Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ichigareli ^^

#11
Am mai adus unul, si mi-am dat seama ca am implinit 6 zile de cand fac GFX in gimp 24
[Imagine: qpqgzd.jpg]
Cea mai reuşită semnătură.

#12
Sunt super dragute semnaturile pe care le faci tu, m-am uitat la toate dar mi-e lene sa le comentez pe fiecare in parte, deci scurt si la subiect:
Mie una imi plac culorile pe care le-ai ales pentru fundal dar nu dau prea bine peste personaj, la ultima mai ales, nu prea ma priep la asa ceva, incearca sa scoti in evidenta ceva anume cum ar fi parul, imbracamintea sau ochii (aici dadea bine si o rama sau sa conturezi cu negru pe margini imaginea.)
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Acum adevaratul motiv pentru care ti-am lasat comentariu: Pot sa folosesc una din imaginile tae ca semnatura? (Ce motiv -.-)
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#13
Da, se vede ca ai evoluat de la primul post unde eu am comentat. Si cand spun ai evoluat, nu insemna ca ai ajuns foarte departe, si totusi se vad imbunatatiri ale lucrarilor. Nu imi place ca nu folosesti multa culoare si semnaturile sunt cam sterse ( si eu am cam aceeasi problema ). Incearca sa folosesti mai mult contrast si sa renunti la blur sau opacitate ( unde e cazul ^^ ).
La ultima semnatura, in partea stanga e mai colorata, iar in cea dreapta de abia daca se observ culorile. Mai mergeau ceva brushuri si efecte acolo ( ma refer in partea dreapta). Incearca sa pui si text, mie una o semnatura cu text mi se pare ca e mult mai plina si mai frumoasa, dar nu o incarca foarte mult si alege un font dragut.
Mi se pare cam greu unde sa pozitionezi textul, insa incearca, poate iese ceva. Pai mai astept si alte lucrari, vreau sa vad cum evoluezi mult mult ^^ Bafta hug

:bye:

#14
Sigur ca poti sa folosesti ^.^
Mai am cateva lucrari, si daca vrei poti sa alegi si dintre acestea.
[Imagine: 3010dft.jpg]
[Imagine: nb7zag.jpg]
[Imagine: ncgoib.png]
[Imagine: 1b5vd.jpg]

cam atat, restul data viitoare. Mai astept critici4
Cea mai reuşită semnătură.

#15
gomeeen ca fac double post21
Deci, astea sunt pentru RinMi♫♪ [alegi tu pe care iti place si imi zici si sa iti fac avatar, daca iti place vreuna, daca nu .. nici o problema, sau incerc sa fac altele]:
[Imagine: 2el6mmr.jpg] [asta imi place mie mai mult]
[Imagine: doats5.jpg] [varianta mai colorata].
stiu ca nu sunt foarte reusite x.x .. mi-a fost cam greu sa lucrez pe poza pentru ca de obicei foloseam rendere. Oricum, daca nu iti plac nu e nici o problema.
In continuare, va las sa criticati *tanananaa* . Nu va inghesuiti ca data trecuta21 .
Cea mai reuşită semnătură.

#16
Mie imi place mai mult a doua, am sa le folosesc cand ma plictisesc de cele precedente.
Acum comentariul: Deci acele dungi de la prima inagine mergeau mai bine la a doua fiind mai luminata si "pete" sau bulinute mergeau mai bine la pria.
Oh! Si sa nu uit, multumesc!
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#17
Cu placere, si iti multumesc si eupupic.
Nu am mai exersat pentru ca mi-a fost cam lene si nu am mai avut timp, dar in seara asta am mai facut unul:
[Imagine: jku7a0.jpg]
Cea mai reuşită semnătură.

#18
vai, nu-mi ia mult sa fac prezenta pe aici21.
[Imagine: 10o3986.jpg]
[Imagine: 1r50up.jpg]
[Imagine: i5ard5.jpg]
Cea mai reuşită semnătură.

#19
Omg ce dragutze sunt ^^
Imi plac chiar dac nu sunt profesionale...sunt pur si simplu unice...cute,simple.
Nu prea am cum sa te critic decat poate sa incerci sa integrezi personajul mai bine n background sau sa mai modifici a doua semnatura din ultimul post..mi se pare prea..expusa..nush cum se spune dar cert e ca te descurci de minune cu gimp-u!!
App cum bagi efectul ala de la prima pima prima semnatura a ta...e de la brushing?
Arigato si spor la urmatoarele take creeati 10
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]

#20
Multumesc mult, Rin pentru comentariu. Esti o draguta^^. Heh, nu cred ca sunt asa de priceputa, sunt incepatoare inca [cred] 21. Da, efectul ala e de la brush.
am mai adus chestii,unele mai vechi, sper sa va placa si va astept cu commuri
[Imagine: 30krtee.png]
[Imagine: 34no3zq.jpg]
[Imagine: 2ag001c.jpg]
Cea mai reuşită semnătură.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)