Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inceputul vostru in desen

#61
Eu desenez cam de pe la 6-7 ani dar desenam... cam urat . De la 9 ani am inceput cat de cat sa desenez mai frumos dar nu Manga. Am inceput sa desenez Manga din vara asta parca.Prima oara m am uitat la Naruto si mi a placut cum sunt desenati , dupa aceia Yuuki. mi a aratat un tutorial si am incercat . Am facut vreo 3 desene dupa tutoriale dupaia am inceput sa creez eu personaje . De exemplu la numele de " Ayame" asa am ajuns : m am gandit mai intai cum arata dupaia i am dat numele. A fost mai usor asa , nu situ de ce dar eu cand vad un om sau... o fata / un corp, mi se pare ca i se potriveste un nume Smile Ciudat stiu21 :ha:
[Imagine: KRJ____Alois_and_Ciel_Icon_Set_by_u_sagi.gif]


Alois and Ciel <33

#62
Desenez de când mă știu, recent m–am apucat și de scris. ^^
Țin minte că mama ținea prin niște dosare desene de–ale mele de când aveam 5 ani și câteva luni. xD Deci, vă dați seama.
Anime desenez de când am început să mă uit la Yu Yu Hakusho, primul anime la care m–am uitat cap–coadă și primul crush. ( Kurama, doo. ) Asta ar veni, aproximativ 3 sau 4 ani.

Cum, păi ― nu mai țin minte. Sincer. Știu doar că o fac de multă vreme, cum pe vremea aia nu aveam calculatoare și chestii de genul care să îmi șutească copilăria ( scuzați, ), am început să fac tot felul de ciudățenii, case gen rulotă cu roți, pisici și șoricei ( pentru că iubeam Tom & Jerry, ) și, ca în orice film cu odrasle care desenează, pe părinții mei. xD Apoi casa, cățelul, leagănul, și așa mai departe, am evoluat pe cont propriu. ^^
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

#63
hmm...eu am inceput sa desenez anime de prin clasa a 5-6 a nu imi mai aduc aminte sigur4... si eu urmaream animax (de acolo pasiunea pentru anime) prima data cred ca l am desenat pe hiei...
imi placea de el.... 9 si de atunci desenez...acum m am cam lenevit ca nu mai desenez asa de des4
desenele mele nu sunt asa de reusite...10

#64
Păi...
Pe la 5 ani m'ia dat mama primele mele creioane colorate de la Teddy[ dacă lu'ai o sticlă de suc Teddy aveai cadou nişte creioane] şi am început a desena şi a colora.
Cum a apărut netu' am aflat de anime şi am căutat poze şi m-am luat încet după' . :]
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#65
Eu desenez de când mă știu, dar desenam numai porcării. În clasele mici eram cam cea mai bună, dar nu știam ce-i ăla desen, defapt. Apoi am prins o ocazie specială, să intru la clasa de artă. Am intrat fără probleme și de-atunci am aflat cu ce se mănâncă desenul. Am trecut prin multe lucruri și am ajuns să aflu că nu-mi trebuie talent, fiindcă o perioadă n-am vrut să desenez -adică în 6 ore de desen pe care le-aveam, săptămânal, pierdeam vremea la taclare cu diriga- și am pierdut mult. Vara trecută m-am pus calumea pe desen și am mai evoluat.

#66
hm ... nu imi amintesc exact dar stiu ca de mica imi place sa desenez :X E ciudat sa ma uit la desenele din gradinita 21parca nu as fi fost eu aia... Nu erau frumoase vremurile cand faceam 3 carlige si spuneam ca sunt printese si toata lumea ne lauda iar noi ne simteam mandri de asa zisele noastre "creatii plastice"21?
[Imagine: Snapshot_2013-03-25_185226_zps231c5c6e.jpg]

| Tumblr |

#67
Desenez inca de cand ma stiu. Imi place sa desenez, simt ca sunt si eu buna de ceva pe lumea asta. Acelasi sentiment stiu sigur ca l-am avut si cand am inceput sa desenez. Aveam o prietena cu un an mai mica si ne placea sa desenam enorm, oricand si oriunde. Mamele noastre ne cumparau o duzina de caiete de desen, creioane colorate si tot ce aveam nevoie. Cred ca singurul lucru care a ramas neschimbat la mine este ideea ca iubesc sa desenez la fel de mult ca atunci cand eram foarte micuta si inca nu aveam habar ca sunt talentata la asa ceva...
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#68
Hmmm...nici nu imi mai amintesc,tot ce stiu e ca primul desen anime l-am facut cand aveam 12 ani(acum am 16).Imi placea foarte mult Naruto si am incercat sa desenez dupa TV.A fost dificil dar am reusit.Acum incerc sa ma perfectionez,de atunci exersez mai mereu.
Keep calm and drink bloodZuppy02Zuppy02

#69
cred ca toata lumea deseneaza de mica, gen la gaga, la scoala. eu mazgaleam peretii si ma lua mama de urechi. ma si ascundeam dupa fotoliu, ca stiam ca fac prostii.... pffft dar tot ma prindea.
desenam numai ca sa-mi zica ai mei cat de frumos desenez, imi placea la nebunie sa fiu laudata 15 mda me loves mah ego boost. anyway, dup-aia am lasat-o mai moale. desenam colegilor tema la desen si la un moment dat s-a prins profa ca le fac mai multora tema si l-a chemat pe tata la scoala :< si m-am reapucat acum vreo 6-7 ani, si de atunci mi-am dat seama ca desenez crappy si ca trebuie sa mai lucrez.

#70
Kind of a long story.

Cand eram mica si locuiam la matusa mea (care deseneaza dumnezeiesc), aveam o gramada de carti cu basme apartinand diferitor culturi si imi placeau atat de mult incat o rugam mereu sa-mi deseneze personaje si scene din ele, pentru ca eu nu eram in stare. Cand am mai crescut, pe la 6 ani, urmaream impreuna Sailor Moon, Dragon Ball si Pokemon si incercam sa desenam personajele.

Intr-un final am abandonat si pana in clasa a 6-a nu am mai pus deloc mana pe un creion cu scopul de a desena. M-am reapucat de desenat in perioada cand incepusem sa vizionez anime-uri si am luat-o usor, la inceput desenand dupa model, pana cand mi-am mai format cat de cat mana si-am inceput sa mazgalesc de una singura. Cred ca din clasa a 6-a pana in clasa a 8-a am desenat personajele din Naruto, Bleach si Slayers in atatea ipostaze incat as fi putut face un comic book. E posibil sa ma fi apuc de unul, nu mai tin minte exact, tot ce-mi amintesc e ca dupa o cearta cu maica-mea ea mi-a arucat dosarele cu desene. Acela a fost printre putinele momente din viata mea in care am fost cu adevarat furioasa, dar n-am mai avut ce face in privinta asta, faptul fusese implinit, masina de gunoi plecase de mult. *sigh*

De cand am intrat la liceu n-am mai desenat cine stie ce. Fac schite multe, imi mazgalesc toate caietele si agendele, dar rareori termin un desen. Acum doua zile mi-am luat acuarele, asa ca astazi am reusit sa termin plansa la care lucram pentru o prietena. Am inceput sa-mi cumpar tot felul de materiale in ultima vreme sperand ca imediat ce termin cu bacul sa ma apuc serios de treaba.

Oh, yes, I almost forgot. I don't consider myself to be good at drawing.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)