si a inceput sa predea o lectie noua.Baiatul era hotarat,spre uimirea Selenei si a celor doi colegi din spatele sau,sa invete.Scria foarte repede,aproape indescifrabil,dar nu conta!Vroia doar sa ii demonstreze barbatului din fata sa ca nu este numai frumos,ci si destept.Ora se sfarsii,si profesorul hotara sa le dea drumul elevilor de la ultima ora.Singurii ramasi in clasa erau Ayumu,Kiniaro si Sousuke.
-Frate!Cat de aiurea este.In loc sa iesim in oras,sa ne plimbam cu fetitele,stam ca dobitocii in clasa,pentru meditatii!Spune rebelul ridicandu-si picioarele pe una dintre banci.
-Aici sunt de acord cu tine.Nu mi se pare corect.Trebuie sa ne bucuram de viata!Suntem tineri,aratam super bine!Fetele ne doresc!Si trebuie sa le dam ce vor.Mai ales tu,Ayumu.Stii cat de mult te vor pustoaicele din oras.Spune brunetul zambind.
-Mai taceti!Nu mai stiti alceva decat fete?Daca ramanem repetenti,dracu se mai uita la noi!Ce va costa sa stati doua ore la scoala,sa mai invatam cate ceva?Striga satenul dandusi cu palma peste frunte.
-Ce ai patit omule?De cand obsesia asta obsedanta de a ramane la scoala?Spune Kiniaro uimit.
-Ai nevoie de meditatiile astea.Tu te auzi?Iti dai seama cat de "naspa" te exprimi?Obsesie obsedanta...hai ca ai zis-o!Vine replica lui Ayu care dadea semne de nervozitate.
Dar conflictul lor a fost oprit de intrarea lui Leon in clasa.Daca nu se intampla acest lucru,cei doi baieti mai aveau putin si se luau la bataie.Roscatul se aseza linistit la catedra,si isi aseza elevii foarte bine:fiecare asezat in prima banca dintr-un rand.Astfel,Ayumu statea fata-n fata cu el,Kiniaro pe randul stang,iar Sousuke pe cel drept.Baietii au primit de analizat un text din manual.In timp ce scriau,satenul isi mai ridica ochii la profesor,si observa ca acesta il priveste foarte adanc.Cu toate ca incerca sa se ascunde,baiatul observa cum trupul sau se infierbanta si ca obrajii sai capata o nuanta rozalie.Era atat de emotionat,incat nu mai stia ce scria.Incurcase totul!Incepuse sa confunde adjectivele cu substantivele si alte multe lucruri.Dupa un sfert de ora,Leon lua caietele pentru a le controla.In momentul in care ajunse la lucrarea lui Ayumu,incepu s arada,dupa care se uita la baiat si ii spuse cu zambetul pe buze:
-De cand "a merge" este pronume?
-Omule,nici eu nu sunt atat de prost!Toata lumea stie ca este substantiv.Spune rebelul razand.
-In locul tau,as sta linistit in banca.Pentru ca este verb!Vine replica profesorului dupa care ofta adanc.
Cele doua ore de meditatii au trecut foarte repede.In tot acest timp,Leon nu a facut decat sa rada de gafele facute de cei trei baieti.In momentul in care se pregateau de plecare,roscatul ii spuse satenului:
-Hianura,tu mai ramai catvea minute.Trebuie sa vorbesc ceva cu tine.
Baiatul cu par argintiu isi dadu seama de ce se intampla,asa ca il lua pe kiniaro de brat si iesira afara din clasa.Ramasi singuri,Ayu simtea ca nu isi poate controla tremurul trupului sau,in timp ce Leo se apropia de el.In momentul in care a vrut sa se dea un pas in spate,s-a impiedicat de ghiozdan,reusind sa cada si tragandu-l pe roscat peste el.Cei doi se priveau intens,dupa care Leon ii atinse usor buzele cu limba.Satenul gemu usor,dar nu a mai putut spune nici un cuvant,gura lui fiind acoperita de buzele flamande ale lui Leon.Acesta ii prinse mainile intr-o stransoare deasupra capului,reusind sa il lase pe baait fara optiunea de a se misca.I se parea ciudat pentru ca acest lucru il facea el fetelor cu care era,dar in acel moment,el era "dedesupt".Si chiar daca ii era greu sa recunoasca,ii placea atunci cand roscatul il atingea,cand il privea,dar mai ales atunci cand buzele lor erau contopite intr-un sarut pasional.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#9
sigur ca pot!Imi cer scuze ca acesta este scurt...dar e deja ora 2:00..si peste 5 ore am scoala..la naiba!Sper sa va placa!


O noua aparitie


Dupa minunatul sarut din aceea dimineata,Ayumu si Leon stateau imbratisati,trantiti pe podeaua rece a clasei.Atunci cand privirile celor doi se inatalneau,roscatul zambea satisfacut,dupa care ii musca buzele tremurande ale satenului.
-Ce spui daca iti propun sa mergi la mine acasa?Ai accepta?Intreaba profesorul trecandusi mana prin par.
-Da,de ce nu?La urma urmei,amandoi dorim sa ne cunoastem mai bine,nu-i asa?
-Pustiule,tu imi citesti gandurile sau ce?Sa mergem.Spune Leo dandu-i un sarut scurt.
In drum spre casa,cei doi au discutat diferite lucruri.Unele importante,altele banale.Dar important era amandoi incepeau sa isi exteriorizeze sentimentele avute unul fata de celalalt.Satenului i-ar fi placut sa strige in gura mare ca este indragostit de profesorul sau,dar stia ca acest lucru ii va distruge viata iubitei sale si ca barbatul de care era indragostit ar putea sa fie concediat.In timp ce mergeau,roscatul s-a oprit in fata unei vile imense,cu o gradina mare si plina de flori multicolore si frumos mirositoare.
-Ce facem aici?Intreaba baiatul confuz.
-Asta e casa mea!Aici locuiesc.Sa mergem inauntru.
Pustiul privea in jurul sau si nu ii venea sa creada.Cum si-ar fi putut permite o asemenea vila din salariul mizer pe care il primea ca profesor.Ceva nu era normal.In momentul in care au pasit in interiorul casei,Ayu a fost pur si simplu socat de aspectul acesteia:podeaua era alcatuita din marmura alba,cateva covorase negre fiind asezate pe jos.In fata usii se intindea o multime de trepte,ce pareau sa duca la etajul superior.Livigul era cu adevarat magnific:fololiile albe erau asezate de o parte si de alta a semineului,in timp ce in fata canapelei era o masa din sticla neagra.Prin ferestrele mari,acoperite cu o perdea subtire de matase,se putea observa cum stralucea apa din piscina,atunci cand razele soarelui ii atingeau suprafata.Dar baiatul a fost trezit din uimire de o voce feminina.
-Leon,baiatul asta este noua ta jucarie sau ce?
O femeie ce nu parea sa aiba mai mult de douazeci si trei de ani,cu parul negru si drept,culoarea ochilor fiind aceiasi.Purta o camsa neagra si o fusta alba.
-Hei,papusa!Ti-am spus sa nu mai vii aici in lipsa mea?Si da.El este noua mea achizitie.Nu-i asa ca e simpatic?Intreaba acesta zambind.
-Nu o sa te inveti niciodata!Si nu imi mai spune "papusa".Ma numesc Angela.
-Esti iubita lui?Intreaba Ayumu dand semne de nervozitate.
-Pe dracu.Sunt sora lui mai mare.Si ma enerveaza cand il vad ca isi distruge cariera.
-Voi doi sunteti frati?Nu am stiut.Apropo,Leon de unde ai avut bani sa iti construiesti casa asta imensa?Pentru ca salariul primit ca profesor este destul de mic.
-Ala este doar o chestie de moment.Cred ca nu ti-a spus.Fratele meu este actor.Spune Angela oftand.
-Minunat!Ma gandeam eu ca are alt job.Si in ce filme joci:cele de actiune?Sau preferi comediile?Intreaba baiatul cu zambetul pe buze.
-Leon are roluri in filme pentru adulti.Asa ca nici prin gand sa nu iti treaca sa vezi vre-un film de-al lui.
-Ai spus...filme pentru adulti?Omule,dar tu nu esti normal!Striga satenul punadu-si mainile in cap.
-De ce nu?Arat foarte bine si trebuie sa recunosc faptul ca sunt cel mai bun.doar nu credeai ca un barbat ca mine isi va irosii viata lucrand pe branci ca profesor.Nu pustiule.Filmele astea imi aduc bani si distractie!Spune roscatul incantat.
-Da,cum spui tu."De ce tip m-am indragostit si eu".Gandeste Ayumu dupa care isi loveste usor fruntea cu palma.
-Ce spui daca facem o baie in piscina?Este destul de cald.Intreaba roscatul cu un zambet satisfacut pe chip.
-In regula.Raspunde baiatul zambind.
Ayu s-a imbracat cu unul dintre boxerii prietenului sau.Chiar daca ii erau putin mari,ii veneau destul de bine.Stiind ca Leon va intarzia destul de mult,isi lua avant si se arunca in apa limpede si rece.Era o senzatie foarte placuta.Simtea corpul sau se raceste,atunci cand valuri reci treceau peste el.Dupa ce a inotat de cateva ori,a vrut sa iasa afara pentru a se usca.Dar in momentul in care puse mana pe marginea bazinului,isi ridica din instinct privirea si il vazu pe roscat deasupra lui.Corpul lui era atat de bine lucrat,incat parea de portelan.Era perfect.Razele soarelui se rasfrangeau pe parul sau,fiind parca geloase ca pe Pamant exista cineva mai stralucitor ca ele.Satenul a ramas mut de uimire.Cu siguranta ca Leon a indurat multe pana ca trupul sau sa ajunga la stadiul de perfectiune.Si isi dadea seama ca era pacat ca nu il arate intregii lumii.Acum stia de ce toate fetele din clasa lui oftau la vederea acestuia,de ce femeile de pe strada se uitau la el si incepeau sa tremure.Era un zeu in adevaratul sens al cuvantului.
-Hei pustiule,ai de gand sa spui ceva?Sau o sa ma privesti toata ziua?Pentru ca daca e asa,iti dau o poza cu mine.
-Stai linistit.Nu ma uitam la tine.Priveam peisajul din fata mea.Spune baiatul incercand sa isi ascunda roseata din obraji.
-Cum zici tu.Vroiai cumva sa iesi din apa?Micutule,poate ca nu ai inteles,dar esti doar al meu.Asa ca stai cuminte.
Roscatul intra in piscina si incepu sa inoate.dupa ce a parcurs de doua ori bazinul,s-a reintors la Ayumu care,inca era socat de aspectul acestuia.Fara sa ii mai spuna alte lucruri,ii prinse picioarele intre ale sale si il lipi cu spatele de marginea rece de marmura.Acesta scoase un geamat lipsit de vlaga in momentul in care pielea lui a atins suprafata rece,dar nu avea ce sa faca.In fata lui se afla cel mai bine cotat actor din filmele pentru adulti.si nu stia ce sa faca sau cum sa reactioneze.Leon se apropie usor de buzele acestuia,introducandu-si cu usurinta limba in gura baiatului,atingand-o pe a lui.Senzatia provocata de acel sarut il facu pe saten sa tremure,dar si sa isi doreasca sa afle cum este barbatul din fata lui,in asternut.

Aceasta este Angela:
[Imagine: Girl.png]
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#10
Aceasta continuare are un mic avertisment.Sa nu spuneti ca nu v-am anuntat:))


Sentimente recunoscute


Razele soarelui se rasfrangeau pe corpurile ude ale celor doi baieti aflati in piscina.Saruturile lor se incheiau cu suspine adanci din partea amandurora.Leon parcurgea cu mana trupul lui Ayumu,facandu-l pe acesta sa tremure.Ii placea sa simta cum il domina,ii placea sa stie ca trupul satenului ii apartinea complet.Dar momentul celor doi a fost intrerupt de Angela,ce parea sa fie foarte agitata.
-Ce s-a intamplat papusa?De ce respiri atat de greu?Iar ti-ai adus amantii in casa mea?Intreaba roscatul afisand un zambet smecher.
-Termina cu comentariile astea ieftine si ascultama:a sunat regizoru si a spus sa te prezinti imediat la studio.Trebuie sa semnezi un contract.Alt film,nu?Intreaba fata oftand adanc.
-La dracu!Am uitat.Frumosule,se pare ca va trebui sa amanam pe alta data ce am inceput.Trebuie sa disscut cu regizoru si producatoru despre noul meu film,si sa renunt la slujba de profesor!M-am angajat in liceul ala numai pentru a fii aproape de tine.Daca vrei,poti sa ramai aici.O sa ajung in jur de ora 21:00.Spune Leon iesind din piscina.
Ayumu injura in gandul sau,dar nu avea ce sa faca.Mai devreme sau mai tarziu,stia ca trupul sau ii va apartine complet roscatului.Iesit din piscina,ii asculta sfatul Angelei si o urma pana in dormitorul fratelui ei,pentru a se imbraca.Ajuns in camera cu pricina,baiatul a fost uimit de aspectul acesteia:peretii albi ai camerei erau luminati de neoanele puternice prinse in tavan,patul mare era acoperit cu lenjerie alba din matase iar pe margine era tras un fir subtire si auriu.Dulapul mare ascundea in interiorul sau zeci de camasi,perechi de pantaloni,tricouri si alte articole vestimentare.
-Aici doarme Leon?Intreaba Ayu inghitind in sec
-Mda,defapt,el doarme peste tot.Se mai intampla sa isi aduca aici prietenele,si uneori il gasesc dormind pe sezlongul de langa piscina,aproape gol.Dar asta e fratimiu.
Satenul stia ca daca s-ar intampla sa aiba o relatia cu Leon,aceatsa nu va avea nici un viitor.Femeile roiau in jurul sau precum albinele la miere.Pentru prima oara,se simtea neputincios.Fetele din liceul sau ii cadeau la picioare numai cand acesta le privea.Dar acum nu era vorba de o pustoaica,ci de un barbat adorat de sexul feminin.Dupa ce isi lua hainele lui obisnuite,cobora cu Angela in salon.Era trecut de mijlocul zilei si afara incepea sa se insereze.Cei doi se aflau pe canapeaua din fata semineului,asteptand.
-Vrei o cafea?Stiu foarte bine cat intarzie Leon,asa ca va fii o noapte lunga.Spune bruneta indreptandu-se spre bucatarie.
-Da,sigur ca da.Raspunde baiatul putin trist.
-Pustiule,s-a intamplat ceva?Te vad cam abatut.Intreaba Angela asezandu-se langa saten.
-Nu,adica nu stiu ce se intampla cu mine!Nu ma mai inteleg!Am o iubita frumoasa,care ma adora si un liceu intreg de fete la picioarele mele.Dar...
-Dar tu iubesti o alta persoana,nu?Intreaba fata trecandu-i usor mana prin par.
-Cred ca da.Adica asa este.Dar din pacate,nu ma va iubi niciodata.
-Spune-mi adevarul.Esti indragostit de fratele meu,nu-i asa?
-Da.Il ador pe Leon.Simt cum mi se topeste inima atunci cand il vad.Dar ce pot face?Poate daca eram fata...
Ayumu nu stia ca roscatul era pe trepte si ca ascultase toata discutia dintre cei doi.Angela isi dadu seama,dar prefera sa taca.Stia ca baiatul nu isi va da frau liber sentimentelor in fata fratelui ei.Chiar daca era indragostit pana peste cap,avea si el mandria lui.Era pentru prima oara cand Ayumu simtea nevoia acuta de a plange,vroia sa strige in gura mare ce simtea,sa isi elibereze sufletul.O mana calda ii atinse gatul,facandu-l pe saten sa tresara.
-Deci ma iubesti.Eram sigur de chestia asta.Spune Leon zambind.
-Stii ca nu e frumos sa asculti discutiile altora?Vine replica baiatului ce vroia sa para suparat.
-Daca imi aduc bine aminte,asta e casa mea.Papusa,nu ai niste treaba?
-Sigur ca am.Mi-am amintit ca trebuie sa ma duc la cumparaturi.La revedere.
Angela iesii vijelios din casa,lasandu-i pe cei doi singuri in living.Nu isi spuneau nimic,doar se priveau adanc.Afara era deja intuneric.Lumina lunii patrundea prin perdeaua alba,fluturata de adierea usoara a vantului.Nemaiputand rezista tentatiei,Leon se apropie de baiat,apucandu-l de brate.Acesta incerca sa se elibereze,dar stransoarea era mult prea puternica,singurul lucru care il reusea era sa se raneasca.Un scancet lipsit de vlaga se auzii inainte ca buzele satenului sa fie absorbite de cele ale roscatului.Acesta il impinse pe baiat pe canapea si incepu sa il sarute.Corpul lui Ayumu tremura de placere,dar si de emotie.Cu miscari lente,hainele ce erau o piedica intre ce doi au fost indepartate,trupurile lor ramanand goale.Roscatul parcurgea corpul lui Ayumu cu buzele,coborand din ce in ce mai jos.
-Leon!Nu acolo,te rog.Spune acesta cu vocea tremuranda.
-Spune-mi.Ma iubesti?Intreaba actorul mngaindu-i chipul.
-Sigur ca da.Dar stiu ca tu...
-Ssss,numai spune nici un cuvant.Eu imi voi lasa sentimentele si trupul sa vorbeasca pentru mine.Ar fi bine sa faci si tu la fel.
In clipa in care roscatul se contopii cu Ayumu,acesta scoase un scancet slab,aproape impreceptibil.Dupa multe zile in care s-au dorit dar doar s-au privit,cei doi erau in sfarsit impreuna.Leon avusese relatii cu zeci de femei inainte,dar nici una nu il facu sa simta ca vibreze de placere.Ii placea acel sentiment.si stia ca il iubeste pe Ayumu.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.578 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)