Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Istorie

#11
Primul meu forum... Vai, frate, amintiri, nu gluma 21. Pai primul a fost Animax 39. Cautam ficuri cu Naruto si am dat de forum. Pana la urma mi-am facut cont da` nu am postat . Dupa cateva luni am inceput si sa postez. Era amuzant sa vad cu se face spam la diverse si la forum games sau cand mai venea cate o pitzi si posta tot felu` de conversatii cu nu stiu ce useri pe mess 21. Rx si Metal cred ca stiu si ei mai bine. Imi mai amintesc ca aveam un nick foarte stupid [ sakura_chidori -.-"] . Zau cred ca [,] cand mi-am pus nick-ul nu aveam inspiratie 22. Totusi acolo am vazut cum e sa scrii un fic, sa faci un gfx si acolo am dat si de niste oameni super de treaba cu care radeam in noptile cu insomnii .
Intr-un fel acolo am descoperit anime`urile si tot de acolo mi s-a dezvoltat pasiunea pentru Japonia :X .Ce am uitat sa zic? A da, am luat un warn pentru spam... m-am cam lasat dusa de val pe la forum games ^^"
Dupa am dat de Zup. Aici nu am postat prea mult deci nici ban nu am primit. Si sper sa nici nu primesc.
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#12
Păi primul meu forum a fost ... manga-anime. Abia-mi pusesem net, abia aflasem de anime-uri, fetiţă la 8 ani, mă înscrisesem şi eu pe un site :'D Ţin minte că stăteam mai mult pe chat şi că-mi făcusem ceva prieteni [sincer mă mir că au avut răbdare să mă dădăcească, ştiu şi eu cum am fost la vârsta aia ._.]. Nu-mi mai ştiu vechiul username [sau poate că da ... hmmm ... a, da! Era Sakura! Şi era luat din Cardcaptor Sakura, nu din Naruto, niciodată nu mi-a plăcut personajul ._.]
A urmat apoi aplus-ul, cam la un an după m-a. Eram ... kitsune_youkai, dacă-şi aminteşte cineva de spammerul de mine xDD Apoi, după ce a fost înlocuit aplus-ul cu animax, n-am mai stat pe aplus, ofc, şi m-am înregistrat în vara aceea pe animax. Nu am multe amintiri de pe celelalte forum-uri, doar de animax am. La început îmi păstrasem nick-ul de kitsune_youkai, şi când am simţit că e nevoie de o schimbare, am devenit Aikad [şi derivatele Aikad Stormcrow, Liet-Aikad Stormcrow, pe care le-am avut şi aici]. Primele mele gfx-uri au fost postate aici, la fel şi prima experienţă de sig şi avi la comandă, primele fic-uri postate ... Ţin minte că în perioada în care am stat eu, nu era mare brânză pe-acolo, toţi erau ceva mai rezervaţi, în afară de cei câţiva cu mai multă experienţă de forumişti [şi din cauza cărora şi mulţi şi-au luat zborul pe alte forumuri ... şi la propriu şi la figurat, oricum, din cauza lor am ajuns noi, cei ce am plecat, mult mai cinici decât eram înainte, şi ar trebui să le mulţumim din privinţa asta]. A fost destul de nice şi-acolo, până cu o regulă de fan-fiction care ne cam omora pe jumătate din useri, aşa că am venit pe un forum mai puţin strict şi mai puţin complex decât m-a-ul xD
De înjurat n-am înjurat niciun mod. De revoltat, da, m-am revoltat. De făcut mişto de anumiţi useri în 'haită' cu alţii ... mda, did that xD
Şi, păi cam asta ar fi. Presupun că v-aţi dat seama unde am ajuns. Şi nu cred că voi mai schimba forum-ul, decât dacă nu scoateţi şi voi reguli aiurite.

#13
Primul forum anime pe care "am pus picioru`" a fost A+, dar cum eram total paralela cu subiectu` nu mi-am facut cont [mi-a luat o saptamana sa descopar forumul, pana sa descopar ca pot sa-mi fac si cont a disparut ]. Dar oricum stiu ca bantuiam pe el zi si noapte, ma holbam la program, la useri si nu intelegeam de ce se tot injura unii.
Asta a durat vreo luna, pana cand ma trezesc eu ca nu mai e A+, ci o noua chestie, Animax. Nu stiu cum am facut, dar aici am descoperit si butonul acela pt inregistrare. Intre timp, mi se trezeste imaginatia[ Kaleido Star 21 ]si ma apuc sa scriu s`un fic. [ Scena Vietii, parca, si parca era si Inuyasha pe acolo(primu meu fic 15 21 ].
Si ce credeti? Mi-am facut si eu cont pe Animax... si la nici 2 ore de la asta imi intra cineva in lista [nu mai stiu cine] si imi spune ca-i place chestia [ficul] si ma intreaba daca nu vreau s-o postez si pe manga-anime. Evident, nu stiam cu ce se papa si aia si am zis ca da. Trece o zi, trec doua si eu nu mai apar pe m-a.
Cu putin ajutor am descoperit si m-a si mi-am facut si acolo cont si am postat si acolo chestioara. [din pacate s-a cam ales prafu de ea; bye-bye manga-anime= bye-bye Scena Vietii]
Dupa asta am luat o pauza cu forumurile, dar cand m-am intors am inceput sa postez angro si, evident, sa stresez staff`ul. [Numai pe Flaw l-am capiat de cateva ori cu schimbatu` mailului si pe Adminu de pe animax, cu tot felu` de intrebari, stupide, recunosc, care m-au adus in pragul ban`ului 21]Din fericire, as zice, nu mi-am luat ban pe nici un forum [numai pe animax a reusit o prietena sa-mi baneze IPu` ca se luase cu unu la harta pe chilotii lu` altu`].
Asa, dupa toate aceste, experiente[care au durat un an si ceva] am descoperit la semnatura lu` Flaw ceva, iar acel ceva era.... Animezup. Am fost atat de incantata de banner[cel cu Ichigo], incat mi-am facut cont pe loc.
Si dupa o alta perioada de stationare am inceput sa postez pe aici, si intr-un final am sfarsit prin a-mi uita parola si adresa de mail, dar mi-am facut alt cont 21 si am retinut si parola si mailu si am de gand sa raman pe aici un timp, chiar daca nu postez prea mult.

So, that`s my forumz`s history [am scris cam mult, nu?]^_^'
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]

#14
primul meu forum a fost Anime Arena.
era foarte vechi si ma gasise pe-acolo o discutie despre Kiddy Grade 2 cu Child of Sunset. eh, ce noroc am putut sa am ca am calcat acolo^^
[Imagine: 352nlp2.jpg]
[Imagine: dragonanimated_422706.gif][Imagine: dragonanimated_425743.gif][Imagine: dragonanimated_423935.gif]

#15
Same here . Primul a fost tot Anime Area si banuiesc ca a fost cel mai norocos moment al vietii mele 21 . Mi-am cunoscut nu numai cea mai buna prietena din lume acolo , dar am descoperit si pasiunea pentru anime-uri , rpg and stuff like that . Am adorat forumul acela si mi-a parut asa rau cand a fost desfiintat . Inca mai intru uneori pe vechea adresa sa ma conving ca a disparut pe bune . Pacat , genial forum , imi placea si comunitatea , erau asa draguti . Dar am mers mai departe , am ajuns pe primul meu forum rpg , mi-am facut propriu forum cu Rina , am ajuns si pe aici . He he , ce repede trece timpul . Pacat , mi-e dor de vremurile bune cand forumurile erau serioase si impanzeau net-ul . Acum doar cateva mai sunt in picioare si parca-mi pare rau . Asta e , life goes on I guess .
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#16
Primul forum pe care mi-am făcut cont a fost Animax.Încă îmi aduc aminte ziua aceea perfect.5 ianuarie 2009.Îmi aduc aminte că într-o seară, mai exact noaptea dinaintea începerii şcolii după vacanţa de iarnă din 2008-2009 am stat de pe la 22 până pe la 7 dimineaţa şi pe la vreo 3-4 dimineaţa mi-am făcut cont pe animax şi eram singura online.Eram disperată de Death Note şi numai pe acolo postam, bla bla.M-am luat la ceartă cu mulţi, doar pentru amuzamentu-mi şi nu mai ştiu dacă spamam.Apoi, pe 21 februarie am luat pauză până pe la începutul lui noiembrie, pentru că m-am mutat şi nu am mai avut pc.Apoi, când mi-am luat un pc şi mi-am tras şi net, am reînceput să scriu.Numai că totul era schimbat, nu mai erau persoanele pe care le cunoşteam, nimeni ... Doar Shiodora ... Am început să spamez pentru amuzament, bla bla, mi-am făcut 'amici' spameri ş.a.Mi-am făcut una dintre cele mai bune prietene pe animax şi nu regret.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#17
Well, primul site anime pe care m-am logat a fost Animezup.ஜSheirஜ mi l-a recomandat...Hy Teo, sunt sys-ul tau!Remember me?
Dar sa revenim...Mi-a facut sys-ul meu cont si am inceput sa citesc fic-uri anime(devenise o obsesie).Am postat si o "tentativa"de fic cand aveam contul vechi, dar n-a mers.Nu era de mine.
Daca ar fi sa vorbim de primul site pe care m-am logat ar fi clopotel(desi nu stiu daca se pune).Acolo m-am imprietenit cu niste useri...am continuat sa vb pe mess si asa am aflat de Animezup.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#18
Cand mi-am bagat netul, auzisem despre anime ba chiar aveam o vecina de 17 ani care era fana inraita. Ma mai uitam pe Animax si mai auzeam franturi din discursurile vecinei mele. Mi s-a parut interesant si i-am zis tipei sa-mi dea cateva site-uri despre asta.Normal, tipa mi-a dat 2 coli ministeriale pline de site-uri fata verso. Am luat un site de acolo la intamplare. Era ceva de genu Anime Mania Love sau Anime Maniac Lovers, chiar nu mai stiu. Am stat vreo 2 saptamani pe forum, dar intram o data la doua zile si mai mult citeam decat postam ca sa aflu mai multe.Apoi a aparut un anunt pe acel forum, ceva cu manga. M-am interesat si cand i-am dat vecinei mele, mi-a sarit in cap de fericire.21 Nu am mai intrat de mult pe site-ul ala pt. ca luasem ban pt. spam neincetat. De unde sa fi stiut ce era spam-ul ?21 Aveam un username Black Butterfly si la semnatura aveam ceva gen "Campania antiroz."cei mai vechi se legau de mine, imi ziceau "Uite o noua printesica printre noi... Ew!"
[Imagine: Green_eyes-Anime.jpg]
A lot of people ask me " What do you wanna become? "
I say " An actress. "
And they're like.. " Oh, so that's why you're so though. "

"The winners never give up, and those who give up never win. So go there, walk proud and show them what you can do." Cathy Hopkins

#19
Să vedem... din câte ţin minte prima şi prima oara îmi făcusem cont pe Animax acum vreo 3 ani o.o' . Şi aveam un nick stupid legat de Kiddy Grade, dar nu scrisesem mult de pe contul ăla. Apoi, după o pauză de 1-2 ani, mă gândesc să intru iar, însă îmi uit parola şi parola mail-ului, aşa că îmi fac cont nou cu Nissa parcă. Era amuzant să vezi cum spamai la greu şi adminii abia reuşeau să dea un ban - două :]]. Dar, cel puţin acolo aud pentru prima oară de semnături, acolo mi-am pus prima încercare de semnatură şi aşa mai departe. Ştiu că era şi un otaku pe acolo, care ne tot zicea, când îl întreba nevinovat unu de ce e aşa de obsedat, de viaţa lui de ... aşa şi că în asta se refugia + plus că era marele şef al familiilor virtuale -.-' . Mă rog, caterinca pe Animax e gata, forumul fiind închis, dar dau de Zup de care ştiam de mai bine de 1 an, dar lenea mă oprea să îmi fac cont. Ştiu că mai aveam nu ştiu ce conturi, pe care uitam parolele sau nu mă puteam loga, până reuşesc cu ăsta. Şi iată-mă!
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#20
Primul cont pe un site a fost zup dar dupa mult timp dupa ce il bantuiam in cautare de ficuri sasusaku 21.Aici mi-am descoperit pasiunea pentru anime.Stiu ca atunci cand eram mai mica si vedeam inuyasha pe a+ ma speriam,dar dupa aceea am vazut naruto si normal ca am fost indragostita de sasuke.Primul nick pe zup mada_sasuke iar dupa mai multe...deoarece am avut alt cont care dateaza din 2008.Stiu ca imi era frica sa postez sa nu fac spam 24.Deoarece citeam si cand vedeam ca puteam primi ban nu am postat de prima oara.Aici mi-am facut multi prieteni asa ca ma bucur ca am descoperit acest site.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)