Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intrebari/ Nelamuriri

#81
Macar sa se ajunga la numarul de participanti incat sa fie luate personajele principale si o parte din secundare.
Mie unul mi se pare umpic greu imitarea caracterului unui anumit personaj,dar fie ne descurcam
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#82
Bun, vi se pare greu sa ne adaptam dupa niste personaje prestabilite. Atunci, ce parere aveti sa redeschidem "Maine, victima poti fi tu!" ? Eu cred ca o sa va placa. Macar incercam...
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#83
(03-08-2012, 03:13 PM)Niska A scris: Bun, vi se pare greu sa ne adaptam dupa niste personaje prestabilite. Atunci, ce parere aveti sa redeschidem "Maine, victima poti fi tu!" ? Eu cred ca o sa va placa. Macar incercam...

Daca poti doua in parelel e okei, oricum particip in oricare din ele ,doar astept un rpg
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#84
Ma descurc si cu doua, cred. O sa vad ce pot face. Momentan RPG-ul dupa VampireKnight ramene pe locul doi, cel putin pana luni. Daca luni n-avem cel putin 6-7 participanti, n-avem cum sa incepem. (Ii avem pe Yuuki si Kaname, dar avem nevoie de Zero si alti 3-4 participanti, pentru ca nu putem face doar 3 insi RPg-ul).
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#85
Eu ma pot descurca si cu 6 rpg-uri in acelasi timp... doar sa fie activitate...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#86
Te cred.. Pe cuvant ca te cred!..
Ideea e ca mai bine avem unul si bun, decat 6 inactive.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#87
XPT1 tu te descurci cu nimic. Nu uita ca ai restrictie sa mai deschizi RPG-uri de cand cu mica ta problema. Lasa-i pe ceilalti sa se descurce. 6 RPG-uri poti tu, si totusi ala 1 singur care il ai nu e super activ.

Hit the road Jack.

Niska, deschid si eu o locatie noua. Ma gandesc ca fiecare personaj la Maine, victima poti fi tu, poate avea o locatie unde se simte bine.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#88
Eu ti-as sugera sa faci un RPG la care lumea sa si vina, nu doar sa plece... ca de plecat tot pleaca...
... din cauza celor ca voi forumul a ajuns ce-a ajuns...
Felicitari !
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#89
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#90
Ok, I'm new to this and trying to grasp the idea of RPG.
Din cate am inteles, modul de expunere predominant ar trebui sa fie dialogul (spre deosebire de topicurile fanfiction la comun). Dar atunci nu pricep asta:
Citat:4. In cadrul fiecarui post va veti folosi numai de propriul personaj. Descrierea actiunilor sau scrierea replicilor unui personaj care nu va apartine fara ca acesta sa le fi rostit anterior se numeste power play si este interzisa. Incercati sa va asumati rolurile si sa nu uitati ca nu mai sunteti povestitori, in consecinta: nu aveti voie sa va folositi de personajele celorlalti. Exceptie face cazul in care persoanele respective sunt de acord cu power play.
Adica cum intri in dialog cu alte personaje daca tu ai voie sa iti folosesti doar personajul tau?
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)