Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ia un interviu!

#91
R:
1. Nu cred ca am o cea mai importanta amintire a copilariei mele. Sunt toate jocurile, cand pastram ciob special pentru a juca "Prapastia", era unul albastru cu un pic de oglinda pe el, aluneca bine; cum umblam prin "tunelele" de canalizare; cand schimbam hainele la "De-a v-ati ascunselea"; cand o data la cateva luni primeam pachet de la tata cu dulciuri, jocuri si haine; cand venea tata acasa si eram cel mai rasfatat plod de pe planeta; cand am descoperit anime-urile. Nu cred ca am un moment, ci mai multe care sa faca o amintire frumoasa.

2. M-as uita la cum arata. J/k Nu stiu, nu m-am gandit la asta, dar probabil tipicul, as urla, m-as zbate, as incerca sa lovesc in locu' de 1000 de puncte, l-as musca, tot tacamul. 21

3. Pro si contra in ce sens? Daca sa se legalizeze sau daca folosesc eu? Daca ma priveste strict pe mine: indiferenta. Nu sunt pro, dar contra e deja prea dur, pur si simplu nu-mi pasa. Nu le folosesc, am prieteni care fumeaza iarba, am facut-o si eu de 2-3 ori, nu m-a dat pe spate, deci prefer whisky.

I:
1. Ce concert ti s-a parut cel mai tare? (unul dintre cele la care ai fost, evident)
2. Care este primul lucru pe care-l observi la o persoana? Dupa ce te uiti in mod normal?
3. Daca ai fi la Hogwarts, in ce casa ai vrea sa fii? Gryffindor, Hufflepuff, Slytherin sau Ravenclaw?
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#92
1. Ce concert ti s-a parut cel mai tare? (unul dintre cele la care ai fost, evident)
Cargo. Oameni astia stiu cum sa faca ceva sa sune demential chiar si cu aparatura 2000-. Poate nu-l aveau pe Kempes, dar nu prea-mi pasa, sentimentele simtite atunci, superb.
2. Care este primul lucru pe care-l observi la o persoana? Dupa ce te uiti in mod normal?
Zambetul. Sunt curioasa sa vad cum zambesc. Dupa parerea mea, zambetul denota tot, de la comportament la sentimente si caracter.
3. Daca ai fi la Hogwarts, in ce casa ai vrea sa fii? Gryffindor, Hufflepuff, Slytherin sau Ravenclaw?
Aici ar fi de ales dintre Gryffindor sau Slytherin. Partea mea cea buna imi spune sa aleg Gryffindor caci sa faci parte din echipa cu super eroul si toata treaba asta e destul de amuzant (+ Weasleys /fangirling). Partea malefica imi spune sa merg de partea Slytherinului deoarece tipii rai sunt in general cei care pierd insa toate astea in urma unei lupte epice. Dar, in concluzie voi merge cu Gryffindor. (Weasleys /fangirling)

1. Exista un comediant care te-a facut intradevar sa razi atat de tare incat sa cazi de pe scaun? Prezinta-l.
2. Ce parere ai despre ce se intampla intre Koreea de S/N si implicarea statelor externe?
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#93
"The more, impatient we are, the more mistakes we'll make" - Kurama

[Imagine: tumblr_mdft2ajCXy1rvbjx3o1_500.gif]

#94
1. Sunt din Bucuresti ^_^
2.Da... am fost in Bulgaria, Ungaria, Croatia, Creta, Italia, Spania, Franta, Egipt, Austria, Grecia, Turcia... si cam atat xD

1. ce facultate ai facut / vrei sa faci si de ce?
2. daca ai avea de ales intre cel mai bun prieten / cea mai buna prietena si iubirea vietii tale, ce ai alege si de ce?
3. ce alegi, otaku, nijikon sau nou-venitul comic con?

#95
1. Nu am facut niciuna, insa as dori sa fac Facultatea de Litere. M-a atras si cred ca mi s-ar potrivi cel mai bine, iubind romana si fiind la un profil de filologie.
2. Cel mai bun prieten. In ultimul timp m-am gandit constant (sau aproape) la faptul ca eu pretuiesc mai mult o prietenie decat o relatie, poate nu stiu cum e sa fii intr-una, cat de bine sa fii cu cel iubit or shit. Dar la prieteni tin enorm de mult si as face cam orice pentru ei, la orice ora.
3. Nu am fost la nimic din ce ai enumerat mai sus si nici nu cred ca voi merge. Dar am auzit ca Otaku e mai bun si mai bine organizat (sau era Nijikon, oricum).

Intrebari:
- > Cum vezi lumea peste 10 ani? Tehnologia a modernizat lumea in mai bine sau in mai rau? (a doua intrebare are legatura cu prima, nu sunt separate)
- > Ti-ai dori sa fi operator IT?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#96
1. Da, imi place , insa nu pot lucra sub presiune. Momentan , desenele pe care le-am fotografiat sunt nudes 21. Dar voi face un topic destul de curand cu celelalte desene.

2.Mi se pare destul de amuzant xD Cred ca il voi incerca.

3.
Monstrul din Lock Ness <33

1.Ce crezi despre smart-phoneuri ?
2.Daca pielea ta ar avea alta culoare, ce culoare ar avea si de ce?
3.Ai putea vreodata sa nu te gandesti la nimic?
[Imagine: 2zsuvx5.gif]

#97
1: Ce sa cred. Sunt bune extind mult posibilatile de folosire. Mereu sunt de acord cu tehnologia si avansarea acesteia. Prefer sa cred ca mereu inantam cu un pas si nu numai cand este vorba de smart phone-uri.

2: Imi place culoarea mea, nu ma vad vrun' nergru sau vrun' indian asa ca nu am de ce sa macar sa ma gandesc la asta.

3: Da, am momente cand raman blocat si ma uit in gol, ori ma gandesc la ceva iar apoi uit ori nu gandesc 39
Intrebari:

- Crezi in raptilieni?
-Iiluminati sunt de vina pentru problemele tale?
- Te-ai lasa vreodata pe mana unui templier?
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#98
1. As deschide o licitatie, ar fi absurd sa cred ca as putea intelege modul ei de functionare.
2. Doar in iubire falsa. Sincer nu stiu, prefer sa nu ma gandesc prea mult la subiectul asta.
3. In eventualitate in care peste 20 de ani nu sunt mort.... probabil, foarte rar totusi. Nici acum nu ma uit prea des.
"You got no business questioning a thang"

#99
@"Solomon Grundy" , ai uitat sa pui intrebarile.
O sa raspund la cele puse de Azazel.

Crezi in raptilieni?
Nu prea am motive pentru care sa cred in ei. Daca exista, bravo lor, dar ar trebui macar sa ii vad o data in fata ochiilor ca sa cred in ei.
Iiluminati sunt de vina pentru problemele tale?
M-am mai interesat de iluminati si inainte, dar nu cred ca ei sunt cauza intamplarilor de acum (or conduce ei lumea, dar nu stiu daca 99% din problemele noastre se datoreaza lor -economice and such), iar pentru propiile mele probleme chiar nu sunt ei cauza.
Te-ai lasa vreodata pe mana unui templier?
Presupun. Cat timp nu o sa vrea sa imi vanda sufletul, nu m-ar deranja.

1. Te-ai descurca sa mentii un forum in liniste si pace?
2. Cata rabdare ai? (in orice: cu batranii, copii, temele, cumparaturile etc.)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

1. Atata timp cat imi pot calma colegii singura, doar ridicand putin tonul vocii nu prea cred ca ar fi o problema 21.
2. Am destula rabdare dar... nu suport copii mici... ( am zic ca nu ii zuport nu ca nu-i plac 4 ) or fi ei adorabili si inocenti dar am dat peste cativa care, parca erau niste dracusori 21. Si ma enerveaza foarte mult cand se pun pe plans 22.

1. Ce ai face daca cel/cea mai bun/a prieten/a al/a ta ar fi "pe invers" si ar veni sa te intrebe daca vrei sa fii cu el/ea ?

2. Sa presupunem ca ai avut un accident si ai intrat in coma. Doctorii ii spun familiei tale ca nu iti vei mai reveni si ca ar fi de preferat sa te deconecteze de la aparate, dar ei nu vor sa faca acest lucru. Tu ce ai alege? Sa fii lasat in coma sau sa fi deconectat?

3. Punk, Emo sau Goth?

Da, da stiu, primele doua intrebari sunt tampite rau... 22
[Imagine: andy.png]
Can you hear the silence?
Can you see the dark?
Can you fix the broken?
Can you feel, can you feel my heart?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)