Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire cu nabadai [shounen-ai]

#11
Aflarea vestii.Depresia Selenei.



Dupa o noapte fierbinte atat la propriu,cat si la figurat,Leon si Ayumu se odihneau unul in bartele celuilalt.Cantecul pasarilor acoperea ticaitul enervant al ceasului,care indica ora 8:30.Din cauza razelor soarelui,care ii cadeau direct pe fata,roscatul deschise usor ochii.Privi bumac in jurul sau,si isi dadu seama ca in bratele sale se afla cineva.In momentul in care il zarii pe Ayu,isi aminti absolut toata noaptea.Isi puse usor mainile sub cap muscandusi cu ardoare buzele ce vroiau sa simta saruturile satenului.Nu dupa mult timp,se trezii si acesta.Prima oara nu realiza ce s eintampla,dar cand isi dadu seama ca se afla gol in patul lui Leon,obrajii lui au capatat o nuanta de rosu aprins.
-Buna dimineata frumosule.Cum ai dormit?Intreaba acesta sorbindu-l pe baiat din priviri.
-Neata.Am dormit destul de bine.Cat este ceasul?Intreaba Ayumu cascand.
-Este ora 9:00.Imi amintesc foarte bine ca ai scoala la ora 11:00.O sa mergi cu mine.
-Bine.Cum spui tu.Raspunde baiatul lasand capul in jos.
Leon se ridica usor din pat si isi acoperii trupul cu un prosop alb din bumbac,dupa care iesii din dormitor.dupa catvea minute in care s-a gandit la tot ce a facut,satenul isi indrepta usor pasi spre baie,pentru a face un dus.Adora sa simta picaturile de apa cum ii curgeau usor pe trup,sa simta aburul fierbinte cum ii batea in fata si spuma frumos mirositoare cum se dizolva.Deasupra jacuzzi-ului se afla o etajera,plina cu sampoane de diferite tipuri.Baiatul citea pe ele si nu prea intelegea din cauza ca eticheta era in engleza.Pana l-a urma deschise o sticla ce avea o usoara aroma de lavanda.Dupa ce isi temrina dusul,satenul se imbraca cu hainele purtate cu o zi in urma si cobora in bucatarie.Acolo,era asteptat de Leon si de un mic-dejun delicios.Baiatul se infrupta din toate delicatesele,lasandu-l pe roscat cu gura cascata.
-Mananca mai usor sa nu te ineci.
-Asa obisnuiesc sa mananc:repede si mult.Dar tu?Abea ai gustat.Spune Ayumu zambind.
-Mananc putin.Doar stii ca nu am voie sa ma ingras.Ce s-ar intampla daca trupul meu ar incepe sa arate precum un balon?Intreaba Leo privindu-l adanc pe pusti.
-Pai cred ca s-ar duce pe apa sambetei intreaga ta cariera.
-Sa sti ca asa se va intampla.Acu mananca si sa mergem la scoala.
Dupa ce a terminat de mancat,cei doi erau gata de plecare.Drumul pana la liceu a fost destul de scurt.In momentul in care au ajuns,Leon a realizat ca a mers atat de repede incat distanta parcursa intr-o jumatate de ora,a fost acum facuta in zece minute.Ayumu reusii sa ii fure un sarut,dupa care fugii in curtea scolii,unde erau Sousuke si Kiniaro.Rebelul ii povestise totul brunetului,bineinteles cu acordul satenului.
-Salutare baieti!Ce fac astazi ce mai buni prieteni ai mei?
-Mai da fericit esti?Ce s-a intamplat?Intreaba baiatul cu par negru zambind.
-Nu va spun!Puteti sa ma torturati si tot nu veti afla!Vine replica baiatului ce radia de fericire.
-Deci tu si proful ati petrecut o noapte impreuna,nu?Intreaba rebelul sprijininduse de peretele liceului.
-Cum ai ghicit?
-Era si foarte greu!Tu,esti fericit intr-o zi de luni,cand avem doua teste?Mi-am dat seama ca motivul fericirii tale era Leon.
-Acum ca ai ghicit,vreau sa va povestesc.simt nevoia sa discut cu cineva.A fost absolut minunat.Ne-am imbratisat,ne-am sarutat,dupa care am inceput sa ne spunem cuvinte dulci.Nu am mai fost asa fericit de mult timp.
Ayumu observa ca amici sai ii fac niste semne sa se uite in spate.Nu prea a inteles de ce,dar s-a conformat.In momentul in care si-a intors privirea,a zarit-o pe Selena,care mai avea putin si plangea.Ochii ei negri erau acoperiti de lacrimi,in timp ce buzele roz ii tremurau.Satenul isi dadu seama ca gafa care o facuse era foarte mare.Vrand sa o atinga,acesta l-a respins spunadu-i:
-De ce m-ai inselat?Ti-am dat totul!Spune acesta cazand in genunchi.
-Selena,iarta-ma!Iti jur ca nu am vrut sa te ranesc.Spune Ayumu asezanduse langa ea.
-Nu ai vrut,dar ai facut-o!niciodata nu ti-am dat motive sa faci o asemenea atrocitate.De cand sunt impreuna cu tine,nu am gresit cu nimic.Ce am facut sa merit asta?
-Nimic,absolut nimic.eu sunt singurul nenorocit de aici.
Ayumu a vrut sa o imbratiseze,insa aceasta s-a dat in spate.Lacrimi ii curgeau siroaie pe obraji,cazand apoi pe sani.Nu mai putea spune nimic.Plansul o impiedica s afaca acest lucru.
-Iarta-ma!Daca vrei iti cer iertare in genuchi.Spune baiatul regretand ca a vorbit.
-Nu vreau sa te mai vad niciodata,Ayumu Hianura!
Nemaiputand rezista situatiei,blonda a fugit,iesind din curtea scolii.Satenul a vrut sa o urmareasca,insa a fost oprit de cei doi prieteni ai lui.Ii parea incredibil de rau ca o inselase.Selena nu merita nimic din toate acele lucruri.In acel moment,Ayu se considera cel mai josnic dintre baieti.
-Tu si gura ta mare!Nu puteai sa taci?Striga Kiniaro ingrijorat!
-Lasa-ma in pace!Mai bine dute dupa ea!In starea in care e,ma tem sa nu comita o nebunie.
Brunetul facu ceea ce ii poruncise prietenul sau,lasandu-l pe acesta impreuna cu Sousuke.
-Cum ii spun eu lui Leon tot ce s-a intamplat?
-Nu cred ca va fii necesar.Uitate sus.Spune rebelul oftand.
Satenul isi arunca privirea la ultimul etaj al liceului,zarindu-l pe roscat.Aceasta avea o privire dura,ca si cum nu i-ar pasa de suferinta fetei.singurul lucru important pentru el era iubirea lui Ayumu.Si ca sa o obtina,era in stare sa treaca peste orice obstacol.Chiar si peste o fata nevinovata,care nu a facut decat sa daruiasca iubire.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#12
Pentru capitolul acesta,m-am insiprat din propria mea viata.In rolul Selenei,sunt eu:),Sper sa va placa.


Cearta cu Leon.Vizita la Selena



Ayumu se afla in curtea scolii,alaturi de prietenul sau.Statea pe o piatra,tinandu-si obrajii in palme.Inca nu ii venea sa creada ce facuse.Singura fata pe care o iubise cu adevarat,era acum distrusa.Si singura vina era a lui.Simtea cum o mana ii atinge bland umarul.Isi ridica privirea sil il vazu pe Leon.Acesta ii zambea.cum putea sa fie atat de dur.Pe buzele sale era un zambet satisfacut.chiar atat de mult ii placea sa stie ca Selena sufera?
-Cred ca ar trebui sa mergem acasa.Spune acesta intinzandu-i mana.
-Nu!Trebuie sa ma duc la Sel.Trebuie sa vorbesc cu ea,sa ii ecplic totul.Nu pot sa vad cum se stinge in suferinta.Striga Ayu ridicandu-se brusc de pe piatra
-Cred ca nu este o idee atat de buna.Este foarte ranita.Acum este impreuna cu Kiniaro.Va avea el grija de ea.Cred ca cel mai bine ar fii sa mergi acasa.Spune SOusuke oftand adanc.
-Ma bucur ca prietenul tau gandeste la fel ca mine.Ar trebui sa o lasi mai moale cu fetele,acum ca esti al meu.
-Dar nu sunt...
-Sss,nu mai spune nici un cuvant.Sa mergem acasa.
Dupa ce Ayumu si-a luat la reveder de la amicul sau,pleca cu Leon spre masina.Totusi,rebelul nu putea sa inteleaga atitudinea indiferenta avuta de actor.Ar fi trebuit sa ii para rau pentru durerea unei fete ce nici nu impliniste varsta majoratului,dar nu se intampla asa.In fata situatie,acesta era mai rece ca un cub de gheata.In masina,satenul statea cu capul sprijinit de geam,in timp ce respiratia calda a acestuia,il abureau.cu degetul,Ayu scria litera "S",initiala fostei sale iubite.Roscatul observa acest lucru,si apasand pe un buton,deschise geamul din partea dreapta,stergand desenul prietenului sau.
-De ce ai facut asta?Intreaba Ayu suparat.
-Hai ca nu e asa de grav!Tipa aia isi va gasi maine alt prieten!E tara plina de baieti!Spune acesta cu aceiasi indiferenta si raceala in voce.
-Glumesti?Am fost primul baiat din viata ei!Din toate punctele de vedere!Crezi ca ii va fii atat de usor sa ma uite?Striga satenul nervos.
-Mda,cum zici tu.Acum lasa-ma sa conduc.Nu vreau sa fac vre-un accident.Spune Leo trecandu-si lejer mana prin par.
Dupa o jumatate de ceas,cei doi au ajuns acasa.Ayumu intra nervos in living,trantindu-se neglijent pe canapea.Roscatul aseza cheile pe masita neagra de sticla,dupa care isi indeparta camasa ce ii acoperea trupul.Ar fi avut chef de o noapte nebuna,dar cu cine?Ayumu era mult prea suparat pentru asa ceva.
-Vii in camera?Intreaba acesta urcand treptele ce duceau spre etajul superior al casei.
-Nu.Ma duc la Selena.Trebuie sa vorbesc cu ea.
-Esti nebun?Nu intelegi ca legatura ta cu fata aia s-a terminat?Gata!Striga actorul nervos.
-Asta spui tu!Tu nu stii cum e sa suferi dupa o persoana draga,pentru ca ai avut totul:faima,bani,o sora iubitoare,o cariera demna de invidiat si zeci de femei la picioarele tale!Eu nu am avut nimic!Atunci cand parinti mei au murit,eram foarte mic.Nici nu stiu daca implinisem varsta de sapte ani.In ziua aia,eu plangeam.Si celorlalti nu le pasa de mine sau de ce se va intampla cu viata mea.Dar atunci a venit ea si m-a intrebat daca vreau sa ma joc cu papusile ei.Intr-o lume indiferenta,unei singure fete ii pasa de mine.Cu timpul am crescut si am inceput sa vad lucrurile dintr-o alta perspectiva.In urma cu doi ani,i-am cerut sa fie prietena mea.O iubeam foarte mult.cu cat cresteam,cu atat mai mult fetele din liceu ma cautau.Dar mie nu imi pasa de ele.eu avem o frumusete blonda,care ma astepta in fiecare pauza langa geam.Si atunci cand intarziam cateva minute,isi dorea sa planga,crezand ca nu voi mai aparea.Dar veneam.Si o strangeam la piept,sarutandu-i lacrimile calde ce i se scurgeau pe obrajii rosii.Nu cred ca tu ai trecut prin asa ceva.Spune Ayumu lasand capul in jos.
Leon se opri pe a zece-a treapta.Il privea lung si chiar daca nu vroia sa recunoasca,era adevarat tot ceea ce prietenul sau spuse-se.El era atat de fericit,incat uita de suferinta altora.
-Stii ceva?Fa ce vrei.Din partea mea nu ai decat sa ramai la ea!
Satenul iesii in viteza din vila,indreptandu-se spre apartamentul Selenei.Isi dorea sa ajunga cat mai repede.Simtea nevoia sa o stranga in brate si sa ii spuna ca o iubeste ca pe o sora.Nu ii mai pasa de masinile ce animau strada,trecea nestingherit prin fata lor.Acei monstri metalici nu il mai intimidau cu absolut nimic.Dupa un drum destul de lung,Ayu a ajuns in fata blocului unde locuia fosta lui iubita.Observa ca lumina este aprinsa,semn ca ea este inca treaza.Batu sfios la usa.dupa cateva secunde,acesta se deschise si isi facu aparitia o fata blonda,imbracata intr-o pereche de pantaloni scurti si un tricou roz,ce avea ochii rosii de atata plans.
-Selena,eu...
Dar nu a mai putut spune nimic.Fata se repezii in bratele sau,unde incepu sa planga in hohote.Nemaiputand rezista,aceasta cazu in genunchi.Ayu o lua in brate si o duse in casa.
-De ce mi-ai facut asta?Cu ce ti-am gresit eu?Am fost alaturi de tine in fiecare moment greu.Ce am facut sa merit asta?Intreaba fata dand usor cu pumni in pieptul satenului.
Acesta simtea ca nu se mai poate stapani.Dupa ce isi stranse puternic la piept fosta iubita,din ochii sai izvorara doua lacrimi.In momentul in care parintii sai au trecut in nefiinta,din cauza acelui accident blestemat,Ayumu jurase sa nu mai planga.Dar aceasta situatie il depasea.Afara se intuneca din ce in ce mai mult.In camera era intuneric.Suspinele Selenei se auzeau din ce in ce mai des.Lumina difuza a lunii patrundea prin perdeaua subtire,cazand chiar pe cei doi tineri,ce stateau pe podea,imbratisati.Ayumu si-ar fi dorit sa ii spuna ca iubirea ce i simtea pentru Selena a ramas la fel de puternica precum era inainte,dar stia ca acest lucru este o minciuna,pentru ca acum,inima lui apartinea lui Leon.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#13
Deci...Ayumu credea ca o iubeste pe Selena, dar cand l-a intalnit pe Leon si viata i-a fost data peste cap de prezenta lui, el isi da seama ca o iubeste ca sora. E trist, dar ea poate in viitor sa cunoasca o noua dragoste care sa-i aprinda inima si sa inteleaga...atunci ca a fost mai bine daca s-a despartit de Ayumu.

Ayumu il iubeste pe Leon, dar oare chiar Leon simte ceea ce simte si Ayumu?
Avand in vedere ceea ce a spus prietenul lui Leon , parca Zack ca el se distreaza cu persoanele care intra in viata lui?
Sper , sa nu fie atat de crud...
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#14
Plecarea lui Leon


Era deja ora 5:00,iar afara incepea sa se crape de ziua.In apartamentul Selenei,era inca liniste.Pe podeaua din living,dormeau cei doi fosti iubiti,imbratisati.Un vis ciudat l-a trezit pe Ayumu,aproape tipand de teama.Privii suspicios in jurul sau,si isi dadu seama ca nu se afla in nici una dintre camerele din vila actorului.Cand privi in jos,o vazut pe Selena dormind.Era atat de frumoasa si linistita incat parea un inger picat din cer,pentru a suporta rautatea lumii.O lua usor in brate,si in clipa in care o aseza pe pat,aceasta deschise ochii speriata.
-Nu pleca!Striga aceasta luandu-l de gat pe baiat.
-Sel,stii ca acum sunt cu Leon.Trebuie sa ma reintorc la el.
-Da,scuza-ma.Pentru o clipa am crezut ca a fost un cosmar.Dar se pare ca viata mea este un cosmar.spune blonda intorcandu-si capul pe perna.
Satenul se afla deasupra ei si ii privea lacrima ce i se scurgea pe obrzul drept,ajung in cele din urma pe buze.
-Esti foarte frumoasa.Sunt multi baieti care viseaza sa fie cu tine!Revinoti papusa!Uita ce a fost in trecut.
-Dar nu pot!Eu nu vreau nici un baiat,eu te vreau pe tine.Daca nu te am,prefer sa mor!Spune Selena inchizand ochii.
-Sa nu te aud ca mai spus o asemena prostie!Ai inteles?Spune Ayumu sarutandu-i apasat buzele.
Baiatul se dadu jos din pat,isi lua geaca pe el si iesii vijelios din apartamentul fetei,lasand-o pe aceasta plangand.Strazile erau inca goale si o briza rece batea cu viteza,lovind frunzele copacilor una de cealalta.Dupa o jumatate de ora de mers prin frig,Ayumu ajunse in cele din urma la vila.A vazut ca lumina din dormitor era aprinsa,semn ca Leon era treaz.Intra vijelios in casa,dupa care urca spre camera lor.Cand intra,isi vazu iubitul ca pregatea niste bagaje.Nu intelegea ce se intampla.Ale cui erau acele bagaje?
-Ce faci aici?Unde pleci?Intreaba acesta gesticuland energic.
-Iti amintesti de contractul pentur noul film pe care l-am semnat?
-Da.Sigur ca imi amintesc.Ce este cu el?
-Filmul va fii turnat in Europa.Si astazi este plecarea.Spune Leon oprindu-se pentru un moment din impachetat.
-Ce?Dar nu poti sa pleci si sa ma parasesti!Nu imi poti face asta!
Ayumu se repezii in bratele iubitului sau si incepu sa planga.Acesta il mangaie usor pe cap,dupa care ii saruta buzele tremurande.Avionul era peste sapte ore,deci cei doi aveau timp de un ramas bun "ca la carte".Cu o mana ii tinea bratele satenului deasupra capului,in timp ce cu cealalta ii baga usor mana in pantaloni.Senzatia provocata de atingerile pofticioase ale roscatului,il faceau pe Ayu sa tremure.Leon statea peste saten,in timp ce isi dadea jos camasa alba din casmir.Isi dorea sa isi lase iubitul satisfacut,pentru urmatoarele saptamani in care va fii departe.In momentul in care s-a produs uniunea dintre ei,Ayumu a scos un scancet slab,dar nu pentru mult timp,buzele sale fiind acoperite de cele ale actorului intr-un sarut demn de filmele de la Hoolywood.Ceasul indica deja ora 10:00,si Leon trebuia sa ajunga la aeroport.In casa era o galagie de nedescris,chiar daca erau putine persoane.
-Cat o sa fii plecat?Intreaba baiatul cu tristete in voce.
-Nu mai mult de doua saptamani.Stai linistit.Vor trece foarte repede.Vine replica acestuia inainte sa isi sarute iubitul.
Cei doi indragostiti impreuna cu Angela,au plecat spre aeroport.Pe tot drumul,satenul doar a privit pe geam.Stia ca daca va vorbii,nu se va mai putea abtine,si va incepe sa planga.Leon observa ca acesta este trist,si dupa ce ii puse mana pe picior,il intreba bland:
-De ce esti frumosule suparat?
-Nu trebuia sa pleci!Refuzai contractu ala!Vor mai fii si altele.De ce trebuie neaparat sa ma parasesti?
-Cand am semnat,nu stiam ca ma voi indragostii de tine cu atata tarie.Dar s-a intamplat.Te rog,gandeste-te ca doua saptamani vor trece in zbor.Spune roscatul zambind usor.
Dupa un drum de aproximativ o ora,cei trei au ajuns la aeroport.fiind grabit de ceilalti actori si de echipa de filmare,era timpul ca Leon sa isi ia la revedere de la sora si iubitul sau.
-Se pare ca e timpul sa plec.Angela,promitemi ca vei avea grija de zapacitu asta mic si ca ma ve-ti astepta acasa,cu o ceasca fierbinte de cafea.
-Iti promit fratioare.Voi avea grija de el,exact la fel cum am avut de tine.Poti sa pleci linistit.
-Si tu Ayumu,cand vin,vreau sa te gasesc plin de energie.Pentru ca o saptamana intreaga,vei fii doar al meu.
-Asa sa fie.
In momentul in care roscatul trecu dincolo de detectorul de metale,mai privii o data in spate.Pentru prima oara,ii venea sa planga.Nu vroia sa se mai desparta de Ayumu.Dar trebuia sa se grabeasca,avionul pleca in mai putin de zece minute.Din cauza multimii,Ayumu si Angela nu l-au mai vazut.
-A plecat,nu-i asa?Spune satenul chinuindu-se sa nu planga.
-Da,dar nu fii trist,va venii in curand.Vei vedea cat de repede trece timpu.
Bruneta il imbratisa pe saten.Si ea era foarte trista,dar nu vroia sa arate acest lucru.Nu era prima calatorie a fratelui ei,dar era pentru prima oara cand simtea ca lacrimile fierbinti ii izvorau din ochi.Dar avea de gand sa fie puternica,pentru a-l imbarbata si pe ayumu,a carui tarie se risipea precum petalele delicate ale crinului in bataia vantului.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#15
Intoarcerea la scoala


Ajunsi acasa,Angela si Ayumu incercau sa mai destinda atmosfera,facand diverse glume.Se simteau bine impreuna.In fata,satenul gasise sora pe care nu a avut-o niciodata,in timp ce aceasta il privea pe Ayu ca pe un frate mai mic.Dupa ce au discutat despre diferite lucruri,era timpul ca bruneta sa pregateasca masa.Deschise frigiderul,insa observa ca singurele feluri de mancare erau facute numai din verdeturi,hrana lui Leon.
-Pustiule,pana vine nebunu ala acasa,doar nu te gandesti sa mancam chestiile astea verzi,precum vacile,nu?Spune Angela incepand sa rada.
-Aici iti dau dreptate.Ce zici sa comandam pizza?Fac cinste astazi!Striga baiatul lacrimand de la atatea hohote de ras.
-In regula.Maine cumpar eu!
-Da sefa!Am inteles!Spune satenul salutand militareste.
In timp ce bruneta comanda cina,Ayumu isi facea baie.In timp ce apa se scurgea pe trupul sau,isi aminti brusc de prima sa experienta cu roscatul.Se gandea ca pentru doua saptamani,nu ii va mai vedea chipul,nu ii va mai simti buzele.Deja ii era dor de el.Dar se hotara sa isi gaseasca alte ocupatii,stiind de la mama lui ca atunci cand faci ceva ce iti place,timpul trece mai repede.dupa ce iesii din jacuzzi,satenul se infasura cu un prosop,si se hotara sa coboare in living pentru a afla cu ce se imbraca.Ajuns in camera cu pricina,a fost intampinat de hohotul de ras al Angelei.
-Hei,ce e asa amuzant?Nu ai mai vazut tipi dupa baie?Intreaba acesta frecandu-si parul.
-In momentul asta mi-ai amintit de Leon.Cand eram mici si nu vroia sa faca baie,se infasura cu un prosop si se punea pe scari.Cand a crescut,avea prostul obicei sa plece acoperit doar cu un prosop in casa vecinilor,speriindu-le fiica de cativa anisori.De asta am ras.
-Ce nebun a fost!
-Da,dar cand fetita lor a ajuns la varsta de cinsprezece ani,incepuse sa il caute.El deja era actor si se mutase aici,insa tipa aia avea numarul lui de telefon.Pana la urma a trebuit sa o sarute ca sa scape de ea.
Dar o bataie in usa a intrerupt conversatia plina de amuzament a celor doi.Satenul urca in dormitor,isi lua o camasa de-a roscatului si o pereche de boxeri.Ii erau putin cam mari,dar nu conta.El se simtea bine.In lipsa lui Leon,atat Ayumu cat si Angela,nici nu dadeau prin bucatarie.Decat sa bea apa.In rest,atunci cand mancau,se asezau in fata televizorului si nu ii mai misca absolut nimeni de acolo.
-Hei pustiule,e trecut de miezul noptii,si tu maine ai scoala.De ce nu te duci sa dormi?
-Pai unde sa ma duc.Eu dorm aici,pe canapea.
-Ai inebunit?Leon a spus clar si raspicat sa dormi la el in dormitor,mai bine spus,la voi in dormitor!Hai fugi la culcare.
-Nu vrei sa te ajut sa strangi pe aici?Spune satenul cascand.
-Nu te uiti la tine?Abea te mai tii pe picioare.Ma descurc eu.
-In regula.Noapte buna Angela.
Ayumu se tranti in patul moale si mare.Era foarte obosit,asa ca nu dura mult pana ce va adormii.In clipa in care s-a intors pe partea stanga a patului,a nimerit cu fata in perna roscatului.Aceasta inca mai purta parfumul lui,defapt,intreaga camera avea mireasma lui.Satenul se gandea la ce ar putea face iubitul sau,la celalalt capat al lumi.Cufundat in ganduri,dupa nici doua minute,satenul reusii sa adoarma cu gandul la actor.

*
* *

O noua zi a sosit in capitlla nipona.Razele calde ale soarelui isi faceau loc prin materialul perdelei,rasfangandu-se pe chipul satenului.Acesta deschise usor ochii,privi in jurul sau si isi aminti unde este.Dar cand intoarse capul,vazu cealalta jumatate a patului goala.cu pasi marunti,acesta intra in baie,unde isi facu siesta de dimineata.dupa ce se imbraca cu hainele pentru scoala,cobora la nivelul inferior al vilei,unde era asteptat de bruneta cu un mic dejun absolut delicios.
-Sper sa iti placa.L-am pregatit cu mare drag.Spune aceasta zambind.
-Glumesti?Arata super bine!Permiteti-mi domnisoara sa va trag scaunul.
-Vai,ce politicos esti!Spune bruneta incepand sa rada.
Dupa o jumatate de ora,cei doi erau gata.Scoala lui Ayu era in drumul Angelei,asa ca aceasta hotara sa il ia cu masina.Pe drum,cei doi nu au facut alceva decat sa glumeasca de lumea de pe strada,si de vestimentatia pe care unii o aveau.Ajunsi in fata liceului,cei doi au stabilit o ora,pentru a se intoarce impreuna acasa.Luandu-si la revedere,Ayumu dadu buzna in curtea scolii unde erau Sousuke,Kiniaro si blonda
-Neata baieti!Buna dimineata Selena.Spune acesta zambind.
-Mai da ce fericit esti tu azi!Cred ca iti va pierzi zambetul ala dulce de pe buze cand o sa auzi ce veste bomba am.spune rebelul privindu-l atent in ochi.
-Ce s-a mai intamplat de data asta?
-Fstu prof de japoneza s-a intors!Si ne va da un test...care pana acum doua minute era "surpriza"!Spune Kiniaro chicotind!
-Ce?Nu poate fi adevarat!Nu am avut timp sa invat penru ca...
-Pentru ca ti-ai petrecut tot timpul cu Leon,explorandu-va corpurile!Spune Sousuke muscandu-si buza de jos.
Selena asculta discutia celor trei baieti,dar nu spunea nimic.Doar il privea intens pe Ayumu,iar cand acesta se uita la ea,lasa capul in jos,rusinata.Satenul inca regreta ce ii facuse,dar inca spera ca aceasta isi va gasi o noua dragoste.Era frumoasa,tanara,desteapta.Cea mai dorita fata din intreg liceul.Erau cel mai popular cuplu.Insa Ayu nu avea de unde sa stie,ca va venii o vreme in care va avea nevoie de tot ajutorul fostei sale iubite.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#16
O dimineata obisnuita



Clopotelul anunta inceperea orelor.Cei patru colegi se indreptau spre sala de clasa,unde ii astepta o zi de cosmar.Sousuke si Kiniaro au intrat primi,tachinandu-se cu privire la notele pe care le aveau.Cei doi s-au asezat in banca,razand unul de celalalt.Insa exista o problema:Ayumu si Selena nu mai erau impreuna,insa era nevoie ca cei doi sa stea in aceiasi banca.Cum ar fi putut sa petreaca o zi unul langa celalalt,stiind ca relatia lor s-a destramat.Blonda se aseza linistita pe scaunul ei,incercand din rasputeri sa nu isi priveasca fostul iubit.Ceilalti colegi ii priveau suspicios.In urma cu cateva zile,acestia se sarutau si se imbratisau,iar acum nici nu se mai priveau.In cele din urma,in clasa a intrat profesorul de geografie,ce parea sa fie foarte prost-dispus.Era imposibil ca cei trei cuceritori sa nu fie ridicati in picioare.Nici unul dintre ei nu stia lectia,defapt,ei nici nu stiau despre ce se vorbeste.Dupa mustruluirile din partea profesorului,baietii au luat aceiasi nota:doi.Era imposibil sa nu ii bufneasca rasul,asta era obiceiul lor.Cand luau o nota proasta,nu se lamentau ca ceilalti colegi,ci radeau de mama focului.In sfarsit,s-a terminat si prima ora,toti elevii iesind in pauza.Singura ramasa in clasa era Selena,care parea sa nu se simta bine absolut deloc.din cauza ca si-a uitat jacheta pe banca,Ayumu s-a reintors in clasa pentru a o lua.Insa isi vazu fosta iubita aproape plangand.
-Hei Sel,ce ai patit?Te simti rau?Intreaba acesta dand semne de ingrijorare.
-Nu...nu am nimic.
Insa chiar in acel moment,blonda a lesinat in bratele satenului.Acesta o intinse pe banca,dupa care isi striga prieteni.Acestia au urcat intr-un suflet cele doua etaje,intrand vijelios in clasa.Cand au vazut-o pe fata inconstienta,le-a pierit zambetul de pe buze.Dupa cateva minute in care Ayu a incercat sa o trezeasca dandu-i sa miroasa putin alcool medicinal,aceasta si-a revenit.Nu stia ce se intamplase cu ea,insa durere nu vroia sa ii treaca.
-Selena,ce ai?De ce ai lesinat?Intreaba Kiniaro ingrijorat.
-Nu stiu.De cateva zile nu pot sa mananc aproape nimic pentru ca am greturi,am foarte multe ameteli si dorm mult.Spune aceasta sprijinindu-se de perete.
-Intrebare de zece puncte:tu nu cumva esti insarcinata?Nu sunt fata,insa stiu si yo de la sormea.Spune Sousuke privindu-i pe cei doi.
-Taci dobitocule.Nu are cum.M-am protejat de fiecare data.Si in plus,ultima oara cand am avut relatii a fost acum trei saptamani.Spune satenul risipind orice dubiu.
-Atunci inseamna ca nu e asta cauza.Posibil sa fie din cauza stresului.toti stim cat de suparata ai fost in ultimul timp.Vine replica brunetului privindu-si insistent prietenul.
Pauza se terminase.Toti elevii erau in clasa.Urmatoarea ora era cea de japoneza,insa neavand un profesor si nimeni nu ii supraveghea,cei treizeci si doi de colegi s-au hotarat sa joace "Adevar sau Provocare".Atat pe Ayumu cat si pe ceilalti doi colegi ii incantau acest joc,pentru,de fiecare data alegeau provocare.Si cele mai dese erau sa le sarute pe diferite colege.Era amuzant sa le vada cum se inroseau din cap pana in picioare,atunci cand acestia le impingeau in perete,acaparandule buzele intr-un sarut destul de incitant.Ajungand la saten,unul dintre colegi l-a pus sa aleaga una din cele doua optiuni:Adevar sau Provocare?Dupa catvea secunde de gandire,satenul a ales provocarea,presimtand ca avea sa se intample ceva.Baiatul din fata sa,il privii lung dupa care ii spuse simplu:sa o sarute pe Selena.Satenul o privii lung pe blonda de langa el,dupa care o apuca de mana si o ridica de pe scaun.O privii adanc in ochi,o lipi de zidul rece din spatele ei,punandu-si mainile de o parte si de alta a umerilor sai.Dupa ce zambi,acesta isi trecu usor limba peste buzele fetei ce tremura precum o pisicuta,dupa care o saruta apasat.Dupa ce provocarea a fost incheiata,Selena s-a asezat din nou pe scaun,punandu-si capul pe banca.Ayumu stia cat rau ii facuse pentru acel sarut,insa a fost "obligat" de circumstante.Aceea ora se incheiase.Plictisiti pana peste cap,satenul impreuna cu cei doi prieteni au hotarat sa plece.Scoala nu era pentru ei.
-Sel,vrei sa mergi acasa?Pentru ca eu cu astia doi nu mai ramanem.Intreaba Sousuke zambind.
-Bine,sa imi iau bluza.Spune aceasta dand din cap.
Dupa ce au iesit din curtea scolii,cei trei baieti au inceput sa vorbeasca diferite lucruri.Nemaiputand suporta acel sentiment de vinovatie,Ayu se opri pentru a discuta cu fosta lui iubita.
-Vreau sa iti spun ca imi pare rau pentru ce s-a intamplat la liceu.Stiu ca nu trebuia sa te sarut,pentru ca iti fac mult rau.Te rog sa ma ierti.Spune acesta oftand adanc.
Fata se uita bland la el,ii mangaie usor obrazul dupa care cu aceiasi blandete in voce ii raspunse:
-Nu am ce sa iti iert.Poate eu ar trebui sa imi cer scuze.Spune aceasta lasand capul in jos.
-Tu?Pentru ce?Vine replica satenului ce parea foarte uimit de ce auzea.
-Pentru ca te iubesc prea mult.Ne-am despartit si totusi nu te pot uita.Mi-as dorii sa ingrop tot ce simt pentru tine,insa este ca si cum as fugii ca o lasa.Pentru ca oricat de mult rau mi-ai face,niciodata nu voi spune "Nu te mai iubesc".
Dupa ce si-a exprimat sentimentele,blonda a plecat lasandu-l pe Ayumu cu gura cascata.Era atat de ciudat.Ar fi vrut sa ii spuna acelasi lucru,insa stia ca este o minciuna.Pentru ca acum,inima lui apartinea unui roscat orgolios si foarte mandru de el,numit Leon Uesugi.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#17
Vesti noi



Ajuns acasa,Ayumu a inceput sa o strige pe Angela,insa aceasta nu raspundea.Nu era nici in dormitor,nici in gradina si nici la piscina.Crezand ca este la servici,baiatul s-a hotarat sa nu se ingrijoreze.Urca in dormitor,unde isi arunca gelijent ghiozdanul pe unul dintre scaune.Acelasi lucru facu si cu camasa,insa aceasta aluneca de pe spatar,cazand pe jos.Intra in baie,unde isi dadu drumu la apa.Invatase de la Leon cum sa o pregateacsa:multa spuma si cateva picaturi din zecile de sticlute cu uleiuri parfumate.Satenul citea pe ele si observa diferite arome:lavanda,ciocolata,brad,ocean si altele.In cele din urma,gasi o sticluta cu un lichid purpuriu in ea.fiind scris in germana,satenul nu a inteles o iota,asa ca renunta la idea sa afle ce aroma avea.Jetul de apa ii cadea direct pe piept,facandu-l pe acesta sa tremure.Ii placea sa se relaxeze,sa auda vantul cum misca frunzele copacilor,lovindu-le una de alta.Dupa aproximativ o jumatate de ora,Ayumu decise sa iasa din jacuzzi,pentru ca apa incepuse sa se raceasca.Isi lua din dulap o pereche de blugi albastri ce ii veneau absolut minunat,si o camasa neagra pe care o lasa deschisa la toti nasturi.Cobora usor toate treptele ce duceau spre etajul inferior al vilei,pentru a vedea daca a ajuns Angela.Insa nici urma de fata.Deja incepea sa se ingrijoreze.In timp ce astepta,se hotara sa isi faca o cafea.Dar cand deschise dulapul a avut un soc:erau atatea sortimente!Decofeinizata,mocca si alte sortimente.Satenul isi ciufuli parul,dupa care scoase o cutie pe care scria simplu "cafea".In timp ce apa fierbea,Ayumu hotara sa o sune pe bruneta,iar raspunsul nu a intarziat sa apara.
-Alo?Pe unde bantui cumnat-o?Intreaba acesta asezandu-se pe canapea.
-Salut,iarta-ma ca nu ti-am dat nici un semn de viata,insa ma aflu la politie.Vine replica acesteia ce parea destul de ingrijorata.
-Ce s-a intamplat?Sa nu imi spui ca ti-au luat permisul,pentru ca daca afla fratitu,te mananca!spune Ayu razand.
-Taci fraiere ca nu e asa!Au incercat niste nenorociti sa imi fure geanta.
-Scuza-ma,nu am stiut.tu esti bine?Intreaba baiatul regretand gafa de dinainte.
-Da.Cred ca mai stau doua ore,dupa care vin acasa.Am primit vesti de la Leon.
De atat a avut nevoie Ayumu pentru a tipa la telefon de fericire,reusind sa o sperie pe Angela.
-Nu tipa.Hai ca vorbim acasa.Pa!
Imediat ce a inchis,satenul si-a amintit de cafea.Cand si-a aruncat privirea spre aragaz,a observat ca acesta era plin de lichidul negru,care,ajunsese si pe gresie.Dupa ce isi dadu cateva palme,baiatul incepu sa curete acel mic accident.Intra usor in camsa de unde lua o solutie de curatat podeaua si una pentru suprafata aragazului.Ayumu sterse usor cafeaua,dupa care dadu cu solutia pe gresie.Insa acel mic accident s-a transformat intr-un mare dezastru cand a observat ca placa incepea sa se decoloreze.De la gri ajunsese la alb.Speriindu-se de accea gafa,satenul a hotarat sa citeasca instructiunile.Chiar pe spatele sticlei,scria foarte mare "Solutie acida.A se folosi numai pe suprafetele de marmura".Nu stia cum sa rezolve acel dezastru.Situatia il depasea.Nu stia cum va reactiona bruneta,insa stia sigur ca Leon va urla precum un leu in cusca.Renunta la solutia magica,reusind sa curete pata de cafea cu apa simpla.In cele din urma,hotara sa lase aceea bucata de gresie asa,poate nu o va observa nimeni.Dupa doua ore si jumatate,sosii si Angela care parea foarte obosita.Isi arunca geanta pe fotoliu,dupa care se tranti pe canapea.
-Salut papusa.Spune satenul razand.
-Buna.Sunt epuizata.Am dat aproape zece declaratii.Ce era asa de greu?Eu imi recuperam geanta si bunurile,iar tipii aia ajungeau dupa grati.Chiar erau necesare toate acele foi.Tu de ce ai fata asta?Parca ai vazut o fantoma,nu pe cumnata ta.
-Stii,am dat-o in bara.Spune Ayumu lasand capul in jos.
-Ce ai facut?Sper ca nu e ceva grav.Casa vad ca e intreaga,deci nu ai aruncat-o in aer.Spune-mi...unde este problema?Vine replica brunetei chicotind
-Azi am vrut sa imi fac cafea,insa am uitat de ea si a rabufnit.Cand am vazut ce era in bucatarie,am hotarat sa repar greseala.Asa ca am luat din camara doua sticle pe care nu stiu ce scria.Aragazul l-am sters,insa gresia...s-a cam decolorat.
Imediat ce a auzit,Angela a sarit de pe canapea,intreptandu-se spre bucatarie.Cand a vazut placa respectiva,s-a albit la fata.Cu pasi usor,se intoarse la saten,cazand pe fotoliu.
-Cred ca Leon va observa.Mai mult de jumatate este alba.Spune aceasta inghitind in sec.
-Multumesc pentru incurajari.Invata-ma ce sa fac.Spune Ayumu speriat.
-Fratimiu mai are niste cutii in subsol cu bucati de gresie ce au aceiasi nuanta cu cea pe care ai stricat-o.Maine,vom incerca sa o inlocuim.Trebuie sa reusim.Cu inteligenta mea si indemanarea ta,com triumfa.Spune fata zambind usor.
Satenul rasufla usurat.Era in siguranta.Stia ca scapase de furia roscatului.In timp ce stateau linistiti pe canapea si urmareau un film de actiune,Ayu tresarii brusc,aducandu-si aminte ca bruneta trebuia sa ii spuna ceva.
-Apropo,ai vorbit cu Leon?
-Bine ca mi-ai amintit.Da,am vorbit cu el la telefon azi de dimineata.Tu erai la scoala.A spus ca este destul de greu la filmari,insa ii place cum iese.Abea asteapta sa se intoarca acasa.A,si mi-a spus sa iti transmit ca te iubeste si ca iti trimite un sarut cum numai de la el vei putea primii.
Ayumu era in al noualea cer.Iubitul sau nu il uitase.Se gandea la el in fiecare moment.Chiar daca rolul ii cerea sa aiba relatii cu alte femei,stia ca acestuia ii este egal cu zero.Pentru ca in inima lui nu era decat un nume,cel al satenului.Insa viata ofera intodeauna surprize,si in curand,satenul va afla intr-adevar care este definitia cuvantului "suferinta".
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#18
Imi cer scuze ca este scurt,insa l-am scris astazi,la liceu in timpul orei de matematica!hihi!Enjoy!

Leon se intoarce


Zilele treceau in zbor.Cele doua saptamani au trecut,iar timpul ca Leon sa se intoarca in Japonia sosise.De fericire,Ayumu nu s-a dus la scoala,si nici Angela la servici.In doua ore,cei doi trebuiau sa plece la aeroport.Bucata de gresie a fost inlocuita,chiar daca a durat o jumatate de zi,pentru ca satenul a spartdin greseala,alte zece placi.In timp ce bruneta facea ordine in living,Ayu curata piscina.Din cauza vantului puternic din seara precedenta,apa era acoperita partial de frunze.Incercand sa le curete,satenul s-a dezechilibrat,cazand in lichidul rece.Sub hohotele de ras al Angelei,baiatul iesea din piscina,injurand,si cu o multime de frunze in par.
-Ce ai facut,zapacitule?Intreaba fata neputand sa isi opreasca rasul.
-Am alunecat precum un dobitoc.Si acum sunt ud din cap pana in picioare.Pana si lenjeria intima e fleasca.Vine replica acestuia incepand sa rada.
-M-a sunat Leon si a spus ca nu mai este necesar sa il luam de la aeroport.Cam intr-o ora,va ajunge acasa.Spune bruneta dandu-si jacheta jos din cauza caldurii de afara.
-Ce bine!Asa voi avea timp sa ma schimb.Si tu s afaci cafeaua.Iti amintesti ce a spus cand a plecat!
-Asa este.Am fugit in bucatarie.Spune Angela intrand in casa.
Ayumu urca in dormitor,unde se schimba de hainele ude.Isi lua din dulap o pereche de blugi albastri si un tricou negru.Dupa ce isi aranja putin parul,baiatul iesii vijelios din camera,coborand pe bara intinsa de-a lungul treptelor.Se aseza confortabil pe canapea,alaturi de bruneta.Dupa un sfert de ora,o masina a oprit in fata vilei.Satenul isi dadu seama ca este vorba despre iubitul sau si se hotara sa ii faca o primire calduroasa.Insa a avut parte de un soc.La bratul lui Leon se afla o femeie in varsta de douazeci si unu de ani,cu parul rosu precum focul si ochi negri precum cea mai adanca noapte.Purta un corset alb,ce ii scotea in evidenta sanii voluptosi,o pereche de jeansi foarte mulati si o pereche de sandale albe,cu toc.Baiatul nu intelegea ce se intampla,insa cand vazu chipul uimit al Angelei,isi dadu seama ca ceva este in neregula.
-Buna ziua.Spune roscatul zambind.
-Lilian?Ce cauti aici?Leon,ce se intampla?Striga bruneta ridicandu-se rapid de pe canapea.
-Sa imi explice si mie cineva ce se intampla.sunt mai greu de cap.Cine este tipa asta?Intreaba Ayumu nedumerit.
-Salut pustiule.Sunt Lilian Diranni,logodnica lui Leon.Spune aceasta afisand un zambet inocent.
-Poftim?De cand pana cand?Intreaba baiatul din ce in ce mai socat.
-Iti spun eu.Noi am fost impreuna,insa ne-am despartit anul trecut.Si acum,ne-am intalnit accidental pe platourile de filmare.Si i-am cerut sa fie din nou cu mine.Ai inteles acum?Intreaba roscatul cu acelasi zambet satisfacut pe chip.
Ayumu nu a mai stat sa asculte alte explicatii.Aceea ii era de ajuns.Simtea cum i se scurge pamantul de sub picioare.Ar fi dorit sa tipe pentru a-si exterioriza toata furia si neputinta ce o simtea in acel moment.Ptivindu-si iubitul in ochi,iesi vijelios din casa,trantind usa dupa el.Angela a vrut sa se duca dupa el,insa a fost oprota de bratul puternic al fratelui ei.Strazile erau aglomerate,insa satenului nu ii pasa.Masinile treceau in lant,dar parca nici nu auzea zgomotele din jurul sau.Nu stia unde sa mearga sau ce sa faca.Era mai mult decat dezamagit.Pentru prima oara in viata,inima ii era zdrobita.Ce sentiment ciudat.Fara sa isi dea seama,ajunse in fata blocului unde locuia Selena.Se hotara sa urce pana la ea.Ajungand in fata apartamentului,a ezitat putin,insa in cele din urma a sfarsit batand in usa.Dupa cateva secunde,a fost intampinat de Sel,ce era imbracata intr-o pereche de pantaloni negri si un maieu alb.
-Buna.Pot sa intru?Intreaba satenul oftand.
-Sigur ca da.Raspunde blonda zambind usor.
Ayumu a intrat in camera principala,unde s-a asezat pe canapea.Simtea nevoia disperata sa planga,sa se descarce.Selena observa ca e ceva ciudat cu el,si se aseza in dreapta sa.
-Ce s-a intamplat?De ce esti trist?Intreaba fata mangaindu-i parul.
-Leon...s-a logodit!A venit acasa cu una,ce pretinde ca e iubita lui.Striga acesta izbucnind in lacrimi.
-Ssh,nu plange frumosule.Ayumu,eu intodeauna voi fi alaturi de tine,indiferent daca ma mai iubesti sau nu.Nu e important acest lucru.Tot ce te rog este sa ma lasi sa iti daruiesc toata dragostea mea,fara sa primesc ceva in schimbul ei.
Blonda il stranse puternic in brate,asezandu-se mai confortabil pe canapea.siroaie de lacrimi se scurgeau din ochi satenului,cazand pe sani Selenei.Afara se intuneca,insa cei doi se aflau pe intuneric,imbratisati,in timp ce perdeaua de liniste se aseza incet dar sigur peste orasul cufundat in intuneric.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#19
Depresia



Era foarte dimineata.Cerul era invadat de nori negri si furiosi.Vantul batea cu putere,maturand totul in drumul sau.O rafala mai puternica a trantit geamurile din camera Selenei,trezindu-i pe cei doi adormiti.Speriata,blonda s-a repezit sa le inchida,evitand un dezastru.Ayumu isi aminti imediat tot ce se intamplase in ziua precedenta,si simtea cum privirea ii este impaienjenita de lacrimi.Dar nu vroia sa planga.Selena observa acest lucru si se aseza langa el,luandu-l in brate.
-Sa nu plangi!Nu tu!Intodeauna ai fost puternic,ti-ai calcat adversarii in picioare,ai cucerit inimile tuturor fetelor.Sa nu te dai batut!Spune fata stergandu-si lacrima ce ii curgea pe obraz.
-Nu voi face asta.Dar nu pot sa nu sufar.Nu sunt de fier.Raspunde satenul punand capul pe perna.
-Hai sa schimbam subiectul.Nu stiu cum o sa ma duc eu azi la scoala pe vremea asta.
-Stai linistita.Te duc eu.Spune Ayu schitand un zambet.
-Multumesc mult.Ma duc sa ma spal.
In timp ce Selena se afla in baie facandu-si ritualul de dimineata,baiatul statea intins pe canapea privind tavanul alb al camerei.Auzea picaturile de ploaie ce se loveau de geam si tunetele ce cutremurau intregul oras.Dar se gandea la Leon si la tot ce ii facuse.Inainte sa plece ii jurase iubire si acum,era logodit cu o alta femeie.Mai era Selena.Chiar daca nu mai avea nici o legatura cu ea,aceasta era alaturi de el incercand sa ii ridice moralul.Ayumu stia ca face toate aceste lucruri,neasteptand nimic in schimb.Se ridica de pe canapea,indreptandu-se spre oglinda incorporata in dulapiorul blondei,pe care erau puse diferite cosmetice si cateva sticlute cu parfum.Isi aranja putin parul ciufulit si se indrepta spre usa de la intrare,pentru a se incalta.Nu dupa mult timp aparu si Sel,imbracata in uniforma de scoala.
-Sunt gata.Sa mergem.Spune aceasta zambind.
Cei doi au incercat pe cat posibil sa se fereasca de ploaia puternica,Ayumu dandu-i geaca sa blondei ce tremura de frig.Dupa douazeci de minute de mers prin ploaie,blonda a ajuns la scoala.Ea era uscata,in timp ce satenul era ud din cap pana in picioare.Isi ruga prietena sa le spuna toata povestea celor doi amici ai sai,din cauza ca el nu avea dispozitia necesara pentru a vorbi.Vroia sa ajunga acasa,sa stea in pat si sa se gandeasca.In timp ce inainta prin ploaie,a auzit un sunet asurzitor in spatele sau.Cand se intoarse vazu o masina neagra.Din ea cobora un barbat cu parul albastru.Era Zack.
-Esti Ayumu,nu?
-Da.Raspunde aceasta tremurand de frig.
-Urca.
Satenul facu ce ii spuse barbatul.Era mult mai bine decat sa fie udat de picaturile de ploaie ce cadeau necontenit din vazduh.Ar fi vrut sa intrebe unde il duce,insa barbatul cu par albastru era atat de concentrat la drum,incat isi dadu seama ca mai bine tace.Si asa,vizibilitatea era zero.Dupa cateva minute a ajuns in fata blocului unde locuia Selena.Cand a vrut sa coboare,a fost prins de brat.
-Am aflat ce a facut Leon.Cred ca stii cine sunt,nu?
-Da.Esti Zack,prietenul lui cel mai bun.Mai conteaza acum?Raul a fost facut.
-Vreau sa iti spun ca imi pare rau pentru tot.I-am spus ca nu este bine,dar nu ma asculta.
-Pe mine nu ma incalzeste cu absolut nimic scuzele.Si asa,lui nu ii pasa.Spune satenul dand cu pumnul in bord.
-Trebuia sa stiu ca se va ajunge la asta.Ca Lilian se va intoarce la un moment dat.Daca ai nevoie de ajutorul meu,uite numarul de telefon.
Ayumu a luat hartiuta unde erau insirate niste cifre.A aprobat din cap,dupa care a coborat din masina.Ajuns in apartament,s-a descaltat de adidashi uzi,dupa care s-a trantit pe canapea.Nimeni nu il vedea asa ca putea sa planga in voie.Ii placea gustul sarat al lacrimilor ce alunecau usor pe obraji,oprindu-se pe buze.Era foarte trist.Si-ar fi dorit sa il uite pe Leon si sa se reindragosteasca de Selena.Dar stia ca acest lucru este aproape irealizabil.Pentru ca iubirea ce o simtea pentru roscat era mult prea mare,chiar daca acesta il inselase.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#20
Urmarirea



Scoala se incheiase pentru ziua respectiva.Afara,ploaia incetase,insa cerul era la fel de posomorat ca de dimineata.Culoarea lui era cenusie iar soarele refuza sa isi arate chipul.In curtea liceului,era galagie.Fiecare elev incerca sa ajunga cat mai repede acasa,evitand astfel sa fie prinsi de ploaie in centrul orasului.Pe aleea lunga din fata portilor inalte si negre,erau Selena,Sousuke si Kiniaro.Cei trei incercau pe cat posibil sa evite subiectul "Ayumu",stiind ca nu este nici locul si nici momentul sa discute despre prietenul lor aflat la ananghie.
-Maine voi veniti la scoala?Avand in vedere ca e vineri...Spune rebelul incercand sa mai diminueze atmosfera incarcata ce ii cuprindea.
-Bineinteles.Aminteste-ti ca dam test la matematica.vine replica rapida a brunetului.
-Hei,de cand esti tu asa preocupat de scoala?Pentru ca asta e o premiera.Ar trebui sa scriem la ziarul scolii.Spune blonda chicotind.
-De cand era sa raman repetent din cauza notelor proaste.Cred ca si Ayumu ar trebui sa faca acelasi lucru:sa vina la scoala.
Dar privirile celorlalti doi l-au lasat fara cuvinte pe Kiniaro,care realiza ca facuse cea mai mare gafa din viata lui.Stia foarte bine ca satenul are mari probleme si ca scoala este ultima lui preocupare.Ajunsa in fata blocului,Selena si-a luat la revedere de la colegii ei si a urcat grabita spre apartament.In clipa in care a pasit pe usa,l-a zarit pe Ayumu in bucatarie,si se parea ca este hotarat sa isi arate talentele de bucatar.
-Ce faci tu aici?Si ce gatesti?Miroase delicios!
-Multumesc papusa.Este ceva ce am invatat de la televizor,in timpul in care imi luasem "pauza"de la scoala.
-Papusa?Niciodata nu mi-ai spus asa.Ce e cu tine?Intreaba aceasta uimita.
-Niciodata nu e prea tarziu,nu?si in plus,nu strica sa te alint.
Selena era putin socata.Nu stia ce se intampla cu fostul ei iubit.In urma cu cateva ore era aproape distru,si acum gatea?Ii parea foarte bine ca acesta nu mai sufera,insa era in continuare uimita.Aceasta intra in dormitor,unde se dezbraca de hainele de scoala,asezandu-le frumos pe un scaun.Camera era decorata in stilul unei fete:culoarea peretilor era roz,lenjeria patului la fel si un dulap intreg de ursuleti de plus trona in fata patului.Marea majoritate primiti de la Ayumu.Dupa ce isi lua un halat alb,de matase,se indrepta spre baie.Vroia sa faca un dus.Stia ca acest lucru o va revigora.Zis si facut.In timp ce se afla in apa fierbinte,blonda se gandea ca ar fi putut incerca sa il recucereasca pe saten.Insa era sigura ca acest lucru era aproape irealizabil,pentru ca in privirea lui se citea clar iubirea pentru Leon.Dupa ce termina baia revigoranta,se imbraca in haine de casa si se reintoarse in bucatarie.Acolo,era asteptata de Ayumu si de un pranz delicios.
-Asta pentru ce e?Nici macar de ziua mea nu mi-ai pregatit o surpriza atat de frumoasa.Sunt lihnita.Spune aceasta zambind usor.
-Asta e ca o multumire pentru tot ce faci pentru mine.Acum te rog sa mananci,pana nu se raceste.Esti destul de slabuta.Voi avea eu grija sa te ingrasi.
Blonda il privea pe saten si radea.Ii parea atat de bine ca acesta este cel de dinainte.Sau asa se parea.Pentru ca in adancul privirii sale inca se puteau citii ramasite de suferinta,ce sapase in sufletul sau precum apa intr-o stanca.Urmele lasate se formau usor,dar sigur.Dupa catvea minute,Sel a observat ca Ayumu nu mai spunea nimic.Insa a vazut cum o lacrima a cazut intr-un pahar,agitand apa linistita.Acesta ofta adanc,se ridica de la locul ei si se aseza langa el.
-Ce s-a intamplat acum?Ti-am mai spus ca tu nu ai voie sa plangi.Nu cat timp sunt eu in viata.
-Nu stiu...intamplarea cu Leon m-a schimbat foarte mult.Poate te voi dezamagii,insa trebuie sa te obisnuiesti cu gandul ca nu voi mai fi cel de dinainte.Uneori imi doresc sa nu-l fi cunoscut niciodata.
-Uite cum facem.Tu te duci si cauti un film frumos la televizor in timp ce eu ma duc pana la magazin sa cumpar inghetata,e bine?Intreaba fata incercand sa ii schimbe starea de spirit.
-Bine.Cum spui tu.
Selena s-a dus in dormitor,unde s-a schimbat de hainele comode.Isi anunta fostul iubit ca pleaca si iesii vijelios din apartament.Nu vroia sa il lase pe saten prea mult timp singur.In catvea minute,a ajuns la chioscul din blocul alaturat,de unde a cumparat un tort de inghetata,in intregime de ciocolata.In timp ce se reintorcea acasa,a auzit in spatele ei niste pasi apasati.Cand s-a intors,a avut socul sa vada ca cel care o urmarea era fostul ei profesor.
-Tu esti.Ce mai vrei acum?Nu iti ajunge cat rau ai facut?
-Papusa,lasa tupeul.Nu este in favoarea ta.Acum spune-mi,unde este Ayumu?Intreaba roscatul privind-o suspicios.
-Fii sigur ca nu iti voi spune.Acum lasama sa plec.
-Nu pleci nicaieri!
In urmatoarea clipa,Selena s-a dezechilibrat reusind sa cada pe asfaltul ud.Se lovise,insa stia ca trebuie sa ajunga acasa.Leon o speria.Privirea acstuia era plina de ura si indiferenta.Cum se putea ca o persoana cu un aspect atat de minunat sa aiba niste ochi atat de reci?Era singurul lucru pe care blonda nu il intelegea,cu toate ca si-ar fi dorit din tot sufletul sa afle de ce roscatul isi batuse joc de Ayumu.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.578 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)