Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inceputul vostru in desen

#71
Hmm... desenez de cand ma stiu. Si pot spune ca am evoluat de la cele cinci bete si un cerc cu o funda in frunte. Mi-am dat seama ca nu e nimic de capul meu, atunci cand a venit in vizita o prietena care, ziceam eu, desena minunat si desena anime. " O, Doaaamnee! O poti desena pe Kagome! Ce tare" ( desi acum uitandu-ma la acel desen... ptr ca le-am pastrat si am pastrat tot ce desenase ea... era o porcarie un desen normal) . Si de atunci, pe o perioada de vreo doi-trei ani am desenat numai animeuri, inca mai desenez dar nu atat de mult ( si atunci chiar eram disperata, nu-mi ajungeau foile).
Acum... acum am inceput sa desenez, sau incerc sa desenez, mai realist...
Nu prea am avut timp si am observat ca nici inspiratie nu prea mai am. Vreau sa vina vacanta mai repede, cea de vara:nh::nh: !
[Imagine: 366388162_640.jpg]

#72
Eu unul nu imi aduc aminte exact momentul cand m-am apucat de desenat (stiu sigur ca eram la gradinita) dar stiu cu ce am inceput, SUPER HEROES!!!!Desenam toti supereroii ce-i vedeam la tv prin anii '90 si care imi placeau, bineinteles, preferatul meu fiind acelasi ca in prezent, Batman.Cand am descoperit Dragon Ball, atunci totul a luat-o razna.Tin minte ca obisnuiam sa umplu caiete dictando de 90 de file or so cu personaje din Dragon Ball.Pe urma au urmat si alte modele din lumea animeurilor, dar ce a dat startul au fost super eroii...si uite unde am ajuns..astazi fac desene pentru copii.
[Imagine: 2dhv6ed.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)