Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Idei noi pt Zup

Rost are, doar sa corespunda imaginile cerintelor, ca sa poata fi si folosite 4

Chiar ma bucur ca e cineva interesat de asta

Si chiar cred ca ar fi nevoie de mai multe arme...
Apropo, de ce nu transformati chibi, intr-un joc... sa putem ataca alti chiibi... sa ne putem apara... sa muncim pentru zupi si sa ne imbracam chibi-ul, cu zupi. Dar, sa avem o zi in care sa putem proba haine, gratuit... si dupa trecerea celor 24h, sa ne ceara zupi...

e mult mai complicat decat crezi sa programezi toate acele lucruri...

si oricum am impresia (nu bag mana in foc totusi) ca flaw ar vrea sa inlocuiasca actualul sistem de my plaza inainte sa faca ceva mai complex.

(12-09-2010, 01:38 PM)Tan A scris: e mult mai complicat decat crezi sa programezi toate acele lucruri...

si oricum am impresia (nu bag mana in foc totusi) ca flaw ar vrea sa inlocuiasca actualul sistem de my plaza inainte sa faca ceva mai complex.

Ceva de genul 4
Cand o sa am ceva mai mult timp liber, o sa fac un update la versiunea de MyBB. Problema e ca asta inseamna ca nu vom mai putea folosi actualele plugin-uri, deci fie astept sa fie updatate si plugin-urile de autorii lor, fie le refac eu, ceea ce ar dura foarte mult.

Plus ca am avut deja un sistem de lupte, arme si armuri de care s-a plictisit lumea destul de repede.
Chibi-urile le pot insa imbunatati lejer, ca eu am codat sistemul 4
Vor trebui insa sa mai astepte putin, prioritate au momentan concursurile saptamanale, care trebuie sa primeasca si ele niste imbunatatiri pe partea tehnica 4

Dimensiunile trebuie sa fie de FIX 80x80 pixeli, si sa fie imagini .gif, cu fundal transparent!..
Da, deci am incercat, si mi-au iesit niste lucruri. Maine ti le voi trimite prin Pm. Ideea este ca la rochii sau la dinastea mai lungi nu imi ncape spatiul. Cred ca ma voi limita. Deci maine ti le voi trimite. Pot deschide un topic cu ideei de haine, accesorii pentru chibi-uri? 4 I need this.. Imi spui unde si daca you're agee with me, si il deschid.

Multumesc.

@Artist: Dap, poti... dar nu stiu exact sa iti spun unde 39
La GFX area? Sau la Anunturi?
La GFX ar merge pentru ca acel gen de imagini are cat de cat legatura cu GFX-ul, si la Anunturi ar merge pentru ca are legatura cu Zup

Nu cred ca ideeile mele vor fi originale, adica eu le-am facut dar poate sunt si altele. Inca nu m-am uitat prin toate paginile sa vad ce idei sau spus si ce nu.
Ps: Stiu sunt idei tampite.

Ar veni cam asa... Mi-ar placea sa fie mai multe emoticoane. Cum vad ca multora le place naruto, asemenea emoticoane ar fi dragute. Si poate si unele mai mici findca mi se pare ca daca scrisul e "minuscul" si apoi pui ditamai smiles-ul nu se vede frumos.
Si marimea... adica atunci cand sa alegi cat sa fie scrisul de mare poate ar fi bine si in numere sa fie mai multe marimi.
Am vazut ca poate uni critica mai dur pe cineva si cred ca ar fi frumos sa fie deschisa o asemenea sectiune unde useri sa spuna ce nu le convine si de ce. (scuzati daca exista asa o sectiune si chioamba de mine nu a vazut-o)
Ma gandeam ca alte teme pentru Zup ar fi mai super.
La "cum te simti azi?" sa fie mai multe, si poate si in alta limba.
Ex: Saranmida, Saraghaen, etc...
Ma gandeam ca poate la Chibi generator sa fie mai multe haine si sa putem alege marimea capului.
As mai avea... dar mi le pierd iar atunci cand mi le aduc aminte mi se par prosteti.
Da stiu... ideile sunt foarte proaste, chiar mai rau...
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Citat:Ma gandeam ca poate la Chibi generator sa fie mai multe haine si sa putem alege marimea capului.
As mai avea... dar mi le pierd iar atunci cand mi le aduc aminte mi se par prosteti.
Da stiu... ideile sunt foarte proaste, chiar mai rau...

Nu comentez la celelalte idei. doar la cea cu chibi. Hmm 39
Si eu am venit cu idee de o noua garderopa la chibi, ma bucur ca te intereseaza. As dori sa stiu daca ai niste idei de vestimentatie, daca da, poti sa le spui, si voi vedea ce pot sa fac. DEja llucrez la hainele de chibi. ^^ si fonduri. Cea cu chibi nu este rea ideea. (restul, nu ma bag)

P.s: la emoticoane, stiu ca este foarte greu sa LE ADAUGI SI etc... necesita timp si rebdare 4

Artist

Pai inca nu stiu toate hainele de la Chibi Generatot, nu m-am uitat atat de atent.
Pai eu ma gandeam la ceva de genul o coroana pentru un baiat chibi si ceva mai "subtil" pentru fete. Accesorile sa fie de mai multe feluri cum ar ceva in multe culori. (culorile curcubeului, la asta ma refer) Poate ceva mai ghotic pentru ce'i care le plac acest stil.
O chitara, pe mai multe culori, sau un microfon. Asta mi se pare ceva adorabil la un chibi.

La haine... sa vedem.
Poate ceva ca o capa cu puf in parti, cu diferite semne pe diferite culori.
Ca anime ar fi dragut sa fie si un fluture pe o culoare cum ar fi mov sau roz sau chiar si combinate.

La chibi sa fie si niste aripi mari cum ar fi de inger, si o coronita la fel.

Poate kimonouri, cu peisaje din toate anotimpurile.

Costume se catel, sau cine mai stie...

Stiu, stiu... mi'am lasat imaginatia libera. Sunt idei tampite... :go:
Sa nu va speriati de ele.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

You

39 iddeeile imi plac..haine pe diferite stiluri.. 4 O sa incerc.. 4
Buna ideeile. o sa te mai contactez daca mai am nevoie de inspiratie! xD 21




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)