Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Istorie

#1
Care a fost primul, dar primul site pe care v - aţi înscris ? Primul vostru site unde aţi dat de oameni noi , aţi făcut spam , poate aţi primit ban, avertizăti ceva , primul site unde voi aţi intrat pentru prima data şi aţi ajung la nenumărate posturi , v-aţi postat ficurile, gfx-urile , fan arturile şi poate unde v-aţi certat cu lumea de pe acolo sau pentru alţii . . . aţi înjurat moderatorii 21 En fin înţelegeţi voi. Primul vostru site. Sunt unii care chiar le pasă de un anume site, cum e la mine animezup. Pentru că dacă nu era zup , nu mai dădeam de anime şi manga şi respectiv numai ajungeam o fană înrăită manga. Zupul a fost primul meu site pe care am intrat şi unde mi-am uitat parola la vechiul cont şi a trebuit să-mi fac altul pentru că îmi era cam ruşine să-l întreb pe Flaw dacă îmi schimbă parola 65 ei bine şi de acolo pe acest cont am făcut numărate posturi , am ajuns la peste vreo mie, am legat prietenii dar şi ne-am desparţit şi totodată dacă nu era zupul eu nu mă îndrăgosteam aşa tare o.o serios vorbesc. Şi tot din ''vina'' site-ului eu am câştigat experienţă şi câteodată mă mai uit peste posturile mele dinainte, alea de acum câţiva ani şi totuşi mai răscolesc pe acolo şi găsesc anumite posturi spam pe care le mai făceam câteodată. Mai găsesc uneori şi critici dure pe care le-am făcut la ff şi ficuri pe care nu pe toate le-am terminat. Odată am găsim primul meu post de pe contul ăsta spunând că mi-am pierdut parola. Le-am salvat, adică toate posturile mele le voi salva undeva şi să le ţin amintire 21 Şi toate reputaţiile mele şi alea negative şi alea pozitive. Şi da, chiar dacă mai dă eroare la forum şi trebuie să aştept vreo câteva minute ca să postez pentru că e eroare, mie tot îmi place să stau pe forum şi să lenevesc să-i caut pe ăştia dacă sunt online sau nu şi sincer aici o întreagă istorie cu membrii care poate au ceva de spus. După Zup a venit M-A dar aici e altă poveste ^^" totusi Care e primul vostru forum pe care a'i intrat si unde v/a marcat. . .sa spunem asa.
-

#2
Primul meu site pe care m`am logat a fost Animezup.Nu`mi aduc aminte bine cum a dat de el,dar stii ca eram pe Google si cautam ceva legat de Sakura si imi aparea ceva de genul :"SasuSaku ficuri",iar eu ma intrebam "Ce naiba sunt astea?"[21].Si asa am dat un simplu click si animezup mi`a aparut in fata.Am intrat si la inceput habar nu aveam despre ce este vorba.Apoi m`am obisnuit si asa am citit peste 30 de ficuri de pe zup,iar asta s`a intamplat acum cateva luni.
Acum 2 saptamani mi`a venit o idee de un fic si mi`am zis "Hai sa ma loghez si eu".Zis si facut.M`am logat,am postat primul capitol.Apoi am realizat ca am uitat parola la celalalt si cand incercam sa o schimb tot nu mergea,asa ca mi`am facut altul si am postat la fic in continuare.Am fost suparata ca nimeni nu da un coment,dar mi`a trecut.Am cunoscut si cativa oameni,cu care m`am imprietenit.Am facut si un post spam[21].Pe moderatorii nu i`am injurat si nici nu am de gand sa o fac,iar cu alti useri nu m`am certat...inca.Dar depinde,daca unul ma calca pe nervi eu ripostez--> si aici ma refer la useri[21].Am inceput sa citesc cat mai multe ficuri,la care cu siguranta sa lasa un coment,din 2 motive:1.ca atutorul sa stie parerea mea si 2.sa`mi creasca numarul de posturi.Dar si asa,la unele ficuri care imi plac nu ma intereseaza faptul ca`mi creste numarul de posturi, si de asta las un coment cu drag.
In rest nu pot spune ca am o istorie pe zup,avand in vedere ca sunt doar de doua saptamani aici.Dar eu sper sa`mi fac o istorie uriasa pe zup si sa cunosc cat mai multi oameni.

Cam atat.bye

#3
Pai ,primul meu site pe care mi-am facut cont a fost unul cu naruto , mai exact God's . Aveam niste prieteni care erau de mult timp acolo, si tot ma bateau la cap sa imi fac si eu aparitia 21: . ASa ca, prin noiembrie 2008 mi-am facut cont acolo, am facut vreo 2 postari, apoi am descoperit zup-ul si am inceput sa fiu mai activa pe aici .Citeam toate ficurile care apareau, si m-ai lasam comentarii cand aveam timp. Pe celalalt forum nu am mai dat pana anul trecut in iunie, cand ownerul (care imi era prieten) ma rugat sa intru si sa il ajut. Asadar, mi-am facut alt cont acolo , pentru ca celalalt mi-l stersese cineva, am primit rangul de admin, si mi-am inceput cariera in forumuri 21:. Nu imi pare rau pentru ca am revenit acolo , deoarece mi-am intalnit jumatatea in acel loc :X: . Si povestea poate fi continuata ^.^....

#4
Ohh..vai ce de istorie O_O
Prima data cand mi-am bagat netu` primul cuvant care l-am cautat pe google a fost "anime"..si de acolo am gasit un forum super kawaii, insa din pacate nu-mi aduc aminte cum se numea, pentru ca dupa 2luni..site-ul murise =_=, nu mai intra nimeni. Apoi...din greseala am dat de manga-anime. Acolo, vai Doamne! Faceam greseli cu caru` >.<. stiu sigur ca ma abonasem la cafenea XD Toata ziua buna ziua postam acolo. Din fericire n-am luat ban, si tot acolo am aflat cu ce sa mananca fan-ficu` :X. Insa, sa nu uitam ca acolo am intalnit prima data cuvantul "AMV"..iubirea mea :X

Dah... apoi am migrat pe YouTube, si uite ca acum m-am intors pe Anime-Zup
Stiu ca contul asta il facusem dupa o conversatie cu Lynn 39...parca [uneori ma sperie ce memorie buna am =-=]
Imi face o deosebita placere sa stau pe aici, sa fiu Kagome, sa bantui forumul... si mai ales ma bucur ca pe aici se mai gasesc o parte din prietenii mei de pe manga-anime
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#5
Primul meu site...Vai...Inca imi amintesc cum mi-am facut eu cont pe acel site 105...Pe Animax, mai exact...Ala a fost primul. Eram inca un stadiul in care cautam pe Google "Povesti cu Inuyasha si Kagome de dragoste"...Si din intamplare am descoperit aurul pe acolo...forumul. Si mi-am facut cont. Ah. Postam intr-o veselie niste replay-uri de 3 cuvinte. Si mi le stergeau 105 Si faceam double posting...Si scriam aiurea pe acolo...Ba chiar mi-am postat intr-un fanfic al unui user compunerea de la scoala 15. Deci eram un dezastru ambulant [n'aveam decat 10 ani :3]. Si cand am ajuns pe Zup inca eram o epava pe forum-uri...Dar cele mai urate zile, pe acel site au fost :] In orice caz eu mi-am pierdut parola si acel cont era pe o adresa de mail veche...Si toate posturile mele au fost sterse deci...Nu mai e nici o urma 21...Sper 17
KyuMin.

#6
Primul meu forum 39 . Cred că a fost Animax, dar am fost înscris acolo doar pt caterincă şi nu pentru că mă atrăgea în vreun fel forumul. Erau spameri şi mă amuza să postez pe acolo când mă plictiseam. Eh, m-am certat cu mozii şi adminii, i-am înjurat şi pe ei şi pe useri. Apoi, am primit câteva warnuri şi banuri până când m-am săturat de forumul ăla, care , după părerea mea, era un eşec total. Să nu uit, îmi băteam joc de fiecare user şi ăia săreau în sus de cur şi asta mă amuza şi mai tare 21 . Au fost câţiva useri care mai făceau atmosferă pe acolo şi puteai să postezi doar 2 cuvinte fără să se ia cineva de tine. Apoi forumul s-a închis [ spre bucuria mea ] .
Următorul forum a fost Zupul care mi-a plăcut, dar nu ştiu de ce. Mi-a plăcut şi ăsta a fost şi este primul forum pe care sunt şi eu mai serios şi nu spamez nonstop. Ce poate să facă un forum frumos din om 21
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#7
Sa vedem ...
Primul forum pe care mi-am facut cont a fost Animax. Stiu ca primele 2-3 cont-uri nu le-am putut accesa dar pe al 4-lea am reusit 15 , nick-ul era Mimi Miha Misa o.o" si pentru ca mai toata lumea imi spunea Mimi mi-am schimbat numele in Mimi. , cu tot cu . [,] numele Mimi fara . era deja luat 21 apoi, Mimi a luat ban vreo 3 saptamanai si mi-am facut o clona, Britney, da asa e, nume fara inspiratie, dar nu dupa mult timp a luat si britney ban. 24 Dupa ce mi s-a terminat ban-ul Animaxul nu a mai functionat, si nu mai functioneaza nici acum .__." Apoi a urmat un alt forum facut de un prieten, nu e populat de multi dar semana destul demult cu Animaxul. ^^
Apoooi, in goana mea nebuna dupa gfx-uri am dat peste zup, iar eu eram ceva de genu " uuu forum" si mi-am facut cont, primul cont aici a fost "Mimi" dar am avut ceva probleme cu parolele si restu asa ca mi-am facut acst cont, Rx~ , sincer, nici mie nu imi place acest nume 46 in fine, Mimi a primit ban permanet si a ramas Rx~, adica eu.

The end.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#8
Primu` forum. <3 Vai ce vremuri. Prima dată am fost pe un forum dedicat trupei de j - rock Ayabie. Era o groază de spam p`acolo. Şi eu c`o prietenă făceam off - topic într`una. Vorbeam între noi chestii de genu` : ' Te strâng de gât dacă iar mă iei cu Yume ! ', ' Gâtul meu are deja fobie de la mâinile tale, nu`l tortura ! ' and stuff. Şi era un joc să facem o poveste cu Ayabie, adică continuam povestea. Şi eu cu prietena asta a mea, am făcut o poveste contra Ayabie şi ne`am mai şi creat personaje în poveste. 21 Şi s`a trezit deşteapta de admină să închidă jocu`. Apoi eu m`am apucat să postez în draci, numa` spam, normal, şi mă mir că n`am primit ban. În orice caz, forumu` era un rahat.
Apoi a urmat un forum An Cafe. Acolo am primit rol de mod la secţiunea despre Bou ( a.k.a. Kazuhiro Saitou ). Şi am fost super naiz, până când userii ăştia foarte drăguţi mi`au făcut fiţe că le ştergeam post`urile lor, pline de idei şi originalitate. Şi am făcut scandal şi acolo mi`am primu` ban. 15 Şi am fost aşa mândră. Da` eram destul de enervată că motivu` era ' înjurarea useri`lor '. Nya nu înjură. Nya e amabilă, naiz şi foarte cul, ce ştiţi voi.
Apoi a urmat zup`ul. Şi aici o să rămân pân` o să mor ( sau o să mă plictisesc, da` mai durează, nu scăpaţi de mine încă ).
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#9
Uu discuţii 21

Vai ! ce m-aţi amuzat 21. Dar nici eu nu nu am fost altfel la vârsta de unsprezece ani. Când îmi amintesc xD.

Păi totul a început pe anime-mania, pe care bineînţeles, că am dat întâmplător, căutasem tâmpeni gen naruhina, şi găsisem eu acolo ' poveşti '. Deci eram un eşec toatal 21 aveam un nickname gen pinkangelsakura [ la vremea când descoperisem Naruto ] sau ceva de genul, ce mai eram cul, mai ales cu limbajul ăla de mess. Făcem la spam cât cuprinde, double post întrebând tâmpenii despre chestii care nu aveau nici o legătură cu subiectul respectiv.

Ţin minte că odată mă certasem cu un mod, pentru faptul că îmi ştergea posturile, şi de ce să îmi şteargă el posturile să şi le şteargă pe ale lui, dacă nu îl enervasem 21 . Şi primisem pe tema asta, ban vreo două săptămâni. După ce 'se reparase problema de la net ' cum spuneam eu, vin iar plină de graţie . Mă făcusem remarcată printr-o cearta cu o tipă pe shout 21 ce mă supăra tipa. Uuu ţin minte că faceam clone. Şi am fost prinsă, bineînţeles că nu mi-am dat seama despre ce e vorba şi da am primit ban. Apoi am dat peste alte forumuri gen manga-anime şi altele sfârşind acilea pă Zupicu' . The end !
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#10
Primul meu forum ? Păi ăăă , a fost Animezup pe care mi-am făcut cont , ţin minte de pe mobil . Devenisem obsedată de tot ceea ce înseamnă Naruto şi cum tot căutam eu , îmi aduc aminte că am dat de Zup .
Dar mă rog , pe vremea aia nu aveam voie să intru pe internet în timpul săptămâni şi cum aveam net pe mobil ... ei bine mi-am făcut cont de pe el . Şi la început , nu înţelegeam nimic , adică , ce-i ăla un forum O.o ? Mă rog , după ce m-am prins , lol nu ştiam ce sunt alea ficuri , mă tot uitam pe shout , cineva spunea că tocmai terminase de citit un fic şi eram ceva de genu’ “ O.o hm , ce-i ăla ? “ . Dar mă rog , faza cea mai tare a fost când am vrut să deschid primul meu fic , vai , încă mai ţin minte cum am reuşit să o enervez pe Aikad , postul meu spunea că , ăă , îi invit pe toţi să îşi posteze ficurile sau ceva în genu ăsta , doamne , mor de râs când îmi aduc aminte 24 .Of şi făceam la spam şi aam primit şi ban şi eram aşa de indignată , adică , am făcut eu spam ? Normal că nu [ daaa ] . Parcă am şi trimis un e-mail către administratori , vai , ca să mă asigur că înţeleg toţi că eu nu am făcut spam . Oricum , după acel prim ban , nu am mai fost avertizată sau banată de nici un fel , atunci mi-a intrat în cap că trebuie să mai ţin seamă de reguli , dar vremea de dinainte de asta este memorabilă 21 .
Mai ales că mă uit la vechile posturi uneori şi mă amuz de cât de naivă puteam să fiu 21 .
În orice caz , aici m-am maturizat foarte mult şi chiar ţin la acest forum pentru că am legat prietenii care durează deja de un an , aici mi-am făcut prieteni de suflet care m-au ajutat să trec peste unele momente mai grele şi chiar îmi e drag să îmi aduc aminte de toate . Din cauza Zupul am făcut o pasiune pentru anime şi manga şi pentru tot ce înseamnă Asia şi chiar e ceva frumos să îmi aduc aminte .




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)