Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I love my sister [+18]

#1
Mii de stele acopera cerul deja negru, facandu-l sa radieze de caldura si speranta. Peste orasul Tokyo domnea o liniste putin bizara, acest ora fiind renumita prin viata nocturna intensa ce o aveau locuitorii si. Acum insa, tacere.
In minunatele blocuri de sticla, aflate in centrul capitalei, se zarea o mica luminita, ce pilpiia amenintator. Inauntru, se putea deslusi o figura feminina, care parea sa scrie din greu in linistea noptii. La scurt timp se aprinse un bec mai puternic si o persoana straina intra inauntru.
-Akane! Ne-am inteles ca termini sa scrii noaptea tirziu! Tipa strainul catre fata.
-Dar i-am promis...ca o termin...pana maine..., rosti ea cu o voce stinsa si obosita, iar dupa o vreme, lesina, sau mai probabil, adormi.
Dimineata o prinse pe fata in acelasi birou. Ochii ei negrii pareau acum mai odihniti. Parul de abanos ce se incadra perfect in fata rotunda, �nsa, cadea rebel pe umerii albi, acoperiti doar de un tricou scurt, in dungi albe si negre. Se ridica alarmata de pe scaun si privi pe fereastra. Parea sa fie deja t�rziu...


In celalalt capat al orasului, mizeria domina ultimele ramasite al unui cartier rezidenaial, transformat in praf si pulbere de primar, iar mai apoi, deveni un lagar unde stateau cei mai detestati oameni din oras. Nu era vina lor ca ajunsera asa, erau doar saraci si neputinciosi, oameni lasati sa moara. Tinerii inca in putere serveau crudei armate japoneze ai erau supusi la antrenamente dure si dormeau in aer liber.
In aceasta dimineata insa, o raza de soare rasari pentru unul dintre cei mai importanai soldati din armata, renumitul Ikuto Tsukiyomi. De dupa bariera grea de fier se ivi o bruneta cu ochi de onyx, care fugea spre el.
-Akane! Striga Ikuto.
Fata se apropie, dar se opri un minut. Il privi pe Ikuto. Parul lui avea tente de albastru, iar ochii erau de culoarea marii...si atat de profunzi, incat bruneta se pierdu o clipa in ei. Apoi isi aminti motivul pentru care a venit si ii intinse baiatului o carte.
-Ce este asta, Akane?
-“Sabiile destinului”, am scris-o pentru tine, fratioare! Spuse ea imbratisindu-si fratele.
Ikuto ii simaea trupul lipit de al lui, si incepu usor sa tremure. Era sora lui mai mica, Akane, in varsta de 18 ani. Ea avea tot ce ai putea dori, un serviciu stabil, ca profesoara si scriitoare. Era recunoscuta in Japonia pentru cartea sa, “Marea gandurilor”, in care povestea despre doi frati care aveau o relatie. El insa, avea 20 de ani, dar arata deplorabil pentru vtrsta sa. Si nu avea nimic...
-Cum mai merge relatia cu Tadase? Intreba Ikuto zambind.
-Cea Uhm...de unde atita! Rosi Akane. Ah, trebuie sa plec! I-am promis ca luam prinzul impreuna....
Bruneta fugi spre bariera, apoi se tot indeparta, pina cnd brunetul nu o mai putea vedea.
“Nu s-a schimbat deloc...si totusi mi se pare putin mai...matura...poate... “

*end*

kyaa!! my new fanfic in colaborare cu my twin sis Innocent_sadness!!
hope you like it si ateente!! va fi +18 [minti perverse...vroiam sa fie +16 dar, (citez din sadness): "eu cred ca ii +18 ca la mintea noastra raman copii cu sechele" asa ca, pe propriul risc]
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#2
In sfarsit s-a "terminat" scoala!:-)
Acum in legatura cu ficul tau pot spune ca-mi place foarte mult,desi e destul de scurt.Imi place cum ai inceput si imi place ca dialogul nu-i sec.
Imi place foarte mult Akane desi mi s-a parut foarte ciudat ca la varsta de 18 ani sa fie deja profesoara si scriitoare,insa este povestea ta si o voi accepta asa cum ti-ai propus-o tu alaturi de partenera ta .
Astept continuarea si sper sa fie mai lunga,cu mai multa descriere si naratiune.

Mult succes in continuare!:-h

Apropo ma intrebam daca ve-ti scrie separat?
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#3
Ei bine imi place ficu' tau :*


FELICITARI! si tine-o tot asa, abia astept urmatorul capitol ca sa vad ce se intampla.
Altceva nu am sa iti zic sau sa iti dau sugesti.
Trebuie sa iti aduc aminte si de asta: greseli nu am vazut dar data viitoare vreau si io un capitol mai lung ca asta ,, nu mi-a ajuns nici pana la masea" .

PA! si sa te vad cu nextu'
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#4
E interesanta ideea.Adica,nu stiu exact ce se va intampla.[banuiesc ca Akane il va trada pe Tadase si se va duce cu fra'su?]
Nu aveti greseli gramaticale sau de tastare si folositi diacritice asa ca pana aici e foarte bine.
Ceea ce nu imi place este ca aveti niste repetitii care nu suna bine.[Peste orasul Tokyo domnea o liniste putin bizara, acest oras fiind renumit prin viata..] .Al doilea lucru care nu imi place este faptul ca grabiti actiunea.Noi nici nu stim cine e Tadase,relatia lui cu Akane [ok,se casatoresc dar nu ma refer la asta.]
Apoi,ati zis ca Ikuto e foarte cunoscut ..ca mai apoi sa va contraziceti si sa spuneti ca arata deplorabil si ca nu are nimic /:).
Dialogul in primul fragment e ok.In al doilea,e cam fortat .
Pai,sper ca nu v-ati suparat :] Astept si urmatoarele capitole fiindca vreau sa vad ce se intampla :>
LOLNOPE

#5
zyzule >:D< ....deci ...nu vreau sa fiu rea ...sau ..nebuna
dar ....eu zik ..k ai cam grabit actiunea O.o..ummm ....Adik ...iki macara nu ai detaliat un pik ..acel ..accident ...si de cand poalaa mea niki nu o cere bine ala de nevasta ..k e ..si insarcinita ?:))AdIK E UN CAP BUN pot spune infara de faptul k :
"-A murit...Tadase...el...e mort...
Ikuto o
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#6
Well, well, well...miss vanilla.kymi.....[Imagine: eye-popping.gif]Nu-mi pot crede ochilor
-duude- chiar am nimerit si eu un fic BUN care sa nu fie terminat....
Cand am vazut titlul-- i was thinking about I LOVE MY YOUNGER SISTER- japanese movie & anime
[Imagine: starry-eyed.gif] dar macar e ceva nou......abou the fic [Imagine: melodramatic.gif] e... dargut dar e chiar deranjant sa nu sa grabesti actiunea - cum a zis Aventis- [Imagine: huge.gif] (chiar daka ma enerveaza la maxim ficurile cu descrieri dealea lungi cat dunarea si seci/poate nu seci dar.. anyway sa revenim) ficul Trebuie continuat cu orice pret...[Imagine: pray.gif] onegaishimasu!!!

Anyway bye & keep posting

#7
Imi pare foooaaaarte rau pentru intarzierea aceasta gigantica, dar pot sa spun ca am avut mult de corectat la capitolul lui sys, si ca tot omul nebun, am luat si eu la un moment dat o pauza prelungita de la orice fic, din motive personale. Greseli mai sunt, dar de tata aceasta am lasat capitolul lui sys asa cum l-a scris ea, fara sa mai introdc vrajeli personale. Sper sa ve placa!

P.S. - credits to my sys for this chapter

Cap 4:Mort si viu incotinuare

-Copilul va aparea dupa ce eu voi iesi din cocina asta! Maine planuiesc sa fug, sa incep o viata noua. Si de aceea...eu.. o sa iau copilul in grija mea ,vei fi sotia mea, comanda 2 bilete de tren oriunde ai vrea sa mergem .Acolo ne vom stabili ca o familie, spuse brunetul .
Fata dadu afirmativ din cap la fiecare cuvint al baiatului.
-Acum vreau sa pleci de aici ...
-D-dar o sa te caute ,viata noastra o sa fie precum a unor fugari nu vreau ca acest copil sa sufere din cauza noastra.
-O sa am grija ca nimeni sa nu ma caute ,am un plan foarte bun de evadare,acum fa ceea ce ti-am spus ...Si pleaca.
Fata ieai din camera in care se afla Ikuto nu se uita inapoi ci doar mergea inainte .
Parasi aceea cladire mizerabila iar mici picaturi cristaline incepura sa ii invadeze obraji rosii
<Viata mea va fi un dezastru>,spuse bruneta doar ea auzind aceste cuvinte.
Ikuto se gandea la ceea mai buna cale de scapare, desi avea un plan avea indoilei ca acesta va reusi.
<Sper sa functioneze >
Baiatul lua o sticla pe care o sparse ,luand un ciob si taindu-se foarte adinc la mana dreapta, el fiind dreptaci, iar asta insemna ca nu mai era de nici un folos superiorilor sai. Se aseza in pat lasind singele sa curga precum o cascada
< Omul de paza trebuie sa apara>
Si asa a fost ,unul din oamenii de garda il gasi pe Ikuto intr-o balta de sange .
Tanarul statea neclintit ca ai cum ar fi fost mort. Gardianul il scoase din camera si il duse la infirmerie. Ikuto auzi 2 voci : una a unui barbat iar cealalta o voce calma a unei femei.
-Ce facem cu el? Pare sa fie mort, spuse barbatul.
-Nu e ,dar nu mai are mult nu o sa mai avem nevoie de el ,aruncati-l undeva ,ardeti dosarul si toate lucrurile, orice e in camera , nu va uitati ce e doar dati-le foc! se auzi vocea feminina.
-Da doamna!
Totul mergea conform planului: ikuto este luat de catre gardieni , baiatul nu putea sa isi deschida ochi deoarece putea fi descoperit dar auzea tot ai chiar simtea.
Gardienii il pusera pe Ikuto intr-un sac ai il aruncara in portbagajul unei maaini. Ikuto statea neclintit, deai singele continua sa curga. Era consdtient ca poate muri dar ,ascunse intr-unul dintre buzunarele interioare un pansament si o sticluta cu alcool medicinal ,de asemenea luase si cartea scrisa de Akane.
Dupa cateva minute, masina se opri la un loc unde se depozitau deseurile.
Sacul in care se afla Ikuto este luat din masina si aruncat sn aceea groapa de gunoi. Dupa ce au terminat treaba, gardieni urcara in masina si pleacara.
Ikuto a asteptat momentul in care motorul automobilului nu se mai auzea deloc si iesi din acel sac. Brunetul era putin ametit din cauza caderii si pierderii sangelui. Baiatul se aseza in sezut scoatnd pansamentul si alcoolul medicinal. Varsa un pic pe pansament si se lega foarte strins la mana ,auzindu-se cateva scantece de durere.
Baiatul se uita la cer , era de un albastru superb
<Am apucat sa vad dinou aceasta “mare” albastra
Se uita prin imprejurimi si observa ca locul in care se afla era la cativa kilometri distanta de orasul unde statea Akane. Brunetul a oftat adanc si ridicandu-se spuse incet
-Sa o facem si pe asta !
A plecat cu un zambet imens ,spre oras era in sfarsit liber ,cu adevarat.
In timp ce Ikuto se indrepta spre oras pentru as-i reface viata , Akane deabia ajunse in apartamentul ei , se tranti violent pe canapeaua din piele de culoare roaiatica ,incercind sa adoarma dar..se gindea la Tadase si la Ikuto , la viata ei care tocmai a luat o intorsatura ciudata si la viata care crestea in ea vroia sa uite de toate , de tot .
Se ridica si s-a indreptat spre baie pentru a face un dus relaxant.
Si-a indepartat hainele ce o tineau departe de acei stropi calzi si s-a indrptat cu repeziciune la cabina de dus, dan drumul la apa si lasand picaturile cristaline sa ii invadeze corpul. O faceau sa uite de griji si sa viseze la o viata mai buna, dar toate aceste sperante si vise se terminau odata cu oprirea dusului.
Bruneta iesi din baie indreptandu-se spre un sifonier imens de unde isi lua o pereche de pantalonasi scurti, avand ca model niste ursuleti roz si maieu rozaliu pe care scria “Love my life” . Fata se amuza foarte tare de ceea ce scria pe maieu, deoarece era chiar contrariu fata de viasa ea.
Dupa ce termina sa se imbrace, inchise usile sifonierului si se tranti pe patul moale cu asternuturi albe, catifelate. .
Pentru a 2-a oara incerca sa adoarma, dar din pacate si stomacul are prioritati ,asa ca se ridica din pat, spre dezamagirea ei, si se indrepta spre bucatarie, unde isi turna intr-un castronel lapte si cereale cu ciocolata, preferatele ei si ale lui Ikuto .
Fata isi lua bolul cu cereale si se aseza pe canapea, deschizand televizorul, schimbind haotic canalalele. La un moment dat auzi o bataie in uaa. Se ridica oftand .
Se indrepta spre uaa, deschizind-o. A ramas uimita sau mai degraba terifiata de ceea ce a vazut. Era chiar ...


Bun, si acum un capitol....hmm.... oarecum bonus ca ati asteptat tata, realizat de mine, so credits to me de data aceasta.
P.S.- e bonus, deci ca toate lucrurile gratis, e scurt

Cap. 5 Impreuna

Ikuto... asa cum nu si-l imaginase in cele mai negre cosmaruri ale ei. Parul lui superb, brunet, era acum plin de pamant si murdar, iar coprul era acoperit doar de o tunica in culorile specifice unui soldat, lasand la vedere picioarele lungi si frumoase, dar patate si ele cu un lichid roaiat, care pesemne ca se intarise deja.
Akane scoase un icnet de groaza, vazandu-ai pretiosul frate asa, parand mai cu seama drogat decat ranit. Genunchii i se inmuiasera, iar ea cazu pe podeaua rece, cu o mana pe abdomen. Brunetul schita ceva care arata ca un zambet fortat si cu ultimele puteri sopti:
-Sunt acasa, iubita mea sora!
Apoi se prabusi si el, langa fata...


Ochii brunetului se deschisera in cele din urma, iar el se vazu pe un pat cu asternuturi de matase alba, fina la atingere. Lumina nu patrunse inca in camera unde Ikuto se odihnise aproape cinci ore, inca era noapte. Prima sa reactie dupa ce se dezmetici a fost sa intinda mana dupa Akane. Cand degetele celor doi se intalnira, baiatul ofta uaor.
-Surioara, ce caut eu aicia Intreba el, oarecum sarcastic.
Fata suspina, asezandu-si capul pe pieptul gol al fratelui ei. Il spalase, deci acum era complet curat. Nu uitase desigur, sa ii schimbe bandajul insangerat si rau aranjat, cu unul nou. Brunetul isi trecu mana usor prin parul ei de abanos. O data, de doua ori, fiind sigur ca ea plange.
-Nu te intrista, Akane ! Sunt aici pentru tine, pentru copilul tau ! Niciodata nu te voi mai lasa singura, acum tu esti viata mea ! exclama el.
-Nu e chiar asa, fraaioare! Viata ta nu sunt eu! Trebuie sa iti urmezi propriul drum, propria cale spre destin! Nu exista persoana care sa stie asta mai bine ca mine!
-Si totusi, continua el, tu esti o scriitoare cu atata expeienaa! Cum crezi ca ar putea trai Romeo fara Julieta? As face orice pentru iubirea mea, unica mea iubire, pentru tine, papusa mea! Chiar daca asta ar implica pana si secera mortii!
Akane zambi, dar acesta nu era un suras fericit, ci unul cuprins de melancolie si tristete.
-Oricat de incult pari, iti alegi bine cuvintele pentru un soldat, adauga ea.
El ii raspune cu un ras melodios, iar ea adormi pe pieptul lui, visand ceea ce avea sa reprezinte viitorul...
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]







Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire knight - A small intruder +18 [make by Ella, Manu's sister] Nywa 16 11.521 28-07-2011, 01:31 AM
Ultimul răspuns: Kimera
  [ Tara Duncan ] - I have a sister?! Leny 1 2.933 16-04-2011, 01:42 PM
Ultimul răspuns: Alle


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)