Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ichigareli ^^

#1
Hey, yeah ... stiu ca mai am un topic, si de aceea rog un moderator sa il stearga.
Ahm.. 39 aseara pe la miezul noptii m-am apucat sa fac niste semnaturi. Am sa raman la stadiul GIMP , pentur ca nu imi pot permite sa fac in altceva. Am avut photoshop tutorial, dar l-am sters pentru ca mi-a ocupat vreo 5 GB, si nu imi permiteam sa il instalez de mai multe ori21 . Oricum, si dupa ce l-am dezinstalat a ramas memoria ocupata, btw. cateva seturi pe care le-am facut azi. Stiu ca nu sunt reusite >< inca nu prea am priceput mare lucru. 4

[Imagine: 214rqy9.png]
[Imagine: 2yo8yyo.png]
[Imagine: b4yg0n.jpg]
ceva critici?
Cea mai reuşită semnătură.

#2
Oh, sa nu crezi ca sunt mare experta in gimp/ps, dar apar si eu aici pentru ca, in primul rand vreau sa comentez cate ceva, si in al doilea rand vreau sa fiu eu prima ^^ 21

Primul { Nu imi plac culorile alese, brushurile nu sunt puse peste tot bine, si uneori spui ca fac parte din poze diferite. Nu imi place ca pe la jumatate ai trasat o linie si intr-o parte e mai contrastat, iar in cealalta mai putin contrastat. Iti inteleg ideea, dar nu a iesit prea bine. Iar modul cum te-ai semnat atrage p[rea mult. Descarca niste fonduri mai frumoase, puteai sa il faci mai mic ( textul ) si cu opacitatea mai scazuta.

Al doilea
{ Nici aici nu imi plac culorile, cred ca mai mergeau ceva efecte ( daca nu chiar mai multe ). Ma streseaza backgroundul ala alb, mergea colorat cu un verde inchis sau galben, ori negru.

Al treilea { Este foarte colorat si iti atrage mult privirea, dar nu in sensul bun. Nici aici nu ai pus brushurile cum trebuie, de parca le-ai aruncat acolo ca sa fie si ele aruncate. Ai acoperit de tot personajul si in loc sa fie el scos in evidenta, ai scos mai mult pareta stanga a sig-ului.

Incearca sa faci si niste avatare ca sa fie seturi. Uite-te atenta la brushuri si gaseste-le locul potrivit. Editeaza pozele cu contrast/ blur si alte alea ca sa fie mai frumos, caci nu scoti in evidenta ceea ce trebuie. Te mai astept cu alte lucrari si sper ca nu te-am suparat prea tare 17 hug

#3
ok,am mai exersat putin si sper ca de data asta sa iti placa mai mult. Am mai adus:
[Imagine: 25kk64i.png]
[Imagine: s4x6qh.png]
Cea mai reuşită semnătură.

#4
Hei mura^^. Hiar, as I promised. Stiu ca lucrezi in gimp, si ca esti incepatoare, dar tin sa mentionez ca nu ma pricep la grafica, asa ca nu aruncati in mine nu rosii sau oua sau chestii. Yea right.
Ready, Steady, Gooo!!

First, trebuie sa zic ceva de titlu. Nu e fic *laughs*, dar titlul e atat de cul si tru. So I lav it. Yea, lav it.

Comentez al doilea post^^.
Prima semnatura.
Am vazut ca in ambele semnaturi ai facut renderul mult mai sters decat in primul post, si in prima semnatura, asta nu avantajeaza cu nimic sig-ul. Font-ul, dupa parerea mea, are culori prea puternice pentru acel render si oranjul acela nu imi prea comvine. Culoarea mi se pare, oricum, foarte stearsa.

A doua semnatura

Imi place mai mult decat prima, dar si aceasta e stearsa. Fondul se potriveste cat-de-cat cu render-ul, dar din nou, render-ul nu este opac. Am observat ca nu pui text. Un text ar merge perfect si ar completa semnatura. Incearca sa faci semnaturiile cu culori mai vii, si sa incerci sa faci un punct central al sig-ului. Un punct [lapsuseee, lapsuseee] care sa atraga atentia. Ok, acuma chiar e lapsus24. Focal point. Asta e in engleza, pentru ca mi-a venit in englea, engleza asta.

Cu culime su trulime,
Kites.
Si te iubeste.
Muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult.
Zbai.
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#5
Okay, comentez ultimele doua:

Daca ai observat la semnatura ce ti-am facut-o, am pus cateva texturi/c4d/brushuri peste personaj, dar la tine, ai acoperit tot personajul inclusiv fatza, care e mai importanta. Incearca sa pui renderul peste texturi, sau daca e imagine, sa stergi partea care acopera, fiindca arata prost, plus ca puteai sa le faci mai deschise. Oricum, nice try si imi place cum ai urmat sfaturile lui Tani, ai avansat bine 39 great job ^^ mai incearca
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#6
Multumesc muult de comentariihug
va mai astept.
New:
[Imagine: 2gsew7q.png]
[Imagine: dw29zb.png]
[aici nu stiu care e mai buna..am dat un sharpen]
[Imagine: 21a03np.png]
Cea mai reuşită semnătură.

#7
Iti sugerez ca pentru inceput sa nu folosesti rendere din moment ce nu stii cum sa le integrezi in background prin blending, ceea ce e si normal avand in vedere ca esti incepatoare. Stai linistita, multi din cei care lucreaza de mult timp de pe aici, nu sunt in stare sa faca asta. Sunt anumite elemente ca lighting -lumina- si depth-ul -adancimea- pe care ochiul le prinde dupa un interval mai indelungat.

La ultimile ai acoperit din nou focalul -piesa centrala- cu texturi si un brush cam nepotrivit, ca sa stergi remediabil ce nu-ti trebuie te poti folosi de Masks.

Ah, nici nu stiu de unde sa incep, iti sugerez sa te apuci de tutoriale, le poti gasi pe deviantArt cel mai usor. Succes.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#8
Helau.
Multumesc de comentarii. AM mai adus seturi, si sper ca m-am mai perfectionat.
@Uberwald - tocmai facusem niste siguri cu rendere si am incercat sa le fac sa para ca sunt din poza. Adica ce ai zis t [lighting. depth] .. sper sa fi reusit. De tutoriale cam toate sunt cu rendere.

[Imagine: hunj13.png]
[Imagine: fv9v12.png]
Cea mai reuşită semnătură.

#9
In legatura cu ce-ai zis, nu prea poti sa te perfectionezi de azi pe maine, da' e bine ca speri21

E cam greu acum de concretizat ce anume sa faci in afar' de tutoriale si exersat, in cazul in care chiar te tii de treaba. E bine ca nu mai incarci atata, cum ai facut in sigurile din primul post, si la ultimele vad ca ai reusit sa introduci si ideea de light, deci e mult prea intens.
In prima lucrare din ultimul post, renderul e foarte mare si ocupa prea mult spatiu. Sa stii ca nu-i musai sa faci numai rendere anime, mai sunt si stockuri pe care ai putea lucra ceva mai usor la inceput.
In orice caz, o sa inveti cu timpul, incearca sa urmaresti niste tutoriale cu elemente de baza deocamdata, si in rest rabdare. Bafta :]

#10
Arigato ^^ [da, chiar ma tin de treaba ca imi place21] new:
[Imagine: ela16u.png]
Cea mai reuşită semnătură.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)