Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

High School Of Dead

#1
[center][Imagine: HighschooloftheDead.jpg]

Plot
A mysterious, lethal disease is on the loose worldwide, resulting in a catastrophic death rate of humanity, and the increasing rise of attacks, caused by the living dead.

In Japan, several high school students and a school nurse have banded together to escape Fujimi High School shortly after it was attacked by zombies. The group now attempts to figure who or what was responsible for this plague, and in the meantime, attempt to survive the present apocalypse.

The story is initially narrated through the eyes of Takashi Komuro, one of the students who had survived in the initial outbreak.


Genres: Action, Ecchi, Horror

Wikipedia MyAnimeList


[Imagine: 1278623850oldgodown.png]

Episode 1
Horriblesubs
FileList
NyaaTorrents


Cand apare un episod nou o sa postez aici. [/center]
[center]

[Imagine: iclbox.png]

[/center]

#2
[center]Episode 2
Horriblesubs
FileList
NyaaTorrents
[/center]
[center]

[Imagine: iclbox.png]

[/center]

#3
Am vazut deja tot anime'ul. & now astept capitolul 29 din manga. Anyway, e un anime reusit si chiar interesant. Saeko e preferata mea. She is amazing. She knows how to kick an ass and she's really beautiful. She looks cute with Takashi. <3
Personajele sunt interesante. Saya's really smart. Mi'ar placea sa fie cu Kouta. Si Saeko cu Takashi. Takashi e un lider bun. Si Kouta e dragut. Shizuka & Alice sunt cute too.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#4
Animeu' e prea tare. L`am vazut pe tot e.e. E mult prea genial! Deja am si un cuplu' preferat<33.
ReixTakashi(mereu cand ma enervez fac faza din anime'Takashi...takashiiiiiiiii...takashiiiiiiiii kiteiooo~' (cel putin asa stiu ca se scrie la listen to me or sometin' like that XD). Sper ca multi dintre fani care sunt pe zup sa posteze aici impresii or somethin'. >:3 Eu'l recomand ORICUIIIII~=p~.
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


#5
Pentru inceput, am vazut decat cateva episoade...
Mi se pare destul de interesant, actiunea petrecandu-se intr-un liceu cu ceva creaturi teribile... Mancatori de oameni21
Eu il recomand celor ce cauta ceva horror and mistery, e tare :3
O sa continui sa-l vizionez.

#6
Imi amintesc ce impact avusese asupra mea manga si cat m-am enervat cand am crezut ca a fost on-hiatus, iar apoi cat m-am bucurat cand am auzit ca se face anime.Grafica buna,zombies,actiune,blood,gore si sexiness......cred ca e pe placul la 90% :smart: ,desi pe la sfarsit pe acolo
in special faza cu glontele care a evitat sanii ca in matrix si faza cu mitraliera pusa pe sani si tras ....:pfiu:
au fost cam trase de par lol :pfiu:
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#7

Am vazut animeul... ieri. Ceea ce m-a facut curioasa au fost cateva AMV-uri de pe zup. Initial il vedeam ca pe un cliseu, insa m-a surprins sa nu fie asa. Mi-a placut modul in care a fost abordata ideea si chiar suprinzator ca partea ecchi nu a stricat actiunea.
Personajele au fost dragute. Cred ca cel mai mult imi placea de Kohta, suntem pe aceasi lungime de unda la preferinte. Toate armele acelea ... daca le-as avea . Deasemenea, grafica a fost chiar buna, nu ma asteptam sa iasa asa de bine. Imi pare bine ca l-am vazut. :]
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#8
L-am vazut, este un anime chiar foarte reusit desi manga este putin cam interzisa minorilor (cel putin pe site-urile pe care am citit-o, oricum nu am terminat-o). Nu stiu daca au mai aparut episode, parca s-a terminat la 12 (inca nu stiu sigur, nu m-am mai uitat).
Oricum, il recomand celor interesati in astfel de genuri, adica cum ar fi ca ceea ce se intampla acolo sa fie adevarat? o.O Sincer eu nu as vrea sa stiu, la inceput m-a cam speriat cu toti acei zombii.

#9
Manga nu am citit, insa am vazut tot animeul. Il recomand, caci grafica este foarte buna. Personajele au fost bine conturare si din punct fizic, cat si din moral. Ce sa mai zic de scenele ecchi?
Personajul preferat este Saeko Busujima ( mi-a fost greu sa ii retin numele xD ). Am ales-o pentru ca, ei bine, dintre toate personajele feminine, doar ea mai pune suflet in lupta cu acei zombie. Povestea in sine a fost buna si sincer, as mai urmari animeul din nou xD Acum sa vad ce fac si cu manga... sa il citesc, sau nu? 106

#10
Eu l-am vazut acum 3-4 saptamani si mi-a placut la nebunie. Am inceput sa ma uit seara pe la 8 si am vazut 7 episoade si mama urla la mn sa ma culc..dar n-am avut rabdare pana dimineata sı m-am sculat ca nebuna pe la 3 sa-l vad si pe restu :crazy: . A fost un anime super dar ma oftic ca a avut doar 12 episoade. Eu il recomand oricui, chiar si celor care urasc anime-urile horror :scary: (k mn de exemplu >.<)... deci High School of Dead e tareee de tot :yes:
Feel The Way
[Imagine: Nyu.gif]
And Do It
[Imagine: member5-1.png]
MyAnimeList | DeviantArt | Drawings|| Blog




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)