Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

hehe....alt capitol ...Schumacher is the best :X ....
Mi-a placut capitolul....Joshua a fost un pic cam pe la marginea situatiei....dar s-au intamplat chestii care mi-au fost pe plac:X...dar totusi....as vrea sa-l bat un pic pe Jay ...e prea prostut.Sper sa-si dea seama de asta...si sa nu o lase pe Amby cu George...Sau poate ca de astaare el nevoie ca sa se trezeasca al realitate....sa-i vada pe cei 2 impreuna....ca sa-si dea seama ca nu poate sta fara Amby :P
Greselute nu am gasit...asa ca nu prea mai am ce critica ...doar astept nextul


bye &kissu :*

Am venit cu cap 18. Plin de dezvaluiri socante [ parca's la Povestiri De Noapte :"> ]. sper sa va placa. :)))

Fantasy Eyes -> Eh, daca Jay ar iubio din prima nu crezi ca ar fi cam banal ? :)) Mersi ca citesti >:D<

Enjoy ppl :>

Capitolul 18

La naiba ! Ma simteam oribil, distrus, si toate starile negativiste din lumea asta. Fiinta pe care eu o adoram, idolatrizam si cel mai important o iubeam nebuneste m-a tradat. Pentru ea am fost un nimin, un catelus, altul pe lista. Macar nu faceuse nimic cu ea. Macar stiam ca nu a existat 'pericolul' sa se culce cu mine, iar dupa aceea sa mearga la altul. Ma incantase faptul ca Amber a fost acasa, ea m-a inteles. Ea m-a sprijinit. De ce naiba nu ma indragostisem de una ca si ea ? Macar stiam ca nu exista pericol sa ma insele cu primul care ii iese in cale. Dupa aceea Sambata in care am stat cu Amber si Josh, urmatoarea zi am iesit cu Josh pe afara. Cica sa scap de stres. Dar nu prea a functionat. Pe drum ne-am intalnit cu Caroline, mare mi-a fost mirarea sa-l vad pe Josh ca o saruta, si inca cum ! Dupa ce s-au respartit din sarut s-au uitat catre mine cu priviri inocente iar eu le-am aruncat o privire 'suparata'.

- Cand mama naibii v-ati combinat ? i-am intrebat suspicios.
- Pff, mai bine zis unde. m-a corectat Josh si au inceput sa rada.
- Nu conteaza, suntem impreuna si atat. mi-a raspuns Caro.
- Si mie cand aveati de gand sa-mi spuneti ? i-am intrebat si m-am dus catre Josh lovindu-l in joaca peste spate.
- Au ! A durut ! mi-a spus prefacandu-se. Voiam sa-ti spune, dar ne-ai prins acum. Si cum flacara pasiuni nu asteapta ne-am sarutat. Simplu !
- Simplu pe naiba. Dar hai gata cu prostiile. Felicitari, mai ! Erati cam in limba unu dupa altu. Las' ca stiu eu.
- Cam da. a spus bruneta. Hai ca eu ma duc la Amber, asa profit faptul ca e singura acasa si ii povestesc 'aventura'. a spus razand si a plecat dar nu inainte sa il sarute pe Josh.
- Aventura ?! am strigat eu.
- Stai linistit nu am facut-o, inca. a spus razand.

M-am holbat la el. Mi-a facut un semn cu mana in semn de negatie iar eu i-am scos limba in joaca. Eram ca un copil recent ranit. Am mers cu el pana la un restaurant si ne-a comandat ceva de mancat si de baut. Fara sa vrem am ajuns la tema ' Amber&George'.

- Stii, frate, tipul acela nici nu a sarutat-o pe surioara mea. Doamne ! Ce baiat nu ar saruta o fata ca si ea ?

Deci, inca nu a primit primul ei sarut.

- Aaaa da ? Bun. i-am spus razand.
- Ce ? m-a intrebat mirat.
- Nimic. i-am raspuns nevinovat.
- Nu te cred, dar nu o sa insist. mi-a raspuns si a luat o inghititura de bere.

I-am zambit iar apoi am continuat sa mananc ceea ce aveam in fata mea, adica niste cartofi prajiti si piept de pui. Am mai continuat sa vorbim despre tot felul de chestii importante si mai putin imporante. Desemena am ajuns la subiectul ' Infidelitatea lui Kate '. Nu m-am putut opri din ras cand auzeam injuraturile mult prea amuzante la adresa ei. Totusi, radeam, dar nu era rasul meu. Ma durea faptul ca m-a inselat. Eu chiar o iubisem, si poate o faceam in continuare, nici eu nu stiam. Lumea mea mult prea perfecta s-a distrus, mi-am irosit ultimul an din viata cu o tipa care m-a inselat cine stie de cate ori. Uram fetele astea, stateau cu baietii doar ca sa se dea mari, doar ca sa aiba niste catelusi. Dar nu intelegea, cand ma saruta ... simtea ceva 'iubire' pentru mine ? Sau doar repulsie ? De cate ori o tineam de mana ... mintea ei ce ganduri producea ? Mintea mea construia tot felul de ipoteze destul de complicate. Multi probabil s-ar intreba de ce sa suferi pentru o tarfa ? Dar ... cand iubesti pe cineva nu conteaza cum e ci doar iubesti, te doare. Doare sa afli ca ai fost doar o jucarie cu care s-a jucat cat a vrut, iar cand te-ai stricat (sau cel putin asa gadeam) te arunca la cosul de gunoi de parca tu nu ai insemnat nimic. Dar nimic ! Cred ca gadeam cam prea mult, de aceea nu l-am auzit pe Josh cand m-a strigat. Deja platise ceea ce am consumat si urma sa plecam spre casa lui. Pe strada, in timp ce mergea, le-am vazut pe prietenele lui Kate. S-au apropiat de noi doi, ma intrebam de dracu voiau.

- Vai, Jay ! a sarit o blonda sa spuna, cred ca ea era Nikki, din cate intelesesem.
- Imi pare atat de rau pentru ceea ce ti-a facut Kate ! a continuat Nikki.
- Tu ... tu nu stiai ? am intrebat-o uimit.
- Nu ! Credeam ca de cand l-a inselat pe George s-a cumintit si cu tine chiar era serioasa, dar vad ca e doar o idioata ! a spus ea.
- L-a inselat pe George ? am ramas uimit, atunci pe buna dreptate imi spunea el ce spunea.
- Da, cu un idiot. La fel cum s-a intamplat si cu tine, dar el ii prinsese intr-un bar ... nu ca si tine ... in camera ei. Oh Doamne ! Deci imi pare atat de rau, chiar nu meritai, poate suntem prietenele ei, dar de data aceasta nu o sa o ajutam. Si ne pare sincer rau, chiar nu voiam sa iti faca si tie asa ceva, mai ales cand stim ca ai iubit-o, sau o iubesti ... inca. a spus accentuand acel 'inca'
- O sa treaca si asta ... sper. Si mersi, Nikki.
- Imi stii numele ? m-a intrebat si mai uimita.
- Err ... da ? am spus razand.
- Chiar nu ma asteptam la asta ! a spus razand. Noi plecam. La revedere, Josh, Jay !

Si au plecat. Mai pana la urma nu erau asa de idioate, dar tot idioate ramaneau. Ma bucura faptul ca si Kate avea sa sufere. Prietenele ei sa ii intoarca spatele, nu se intampla chiar asa de des. Josh a facut un comentariu despre fundul uneia dintre ele, am ras. M-am uitat urat la el parca amintindu-i de Caroline, si-a cerut scuze. Tipul asta chiar o placea. Caroline nu cred ca ar fi putut sa gaseasca un prieten mai bun decat el. Am ajuns acasa la familia Settle, am intrat pe usa masiva din lemn sculptat si le-am gasit pe Caroline si pe piticania de Amber mai sa cada pe jos de ras. Motivul nu-l stiam. Caorline cand ne-a vazut a fugit rapid catre Josh si a sarit pe el, la propiu, si a inceput sa-l sarute. Amber se uita traznita iar eu mai sa ii trimit in camera lui Josh, dar stiam ca daca se intampla acest lucru cred ca puteam auzii mai mult decat niste gemete. Dupa ce s-au terminat de 'lins', Caroline, a venit catre mine.

- Jayson Asazuki ! Am auzit ca plangi pentru tarfe. mi-a spus uitandu-se atent in ochii mei.
- Eh ...
- Ma bucur ca te-ai despartit de aia. si a sarit sa ma imbratiseze.

Doamne ! Cata bucurea avea ea acuma in suflet. Stiam ca niciodata nu a inghit-o pe Katherine, iar acum cred ca isi imagineaza cum sa o faca sa sufere. In cel mai rau hal. Nici nu vreau sa-mi amintesc.

- Hei, Caro ! a strgat Josh. Ce ar fi sa vi cu mine pana sus ? a intrebat-o zambind intr-un mod care nu-mi placea deloc.
- De ce nu ? a raspuns bruneta si s-a dus catre el.
- O maiculita ! am exclamat eu. Amber, hai in gradina ! Nu vreau sa auzi ceea ce o sa se intample pe aici !

A ras. Am facut exact ceea ce am zis. Odata cu iesirea in gradina ne-am asezat pe leganul dublu facut pentru noi, cand eram mici. Am inceput sa ne huntutam ca doi copii mici. Imi zambea, adoram zambetul acela. Am sarit de pe leagan si i-am facut lui Amber semn sa vina si ea langa mine. S-a pus in fata mea, avea niste ochi curiosi, cred ca voia sa stie motivul chemarii mele. Mi-am dus capul la nivelul ei si mi-am apropiat buzele de ale ei. Am sarutat-o. Avea niste buze foarte moi, mi-am dus mainile pe spatele ei si am inceput sa le plimb simtindu-i coprul cum tremura. Nu s-a importrivit, dar nici ea nu a participat la sarut. M-am desprins din sarut si i-am mai dat un pupic scurt dupa asta.

- De ... de ce ai facut asta ? m-a intrebat rosind.
- Ca sa fiu primul care te saruta ! i-am spus zambind.
- Uh, Jay, esti un dobitoc. si mi-a dat o palma peste fata iar apoi a fugit intauntru.

A durut ! Stia sa loveasca. Mi-am dus mana la locul unde simteam o arzatura iar apoi am fugit dupa ea si am strigat-o. Am vazut-o ca a fugit pe scari in sus, la fel am facut si eu. Am vazut ca a fugit spre camera ei, am inceput sa maresc viteza, am ajuns chiar inainte sa inchida usa.

- Amber, lasa-ma sa intru ! am strigat eu in timp ce impingeam de usa, in joaca.
- Nu te las ! De ce naiba m-ai sarutat ? m-a intrebat impringand si ea.

Nu i-am raspuns, am impins usa si am auzit o pufnitura. Semn ca a cazut pe jos. Am fugit si am ajutat-o sa se ridice, s-a uitat urat la mine, dar eu i-am zambit.

- Te-am sarutat pentru ca am vrut sa fiu primul, doar nu voiai sa il las pe altul nu ?

Nu mi-a raspuns.

- Si in plus ... as mai face-o odata.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













nu pot sa cred ca inca nu a comentat cineva capitolul ....dar e bine ca am din nou onoarea de a fi prima :X
Ai dreptate...nu este prea palpitant daca sunt din prima impreuna,...Capitolul mi-a placut la nebunie, si sincer...as ma vrea un extra "Josh & Caro" ...ca sa stiu ce simt si ei 2 dupa ce i s-a intamplat lui JAy.
Deci...gelozia lui Jay a cam inceput sa actioneze, nu ? De asta a vrut sa fie el primul care o saruta pe Amby.I-ar cand a zis ca ar mai face-o o data...mi-a sarit inima din piept;)): .Sper sa o mai faca :P
AbIa astept si urmatorul capitol,ca sa aflu si ce gandeste Amby despre ceea ce-a facut "fratiorul" ei ...

Bye & kissu :*

Hello:DAm venit si eu din "vacanta" in care doaram citit:P
Deci intr-un cuvant este superb:X:X.Si chiar sunt deacord cu tine Denny.E chiar un capitol foarte frumos si abea astept capitolul tau Teh...sa aflu ce se va intampla in continuare cu Amber si Jay.Ar fi cuplul perfect dupa parerea mea.
Imi pare rau ca nu am mai comentat in ultima vreme dar lenea a fost mare:P
Asa ca astept nextu` si gambate.Ja ne!

Bună. Am ajuns şi eu într-un final cu capitolul 19, în care aflaţi ce părere are Amber despre sărut :]]].
Ok, deci.
@ Fantasy Eyes -- mersi că treci mereu pe aici. Chiar nu ar fi palpitant să fie din prima împreună, but.. oricum afli ce cerde Amber despre toate astea în cap 19.
@ Yumina -- thanks că ai mai trecut pe aici. Mă bucur nespus că ai continuat să citeşti D:

Lectură plăcută!!


[center]Capitolul 19.[/center]



Când buzele noastre s-au lipit, am simţit cum trupul meu o ia razna. Tremuram, dar nu mă puteam opune. Mintea mea îmi spunea alarmată : NU! Dar trupul meu nu o asculta, şi buzele tânjeau mai mult şi mai mult după acea atingere. Inima simţeam că îmi va lua razna, de parcă nu ar mai fi avut loc în corp, de parcă ar fi vrut să iasă afară. Credeam că în orice clipă picioarele îmi vor ceda, din cauza emoţiei. „ Te iubesc! ” ştiam că ţipă vocea mea interioară. Şi totuşi... Nu am răspuns la sărut, deşi l-am acceptat. A fost ceva prea rapid, încât nu ştiam ce aş putea face.
M-am bucurat după că nu am răspuns odată ce sărutul s-a terminat şi am auzit vorbele lui Jay. Fusese doar un moft. Un moft nenorocit prin care îmi fura primul meu sărut. Ştia el oare cât de important era pentru mine ? Ştia? Ştia?
- Te-am sărutat pentru că am vrut să fiu primul, doar nu voiai să îl las pe altul, nu?
A zâmbit într-un mod atât de pervers încât nu am ştiut ce să răspund. Nici nu puteam deschide gura, pentru că nu aveam ceva plauzibil de spus. Doar „ Normal că nu aş fi vrut ” , şi nu se potrivea. A continuat.
- Şi în plus... aş mai face-o odată.
Şi-a păstrat aceaşi expresie a feţei şi eu mi-am aţintit ochii asupra lui. Îmi venea să îl fac să dispară, să fiu singură şi să plâng. În schimb, am explodat.
- Jayson Asazuki! Cine te crezi să îmi furi primul sărut doar aşa, pentru că ai vrut să fi primul?
S-a uitat mirat la mine, dar tot a început să râdă de parcă aş fi glumit. Mă întrebam cum arătam când reacţionam aşa, din moment ce îi provocam amuzament.
- Nu glumesc!
- Îmi pare rău? A încercat el să spună pe un ton inocent, şi era o întrebare. Ce vroia să spună? Se vedea pe chipul său că nu regretă, şi mă bucuram totodată... Aveam motive? Aşa îmi plăcea să cred.
- Jay, eu am prieten! Ce s-ar fi întâmplat dacă te-aş fi sărutat cât timp ai fi fost cu Kate?
Mi-am dat seama târziu de cât de sensibil era acel subiect pentru el, am regretat după câteva secunde ce am zis. Practic, nu fusese intenţionat. Cât uram să îmi dau frâu liber nervilor, mereu ziceam ceva nepotrivit.
- Ăh, aş mai fi cerut un sărut?
Îşi păstra acelaşi ton, dar nu mai avea acelaşi zâmbet. Am tăcut şi l-am dat afară din cameră, înainte să mă enerveze şi mai tare. Am realizat că pe hol se aflau Caro şi Josh privind nedumeriţi. Dar nu le-am dat importanţă. Am trântit uşa, fără să îi analizez şi am încuiat-o pe dinăuntru. Nu am lăsat pe nimeni să intre, trebuia să mă gândesc la ce se întâmplase. Mai bine spus, să mă calmez.
Mă întrebam dacă Jayson le povestea despre sărut. Probabil nu li se părea cine ştie ce şi încercau să găsească o modalitate să mă „ împace ” ... Timp în care.. Eu mă simţeam ca o trădătoare. Nu pentru că Jay mă sărutase, în fond.. Eu nu răspunsesem, deci nu înşelasem pe nimeni. Dar îmi plăcuse. Într-un fel atât de magnific că aş mai fi vrut, să continue... Să continue. Şi de ce trebuia să gândesc, să simt aşa? Nu ştiam cum să îmi preprim sentimentele, aşa că m-am aruncat în pat şi am dat drumul la muzică.
- Tu eşti cu George , Amber. Nu te poţi uita la alt băiat ! Nu la unul care oricum te sărută în distracţie!
Vorbeam singură, şi mă dureau propriile mele vorbe.... Pentru el totul era o glumă, se juca cu ceea ce simţeam eu ... Ştia cât însemna acel gest pentru mine? Cât de mult îl savurasem? Şi cât tânjeam după încă unul, şi încă unul? Habar nu avea. Era doar o joacă prin care revendica ce fusese întotdeauna a lui. Îi era frică, ştiam. Că şi eu îi voi fi furată, că nici măcar pe mine nu m-ar mai avea. A vrut să ia ceva de la mine, pentru că ştia cât de important era pentru mine...
- Şi totuşi... De ce eşti atât de dulce , Jay?
Am şoptit pentru mine, încă stând în mijlocul patului dublu, mult prea mare pentru o fiinţă aşa mică.
- De ce a trebuit să îmi placă cum m-ai atins? Cum de nu mă puteam mişca? Nu puteai spune... Te iubesc? Atunci ...
Am început să plângă, inconştientă de lacrimile mele. Da! Dacă ar fi spus „ te iubesc ” atunci m-aş fi despărţit de George, dacă mi-ar fi zis că m-a sărutat pentru că mă place şi mă vrea pentru el, atunci renunţam la tot. Şi îl sărutam şi eu. Dar nu vroiam în niciun caz să rămân pe lângă el doar aşa... Doar pentru a-i face pe plac şi a ştii că are mereu pe cineva acolo. Nu puteam accepta.
Nu mi-am putut stăpânii lacrimile, aşa că le-am lăsat să curgă în voie. Într-un târziu, am adormit....

M-am trezit pe înserate, când Caroline tocmai bătea la uşă. Am mers să deschid.
- Prinţesă, m-ai speriat îngrozitor! Stai în camera asta de ore bune, atât de supărată eşti?
Îmi citea pe chip semnificaţia durerii, aşa că nu a trebuit să îi explic de ce mă simţeam aşa. A intrat în încăpere, şi eu am mers să îmi spăl faţa.
- Ştii, noi facem de mâncare să te înveselim. A zâmbit într-un mod ce m-a făcut să râd.
- Vrei să spui că i-ai lăsat singuri în bucătărie pe Jay şi pe Josh?
- Nu că ar fi fost mare diferenţă dacă eram eu acolo.
Am râs sincer şi aceasta s-a apropiat de mine, legându-mi părul într-o coadă strânsă. Mi-am aranjat discret hainele şi am privit-o victorioasă.
- Bine! Pentru o cauză nobilă, nu vreau să îmi strice bucătăria.
A început să ţopăie veselă, şi am ieşit amândouă din dormitorul meu. Când am ajuns la parter, bucătăria era pe jumătate distrusă. Doar mizerie.
- Oh! Dumnezeule! Am exlamat vădit uimită de ce vedeam, cei doi băieţi m-au privit vinovaţi.
- N-am fost eu ! A zis Jay arătând spre Josh ce încă ţinea o furculiţă în mână.
- Ieşi-ţi imediat de aici! Tonul nu îmi era supărat în adevăratul sens al cuvântului; dar deranjat. Trebuia să fac curat, deşi asta nu mă deranja atât de tare. Se bucurau că am revenit „ la normal ” , deşi încă eram o „ micuţă fiară nervoasă ” cum mă numise într-o zi Jay.
Au ieşit, iar eu am curăţat totul. Nu îmi venea să cred când am găsit gălbenuş de ou pe perete.
- Cum au ajuns astea aici?
Am adunat totul şi le-am pus în perfectă ordine. După jumătate de ore, puteam vorbi de o bucătărie adevărată, timp în care şi-au făcut apariţia şi prietenii mei.
- Gata ?
Josh se simţea tare „ vinovat ” . Mai avea puţin şi mă întreba : când mâncăm? Am chicotit la reacţia lui şi am zâmbit vioaie.
- Ce vreţi să mâncaţi?
- Hmmm. Pe tine.
Am încercat să ignor cuvintele lui Jay, de parcă era posibil.
- Nup, faceţi indigestie. Ce-aţi zice de nişte spagetti?
Ştiam că mătuşa Angelique făcea nişte spagette extraordinare, de la ea luasem reţeta. Poate stricam puţin ca să mă răzbun pentru sărutul furat. Hm. Au acceptat felul de mâncare pe care m-am gândit să îl prepar, şi Caroline a rămas cu mine.
- Åži, cum a fost?
- Ce? De parcă nu înţelesesem..
- Hai.. Amber.. Sărutul!
Mi-am dat ochii peste cap.
- Åžtii ÅŸi tu, dulce.
S-a uitat nemulţumită la mine.
- Doar atât?
- Caro!
A tăcut, aşezându-se pe unul din scaune.
- Vrei să te ajut?
Mi s-a adresat de parcă era un simplu musafir în această casă. Am oftat.
- Nu mersi, nu am chef să fac iar curăţenie.
A râs , deloc ironic şi a pus farfurii pe masă. După ce am aşezat şi tacâmurile, am pus spagettele, i-am chemat şi pe băieţi la masă. Lui Jay îi făcusem un meniu special; doar îmi luam revanşa.
Am fost uimită să văd că a mâncat fără pic de precauţie şi mi-am amintit că nu mai reacţionasem aşa până acum. Nu aveam deloc simţul răzbunării ... Dar, în fond.. Nu era o răzbunare. Cred.
- Aa. Ce dracu?! A sărit de pe scaun , mergând să bea apă.
- S-a uitat suspicios la mine. Eu deja mă ridicasem şi mă pregăteam să fug când acesta a strigat.
- Amber!
- Ups!
Josh şi Caroline au început să râdă iar eu să fug, cu brunetul pe urmele mele. M-a prins în sufragerie, moment în care m-am împiedicat şi acesta a căzut peste mine. Nu l-am privit în ochi. Dar el a continuat să se uite la mine.
- Piticanie.
- Ăă, greşeala mea. Eram sarcastică. Şi-a rotit ochii şi s-a apropiat de faţa mea . O , nu. Alt sărut? Ăsta a fost primul meu gând. Şi-a trecut limba pe lângă buza mea, în partea stângă. Am tremurat. Se pare că nu mâncasem pe cât trebuia de bine, şi îmi rămăsese ceva aproape de buză. Dar gestul pe care l-a făcut... A fost cu mult prea intim. Într-atât încât am simţit un fior puternic în tot trupul.
- Data viitoare să bagi în gură. Şi , apropo, sosul tău e comestibil.
A început să râdă, ridicându-se de pe mine. Ce fusese asta? Am simţit că îmi explodează inima, pentru a doua oară în acea zi. M-a ajutat să mă ridic de pe podea, luându-mă în braţe.
- Mă ierţi?
Ştiam că e sincer, deşi nu îşi regreta fapta.
- Nu pot sta supărată pe tine oricum.

Mai târiziu ne-am uitat la un film, şi ştiu că am adormit iar în sufragerie. Când m-am trezit, mai eram doar eu şi Jay în cameră. Am găsit un bilet în cameră.
[center] Trebuie să ajung la liceu ceva mai devreme. Pe Caro am dus-o acas’. Trezeşte-l tu pe Jay.
Josh.[/center]
L-am trezit.
După ce ne-am pregătit pentru ziua de luni, am ieşit din casă şi am mers cu maşina lui Jay, asta pentru că nu ajungeam la timp pe jos. Era puţin somnoros , dar până ce am ajuns la liceu îi trecuse. Zâmbea triumfător deschizându-mi portiera maşinii. Mi-am imaginat că e masca pe care o poartă să nu îi fie văzută suferinţa. Am trecut pe lângă Kate, şi acesta şi-a pus braţul în jurul gâtului meu. Oricum, toţi cei din liceu ştiau că noi suntem „ frate şi soră ” aşa că nu am considerat gestul deloc deplasat.
Cu toate astea, am întâmpinat o mulţime de priviri curioase, neslăbindu-ne.
Mi-a deschis uşa clasei, iar eu am intrat fără să realizez ce impact urma să aibă Jayson Asazuki, jucător de baschet, unul dintre cei mai sexi băieţi din şcoală asupra colegelor mele cretine.
Le-a zâmbit seducător sărutându-mă pe obraz. Se dădea mare, doar i-am făcut cu mâna punându-mă pe scaunul meu. Şi , au început.
- Amber! Vreau şi eu numărul lui Jay!
- E adevărat că sunteţi doar frate şi soră?
- Mai e cu Kate?
Deja mă exasperau, am fost fericită când a intrat profesoara de istorie.

yupyyyy :X ....capitol nou ...actiunea devine din ce in ce mai interesanta....mi-a placut pedeapsa pe care i-a dat-o lui Jay...si ceea ce a urmat dupa...Hmmm...Jay a vrut cumva sa o faca geloasa pe Kate ? nu prea imi place ideea ...nu are dreptul so foloseasca pe Amby pentru asta ....
AStept urmatorul capitol ...bye & huggs girls >:D<

Intr-un final, am reusit sa las un comentariu...ehh..am nevoie de cartea recorduriolor...eu sunt veche pe anime-zup..dar tot nou venita sunt XD ...uhh..am uitat de ,,comentarii" :D
bla bla bla...
Am inceput sa citesc ficul vostru in timp ce voi va chinuiati cu cel de al doilea sezon, si pot sa spun ca m-a surprins din toate punctele de vedere [citeam pana pe la 4 noaptea :D...cu frica in san, sa nu ma prinda ai mei, pt apoi erati la imormantarea mea]

Descrierea este bine integrata, si se imbina armonios cu actiunea si naratiunea, nu am ce sa comentez la acest capitol, am gasit cateva greselute, insa le-am dat uitarii, pt si eu sunt o abonata a lor :D..si inca una fidela T_T"

Va felicit pt. minunatele idei, si pentru modul de-a descrie, dar nu ati lasat sa treaca cu vederea nici actiunea, si m-ati uimit cu misterele din spatele perfectiunii.

Personajele sunt uimitor de bine conturate, si nu prea am ce sa comentez la ele...desigur poate numai ce naiba e cu ele...ma refer la caracterul lor...nu te speria, sau mai bine spus nu va spriati :D
[De dragul moderatoruilori cred ca am sa fac o scrisoare XD ]


Ok. o sa comentez putin personajele..daca nu este nici o problema... si daca nu vreti sa faceti o crima..nu cititi, nu vreau sa fiu responsabila cu aceasta fapta :D

Amber ..este genul de fata cuminte , timida, dar de la care te poti astepta la lucruri ciudate. Nu o invinovatesc pentru caracterul ei, nu toata lumea e in stare sa spuna verde in fata. Totusi imi place de felul ei de a fii, adica o admir pentru faptul ca are rabdare, si nu renunta atat de usor, insa sper ca nu ma ve-ti dezamagi ^^"

Jay unu` bunoc, da` cam prostut...cam asta`r fii parerea mea, adica crede numai intr-o stea, si in afara de curvulita acea de Kate...nu mai exista nici o persoana in lume...C`mon baby, cam esti cazut de pe luna =_="Nu crezi?
In totusi ma bucur ca cineva, care din intamplare nu era alta mai potrivita decat KATE, l-a adus cu picioarele pe pamant..pacat e ca tocmai in asemenea mod =[ ...sarmanu`...

Josh ..cineva..care mi s-a parut oarecum perfect..si liber, iar voi, voi CRIMINALELOR..mi l-ati furat..adica Caro mi` l-o luat ..no way =[[ ...va urasc... =[

Caro cineva care seamana cu mine...cam nebuna XD ..dar acu` e o hoata ...criminala =_=

Danny asta nu pare ocupat...asai ca mi-l dati mie ;;]

Kate ..nu stiu, mi se pare ca ea are rolul unui bofon in acest fic...adica se joaca cu sufletele celor din jur, si presimt ca o sa se arda...nu prea stiu cum dar ..intr-un fel sau altu, o sa se intample ^^". Nu mi-a placut de ea prin felul ei de a se crede buricul pamantului, insa pot sai dau nota 10 pentru faptul ca isi joaca bine rolul de personaj negativ

George cam umbla dupa ,,puritate" hmm..nu am o idee exacta cum sa-l descriu..nu prea s-a vorbit despre el...vedem mai departe :D

...celalarte personaje din cate am inteles eu bine, au cu toti un loc important, asa ca abia astept..deja se simte aroma unui triunghi amoros :D ..ohh i love it XD

Va urez succes, si va multumesc ca nu ma lasati sa astept prea mult timp dupa capitole [nu asi vrea sa fac deja riduri la cei 15 ani ai mei XD ]


Ohh JAY a saruta-o numai ca sa fie primul ei sarut...sarmana Amber..nu stie ce sa simta O_O...+ ca mai e si cu George...GOD..voi ma inebuniti ~_~..sarmana Amber nici nu ajunge bine la scoala si deja e super suriora vedeta a lui Jay XD lolz...lucru care`mi place.. si totusi ce pervers e ...cum isi permite sa ii fure primul saut intr-un asemenea mod? "Doar de a fii primul..ohh baietii astia ...


Superb, abia astept urmatorul capitol, imi pare rau de greseli insa era intr-un soc....ca de obicei cand citesc cv bun :D

Bye~Bye

[Edit] L-am corectat..sper k nu am uitat nimic :-?
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

Helllooooo~ >:D<. Pff, in primul raaand vreau sa va multumesc ca cititi acest fic. :X Sper sa va placa acest capitol :-". Aci e linistea dinaintea furtunii *bwhahaha*

Fantasy Eyes -> Mersi ca esti o cititoare fidela >:D<
KaGoMe -> Uuuuu, cititor nou. Wai ma bucura sa aud ca iti place acest fic. Cat despre Jay :3 o sa vezi ca nu o sa fie asa de prostut :3.

Enjoy !


Capitolul 20

A fost amuzant sa vad fetele tuturor cand am intrat cu Amber in curtea scolii. Presupuneam ca deja toti stiau de coarnele care mi le-a pus Katherine asa ca aveam sa ma comport mai mult decat normal. Adica cu un zambet fericit pe buze, simpatic si sa flirtez cu fetele, ma rog eu nu le luam in serios, dar cel putin sa creada lumea ca nu m-a afectat asa de tare faza cu Kate. Daca dadeam motive de barfa pana cand terminam a 12-a nu terminau povestile. Am lasat-o pe Amber la clasa ei iar eu m-am dus la clasa mea. Cand am intrat am vazut un cerc de fete strans in jurul bancii lui Kate. Toata lumea si-a indreptat privirea asupra mea. Am auzit un scaun trantit de pamant si in urmatoarea secunda pe Kate langa mine. Plangea. Patetic. Mi-a strans sacoul in mana si i-a pus fata pe pieptul meu.

- Ajuta-ma ! Spunele ca nu te-am inselat ! mi-a spus printre soapte.
- De ce as face acest lucru ? am intrebat-o privind drept inainte.
- Pentru ca ma iubesti ! a ridicat tonul vocii.
- Chiar asa de sigura esti pe asta ?

Iar apoi am dat-o la o parte si mi-am continuat drumul spre banca mea. Voia sa ma manipuleze, ce stupid ! M-am asezat pe scaun si m-am uitat pe fereastra. Am auzit cum a inceput sa strige si a iesit din clasa. Nu imi mai pasa de ea, trebuia sa uit de ea, asa cum ea a facut cand s-a culcat cu ala. Josh a venit langa mine si m-a salutat. I-am raspuns deasemenea la salut. Dupa ce apele s-au mai linistit, adica fetele au inceput sa discute alta chestie decat 'Infidelitatea lui Kate' si baietii despre 'Coarnele mele' am rasuflat usurat, ma bucurasem ca nimeni nu m-a intrebat nimic. Dupa vreo cinci minute dupa ce s-a sunat, profa a intrat in clasa. In timpul orei am primit tot felul de biletele cu ' Imi pare rau pentru tine ' sau ' Bine ca te-ai despartit de ea. Nu te merita, e o tarfa ' . Poate daca nu eram in ora imi dadea un atac de ras dinala isteric. Uram cand lumea imi spunea chestii dinastea, parca as fi avut cancer si am scapat cu viata. Dupa ce ora a trecut enervant de greu m-am dus la Amber la clasa. Fetele din clasa ei erau in jurul ei inreband-o tot felul de chestii. Cand m-a vazut ochii ei s-au luminat, cred ca am scapat-o de niste interogatorii. A fugit catre mine si m-a imbratisat la fel am facut si eu. Am mers la clasa lui Caroline ca sa o luam si pe ea, dar din cate mi-a spus o colega de a ei a plecat cu Josh. Mama, avea sa se sperie lumea de ei doi. Adica Caroline plus Josh egal cel mai neasteptat cuplu, dar in acelasi timp cel mei reusit dintre toate, din scoala. Am iesit afara si ne-am asezat pe o banca, in curand si-au facut aparitia si Dave cu Danny. L-am vazut pe George ca a vrut sa se apropie dar dupa aceea s-a razgandit. Aveam in minte un plan perfect, care avea sa inceapa chiar acum.

- George ! l-am strigat iar apoi m-am ridicat de pe banca si am fugit spre el.
- Cu mine vorbesti ? m-a intrebat uitandu-se intr-o parte si alta.
- Nu ca cu aerul. Normal ca cu tine. Ce te miri asa ? l-am intrebat putin enervat.
- Pai, din cate stiam nu mai voiai sa vorbesti cu mine.
- Eh, tocmai despre asta am vrut sa vorbesc cu tine. Imi pare rau, frate. Trebuia sa te ascult in privinta cu Katherine.
- Ah ! Despre asta era vorba, frate, imi pare rau pentru tine. Si stiu cum e, te-ai indragostit, iar inimii nu ii poate poruncii nimeni. mi-a spus si s-a uitat spre Amber

Urat ! Foarte urat ! Era indragostit de ea. Dar ... oare ea simtea ceva pentru el ?

- Da exact cum spui tu. Deci ... prieteni ? si i-am intins mana.
- Prieteni. iar apoi mi-a cuprins mana care i-am intins-o adineauri.

Am zambit. Pacat ca nu eram sincer, chiar mi-ar fi placut sa redevin prieten cu el, dar totusi, se bagase din nou in treburile mele si asta nu imi placea. Mi-a zambit, si eu am facut acelasi lucru. Am mers spre locul unde erau cei trei. Satenul s-a pus pe banca langa Amber si a salutat-o, si-a dus mana pe dupa gatul ei si a privit-o intens in ochi. Pacat de el, nu stie ca primul sarut i-a fost furat de catre mine. Instinctiv mi-am plimbat varful limbii pe buza inferioara. Am zambit vizibil satisfacut, curand, acest tablou perfect avea sa se destrame. Clopotelul a sunat anuntandu-ne ca trebuia sa poftim la ore eu si cu George am mers spre clasa noastra iar Danny, Dave si Amber au mers fiecare la clasa lui, cred. Ziua a trecut destul de plictisitoare, in pauza mesei am stat singur si am mancat, deoarece Amber era cu George, Josh cu Caro iar Dave cu Danny nu stiu pe unde s-au bagat. Chiar nu am simtit ca am fost singur, in timp ce mancam mai venea cate un elev si imi spunea ' Imi pare rau ' sau ceva chestii in genul acesta. Doamne feteste-ma ! Parca sunt cine stie ce vedeta. Doamne iarta ! Pe cand sa ma duc acasa o vad pe Caroline ca vine cu Josh catre mine anuntandu-ma ca in seara asta avea sa fie ceva petrecere pe care nu o puteam rata. Desigur ca aveam sa trec peste, chiar nu aveam chef de astea.

- Jay, stiu ca nu ai chef de petrecere, dar ce zici vii nu-i asa ? Nu le da satisfactie altora, stii bine ca inainte nu ratai nicio petrecere ! a spus Caro entuziasmata.
- Oh bine, bine ! Ne vedem acolo. le-am spus razand.

M-am bagat in automobil si am pornit masina rapid, cand am trecut prin fata portii liceului i-am vazut pe Amber si George, m-am incruntat. Am condus cu viteaza pana acasa cred ca am tecut de cateva stopuri care aveau culoarea rosie, dar nu-mi pasa. Am ajuns la casa mea si am parcat masina iar apoi am fugit la mine in camera fara sa vorbesc cu mama. M-am bagat direct la dus ca sa ma relaxez putin inainte sa ma duc la aceea petrecere. Dupa ce am iesit de la dus am mai stat putin si m-am uitat la televizor iar dupa aceea m-am imbracat. Mi-am luat o pereche de blugi si o camasa neagra. Mi-am aranjat putin parul si m-am parfumat. M-am incaltat cu o pereche de pantofi negrii si am iesit din camera. Am coborat in sufragerie unde statea mama cu matusa Elisse, ma intrebam ce facea ea pe aici. M-au complimentat amandoua si au inceput sa fluiere dupa mine, am ras, aveau un spirit prea tanar, parca erau niste adolescente. Am iesit din casa si am inceput sa ma plimb pana la locul la care urma sa ma intalnesc cu cei doi indragostiti. Imi parea rau ca Amber nu venea, nu aveam pereche, si cine mai bine decat ea ca sa stea cu mine ? Am ajuns destul de tarziu, se parea ca cei doi ma asteptau de ceva vreme.

- Jayson ! Arati minunat ! m-a complimentat Caroline.
- Mersi, si tu areti divin, ca deobicei. Salut Josh !
- Salut si tie, omule !

M-am uitat mai atent la Caroline si chiar arata divin, purta o rochie neagra, mulata bine de tot cu un decolteu generos, poate prea generos si avea spatele gol. Se vedea ca are cu cine semana, eram o familie de frumosi. Bine, bine, glumesc evident ! Si Josh arata destul de bine, nu aveam cum sa spun ca arata super deoarece nu eram pe dos, sau pe invers, cum o fi. Am ajuns la petrecere destul de repede, atmosfera era destul de incinsa pe cat era de devreme. O multime de oameni ne-au salutat iar eu habar nu aveam cum se numeau sau daca ii vazusem in viata mea. Caroline s-a dus direct pe ringul de dans iar eu si Josh am ramas la bar sa comandam ceva de baut. Prietenul meu o privea cu admiratie pe tanara care dansa mult prea perfect pentru o fata. Stiam ca o adora, si chiar ma bucuram, in fond, el era cel mai bun prieten al meu, in care aveam incredere oarba iar ea era dulcea mea verisoara. Intr-un sfarsit si Joshua i s-a alatura la dans, cred ca s-a enervat cand a vazut cati idioti mergeau catre ea, dar ii respingea cu maiestrie. M-am plictisit destul de tare. Mi-am luat ultima inghititura din al doilea pahar de whiskey si i-am facut semn lui Josh ca plec. Nici nu trebuia sa vin, a fost o porcarie. Nu stiu de ce am cedat in fat alui Caroline. Nici nu stiu.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













Hahaha.Deci e calr ca Jay vrea sa le faca in ciuda fetelor si pe George vrea sa-l faca gelos:p.Eu sincer cred ca chiar o iubeste pe Amber dar incxa nu-si da seama.Am dreptate?
E chiar romantic cum se comporta Jay si Amber unul cu altul.Si inca ceva vreau sa o faceti pe Kate geloasa rau de tot.Asi vrea sa vad daca realizeaza ce a pierdut.Astept nextu`.Ja ne!

suuper :x....ati venit repede cu capitolul...chiar daca mereu mi se pare o vesnicie ...
JaY chiar s-a impacat cu George.....s-au aeste doar de forma ? Eu cam asa cred ....Deci la petrecere s-a ametit un pic....cine stie, poate se duce la Amby :D...si o saruta iarasi...ce frumos ar fi ...
Cred ca nu este nevoie sa o mai zic...dar totusi o spun...abi astept capitolul urmator :X !!!!


Bye & kissu :*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.537 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.656 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.358 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)