Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Insane love by Aisu and MiraA

#1
Ok intr-un moment de inspiratie divina...eu si Mira chan ne-am apucat sa facem un yaoi....si.....aici...rezultatul:


Capitolul 1:


IFum negru, inecacios si dens ca o patura... Flacari de jur imprejurul meu.Trebuia sa ies sau ramaneam acolo pe vecie.
M-am indreptat catre fereastra. Era singura mea cale de scapare. Totusi, cu fiecare clipa care trecea fumul ma sufoca din ce in ce mai tare. Exact inaintea ferestrei o flacara mi-a taiat calea. Era sfarsitul, dar nu doream sa se tremine asa. Mi-am adunat ultimele ramasite de energie vitala si am trecut prin flacara. Ultimele lucruri pe care le-am facut inainte sa devin o torta vie au fost sa deschid fereastra si sa sar prin ea. Stateam la parter asa ca lovitura nu a fost dureroasa, insa a stins flacarile care imi cuprinsesera trupul.

Am deschis ochii.De doi ani de zile amintirea acelei seri blestemate ma tortura. Imi doream sa se opreasca.
M-am ridicat din pat si m-am indreptat lenes catre baie. Nu am reusit sa ma calmez decat dupa ce am simtit raceala picaturilor de apa pe trup. Acesta era singurul lucru din lume care avea darul sa ma linisteasca.
Ma gandeam ca mi-as fi dorit al naibii de tare sa pot da timpul inapoi.Voiam sa ma intorc in acea seara si sa ii spun cat de mult il iubesc. Cu aceste doua cuvinte, te iubesc, as vi evitat totul: scandalul, lovitura, incendiul, cautarile zadarnice, durerea de a sti ca l-am pierdut pe vecie, cosmarurile zilnice, suferinta...
Dar nu puteam schima nimic din toate acestea. Nu mai aveam inca o sansa desi o meritam din plin.
Am lovit cu pumnul gresia bleu a baii.
Il voiam inapoi. Desi intotdeauna ma trata ca pe un nimic, desi din cauza lui a izbucnit incendiul, desi el a ales sa plece, doream sa il am din nou langa mine. Chiar si dupa doi ani de zile imi lipseau ochii sai, buzele sale, prezenta sa, felul in care vorbea, mergea, ma privea, ma atingea...
Am iesit din dus, m-am imbracat cu primele haine pe care le-am gasit si am plecat catre clinica de psihiatrie la care eram angajat.
Ajuns acolo m-am asezat pe scaunul negru de piele al biroului asteptand pacientii si dosarele cu cazurile de care trebuia sa ma ocup.
La scurt timp s-au auzit niste batai in usa maro de lemn.
-Intra, am raspuns usor plictisit.
In incapere si-a facut aparitia un barbat inalt, blond, cu parul lung si pielea de o nuanta atat de deschisa incat parea a fi alba.
Semana atat de mult cu el... totusi nu putea sa fie aceeasi persoana. El nu ar fi ajuns niciodata intr-un loc ca acesta. Ii pasa prea putin de tot si de toate ca sa poata innebuni.
- Ia loc pe scaunul acesta, te rog frumos, i-am spus barbatului aratandu-i scaunul negru cu cadru de metal din fata biroului din lemn de cires la care eram asezat. S-a conformat. Mersul sau mi se parea atat de familiar. Si totusi, poate ca mintea mea dorea atat de tare sa revada acea persoana incat cauta trasaturile lui in oricine. Crezusem cu convingere ca trecusem peste perioada asta cu mult timp in urma, inainte sa ma reapuc de munca. Se pare ca ma inselasem amarnic in privinta acestui lucru.
O clipa m-am gandit ca ar fi fost bine sa las alt doctor sa se ocupe de acest caz deoarece aveam sentimentul totul avea sa se complice ireversibil, insa la o a doua analizare nu mi s-a parut etic sa las balta un pacient doar pentru ca aveam eu anumite presentimente si pareri in legatura cu persoana sa, pe care, insa, nu o cunosteam inca.
- Deci, care e numele tau si de ce te afli sau crezi tu ca te afli aici? am spus in cele din urma.
Vocea mea era calma si calculata. Nu trebuia sa il las sa simta ca era ceve in neregula cu mine deoarece asta l-ar fi afectat si pe el.


Pai cam asta e primul capitol asteptam comentarii (buna sau rele da comentarii sa fie). Urmatorul capitol il posteaza Mira chan
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#2
uu sunt prima>:D<
Imi place mult ideea :chuu: ,si ca prim capitol ..e SUGOII...>:D<
Ma intreb daca blondu' e acelasi cu the ex- :>?!:))


Greseli nu prea am vazut,iar continutul e foarte bun :pls:
Nu ma astept chiar la urmatorul capitol,dar sper sa fie muuu..uu..lt YAOI :perv:

so :))...GAMBATE and bring us zha'next :stress:

ja ne! :bye:

#3
Hey girls>:D< Daca e yaoi pe aici, trec si eu:))
Imi pare interesanta ideea... Intr-un spital?:-? Chiar interesant.
Si am impresia ca tipu` blond este dragostea din trecut a celui ce povesteste.. Sunt sigura!
Fetelor, lucrati bn in echipa, haideti cu nextu`. Aveti fani>:D<

#4
Marfa desigur :D dupa cum stiti nu ma omor dupa yaoi, dar ce e scris de dragele mele Mira si Aisu (a.k.a. Luca) e mereu bestial. Keep going girls si abia astept nextu ;) Scuze pentru postul ridicol de scurt dar trebuie sa ies :) Ja ne!!! Btw Luca invata ca te pedepsesc >:) Stii u la ce ma refer ;)

#5
Buna! :D
Deci, ca tot am venit, sa corectez:
IFum = Fum
cu fiecare clipa care trecea fumul = cu fiecare clipa care trecea, (virgula!) fumul...
Stateam la parter asa ca lovitura nu a fost = Stateam la parter, (virgula!) asa ca lovitura
De doi ani de zile amintirea acelei = De doi ani de zile, (virgula!) amintirea acelei...
te iubesc - intre ghilimele
as vi evitat = as fi evitat
Nu mai aveam inca o sansa desi o meritam din plin = Nu mai aveam inca o sansa, (virgula!) desi...
sa se ocupe de acest caz deoarece = ...sa se ocupe de acest caz, (virgula!) deoarece...


M-am plictisit de cand pun '' virgula! ''. Citeste cu voce tare si vei sti cum si unde sa pui virgulele!!!
Ma bucur insa ca nu sunt greseli gramaticale, ci doar de punctuatie, ceea ce nu e deloc o paguba, insa trebuie remediat ^_^

Frumos, chiar frumos, bine pus la punct primul capitol, nu am nimic de reprosat din punctul asta de vedere, chiar m-a facut curioasa! :x

Abia astept continuarea si spor la scris! :>
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#6
Salut fetelor.Multumim pentru comentarii.
Ne bucuram ca va place .Si acum next-ul :D

II. Priveam peretele alb din fata mea, urmarind cu atentie jocul incitant al umbrelor, care era in plina desfasurare la acea ora matinala a diminetii. Crengile unui copac bateau usor in geamul intredeschis al camerei, iar umbrele,evident, le copiau miscarile...in stanga, apoi in dreapta si din nou in stanga, unduindu-se si contractandu-se din nou si din nou pana ce am ajuns la concluzia ca o fac doar ca sa ma enerveze pe mine.
Mi-am mutat privirea spre tavan, care, deasemenea, era alb,mult prea alb pentru ochii mei obositi,asa ca i-am inchis...dar degeaba. Nici macar asa nu aveam parte de intuneric si in niciun caz de liniste. Auzeam fiecare fiecare sunet,fiecare fosnet sau scartait de mobila. Am strans ochii si mi-am acoperit urechile cu palmele, rugandu-ma ca toata agitatia sa inceteze. Dar a fost mai rau asa. Izolandu-ma de lumea exterioara, fantasmele au prins viata, m-au invaluit, hartuindu-mi mintea si sufletul, pana ce au inceput sa sangereze. Apoi i-am vazut chipul bland si zambetul calduros cu care ma intampina in fiecare dimineata. Ochi de culoarea chihlimbarului topit ma priveau cu atata intensitatea, incat as fi vrut sa-mi plec privirea ca sa scap de emotiile ce se gaseau in ei. Mirosul dulceag al parfumului pe care il folosea si cel specific lui mi-a invadat narile cu o brutalitate dulce,facandu-ma sa tresar. Am intins mana spre el, dorind sa-i mai simt inca o data pielea, sa-l dezmierd la fel cum faceam si in zilele noastre bune, dar oricat de aproape ma aflam, nu ajungeam.Mi-am simtit ochii umezindu-se si am incercat sa ma apropii mai mult... dar el era departe, pierzandu-se din nou in intuneric.
"De ce m-ai omorat? Nu am vrut decat sa te iubesc si tu m-ai omorat...De ce?"
Aceeasi intrebare, pusa la infinit. Am vrut sa-l prind de mana, sa-l opresc, dar o flacara imensa mi-a blocat calea, iar el s-a evaporat, prefacandu-se in cenusa.Am deschis brusc ochii din care imi curgeau lacrimi si am incercat sa-mi calmez respiratia si trupul care tremura puternic. M-am ridicat in sezut si mi-am incolacit mainile in jurul picioarelor, incepand sa ma legan, la fel cum facusera si crengile nu cu mult timp in urma.
-Iarta-ma, iarta-ma! am urlat la peretii goi si reci care imi erau martori.Nu mai vreau! Ia-ma cu tine!De ce nu ma iei cu tine? De ce nu ma lasi in pace?
Dar, asa cum se intampla de obicei, nu am primit niciun raspuns. El nu era acolo; nu mai exista in lumea reala, ci doar in mintea mea, vesnic asteptandu-ma.
O bataie in usa m-a facut sa revin cu picioarele pe pamant. M-am ridicat anevoie de pe patul tare si incomod, fix in momentul care un infirmier a pasit in interiorul sanctuarului meu. Imi zambi cu acelasi zambet fals si rece pe care il vedeam in fiecare dimineata si-mi atrase atentia asupra tavii pe care o avea in brate. M-am uitat si eu doar ca sa-i fac pe plac si m-am indreptat spre chiuveta micuta din colt, unde mi-am privit reflexia in oglinda. Un barbat slab, palid, tras la fata, o biata umbra a ceea ce fusesem odata, ma privi la randul lui. Imi venea sa sparg oglinda, sperand cu o data cu ea va disparea si el pentru totdeauna.
-Azi ai programata prima vizita cu domnul doctor, am auzit vocea groasa a celui de langa mine. Ii auzeam pasii apasati pe podeaua ce scartaia in protest sub greutatea corpului sau, apoi i-am vazut chipul schimonosit in oglinda langa al meu. Sper ca te vei comporta frumos si nu vei face o scena, adauga apoi zambind catre mine.Stii ce patesc pacientii care nu-s cuminti.
Normal ca staim; toata lumea stia. Uneori in mie de noapte auzeam tipetele pacientilor care "nu fusesera cuminti", asa cum zicea el. Majoritatea ma considerau nebun si, poate, asa si eram, avand in vedere ca ma aflam intr-un loc ca acesta,dar nu eram chiar atat de rupt de aceasta lumea incat sa nu pricep amentintarea voalata din vocea lui. Nu vroiam sa aflu ce le facea celorlalti. Aveam si asa destul de multe probleme.
L-am privit si am dat din cap in semn ca am inteles, apoi m-am incaltat si l-am urmat pe colidoarele reci si austere ale spitalului, colindand cu privirea incaperile, una cate una, memorand detalii insignifiante.
M-am oprit o data cu el in fata unei usi impunatoare si inchise la culoare.
-Sa nu ma dezamagesti, zise facandu-mi cu ochiul si indepartandu-se fluierand.
Am incercat sa nu bag de seama senzatia de greata pe care mi-o produsese simpla lui vedere si am batut incet. O voce placuta imi spusese sa intru, ceea ce am si facut.Am pasit agale si m-am indreptat spre scaunul pe care mi-l arata, luand loc si asteptand. Barbatul ma masura cu o privire curioasa, dar in acelsi timp, plina de interes profesional. Cidat, dar nu parea rece, ci binevoitoare, ca si cum el ar fi vrut sincer sa ma ajute.
- Deci, care e numele tau si de ce te afli sau crezi tu ca te afli aici?
L-am privit pentru cateva momente lungi, gandindu-ma daca sa-i raspund sau nu. El nu ma brusca, ci astepta linistit ca eu sa-mi formulez raspunsul.
-Takeshi Yakimura, i-am raspuns cu o voce stinsa, privindu-l cu atentia. Pentru o clipa am avut impresia ca tresare.
S-a incruntat un pic ,apoi si-a trecut mana prin parul blond scurt ,dandu-si la o parte suvitele care ii cazusera pe ochi.Trase adanc aer in piept ca si cum ar incerca sa se calmeze si-si intredeschise buzele frumos conturate, dornd parca sa zica ceva, dar niciun sunet nu se facu auzit.
In incapere se lasa linistea pana ce el repeta intrebarea.
-Cum ziceam, de ce crezi ca te afli aici? Nu am putut sa nu observ timbrul distinct al vocii usor tremurande, lucru care ma facut sa-mi doresc sa zambesc. Pacat ca uitasem cum...
Uitandu-ma in ochii lui, care semanau atat de mult cu...chihlimbarul topit...lasandu-ma cuprins de farmecul lor, am raspuns fara sa ma gadesc.
-Mi-am ucis iubitul...

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#7
Oh, fetelor, sunteti grozave>:D< Nu pot sa cred ca a marturisit cu atata simplitate ca si-a ucis iubitul. Iar teama usoara a doctorului se "pune in aplicare":)) Adica pana si eu cred ca Takeshi este marea iubire din trecut.... Multe secrete, mai ales ca actiunea se petrece intr-un spital - mie imi convine. Chiar aveam chef de o dragoste "nebuna":))) ...si yaoi:X
Sa nu intarziati, va rugam>:D< Va pup pe amandoua:*

#8
OMG,another chapter SUGOII :chuu:

Oare ce se va intampla intre cei doi?! :ha:
Abia astept sa aflu.Dar in orice caz sper k osa fie mult ;;) -->YAOI :perv:

so GAMBATE,and bring us zha'next :pls:

ja ne! :bye:

#9
Salut:d

Greseli:
dorin = dorind
vreut = vrut
intrebare, pusa --> Fara vigula aici.
spar = sparg
mie = miez
uramt = urmat
mi- = mi-o
dornd = dorind

Ma bucura sa vad ca nu ai avut prea multe de furca cu dragele virgule:))

Capitolul e foarte bun, bine conturat si ma face sa imi doresc sa vad si continuarea :o3
Va mulati bine una dupa cealalta ^_^
Bafta la scris! :*
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#10
De data asta pot scrie si eu un post mai decent ;) desigur ca e la fel de tare ca intotdeauna =D> de-abia astept sa vad cum decurge situatia in continuare =P~ cateva greseli de tastare, dar nimic important, toata lumea mai si greseste, chiar si dragele mele Mira si Aisu! :x Va imbinati perfect si imi place ca e din perspectiva amandurora. Mira eu pur si simplu ADOR in totalitate modul tau de a descrie :D mai ales faza cu " brutalitate dulce" suna ataaaaat de marfa! La fel si faza cu tipu din oglinda, o idee foarte buna de a descrie personajul principal dintr-o carte la persoana I (care, apropo, e stilul meu preferat de a scrie, si imi place sa si citesc cartile subiective; nu stiu, parca pur si simplu la persoana I simt mult mai profund sentimentele pe care incerc sa le transmit sau sa le simt dinspre cel de pe partea cealalta a penitei; nu te superi daca il voi prelua si eu, asa-i? evident, nu la fel, doar ideea de a descrie persoana din oglinda :D nu vreau sa fac cumva art theft) si folosesti si cuvinte foarte interesante (gen austere, insignifiante...apropo, zic eu, sperand sa nu fiu vazuta ca o toanta, ce draq inseamna austere?) Sfarsitul e bestial, dar ma enerveaza. Acum pricep si eu de ce nu va place sa va las in suspans atat de mult :)) Sunt ff curioasa ce reactie va avea Mr. Sexy Doctor Psihiatru :)) Va ube si astept cu sufletul la gura next-ul!!! (oh si da, uite asa ma revansez pentru postul scurt de data trecuta si Aisu sa stii ca te strang de gat luni daca nu postezi next-il pana atunci >:))



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] A picture of you [YAOI +18 by Gaby and MiraA sarah chan 3 2.403 17-08-2011, 11:39 AM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)