Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hunters

#61
E prea trist!
Nu e corect...dupa ce ca sora ei a murit si doar stie frate ce rau i-a facut mai sta si departe de ea! Sa nu il prind ceva cu faza ca statea departe de ea pt binele ei ca il rup in bucati..si toti ar fi dragut!:D
Acum cu school si teze nu prea mai postezi:(( defapt e logic ...bine inteles ca eu stau sa intru sa vad daca pui toata ziua:))
Imi place turnura lucruilor...nu ai salvat-o pe sora ei asa cum sar fi intamplat si sa dai un happy end asa dulce de zic iach si periti 19 pe o scara de la 1 la 10
Deabea astept nextu
Gambate
[Imagine: 2e5s776.jpg]
Din focul iubirii adunam taciuni
Ce se nasc din incandescenta ploii de soare...
Unde-a ramas visul tainic de pe maini
Schitat de priviri cu-a lor patima-arzatoare?

[Imagine: k4fa84.jpg]
Noi suntem iluzii a ceea ce este muritor, iar scena este o iluzie a vieţii.
"El nu credea in nimic, cu exceptia viciului insasi si a unui zeu viu care exista pentru singurul scop de a face posibila satisfactia fata de rau."


[Imagine: chibi_2442.gif]
Emyleene, chibi-ul lui fake_fate

#62
nee-chan esti lea...foalte lea...de ce o faci pe Midori-chan sa sufere?
nee-chan o sa ma supar pe tine
cine este umbra?!oare este Kei?!...curiozitatea ma omoara, asa k treci la scris
greseli nu au fost,naratiunea imi plashe, la fel si dialogul...
kiss ya sys si spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#63
Grozav capitol!!!
nesimtitul asta de Kei,nu putea sa vina sa o vada?mare nesimtit..oricum presupun ca acea umbra este el.
greseli nu am vazut(nici nu mau interesat),descrierea e ok si ottul este f bine.
iti urez succes in continuare...
kissu and gambate!
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#64
37 : Ce am pierdut si ce am castigat...


Au fost numeroase momente cand aveam senzatia c-o sa-i pierd urma , mai ales in aglomeratia aia , insa cumva am reusit sa-mi concentrez privirea numai intr-acolo si sa fac abstractie de orice altceva.
Am urmarit umbra pana ce a disparut intr-o alee intunecata.Cand am ajuns nu mai era nimic sau nimeni acolo.
‘Kei!’ strig eu si vocea mea sparge tacerea propagandu-se de-a lungul aleii si creand un ecou rasunator.
Niciun raspuns.Nici nu ma asteptam.
‘Stiu ca esti aici’ continui eu.Da , eram sigura ca el era.Poate ca nu ne-am mai vazut de o luna si ceva dar inca ii simteam prezenta.Sangele meu inca crea ecouri in el , ecouri care ajungeau usor la mine .Simteam aceasta legatura, era ceva incapabil de descris in cuvinte.
‘A trecut deja ceva vreme..mai are rost sa te ascunzi?Sau cumva fugi de ceva?Fugi cumva de mine , Kei? ‘ intreb eu mustrator.
‘De ce n-ai dat niciun semn pana acum? Ce s-a intamplat dupa ce am lesinat ?Vreau raspunsuri’ .Parea o incercare absurda si fara succes.Vorbeam doar cu aerul din jur ,nimic nu imi raspundea intrebarilor....dar atunci de ce simteam nevoia sa spun toate astea?
‘Sa nu cumva sa indraznesti sa faci asta cu scuza cretina de a incerca sa ma protejezi de lumea ta !’ ridic eu tonul si deja vocea imi tremura.Eram gata sa plang dar nu acceptam sa fiu atat de slaba si patetica incat sa incep sa bocesc.
‘Kei...daca nu vii acum n-o sa te iert niciodata , o sa te urasc toata viata mea , oricat de mica ar fi in comparatie cu a ta, si oriunde te-ai afla pe planeta asta te voi cauta pana imi vei da niste raspunsuri, si stii foarte bine ca sunt in stare de asta...acum nu mai sunt om intreg la minte deci....’
‘Doamne..ai o gura cat o sura chiar si acum!’ ii aud vocea in spatele meu.M-am intors ,nu , mai bine zis am sarit pur si simplu cu fata spre el.Ochii sai rubinii inca straluceau intens.
‘Unele lucruri nu se pot schimba oricate chestii s-ar intampla’ explic eu .
‘Chiar nu stiu ce aveai tu si cu ea in comun..’continua el.
‘Probabil nimic....dar cu siguranta ca pe mine mama m-a scapat in cap cand eram mica’ incerc eu sa par calma si stapana pe situatie desi in sufletul meu simteam ca eram pe cale sa explodez.
El se apropie de mine putin.
‘Ai zis ca vrei raspunsuri..’ incepu sa zica.
‘Ce s-a intamplat dupa?’ intreb eu repede.
‘Kyuchi a scapat....dar nu inainte sa-l nenorocesc bine , insa din cauza situatiei nu am fost atent si l-am lasat sa fuga.’ Spuse el pe un ton destul de calm si impacat cu situatia actuala.
‘Alexander..?Sophie?Reika ?Jun? ‘
‘Sunt bine...Sophie e inca in detentie , Alexander a pedepsit-o bine.Restul sunt in regula ‘
‘Tu?’ intreb eu apropiindu-ma de el.
‘Asta ar trebui sa te intreb eu pe tine..nu crezi ca ai tinut-o destul in tine ? ‘ zise el un pic cam rece.
‘Ce sa tin ?’ intreb eu confuza.
‘Furia ,durerea, ura pentru mine ? ‘ Cand rosti aceste cuvinte parea cu adevarat uman , plin de remuscare si in suferinta cumplita.
‘De ce sa am aceste sentimente fata de tine?’ intreb eu la fel de rece.
‘Fiindca eu te-am adus in situatia asta , fiindca din cauza mea Kyoko a patit asta...fiindca...’ Oare era ok ca am facut asta? Fara sa realizez i-am tras o palma peste obraz .O palma ce sigur avea s-o tina minte toata eternitatea lui.
‘Idiotule...ce ai facut o luna intreaga fara sa ma contactezi? ‘ strig eu la el iritata.Nu imi raspunse.I-am mai tras o palma pe celalalt obraz.
‘Incercam sa stau departe de tine ca sa nu mai intri in belele si sa ai o viata normala...si nu ma mai palmui atata femeie enervanta!’ izbucneste el.I-am mai tras o palma.
‘Te stiu prea bine...daca intr-adevar vroiai sa stai ascuns reuseai fara nicio problema ‘ El nu raspunse.
‘Credeam ca m-ai parasit .Ca din moment ce misiunea s-a incheiat o sa dai totul uitarii, o sa ma uiti.’ Spun eu mai mult nervoasa decat trista.
‘Nu fi proasta..’ zise el automat cand auzi ultima parte.’Nu am cum sa te uit, insa vroiam ca tu sa uiti de mine,sa ai o viata normala’ Am inceput sa rad isteric.
‘Nu fi ridicol..daca intr-adevar vroiai sa te uit imi stergeai memoria....esti egoist si nici nu o admiti!’
Cu siguranta ca am atins un punct foarte sensibil caci nici nu ma mai privea in ochi de rusine.Chiar credea ca nu-mi recunosteam semenii?Egoismul lui nu il intrecea deloc pe al meu , si viceversa.
‘Da...poate ca sunt egoist, sau slab.Daca intr-adevar vroiam asta nu veneam in seara asta aici.’ Zise el cu jumatate de gura.Ok, era momentul sa schimb partial subiectul , il chinuisem destul pentru ca incercase sa ma protejeze.
‘Sa nu mai faci niciodata asa ceva! Niciodata! Da...inca sufar , da , sunt goala in interior .Kyoko nu mai e...insa cum crezi ca ma va ajuta si disparitia singurei persoane care mai e importanta pentru mine , in revenirea vaga la normalitate!?’ il mustru eu.Probabil a inteles la ce ma refeream pentru ca a ramas tacut.
Am sarit la pieptul lui brusc.
‘Acum..lasa-ma sa plang cum trebuie...dupa 1 luna intreaga’ bomban eu .
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#65
super capitol
greseli nu ai
dialogul e perfect
astept nextu'
spor la scris
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#66
nee-chan capitolul asta a fost extraordinar...deci umbra chiar era Kei...ce dragutz
haide mey Midori de ce l-ai palmuit atat pe saracul baiat?!...a fost chiar distractiv
greseli nu ai avut...dialogul,descrierea au fost foarte bune
nee-chan spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#67
insfarsit s-au reintalnit.daca kei nu venea il omoram.
greseli nu am observat,descrierea e foarte buna si naratiunea ok.
mi-a placut tot ce s-a intamplat pana acum,cu exceptia mortii lui Kyoko.
astept cu nerabdare urmatorul cap.
ja ne and gambate!^_^
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#68
38: Epilog

Dupa multa vreme am reusit in sfarsit sa ma descarc asa cum trebuia.Cred ca in seara aia am plans cat sa-mi ajunga o viata intreaga....in ani de caine poate.
Deja ma hotarasem inca de cand l-am simtit in acea noapte.Mi-a luat vreo 2 saptamani bune care au constat in 10000 de certuri , 20000 de pumni si palme si cateva lacrimi ca sa-l conving sa ma ia cu el in organizatie:nu vreti sa stiti prima reactie a lui la auzul acestor cuvinte , insa am hotarat ca era cel mai bine.Daca ramaneam in lumea normala , alaturi de mama si prietenii mei , nu aveam decat sa-i trag dupa mine in belele,avand in vedere ca sunt ca un magnet pentru acestea.I-am promis lui Kei c-o sa-l ajut si o sa-l sustin , vroiam chiar sa devin Vanator si sa lupt cu zombi dar nu am avut curajul sa spun cu voce tare aceste lucruri pentru ca oricat de mare ar fi dragostea noastra tot m-ar strange de gat la faza asta.
De asemenea , desi durerea surda care imi zgaria peretii sufletului a ramas , gandul la zambetul lui Kyoko , la rasul ei , la optimismul ei ma facea sa merg inainte.Uneori parca o si auzeam in spatele meu strigand: ‘Haide Onee-chan..poti s-o faci! Nu te da batuta!’ incurajandu-ma mereu.Aceste ganduri erau atat o bucurie cat si o durere groaznica pentru mine , insa cumva o sa trec peste , pentru ca si kei era langa mine si mi-a promis ca o sa ma protejeze pentru toata viata....de ce baietii mereu zic asta?
Trebuie sa va zic ca ne-a luat un curaj urias , ba nu , gigantic, care a durat vreo 3 saptamani , pana sa admitem pe fata ca ne placem.Da, pe fata,adica toata faza gen te-plac-si-vreau-sa-ma-saruti-acum-ca-nu-mai-pot-sa-astept-pana-te-hotarasti-tu-sa-ma-saruti-dobitocule....faza care eu am rostit-o binenteles.El insa a facut al doilea pas important si m-a sarutat, Nu am fost prea sarutata la viata mea....ok admit..ala a fost primul meu sarut, dar unul mai bun nici ca se putea.Kei saruta extraordinar si voi face eforturi uriase sa-l pacalesc sa-mi dea cate unul cel putin pe zi , insa e cam dificil decat credeam: habar n-aveam ca e asa timid cand vine vorba de altfel de contact fizic inafara de suptul sangelui.Nu vreau sa-mi imaginez ce probleme o sa avem cand si daca vom trece la etapa urmatoare de dupa sarut....Midori nu mai fi asa ecchi !Concentreaza-te!
Binenteles, mai avem lucruri de lamurit ,o gramada , insa avem tot timpul din lume.Acum singura problema care ramanea era cum o convingeam pe mama ca o sa plec cu un vampir? Cel mai bine era sa o pacalesc ca merg la o facultate in strainatate sau ceva , lucru de care se va ocupa organizatia , ca doar se pricepe la minciuni gogonate.
O alta problema la care trebuia sa ma gandesc serios era sa vad cum fac sa o cuplez pe Sophie cu Alexander.Am incercat s-o conving sa se uite si la altii dar cred ca era mai usor s-o rog pe fosta mea profesoara de mate sa se apuce de comedy-show-uri .
Mei Wong m-a batut la cap o saptamana intreaga legat de responsabilitatile unui nou venit in organizatie , riscurile si toate normele de protectie a muncii . La care i-am raspuns : ‘Femeie..o sa port manusi cand o sa-i dau sange lui Kei si o sa imi dezinfectez gatul inainte de asta...e ok asa? ‘
Viata nu e asa roz cum pare, sau cum o descriu eu , insa acum ca ma gandesc , intotdeauna am fost optimista in felul meu , diferit de Kyoko , prin faptul ca incercam sa scot partea amuzanta din tot ce era rau si trist.Nu mereu mi-a iesit ,insa i-am promis ca de acum inainte va iesi...mereu.
...Am mai zis cumva o data cat de bine saruta Kei ?


note:..th..th..th..that's all folks [ *porky pig from looney tunes style ]...pe moment acesta este end-ul ficului...exista sansa pentru un second season..insa nu pot garanta..atat ca plot cat si ca timp....sper ca va placut..celor care deja il cititi..si sper sa le placa si celor care se apuca acum sau care mai au..etc..banzai! for kei and midori..they finaly kissed..banzai banzai!

as ruga moderatorii dac se poate sa nu inchida topicul..when and if i continue my fic..sank you! ^^
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#69
a fost grozav!!
un fic de exceptie!
ce rau e ca se termina..te rog fa si un seasson 2.pls..
chiar saruta bine kei?intreb si eu de curiozitate.
oricum a fost o placere sa-l citesc.
bye bye!
totusi astept un seasson 2!!!
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#70
nee-chan a fost extraordinar ficul asta...sper ca pana la urma sa te hotarasti sa faci si cel de-a doilea sezon...oricum o sa te bat la cap pana o sa spui:"o sa fac si sezonul ala...poate asa o sa incetezi"...uhu ce o sa ma mai distrez
uf a fost un fic genial...magnific...extraordinar,etc
pentru prima data cand m-am lasat fascinata de un fic intr-o masura foarte mare...mai ales ca in el era vorba despre vampiri(subiectul meu favorit)
acum mai ramana sa te conving sa faci o continuare la "sti tu ce ce" si apoi pot muri linistita
deci nee-chan felicitari pentru ficul asta...si spor la scris la Sweet and Spicy si la urmatorul fic pe care il faci
Cause friends are friends...love you sys!
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)