Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ia un interviu!

Daca crezi ca sunt tampite, de ce le postezi?

1. As accepta
2. Nu as avea cum sa iau decizia asta, insa daca prin nu stiu ce miracol as fi constienta, as decide sa fiu deconectata
3.Punk

1.Care e autorul tau favorit si de ce?
2.Ce crezi despre oamenii care maltrateaza animalele?
3.Esti rasist/a?
4.Creeaza o dimensiune in care ti-ai dori sa traiesti. Vorbeste despre peisaje, despre oameni, despre societate in general.
[Imagine: 2zsuvx5.gif]

Nu as fi dorit ca eu sa raspund, dar nu ma pot abtine la asemenea intrebari piperate.

1. Care e autorul tau favorit si de ce?
George Bacovia. Eu si cu el avem stilul de a scrie/compune foarte asemanator.
M-am indragostit de el de la primele poezii (incercati "In parc" si "Plumb").

2. Ce crezi despre oamenii care maltrateaza animalele?
Ar trebui si ei maltratati. Desi te simti bine cand aplici violenta, toti avem un suflet si nimeni nu merita, in special animalele (daca sunt nevinovate), sa fie batute.

3. Esti rasist/a?
Sunt opusul. Nu imi plac discriminarile. Toti suntem oameni (indiferent de culoare sau orientare sexuala) -aici o sa exclud pitipoancele ce cauta sa fie mereu in centrul atentiei.

4.Creeaza o dimensiune in care ti-ai dori sa traiesti. Vorbeste despre peisaje, despre oameni, despre societate in general.
Nu mi-as dori sa traiesc nicaieri inafara de acest loc. Nu imi plac schimbarile. Dar de multe ori, cand sunt suparata, doresc sa traiesc intr-o lume unde doar eu sa exist sau unde sa existe cu adevarat umanitatea (you know, the old shi* about humanity and such).

Intrebari:
Credeti ca suntem singurii din Univers?
Ce parere aveti despre Biblie?
Cat de mult ati calatorit pana acum?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

-Mi se pare ilogic sa fim singuri.
-Multe pagini ,legaturi bune,coperte destul de frumoase ,destul de scumpa si nu toti credinciosi sio pot permite dar neh macar la biserica sa mai dea si ei. Iau intrebarea ca o parere despre crestinism, caci despre acesta care nu-mi pot da o parere separata ea stand la bazele invataturi crestine. Caci dorel va sti sa interpreteze si omu' cu 3 facultati e sigur ca e o traducere precisa.
- Nu prea mult, n-am parasit Romania si nici orasul prea mult. Traiesc in micul meu mediu.


Ce faci cand esti beat/a?
Care e cea mai recenta aroganta?
Ce preferi linistea sau aglomeratia?
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

- Incep sa vorbesc mai mult decat este permis, ma enervez foarte usor si incep sa filozofez, terminanad fiecare paragraf cu fraza "Nu sunt beata...inca am luciditate! Daca nu asi mai avea-o, ai fi mort in 5 minute" si dupa aceea adorm. 21

-In general nu sunt arogananta, sau cand par ca sunt, glumesc. Dar acum cateva saptamani, o colega se comporta ca o piti si a recunoscut si ea. Eu am inceput sa rad, iar o alta colega m-a intrebat de ce rad, asa ca am inceput sa o imit pe prima colega, reproducand totul exact. Din pacate, colega imitata a crezut ca vorbesc despre ea si s-a suparat pe mine, acuzandu-ma ca sunt aroganta.

- Linistea. Desi m-am obisnuit cu aglomeratia, prefer sa stau in liniste, sa citesc ceva sau chiar sa pun mizica clasica sau melodii cu sunetele naturii. Este mai putin stresant si scap de omniprezenta durere de cap din cauza soceietatii.

1. Cum crezi ca este viata ta?
2. Care este ultimul lucru pe care l-ai face?
3. Animalul preferat si de ce.
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

1. Plictisitoare, obisnuita, plina de rutina. Uneori spontana.
2. Daca as sti ca as muri, hmm. M-as imprumuta de bani, m-as duce in Bahamas, as lenevi pe plaja cu un whisky, niste comics si muzica chill.
3. Tigrii/leii. Imi inspira putere.

1. Care e cea mai recenta "nebunie" facuta?
2. Ce muzica pui cand ai chef de caterinca?
3. DC/Vertigo sau Marvel? De ce?
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

1 Da mi-ar placea sa vad o performanta Cirque du Soleil, dar nu stiu inca care ca doar am auzit de acestia
2 A very interesting question with a very interesting answer. Pentru ca imi place sa cunosc lume noua
3 Hmmmmm...Oare au pinguinii genuncji?

1 Cam care ar fi ultima data cand ai spus cuvintele "Te urasc"?
2 Ai un animal de casa? Daca da cum se numeste?
3 Care e mancarea ta favorita?
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

1. Cam care ar fi ultima data cand ai spus cuvintele "Te urasc"?
Prima oara am inteles "Te iubesc", dar "Te urasc" pare mai interesant somehow. Well, nu imi amintesc cand le-am zis sau daca le-am zis vreodata, cert este ca a fost demult. Nuprea exista la mine asa ceva. Ori ma atasez de persoana, ori nu exista pentru mine. No stress.
2. Ai un animal de casa? Daca da cum se numeste?
Din pacate, nu am.
3.Care e mancarea ta favorita?
Spaghetele. Sunt 'yummi!'.
Next:
1.Iti place ploaia? De ce?
2.Care parte a unei zile o favorizezi?
3.Cum te-ai descrie ca personalitate?
[Imagine: one_piece_quotes__luffy__quote_3__by_sky...5yul99.png]
Carpe Diem.

1.Iti place ploaia? De ce?
Daca e vorba de ploaie de vara, imi place...De ce? nu am nici o idee, dar stii, multe lucruri care iti plac nu au un raspuns.
2.Care parte a unei zile o favorizezi?
Dapa-amiaza :3 B|
3.Cum te-ai descrie ca personalitate?
Sunt destul de timida , trebuie sa ai mare rabdare cu mine ca persoana, imi place rad, nu ma simt bine in compania a mai multor persoane, sunt copilaroasa, dar serioasa cand trebuie....si nu mai stiu106


Next :
1.Genul de muzica preferat?
2. Citatul preferat?
3. Filmul/serialul/animeul/desenele preferat? :3

1.Genul de muzica preferat?
In principal alternative rock si rap, insa ascult ocazional si pop sau dance.

2. Citatul preferat?
Pfaaai....aici as avea mai multe, insa cel care imi vine acum in minte este cel al lui Bruce Lee: "Nu te ruga pentru o via?? u?oar?. Roag?-te s?-i rezi?ti uneia dificile". Chiar mi se pare foarte actual si adevarat.

3. Filmul/serialul/animeul/desenele preferat?
Filmul preferat: V for Vendetta, o capodopera in privinta mea, interpretarea lui Hugo Weaving fiind pur si simplu exceptionala
Serial preferat: Familia Bundy, it never gets old, indiferent de cate ori il vad in reluare
Anime preferat: Elfen Lied, deoarece povestea mi s-a parut una emotionanta, chiar daca poate un pic cam cheesy, iar violenta viscerala si foarte vizuala, poate chiar absurda, insa foarte potrivita cu actiunea si desigur Hetalia pentru ca arat super sexy in acesta 10.
Desen preferat: Courage the Cowardly Dog, desenul copilariei mele

Next:
1) Ce personaje ai jucat la serbarile de la scoala cand erai mic? ( you know, Ursul, harap alb, ileana consanzeana etc.)
2) Care e placerea ta vinovata?
3) Care e planeta ta favorita din Sistemul Solar cu exceptia Pamantului?
4) (Optional) Ma consideri un user awesome? ^_^
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)