Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intreaba/ Raspunde

#11
,,Intrebare: De ce mamaliga este galbena? ''

Deoarece chinezii au dat navala si in aceasta productie /racist joke.
Ori fiindca are icter, transmis pe cale aeriana de catre dusmanii poporului (acum sunt si comunista), ori fiindca pur si simplu e geloasa pe succesul painii (echivalentul ei in grau).
Una peste alta, s-a decis porumbul intr-o zi sa isi aleaga pigmentul galben si a chemat gena A2, just for the fun of it. S-a gandit ca asa turbeaza mai bine consumatorii de porumb fiert -printre care si eu. De aici, ->malai galben ->mamaliga galbena.

Dar de ce fierbe copilul in mamaliga?

Glumeam, nu asta e intrebarea... Ce scena ai in minte cand auzi un saxofon? *c'mon, don't be shy!*
[Imagine: ls.jpg]

#12
Un local privat, la miezul noptii, cu muzica jazz pe fundal, lumini slabe, o tipa in rosu care canta la microfon si mese pline de oameni imbracati la costum. (o fi de la desene de cand eram mica, imi amintesc niste scene de acolo).
Si nu mai stiu ce sa scriu, dar scriu asta, ca sa se umple 3 randuri fiindca nu imi place sa bag prea multe vrajeli.
D:

Ce ai face daca ti-ar canta intr-una 3 cocosi de dimineata pana amiaza, unul din ei cu voce subreda ca abia se invata.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#13
Intrebare: Ce ai face daca ti-ar canta intr-una 3 cocosi de dimineata pana amiaza, unul din ei cu voce subreda ca abia se invata?

Raspuns: Nu e ca si cum ar fi prima data cand se intampla. Mi-as scufunda capul in enspe mii se perne si, bineinteles nu ar functiona, asa ca m-as ridica frumusel din pat si le-as trage cocosilor alora grasi niste pietre in cap ( nimerind, ofc, creierul acestora ). Dimineata, dupa ce ma satur de somn, ii pun pe gratar, fara fulgi. ^^

Next: Tu, care esti posedat de dracul, ce ai face daca ti s-ar propune o invitatiei n rai?

#14
R: Mi-as lua armamentul de sub pat, gloantele si dropsurile. Apoi m-as imbraca intr-o rochita rosie usor decoltata cu o crapatura la piciorul drept, unde as tine intr-un suport mic cateva lame bine ascutite. Iar cand usa spre Iad s-ar deschide si toti demonii ar petrece pana ar cadea, vin eu si le spun: "Let`s Rock & Roll Boyz!" si as incepe sa trag in toti pentru a le arata ca nu s-au pus cu cine trebuie. Si dupa ce l-as scoate pe dracu ala din mine, sigur l-as tortura cu biciul. *evil smirk*

I: Daca ai inota in ocean si deodata te-ai scufunda si te-ai zabatea, apoi ti-ai da seama ca poti respira sub apa, ce ai face?

#15
Raspuns: in prima instanta as fi socat, nefiind sigur de cele care se intampla. As continua sa inot ca sa ma conving ca totul este real, probabil ca mi-as petrece ceva mai mult timp sub apa atunci. N-as spune nimanui, cel putin nu cred, eventual doar celor mai apropiate persoane, nu mi-as dori sa devin cobai pentru cercetari si nebuneli. Dupa toate astea n-as mai iesi din apa, e destul de explorat si vazut acolo, probabil prea putin timp... In principal asta as face, nu vad alte posibilitati.

Intrebare: care e tot planul tau de actiune in cazul unei apocalipse zombie?

#16
Imi iau salariul pana in ziua respectiva si ce am mai salvat si iau primul zbor spre Anglia, cu destinatia Essex, ca sa stiu ca mor fara regrete si eventual luptand impotriva zombie-ilor cu sticle de vodka aprinse si persoana iubita langa. Daca am sanse sa devin criminalist/biolog/ virusolog pana atunci voi lucra asupra unui antidot stiind ca daca mor macar va exista cineva sa continue existenta rasei umane in cazul unui succes colectiv al unei grupe de cercetatori.

Ce iti doresti sa faci la 3 dimineata intr-o zi de Sambata?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#17
R: Sigur din cauza ''somnului meu profund'' m-as trezi ca o gaina si as incepe sa ma uit in jur, poate as deschide geamul de langa patul meu ca sa se aeriseasca camera mai mult, plus ca as astepta pana la cinci sa admir rasaritul, dupa sigur as fugi jos la frigider ca sa halesc ceva, poate as cauta si in dulapuri dupa ceva dulce, ca nu doar condimentat/sarat si alea, alea manac.
Dupa m-as pune cu mancarea in fata televizorului si as naviga putin, dar sigur nu as gasi nimic asa ca solutia este sa desenez cu veioza aprinsa.
Hmm, iar dupa as urla la caini ca sa nu se mai planga in curte, apoi cred ca as iesi la o plimbare in 'pijamale' prin curte si de ce sa nu ma echipez pentru cateva ture de cartier.
Da, asta as face. :]

I: Ai succes cu un cantec compus intr-o zi libera si tuturor prietenilor, rudelor si cunostintelor le place, devi star pop si ai destula faima, ce ti-ai dori sa faci cu banii castigati in urma CD-urilor cu melodii?

#18
R: Ma duc in SUA, imi cumpar o casa in Los Angeles, cumpar arme la negru, imi fac un depozit secret in privnita, ma marit cu un acotor aratos, angajam niste asasini care sa foloseasca armele din pivnita ca sa omoare niste -animite- staruri care au prostit industria muzicala dupa care ne ascundem in insulule Machu Picchu unde facem experiente in laborator si inventam vata de zahar cu gust de sare.

I:De ce a turbat camila?
"Sometimes it takes a good fall to really know where you stand"

#19
I: "De ce a turbat camila"?

R: Pentru ca a muscat-o un caine si pe caine la muscat o pisica si pe pisica un sobolan si pe sobolan un soarece si pe soarece un purice4

I: Ce ai face daca ai fii cu cineva pe o insula mica si nu ai avea ce manca decat pe propriul tau partener si cateva hartii?





Eat to live but not live to eat

#20
As face un foc cu hartiile si dupa as pescui.Ai zis ca stau pe o insula,asa ca sunt inconjurat de ape.Sunt pe o insula,deci sunt si bete.


Ce e aia nemurirea sufletului?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)