Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hinata

#21
Hinata, poor Hinata, nu pot decat sa rad de fiecare data cand imi amintesc felul in care lesina mereu daca Naruto se apropia putin de ea sau cum rosea. Ca sa orice alt personaj, a avut momente in care s-a pierdut, lupte pe care le-a pierdut dar a gasit mereu determinare si a mers inainte. Chair daca si-a dorit sa devina mai puternica nu neaparat pentru ea ci pentru a-i fi de ajutor lui Naruto si pentru a fi demna de a sta de partea lui, nu pot decat sa o apreciez. Are o personalitate simpla si pura si tot ce face, face din dragoste pentru cei pe care ii iubeste. Nu incearca sa schimbe parerile celor din jur printr-un discurs lung si nu face scandal, dar lasa actiunile sa isi faca treaba. Chiar daca de multe ori ma enerva faptul ca era atat de moale, a venit vremea cand a meritat si astfel a reusit sa puna punctul pe i si sa se faca auzita. A devenit mult mai puternica si are mai multa incredere in fortele proprii. She is kinda awesome xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#22
Eu unul am urmarit doar prima serie din Naruto, pana in Shipuuden, dupa care am lasat anime-ul in hiatus pe o perioada nedeterminata. Acestea fiind spuse, nu stiu exact ce evolutie a avut Hinata mai departe pe parcursul povestii din Shipuuden, dar in prima parte pe mine unul nu a reusit sa ma convinga sa dezvolt vreo simpatie pentru ea, ba chiar pot spune ca este un personaj caruia nu i-as simti lipsa deloc, daca nu ar mai fi inclusa in poveste. Intr-adevar, ca fizic este o fetita foarte scumpa, dulce, cu poate cei mai expresivi ochi dintre toate personajele, insa naivitatea, pasivitatea, timiditatea, nesiguranta, ezitarea (may I go on?) ei ma fac sa trec cu vederea aceste plusuri si sa o consider o prezenta (desi e mult spus "prezenta", deoarece in anime nici chiar ea nu doreste sa ii fie observata persoana) nepotrivita in totala neconcordanta cu pozitia ei de viitoare mostenitoare a unui clan prestigios.

Pana si pe Sakura o gasesc mai agreabila, macar ea are determinarea si tupeul necesar de a incerca sa-si depaseasca conditia cu toate ca e constienta ca nu va putea vreodata sa concureze cu Sasuke sau Naruto (amintiti-va de lupta ei cu Zaku din padure din timpul examenului Chuunin si o sa imi dati dreptate, oricat de antiSakura ati fi). Daca nu era Naruto care sa o sustina in confruntarea ei cu Neji din timpul examenelor Chuunin, probabil ca aceasta ar fi abandonat inainte sa inceapa lupta. Si cu toate ca Neji a fost intr-adevar un asshole pe parcursul discursului lui pompos din lupta cu aceasta, asta nu face argumentele lui mai putin valide: o fata care nu are determinarea si hotararea necesara de a fi viitoarea capetenie a clanului si care a ajuns in aceasta pozitie doar prin circumstante favorabile sau mana destinului cum ii placea lui sa sublinieze.

Daca e sa fim corecti si obiectivi si lasam fandom-ul in pace, singurul aspect cu care iese intr-adevar in evidenta este faptul ca e singura din generatia lui Naruto care il accepta pentru ceea ce este (desi nici macar el nu stie asta, asta ca sa mai subliniez inca o data "prezenta" ei). Plus faptul ca ar putea deveni un posibil love interest pentru el , dar daca il scoti pe Naruto din peisaj, nu poti spune nimic remarcabil sau memorabil despre ea care sa aiba consecinte asupra povestii principale.

Sorry, that's how it really is, cel putin in prima serie, cand voi viziona Shipuuden am sa revin poate cu un comentariu updatat si sper ca o sa ma oblige sa imi schimb parerea.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#23
Hinata este genul de persoana care se sperie de orice. Eu unul nu am urmarit decat o parte din Naruto, dar indeajuns cat sa imi fac o parere despre fiecare caracter in parte. Well Hinata este o fata speriata ce mereu se impiedica cand Naruto e prin preajma sau cand face mereu ceva gresit. Ceea ce m-a impresionat cel mai mult la ea a fost atunci cand si-a infruntat fratele la a doua proba a examenului Chunin si desi a pierdut ea a dat dovada ca in spatele unei fapturi firave sade o putere foarte mare
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto si Hinata Debb.' 11 8.797 20-08-2013, 07:44 PM
Ultimul răspuns: girl from hell


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)