Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Idei noi pt Zup

Da, trebuie.
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

@Atsushi's Bitch: Eu sunt mai calm si mai diplomat in anumite situatii 21 Cel putin cand vine vorba de a-i raspunde unui utilizator.

@MercyD: Era vorba sa facem ceva de genul ala intr-o vreme, insa nu chiar atat de avansat, ci doar sa poti schimba imaginea de fundal (momentan e una cu fata si fluturele).
Un profil de forum foarte modificat insa, asa cum a spus si Imperfection, ar cauza destul de multe probleme. Dar, nu spun nu ideei de a introduce o pagina pentru fiecare utilizator, care sa ii prezinte lucrarile de pe zup (quiz-uri, ficuri, postarile de pe forum, etc.) pe care sa o poata edita fiecare asa cum doreste.
Am un astfel de script, facut de mine pentru un proiect mai vechi, care permite acest lucru la un nivel destul de avansat. Tot ce mai ramane e sa imi gasesc timpul necesar implementarii.

@Crazy.Fani: Yeah, stiu, din cand in cand sterg toate acele conturi.
Cand mai vezi, da-mi un pm si mai sterg si eu din ele.


@Mimisor: Nu stiu... Fic-uri 18+ se mai gasesc deja dar sectiune hentai...
Marea majoritate a utilizatorilor acestui forum sunt minori. Inclusiv TU daca nu ma insel 10

Daca scrii 18+ la inceputul threadului presupun ca nu e nici o problema nu ? daca minori se avanta acolo fara accordul parintilor ...
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

Sincer acum, MercyD, şi eu am 14 ani ca tine, şi nu sunt o înrăită după hentai. Vrei mai "muuuuulte" ficuri hentai ş nu găseşti? Mămică *sneeze* se găsesc pe goagă, dai sărci şi-ţi dă şi yuri şi yaoi

Ideea e bună, Unele ficuri " +18 " se găsesc peste tot xD. Ar trebuii să fie o secţiune "hentai, movies and fics, one shots and pics".

Pe mine nu mă tentează ficurile hentai.
Lawl.

Nu mai bine luati voi hentai-ul, vi-l bagati pe o parte si il scoateti pe cealalta? Sunteti de acord? Da? Okay, thanks!

Acuma serios vorbind, in afara de un fic cu un cocos numit cullen si cu puicuta numita bella, alt fic aproape de hentai NICI nu exista pe la FanFiction, ca de hentai sa nu mai zic, la ei e +18 ca se saruta sasuke si sakura... Dar vad ca va place ideea, deci, fac sectiunea... si posteaza doar cei ce au peste 18 ani. Restul, google dude! Inclusiv Mimi si Zero!


Daca nu ma vedeti pe mine pe aici nu inseamna ca nu sunt. Daca vreti mod la fanfiction si eu nu sunt, ii spuneti lui tan si imi da el mesaj...

@Tan, cand ai zis de mozi, nu ma gandeam ca vor mod la fanfiction...

E interesant ce zici Aly,o sectiune hentai pe un forum unde marea majoritate a persoanelor au 15-
Chiar foarte interesant,si tu crezi ca daca pui mozi pe sectiune,sta modu' sa verifice ce varsta are respectivul care-a postat?Sa fim seriosi,e o chesti banala,si multi dupa 1 luna,2,se vor plictisi,cum se intampla in general pe toate forumurile anime unde sunt existente sect. de hentai.
Fg it,bad ideea.

P.S: Tu macar din toti membrii forumului,stii tu 10 care sa aiba peste 18 ani?Si chiar crezi ca,cei sub,nu vor arunca MACAR o privire?

A 2-a problema e urmatoarea,din ce-am vazut eu,forumul se misca destul de greu datorita acestui mirific Rec.Bin,care din cate vad,e overload,si a celor 50 de mii de teme si subiecte de 50 de ori postate,fara rost,dar care,din pacate,nimeni nu le vede si nimeni nu face nimic cu ele...

E asa greu sa se faca o verificare lunara,nu saptamanala,a tuturor threadurilor pe aceasi tema,si respectivele asemenatoare sa fie inchise,si mai e ceva,daca un thread e de acum 1-2-3 ani,ce rost mai are sa-l tineti?Si goliti Rec Bin ca e greu tare....

(15-07-2011, 08:04 PM)Alucard A scris: A 2-a problema e urmatoarea,din ce-am vazut eu,forumul se misca destul de greu datorita acestui mirific Rec.Bin,care din cate vad,e overload,si a celor 50 de mii de teme si subiecte de 50 de ori postate,fara rost,dar care,din pacate,nimeni nu le vede si nimeni nu face nimic cu ele...

E asa greu sa se faca o verificare lunara,nu saptamanala,a tuturor threadurilor pe aceasi tema,si respectivele asemenatoare sa fie inchise,si mai e ceva,daca un thread e de acum 1-2-3 ani,ce rost mai are sa-l tineti?Si goliti Rec Bin ca e greu tare....

Nu are nici o legatura.
Ce anume te-a facut sa afirmi acest lucru? E o sectiune cu 5000 de posturi, cat Naruto, jumatate din Muzica si 1/7 din Fan Fiction.

Recycle bin-ul e acolo din motive de arhivare si pentru a ajuta la cautare.
Vrei sa deschizi un topic pe tema X, te gandesti ca e o idee misto, dai un search pe forum inainte si descoperi ca un thread similar e la recycle bin. Asta ar trebui sa iti dea de gandit.


Site-ul se misca greu din cauza ca e suprasolicitat. Vorbim de un forum destul de complex, cu multe plugin-uri si optiuni si un numar relativ mare de vizitatori.
Sper ca asta se va mai rezolva odata ce trecem pe noul host, unde vom beneficia de ceva mai mult ram si un procesor mai bun, plus ca va fi gazduit in Romania si deci va fi si viteza de download/conectare mai mare. Iar asta se va intampla... dunno, luna asta. Hostul nou a fost deja platit si am inceput sa mutam din fisiere.

Pe majoritatea forumurilor pe care am fost,si respectivul rec. bin ocupa cat de cat,dar fie,sa fie cum spui tu,voi stit mai bine.Initial,eu asta am crezut,asta am postat.Scuzele mele daca am gresit.

(15-07-2011, 08:04 PM)Alucard A scris: E interesant ce zici Aly,o sectiune hentai pe un forum unde marea majoritate a persoanelor au 15-
Chiar foarte interesant,si tu crezi ca daca pui mozi pe sectiune,sta modu' sa verifice ce varsta are respectivul care-a postat?Sa fim seriosi,e o chesti banala,si multi dupa 1 luna,2,se vor plictisi,cum se intampla in general pe toate forumurile anime unde sunt existente sect. de hentai.
Fg it,bad ideea.

P.S: Tu macar din toti membrii forumului,stii tu 10 care sa aiba peste 18 ani?Si chiar crezi ca,cei sub,nu vor arunca MACAR o privire?

Alucard, iti bati joc de mine sau confunzi persoana? Tocmai am zis ca nu fac sectiune, i-am mai luat si la misto pe deasupra... Daca e sa fac sectiune de ficuri hentai acea sectiune va fi goala din 2 motive, primul pentru ca o sa stau eu sa ii verific - nu-mi zic ei scorpia zup-ului degeaba si e foarte simplu, fac grup special si ii adaug doar pe cei care stiu sigur ca au peste 18 ani - si a doua pentru ca NU EXISTA ficuri hentai aici...

Ca sa iti raspund la intrebare, da stiu peste 10 persoane care au peste 18 ani pe acest forum. ii vrei in ordine alfabetica, dupa varsta sau cum?

Uite cativa: Flaw, Tan, Marina, Aly - eu, Uberwald, Teh, Yondaime, Khonsu, Dragonz Eyes, Mitsukai Yoru, Serqet.

Uite 11 persoane inca active... am zis ca sunt si membri ai staff-ului si mozi/admini si ca pe langa ei mai sunt si useri care fac 18 ani in acest an si care au deja 18 ani?

Eu nu înţeleg faza, pentru ce e nevoie de o astfel de secţiune, pe când sunt o mulţime de ficuri +18 pe aici?




Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)