Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intrebari fara raspuns

#51
In primul rand cred ca si chaosed merita un raspuns pana la urma...
1)Chiar ca intrebarea e intortocheata. A trebuit s-o citesc de mai multe ori ca ma pierdeam pe parcurs. Sunt intr-adevar multe fenomene inexplicabile, dar asta nu inseamna ca sunt fanstantice. Pur si simplu nu suntem inca cababili sa le intelegem, inca. Multe fenomene au fost considerate paranormale sau de origine extraterestra, care in realitate erau doar niste fapte banale sau destul de simple.
Sper ca ai inteles ceva, sau am fost de ajutor.

Acum Ayu.
Ok incerc eu sa explic...

1)Nu stiu(sincer n-am nici cea mai vaga idee)....
2)Pai ce te face sa crezi ca Dumnezeu nu exista? Sa dau un exemplu, noi nu vedem aerul si totusi el ne umple plamani si ne tine in viata, iar noi stim ca exista. Undele sonore, pe care de altfel tot nu le putem vedea si totusi noi stim ca ele exista. Deci doar pentru ca nu-l putem vedea pe Dumnezeu direct sau nu-l putem auzi asta nu inseamna ca el nu exista(nu stiu exact motivul pentru care crezi ca Dumnezeu nu exista. Pot fi o multime de motive pe care nu le pot dezbate aici. Poti sa-mi dai add daca crezi ca iti pot fi de vreun folos cu alte raspunsuri).
3)Pentru ca in primul rand asa am fost creati, cu necesitatea de a ne increde in ceva. Eu cred ca ar fi prea ciudat ca toti oameni sa simta acest lucru si totusi sa ne incredem in ceva ce nu exista(din cate imi amintesc, un om de stiinta parca din vechime nu mai stiu exact care, a zis daca crezi in Dumnezeu si nu exista, n-ai piedut nimic. Daca nu crezi si exista, ai pierdut tot. Pe net zice ca-i Pascal)
4)Pai din cate stiu eu, cred ca Dumnezeu ne-a creat. Sunt tot mai multi oameni de stiinta care accepta ca am fost creati de un creator. Si din formularea intrebarii tale pot sa trag o concluzie... Ai spus "Cine" nu "ce" sau alte formuli... cea ce ma duce cu gandul la raspunsul 3.
5)Draga mea nu am de unde sa stiu. Nimeni nu poate sa stie(decat daca vrea sa te omoare).Cand o sa fie timpul o sa stii(cred).

Nu stiu daca ti-am fost de ajutor. Am incercat sa-ti fiu de folos.

Acuma eu.

1)De ce ni se pare ca soarele se misca, cand defapt noi suntem cei care se misca?
2)Ziua cerul e albastru, noaptea e negru, dar de ce cand apune soarele cerul e rosu(roaseatec cum vreti sa-l numiti)?(am vazut odata un documentar, da' am fost asa de atenta ca nici nu mai stiu ce-o zis, stiu doar ca o zis, ma gandesc ca poate stie cineva.)
3)De ce nu ne place scoala?
4)De ce animalele au purici?

Multumesc pentru cine binevoieste sa-mi raspunda.

See ya
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]

#52
My answers..speram ca`s bune de ceva ^^'
1)De ce ni se pare ca soarele se misca, cand defapt noi suntem cei care se misca?
Pai din cate stiu eu, noi, oamenii suntem atrasi de forta gravitationala ca orice alte corpuri si nu simtim miscarea de rotatie a pamantului si nu stim ca el se roteste decat atunci cand vedem ca "se misca" soarele. Si cand vezi dimineata, la rasarit soarele in est si la apus in vest cred ca primul lucru la care te gandesti este ca s`a miscat soarele nu tu , avand in vedere ca nu ai simtit nimic in tot acest timp...Eu una asa cred...
2)Ziua cerul e albastru, noaptea e negru, dar de ce cand apune soarele cerul e rosu(roaseatec cum vreti sa-l numiti)?(am vazut odata un documentar, da' am fost asa de atenta ca nici nu mai stiu ce-o zis, stiu doar ca o zis, ma gandesc ca poate stie cineva.)
Deci asta e o intrebare despre de ce isi schimba cerul culoarea? Paaai, chesta este ca cerul nu are culoare, este incolo...Culoarea o capata de la lumina soarelui, a lunii si a stelelor si de cum se propaga aceasta...
3)De ce nu ne place scoala?
Deh...pentru ca la scala este necesar un anumit nivel de atentie si concetrare si trebuie depus oarece efort mental ca sa raspunzi la ore, sa faci teme si pur si simplu sa stai si sa asculti in banca...Si practic este ceva necesar dar totusi obositor si nimeni nu prea tinde spre oboseala, nici macar cea intelectuala 39 Si pur si simplu nu ne place fiindca suntem adolescenti, copii si preferam sa facem altceva decat sa stam in banca la ore.
4)De ce animalele au purici?
Fiindca purici traiesc prin iarba si astfel de locuri in general, iar animalele se joaca, se rostogolesc prin iarba si puricii se pun pe ele, fiindca sunt calde si au blana si daca sunt curate cu atat mai bine.

Intrebarea mea...
De ce oamenii au intentia de a respinge ceea ce nu inteleg si e diferit de ei?
KyuMin.

#53
De ce oamenii au intentia de a respinge ceea ce nu inteleg si e diferit de ei?
Omul se crede prea perfect si superior( chiar dak nu e)
omul fiind slab se teme de necunoscut si de cele mai multe ori cand vede cva ciudat "extraterestri sunt vinovatii21)" Noi suntem fiinte josnice, lipsite de respect fata de alte creaturi sau fata de natura in sine de aceea cand omul descopera cva nou exploateaza pana ajunge acel lucru sa dispara. Tot ce e diferit este exploatat la maxim ca e fiinta sau obiect ca e fantoma sau catel ce vrei tu... fiintele ca noi distrug necunoscutul din teama... poate e teama de a fi inferiori....poate e doar teama ca acel lucru ne poate ranii
cert e ca oamenii se reping chiar si intre ei dak unul are o idee diferita sau se comporta diferit...tine de psihicul fiecaruia ... "se mamanca intre ei pana o sa dispara toti" ( la figurat vb...dar ar merge si la propriu)

acum intrebarile mele:
1. Cn a fost primul oul sau gaina O_O?
2. Dc are omu' par pe corp ca o maimutza T__T 21 ?
3. Ne tragem din maimutze? O.O lool O__O (nuuu./..eu nu sunt maimutza frate21 )
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#54
My answers ^^:
1. Cn a fost primul oul sau gaina O_O?
Paaaai...aici nu pot fi sigura...Niciodata nu am priceput intrebarea asta o.o///Dar totusi...let`s see...As putea spune ca prima a fost gaina fiindca gaina face oul, dar pana la urma gaina iasa din ou...Si deh, chestia e aiurea...De aceea nu prea stiu ce sa raspund...Dar cred ca raman la faza cum ca gaina a fost prima...Plus ca fac acum o referire mai aiurea...La religie, din cate stiu eu, se spune ca DUmnezeu a facut animalele, printre care se numara si pasarile, respectiv gainile in forma lo r de pasari..nu oua...Ma rog...asta e tot ce pot zice.
2. Dc are omu' par pe corp ca o maimutza T__T ?
Parul de pe corp are rol de protectie ^^ Atragepraful sa nu se puna direct pe piele...
3. Ne tragem din maimutze?
Paai..aici nimic nu`i sigur...Exista multe teorii, printre care si cea cum ca ne tragem din maimute...Deci la asta nu pot da raspuns...Depinde de mentalitatea si credinta fiecaruia.

My question...
De ce iubirea bate ratiunea si unii se lasa distrusi de dragoste?
KyuMin.

#55
eu eu!

"De ce iubirea bate ratiunea si unii se lasa distrusi de dragoste? "

Conceptul de iubire este de fapt o obsesie pentr trupul celuia de sex opus. [nu o sa-ti placa niciodata de un tocilar cu ochelari si cu dintii strambi care isi ridica pantalonii pana la talie si are o camasa peste care poarta o vesta in carouri.] Devenim obsedati de aspectul persoanelor si intr-un final cand realizam ca nu ii putem avea gandu' asta ne distruge incetul cu incetul. Parerea mea.


1. De ce apa nu cade de pe pamant. [explicati fara sa ma luati cu chestii gen gravitatie si atragerea magnetica a pamantului fata de crema de unt]
2. Exista un vortex catre un univers paralel in zona triunghiului bermudelor?
3. O sa evoluam vreodata tehnologic astfel incat sa ii batem pe aia din filmu "The fifth element" ?
4. Ce a fost inainte de Big Bang?
5. Hristos e un zeu de pe Nibiru?
6. O sa fim vizitati in 2012 de Planeta Nibiru?
7. Exista vampiri? (un talisman budist, ansa, mi-a zis ca ar exista si ca sunt in Franta. Dragut, nu ^^?)
8. Dupa ce murim, ce o sa se intample cu noi? O sa ne mai amintim de cum am fost?

#56
1), etc... Raspunsul e "Nu"

Intrebari:

!) de ce timpul trece ba repede ba greu?
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#57
!) de ce timpul trece ba repede ba greu?

Defapt, timpul se misca le fel de incet sau repede mereu si mereu, oamenii au o "sensatie" ca timpul trece repede atunci cand se distreaza si au ce face, si foarte greu cand se plictisesc si nu au ce face alt ceva decat sa dea frunze la caini.

De ce manelistii si emo nu se inteleg ?
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#58
De ce manelistii şi emo nu se înţeleg?

După părerea mea, amândouă stilurile prezintă fiţe.Manelistul este fiţos şi emo este fiţos.Ei nu se înţeleg, din pricina muzicii ascultate.Maneliştii oricum sunt muuult mai jos decât emo, dar şi emo sunt jos.Emu ascultă rock, rock-gothic etc iar maneliştii ascultă manele, house-hit, dance-shit, pop-shit.Altă cauză ar mai fi modul de a se îmbrăca aranja.Din câte ai observat şi tu în Germania la emo, ei se îmbracă ciudat, cu tot felul de insigne, acoperindu-şi corpul, iar manelişii cu ţoale care arată cât mai multă piele.Asta cred eu despre această dispută.

Q: De ce unora nu le place peştele ? (Şi eu fiind în această situaţie.Nu suport mirosul şi gustul acela, îmi vine să vărs mereu când acel miros îmi intră în nări.)
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#59
De ce unora nu le place peştele ? (Şi eu fiind în această situaţie.Nu suport mirosul şi gustul acela, îmi vine să vărs mereu când acel miros îmi intră în nări.)

Eu cred k unii oameni au avut vreo problema din copilarie. De ex: poare atunci cand erai mik ai mancat prea mult peste shi ti sa ,,taiat" pentru totdeauna

De ce unii oameni au puteri supranaturale, shi noi nu?
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

#60
My answer...
De ce unii oameni au puteri supranaturale, shi noi nu?
Pai, nu e tocmai faza de puteri supranatural..Fiindca deh, nu`i vezi tragand cu raze laser din ochi...Totusi prin puteri supranaturale te referi la telpati, hipnoza and stuff right? Daca da, atunci cred ca as putea spune ceva...Si anume faptul ca acei oameni supra, cum ai spus tu, au un anumit ceva la nivelul creierului intr`o masura mai mare decat noi, restul fiindca puterile telepatice si de astea se afla in fiecare intr`o masura foarte mica [asta am citit eu], iar acei oameni care au aceste abilitati putin mai dezvoltate, le`au prelucrat si dezvoltata prin concentrare si antrenament mental. Asta e tot ce pot spune.

My question...
Care e legatura dintre vise si realitate?
KyuMin.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intrebari. kriptykk 8 5.362 29-04-2011, 03:48 AM
Ultimul răspuns: Wunderbar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)