Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Inspiration] by Fani

#1
Am decis si eu tocmai acum sa fac un topic, dupa ce mi-a revenit inspiratia si am terminat doua AMV-uri in Sony Vegas. Daca va uitati atent la canalul meu, la primele AMV-uri, sper ca se vede diferenta. Inca lucrez... Si vreau sa ma imbunatatesc in acest domeniu. xD

http://www.youtube.com/watch?v=LbVQr1Wy3a8
http://www.youtube.com/watch?v=oAx017AcXJA


PS: Nu astept numai critici, ci si o mica parere daca v-au placut sau nu.

#2
Nu m-au deranjat niciodată criticile dure. Până la urmă cu ele mă îmbunătăţesc, nu? Mersi că ai trecut pe aici, chiar apreciez. Well, în legătură cu pixelii... La mine era ceva gen : cred că ăia dau bani pe youtube ca să le facă amvurile hd
Ştiu, ştiu, chiar asta gândeam înainte să mai aflu şi eu câte ceva. Nu prea obişnuiesc să folosesc tutoriale şi ştiu că e o greşeală, iar la faza cu pixelii, cred că e din cauză că nu-l convertesc în full hd, nu? Anyway, mai lucrez acum la un AMV cu beaturi mai puternice şi-ţi urmez sfatul. O să mai pun, până atunci mersi. ^^

PS: Sunt cam leneşă şi de obicei când pun un AMV pe youtuibe şi văd că nu a ieşit bine ( tocmai atunci ~_~ ) nu-l scot ca să îl mai modific puţin... îl las aşa.
PS2: Pe calculatorul meu nu merge SV-ul, aşa că lucrez după pcul tatei unde, nu ştiu ce să zic, dar presupun că are luminiozitatea mai mare... şi abia când vizualizez amvul de pe pcul meu pe youtube văd şi eu cât de întunecate sunt.

#3
Aveam un comentariu aici, parca, dar a disparut. O.O Anyway, am adus un nou AMV. Am vrut sa il fac HD, ba chiar full HD dar nu am avut spatiu in pc asa ca l-am lasat la 480. Nu e foarte clar, dar vreau critici pe modul cum am folosit efectele, nu pe pixeli. Am incercat Dubstep, acolo se aud beaturile mai bine si poate m-am descurcat mai acceptabil ca data trecuta. xD
Here: http://www.youtube.com/watch?v=Y8TGOvMWHj4

#4
M-am uitat la primele amv-uri postate si la ultimul, pot sa spun ca se vede progresul.
O sa vorbesc doar de ultimul. In primul rand chenarul chiar trebuie scos, nu are nici un rost acolo si cu siguranta ar arata mai bine fara el. Are un flow frumos si un aspect clean in comparatie cu cele vechi, care erau "infestate" cu efecte nesincronizate si random. Pana sa te complici cu tot felul de efecte neperfectionate, lucreaza mai intai la sincronizare atat internal, lyric si beat sync.
In al 2-lea rand, incearca sa faci un amv cu un plot ca sa te obisnuiesti cu selectarea scenelor, folosirea tranzitiilor, etc.
Ar mai fi lucruri de spus dar nu am timp acum, dar mai revin cu feedback. Anyway cel mai important: keep it clean!
Nu incerc sa te descurajez, dar prin intermediul acestor critici poate reusesti sa te perfectionezi pentru ca asta e si scopul pana la urma.
Astept sa vad si viitoarele lucrari. Smile
[CENTER]
[/CENTER]
Citat:[CENTER]We are what we believe we are. [/CENTER]
[CENTER][/CENTER]
[CENTER][Imagine: music.gif][Imagine: viaseichigo.png][Imagine: music.gif][/CENTER]

#5
Am revenit cu ceva nou. Nu stiu ce am, dar nu prea pot depasi doua minute la un amv. Ma mentin pe la 1 si ceva. 21

#6
E destul de dragut ce ai facut. Si sincer am impresia ca este mai greu de editat cu imagini din filme decat din anime-uri. Singura problema este ca AMV = anime music video.
Nu stiu daca ai mai editat ceva in afara de primele amv-uri, dar daca raspunsul este da, mai arata-ne Smile

#7
Hopa, asa e, e vina mea, trebuia sa scriu mmv=movie music video. M-am grabit. ^_^ Mersi de comentariu. Da.. Si mie mi se pare mai greu pe filme decat pe anime.
Am mai venit cu ceva:

#8
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)