Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Horoscop rautacios

#11
Fraza favorita: Adevarul e ca totul e minciuna.

Gemenii sunt ca o rafala cu corp uman: nu-i vezi sosind, nu-i vezi nici plecand. Toti avem un eu care ne conduce, dar gemenii au doua, uneori mai multe. Unul dintre ele este dulce si tolerant, celalalt este critic si uracios. De-asta, gemenii nu cunosc drumul de mijloc: ori iti vad defectele, ori calitatile, depinde de geamanul care te priveste.
Daca acesta este cel dulce, iti va spune: "arati mai bine ca niciodata!"
Daca dai peste cel uracios: "Cand o sa mai slabesti si tu?"


Ador ce-i cu bold 24))
[Imagine: Jun0xCa.png]

#12
Nu cred ca ideea era sa se potriveasca 24
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#13
Zodiacul gemeni e mult prea adevarat, desi presupun ca si celalalte sunt. In mare parte.
Iau lucruri de la familia mea si mi le insusesc 'cause I can and I want to.
Cutelesenia intruchipata si sadica. 100% true.
La planeta este una dintre cele mai bune nimeriri: gura sparta si recalcitranta (cateodata isterica).

La al doilea.
Unul dintre ele este dulce si tolerant, celalalt este critic si uracios. Asta-s eu! In totalite eu. "Ah, multumesc mult pentru tot! Apreciez!" dupa care "Stii cat de mult ma enervezi cu caracterul tau? Nu imi pasa ce o sa gandesti despre mine, dar sa stii ca intr-una din zilele astea s-ar putea sa te injur".
La ultima nu prea e asa. Adica eu vad si defectele, dar si calitatile. De obicei sunt si incerc sa vad partea buna a oamenilor, fiindca toti avem una, si sa apreciez ceva la acea persoana (chiar daca cateodata nu merita osteneala).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#14
Oh doamne dumnezeule 21
Deci pentru primul horoscop taur:
perseverenta si stabilitate- asa si asa
lipsa a imaginatie-neah
viclenie: checked
lene: double madarfacar checked!
La meserii...dam cu banul 21
Al doilea, insa, nu prea m-a nimerit. (Nu stau chiar asa de bine cu rabdarea dar shhh! 71

#15
Meseria potrivita: Detectiv, medic legist, pandar, scafandru, vanator de fantome.


Adevarat, ma fac medic legist si dupa ce raman fara cadavre va iau pe voi toti la rost sa vedem ce o sa iasa cred ca dati si politia pe mine pana la urma. 24

Cat despre al doilea...Dafuq de ce am picat fix eu in cea mai pasionala zodie?? Nu ca m-ar incanta. 24

Fraza favorita: Te doresc. 24 Nu prea, cred mai degraba: Te lovesc! 21
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)

#16
the 2nd zodiac is so epic I almost destroyed the fluffy duck behind me while rolling on my bed. = )) La chestia cu starea de spirit care se schimba atat de usor, exemplificata sumbru prin matusa, i-am dat dreptate in timp ce radeam intruna.
Citat:Pestii, mai mult decat a trai, stiu a exista.
caracteristica cheie. Exist traind.

Citat:Trasatura caracteristica: Visul cu ochii deschisi.
Iisuse, se putea oare mai adevarat de atat *sarcasm off*

Chestia cu taurul e fost prea tare. Si descrierea leului parca e definitia narcisismului.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#17
Heey, nu e corect, la varsator nu e totul scris. Ati omis ceva! Weee T___T

#18
De ce sunt intotdeauna capricornii vazuti ca cei mai nesuferiti, rigizi, blabla ? Bine, nu ca n-ar fi...

Mai citisem astea pe un site, cam acum vreo cativa ani, apoi au inceput sa le puna si pe fb si intotdeauna m-am amuzat copios. Cel putin la al doilea, fiindca ma regasesc foarte mult in el ( desi nu e ceva cu care sa ma mandresc chiar asa tare ) si se stie deja ca " Ce te-ai face fara mine? " este replica mea. Daca se intampla sa o omit intr-o zi, sunt intrebata daca nu cumva mi-e rau sau nu ma simt bine. 21

#19
Sagetator, eu cu arcul aici sa va infig o teapa in poponeu.

"Sunt posesorii unui spirit delicat si a unor gafe imense." - gafe, eu? Tot timpul!

"Fiindca se crede cel mai tare, se baga in bucluc si trece razant pe langa dezastre.
Scapa insa cu bine, caci beneficiaza de clauza berzei chioare, care i-a fost acordata pentru a nu ramane zodiacul doar cu 11 zodii." 24))))) True that. Am avut doua accidente de motor si plus alte multe scapari.

"Cand se indragosteste, iubeste cu foc, din toata inima.. Problema e ca, avand o inima foarte mare, alesul sau aleasa se poate trezi intr-un ventricul teribil de aglomerat." - Nyuuu T.T, eu cand iubesc sunt foarte fidela... daca nu cumva ma ranesti, te calc pe fata si imi gasesc alt chirias pentru ventricul.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#20
Am mai gasit ceva care sigur o sa va placa si cum Lia mi-a dat voie, dati-i drumul: amuzati-va!


[center]BERBEC (21 martie - 20 aprilie)[/center]

Ziua norocoasa: Pastele cailor.
Locul prielnic pentru implinirea profesionala este spatios, de cele mai multe ori constituit intr-un Megaloboschet ornamental.
Verbul care caracterizeaza acest semn este “a fi”, urmat de oricare din adjectivele pe care acestia ar prefera sa nu le fie atribuite.
Bolile cele mai frecvente sunt afectiuni cerebrale provocate exclusiv de bacilul fanului. Zona afectata intens a capului o constituie urechile, care sunt adesea brutalizate de informatii.
Acestea circula liber de la dreapta la stanga, in cutia craniana, plictisindu-se din lipsa de companie. Este universal stiut ca atunci cand un neuron a patruns in capul lor a rostit: “Space, the final frontier…”

[center]TAUR (21 aprilie - 20 mai) [/center]

Ziua norocoasa: vineri, 13.
In ceea ce priveste piatra pretioasa, Taurii se ghideaza dupa principiul: Cand te lovesti de piatra de jos,iti dai seama de cele din cap.
Verbul reprezentativ: “a avea” insusiri, pe care toti ceilalti le catalogheaza (pe buna dreptate) ca fiind defecte.
Deoarece le prieste linistea si sunt de asemenea si exagerat de economi, Taurilor li se recomanda vacantele care au incluse in pret si vata de pus in urechi. Oricand se iveste ocazia, sunt dispusi sa sara in ajutor, dar, de cele mai multe ori, se impiedica maiestuos chiar inainte de final. Fiind un sofer prudent, Taurul ajunge mereu la timp… cand semaforul se face rosu.
E o fire care se aprinde repede, deci este foarte probabil ca numarul de telefon sa inceapa cu 89…

[center]GEMENI (21 mai - 20 iunie) [/center]

Semn de aer (a se citi: mereu cu capul in nori).
Ziua norocoasa: 30 februarie; numerele favorabile: 3 si 4 (evident, in catalog).
Locul prielnic: pe Mont Blanc, ultima toaleta ecologica pe stanga.
Culoare: argintiu, o ipostaza mai stralucita a prafului gri ce li s-a sedimentat pe creier. Luciul se datoreaza in exclusivitate lipsei circumvolutiunilor.
Verbul reprezentativ: ”a gandi” intens, un mare inconvenient, intrucat poate fi fatal atunci cand poarta prea mult grija celorlalti. O problema frecventa in legatura cu zonele erogene este ca ii doare prea des in cot. Jocul preferat este de-a v-ati ascunselea cu inteligenta si, drept consecinta, nu se intalnesc niciodata.

[center]RAC (21 iunie - 22 iulie) [/center]

Ziua norocoasa: cand racul va depasi viteza luminii.
Culoarea caracteristica, albul, este foarte sugestiva in ceea ce priveste capacitatea lor intelectuala (blank).
Verbul care li se atribuie este “a simti”, desi oamenii de stiinta sustin si sunt pe cale de a dovedi contrariul. Desi racii sunt semne de apa, nu se obosesc sa o foloseasca prea des. Femeia-rac petrece foarte mult timp in fata oglinzii, drept pentru care este in permanenta inconjurata de cioburi, dar cum inteligenta nu-i permite, nu poate intelege instinctul de aparare al bietei oglinzi.
Pentru ca nu sunt in stare sa invete din greseli, se bazeaza pe afirmatia: “Daca un lucru se face gresit indeajuns de des, devine corect.”

[center]LEU (23 iulie - 22 august) [/center]

Fiind veritabile semne de foc, se inflacareaza repede; pana si inteligenta arde in ei, ce-i drept cam mocnit. Admira stralucirea auriului, dar nu le displace nici nuanta de alb-galbui care se asorteaza de minune cu dantura lor.
Totusi, Leii sunt adepti ai “periutelor”, dar cu sensul de lingusiri, unele aproape jenante.
Fraza preferata: “Arunc-o pe pat sau pune-o sub apa rece.” Filozofi innascuti, dintre frumusete si prostie aleg intotdeauna cea de-a doua varianta, pe motiv ca frumusetea e trecatoare.
Fire razbunatoare, Leul se ghideaza dupa principiul “Razbunarea este arma prostului,dar prost este cel care nu se razbuna.” Din acest motiv, sunt absolut convinsi ca nici o fapta buna nu trebuie sa ramana nepedepsita.

[center]FECIOARA (23 august - 22 septembrie) [/center]

Ziua norocoasa: cand s-a descoperit metoda conceptiei “in vitro”.
Culoare: gri, probabil datorita legii compensatiei, intrucat Fecioare le au lipsa de materie cenusie.
Nativul acestui semn nu este croit pentru a fi diplomat ci, mai degraba… poseta. Pentru ca ii place luxul, dar ii priesc orasele mici, i s-ar potrivi cel mai bine macheta Las Vegas-ului.
In ceea ce priveste reputatia lor, desi sunt considerati a reprezenta Zodia Longevivilor, tot mai putine sunt Fecioarele care ating pragul de 20 de ani fara a-si dezminti titlul.
Nu intamplator, Fecioarele sunt responsabile de abdomen; acestea pot fi acuzate deseori de indispozitii create de “diareea” lor verbala sau de ideile lor nedigerabile. Deviza lor este: “Fii atent si fa-te ca nu observi nimic.”

[center]BALANTA (23 septembrie - 22 octombrie) [/center]

Motto: “Daca-ti dai toata osteneala, cu siguranta reusesti sa-ti tragi un sut in fund.”
Ziua norocoasa: cand s-a inaugurat cantarul electronic.
Fiind responsabile de spatele Marelui Om, piatra norocoasa este cea de la rinichi. Lenea lor este binecunoscuta si, probabil se referea la o Balanta cel care a spus: “Pentru matura lenesa, gunoiul nu se termina niciodata.”
Printre idealurile lor in viata se numara si elucidarea misterelor, motiv pentru care ii puteti gasi adesea cu buletinul de identitate deschis invers, incercand (nu fara dificultati) sa-si afle numele.
De cele mai multe ori, daca la o petrecere aproape toata lumea s-a simtit bine… atunci cuvantul “aproape” a trebuit inclus in propozitie numai pentru a substitui o Balanta.

[center]SCORPION (23 octombrie - 21 noiembrie) [/center]

Ziua norocoasa: cand vor fi declarati specie ocrotita prin lege.
Cand nu reusesc sa se faca intelesi prin cunostintele lor… de karate, judo, arte martiale, culoarea lor norocoasa devine cea de camuflaj.
Li se recomanda sa se inconjoare de oameni care “transpira” de mult ce muncesc, deoarece le priesc zonele din preajma apelor.
Verbul care ii reprezinta este “a dori”, deoarece nu au niciodata strictul necesar din nici un punct de vedere.
Profesia pe care multi si-o aleg este in domeniul medicinii, pe motiv ca doctorii isi pot ingropa oricand greselile. Doresc sa se impuna cu orice pret, pentru ei fiind valabila regula: “Cel care tipa cel mai tare are cuvantul.”

[center]SAGETATOR (22 noiembrie - 21 decembrie) [/center]

Dupa cum le spune si numele, nativii acestei zodii merg din “teapa” in ”teapa”. Paradoxul lor este ca nu prea nimeresc tinta (nu au simtul gaurii).
Sunt foarte ambitiosi si perseverenti in “a taia frunze la caini”. Lenesi din obisnuinta, motto-ul lor este: “Nu exista un moment mai prielnic ca acum, pentru a amana ceea ce trebuie sa faci.”
Culoarea norocoasa este cea a degetului mic de la picior, atunci cand este prins in usa.
Intr-un moment de sinceritate cu ei insisi, au descoperit ca atunci cand toate automobilele vin spre ei, se afla pe banda gresita.
Fiind mai neindemanatici din fire, Sagetatorii au fost primii care s-au convins ca mersul cu picioarele goale magnetizeaza obiectele ascutite, de metal, ridicandu-le cu varful in sus pe podea, in special pe intuneric.

[center]CAPRICORN (22 decembrie - 19 ianuarie) [/center]

Ziua norocoasa: cand vor reusi sa-si numere firele de par de pe picioare inarmati cu manusi de box.
Foarte recunoscator, un Capricorn pe care l-ai ajutat la nevoie o data, cu siguranta isi va aduce aminte de tine cu prima ocazie… cand are nevoie din nou. Marea lor dilema este: “Ce se intampla gaurii cand svaiterul s-a terminat?”
Pentru majoritatea Capricornilor (cei care isi iubesc familia), scoala este cea de-a doua casa, iar locuinta - cea de-a treia.
Atunci cand lucrurile merg rau, singurul care isi permite sa zambeasca este un Capricorn care s-a gandit la cineva pe care sa poata da vina. Regula lor de baza este: “Orice prost poate sa scrie o regula, si orice prost o va respecta.”

[center]VARSATOR (20 ianuarie - 18 februarie) [/center]

Sunt foarte activi, dar zelul nu le este apreciat pentru ca singurul moment al zilei in care se aseaza comod si se relaxeaza este momentul in care superiorul trece pe langa masa lor de lucru.
Ei considera ca un loc este cu adevarat aglomerat doar atunci cand sunt nevoiti sa-si cedeze si locul in picioare.
Legea de baza este: “Pastilele care trebuie luate cate doua, ies din flacon cate trei.”
Cum zona erogena o constituie picioarele, de multe ori le folosesc pentru a gandi.
Astfel, au reusit sa descopere ca intotdeauna, inainte de a se stinge luminile, este intuneric.
Curiozitatea lor excesiva le determina motto-ul, si anume: “Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil.”

[center]PESTI (19 februarie - 20 martie) [/center]

Acest reprezentant acvatic utilizeaza apa, de obicei, pentru a-si spala pacatele.
Zona erogena este cea a labelor picioarelor si, din acest motiv, sunt cei mai indreptatiti sa afirme: “Inainte de a atinge podeaua, orice obiect masiv in cadere se va opri mai intai pe degetele de la picioare.”
Din obisnuinta, se lasa “agatati” oricand si de oricine, indiferent de undita. Avand fire artistica, nativii acestui semn considera copiatul - arta desavarsita. Marea lor dilema o constituie imposibilitatea de a sterge toate petele de pe gresie. In final, declara enervati ca petele simetrice pe care le freaca sunt pe partea cealalta, fara a mai lua in considerare faptul ca majoritatea placilor au model.
Pesimismul lor este cel mai bine ilustrat de motto-ul: “Castigi sau pierzi, tot pierzi.”




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)