Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inger cu aripi de demon

#1
Inger cu Aripi de Demon (scuzati ca e scurta )





Era un taram intunecat pe nume Iad . Un inger care avea niste aripi mari si foarte frumoase pe nume Mira era in acel taram cu un singur scop sa se razbune pe un demon pe nume Chris . Vroia sa se razbune pe el pentru ca, cand era mai mica acest demon i-a ucis familia si prietenii ei mai apropiati. Acum ea vrea sa il omoare ceea ce nu avea voie sa faca fiindca era inger dar trebuie sa faca asta pentru ca nu mai suporta fara prieteni si familia ei .Mira avea doar 14 ani si ii era greu fara familie .Chris avea 18 ani si nu avea familie sau prieteni era o diferenta mare dintre ei .El fiind demon si ea inger.
Asteptandu-l ea mult in sfarsit la vazut, s-a dus la el plangand si i-a zis :
- Tuuu� zi repede de ce ai facut asemenea lucru groaznic ? zise ea plangand .
- Ce lucru? ca eu am facut multe lucruri groaznice �aaa si ce cauti tu aici fato ai venit sa mori ?
- De ce mi-ai ucis parintii si familia ?
- � ca ti-am ucis parintii ? Fato nu numai parintii tai i-am ucis ci tuturor copiilor la varsta de 11 ani eu ma duc la copii si le ucid parintii si prietenii ai inteles ?
- De ce faci asta? de ce ?
- Pai sunt demon doar ce vrei sa faca un demon ! zise el tipand la ea
- Dar acum ca ai aflat c-am multe trebuie sa te ucid si pe tine !
- Nuuuu � nu vei face asta!!! eu o sa te ucid pe tine demonule .
Veneau unul spre altul cu armele lor el a lovito la aripa si ea a cazut jos lovindu-se la cap si a lesinat .
Chris venea si el spre ea cu sabia indreptata spre inima sa o omoare , dar cand sa apropiat mai mult a vazut cat de frumoasa e si a lasat sabia jos sa dus la ea si
i-a zis incet :
-Ce frumoasa esti ! nu am observat �si vroia sa o sarute dar chiar atunci Mira sa trezit si i-a bagat cutitul in inima .
-Ce am facut :Dar trebuie pentru ca mi-a ucis familia ,prietenii�hei ce se intampla cu mine �ma transform! ce se intampla?
Aripile Mirei s-au transformat in aripi de demon .
~ Va urma ~

#2
O idee interesanta, m-a atras titlul foarte mult... In ultimul timp am devenit obsedata de povestile cu ingeri si demoni!:35:
In orice caz, am ramas surprinsa cand am citit. Ideea e draguta. Insa ai cateva lipsuri:
- descrierea : Iadul, fata, pe Chris... Puteai sa o scoti din toate aceste elemente. Asta e, nu putem fara ea, dar sigur vei reusi sa remediezi situatia. E vorba de obisnuinta, in anime- uri nu exista decat dialog, actiunea curge repede... Dar trebuie sa facem diferenta. In anime- uri nu e nevoie de descriere, ea se face prin grafica. In fic- uri insa da...
- greseli gramaticale si de punctuatie: am gasit cateva (a se citi "mai multe"), dar eu dau vina pe graba. Entuziasmul de a posta. Fi mai atenta data viitoare, ok?:)
- actiune usor fortata: ea il asteapta pe Chris, se duce la el plangand si incepe un schimb de replici acide...

Recunosc ca inainte sa citesc finalul, ma gandeam ca se va infiripa dragostea intre cei doi... M- ai luat prin surprindere cu acest "the end of chapter"!!!

Fragmentul mi-a trezit interesul, astept continuarea! Gambatte!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.156 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  [Yaoi] Inger cazut.. Rissu. 2 2.278 19-08-2012, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  Cand imaginatia prinde aripi yume^^ 4 3.011 23-04-2012, 08:25 PM
Ultimul răspuns: yume^^
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.230 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.114 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Aripi insangerate BloodyInnocence 148 83.394 08-02-2012, 01:46 AM
Ultimul răspuns: Katniss
  InuYasha-astazi om,maine demon Matt 0 1.842 24-12-2011, 10:38 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Lacatul unui inger razbunator RinMi♫♪ 39 17.284 27-07-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Sasame
  Love the feeling of joy-An demon and an angel! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 5 3.299 01-07-2011, 10:41 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Bataie din aripi Ichigo. 2 2.309 02-06-2011, 10:24 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)