Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

High School Of Dead

#11
Hello lume. Plot-ul nu m-a prea impresionat, dar l-am vazut la recomandarea unei prietene. De obicei imi plac animeurile romance, nu ma prea omor dupa genurile horror, dar dupa primele episoade a inceput sa imi placa, asa ca am continuat sa il vizionez. Am avut mai multe personaje preferate, cum ar fi : Kohta Hirano, Takashi, Shizuka si Rei. Nu le mai tin minte povestea fiecaruia dar stiu ca Hirano era foarte amuzant, dar si priceput ( la arme xD ). Au fost si faze ecchi, desigur, care m-au impresionat, iar grafica, pff, buna si ea. Deci intr-un final nu regret ca l-am vazut, dar nu se afla printre animeurile mele preferate.
[Imagine: 35j9hll.png]
"If yaoi were a vodka And I were a duck I'd swim to the bottom And drink my way up.
But yaoi ain't a vodka And I ain't a duck, So give me some yaoi And shut the f**k up."

#12
Un anime superb. Unul dintre putinele pe care le-am vazut cand erau inca ongoing in fiecare saptamana. Si inainte sa par ultimul pervers, nu e din cauza scenelor ecchi. Alea sunt doar un bonus. Ce ador la acest anime este cat de bine a fost realizata o apocalipsa zombie. Sunt putine lucruri care reusesc sa prinda atat de bine evolutia apocalipsei. Filmele niciodata nu pot sa ii prinda evolutia pentru casunt prea scurte. Iar in materie de seriale singuril reusit este The Walking Dead care mi se pare ca isi face personajele prea melodramatice. Dar Highschool of the Dead captureaza foarte bine cum imi imaginez eu ca ar fi.

Personajele sunt superbe. Deloc realist, adevarat, dar reprezinta stereotipuri gasite in animeuri ceea ce le face atat de usor de indragit. Preferatul meu este de departe Takashi. Este primul care realizeaza ca trebuie sa lupte pentru existenta lui si incearca sa traga cat mai multi dupa el. Este liderul care nu vrea sa conduca, dar care se zbate cel mai mult. Sper ca atunci cand se va intampla in realitate sa fiu ca el. Nu exista daca pentru ca in cel mai rau caz eu voi fi protagonistul: http://9gag.com/gag/4239398 4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#13
Deci prima data am vazut un clip pe youtube cu el, si parea destul de pervers iar titlul era misterios si interesant.. Asa ca in final am zis de ce nu, episoadele mai erau si traduse asa ca m-am uitat 4 Si imi pare bine ca m-am uitat, inca din primul episod m-a captivat, ador chestiile horror, cu zombie, sange etc. Bun, ducandu-ma in lumea anime:
Cred ca as inebuni daca s-ar intampla asa ceva la scoala apoi prin toata lumea si as vedea cum imi sunt omorati colegii de alti colegi ce se transforma. Am observat ca inainte, 2 fete erau foarte bune prietene si ziceau ca raman impreuna si ca o sa treaca prin asta, dar cand a venit pericolul, zombii dupa ele, una s-a impiedicat si atunci a iesit fata adevarata a celeilalte care vroia s-o lase acolo, dar bine i-a facut ca a prins-o de picior. Si faza cu profesorul nu prea am inteles-o, adica a ramas in autobuz cu elevii, dar pana la urma am vazut ca o luasera razna toti si incepusera unele sa se pupe bla bla, what the.. ? Sincer tipa aia cu par portocaliu ce a aparut mai din inceput ma enerva foarte tare, iar preferata mea a fost cea cu paru lung si negru parca 4 Si tipu gras si cea cu codite roz faceau o pereche .. ce sa mai 21 Iar la ova am murit de ras, nu mai puteam, doamne ce nebuni 21
In concluzie, il recomand 4
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#14
Eu-s stricat pentru genul zombie. Max Brooks e de vina si al sau incredibil World War Z. Asadar, de vreme ce seria asta am vazut-o post acea carte, ma pot declara complet neimpresionat si neinteresat de tot ce-a fost.

Si e trist sincer. E un anime care incepe excelent. Primul episod...AUR si nimic mai putin, ma simteam parca vedeam din nou primul episod Hellsing de cu ani in urma si eram foarte foarte impresionat. Si apoi a continuat seria...
...
Mda. De la "zombie apocalypse with boobs in the background" a devenit "boobs with zombies in the background". In momentul in care echi-ul si situatiile absolut tipice ale anime-urilor harem au inceput sa intervina, mi-a trecut aproape complet acel extaz al primelor episoade. Atat de mult incat acum am dificultate in a-mi aminti mai departe de primele episoade. Armata rea lasa oamenii sa moara mancati de zombie. Aia bogati stau cu arsenalul la dispozitie. Parintii sunt plecati pe nu stiu unde. BLEAH!

Ar fi fost un anime mult mai reusit daca-si asuma niste riscuri mai interesante cu povestea si personajele sale. Asa cum e nu pot zice ca-i memorabil si nu pot zice ca am vazut ceva ce sa ma dea pe spate.
Sani, chiloti si perversitate cu zombie pe fundal.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#15
Ce-mi place la el e destul de simplu: zombies.
Ma enerveaza ce-i drept partea echi mult prea exagerata, dar trecand peste, ador animeurile unde personajele sunt constant in pericol. As fi vrut totusi ca unul dintre ele sa fie sacrificat de dragul povestirii, pentru ca nu e nimic mai interesant decat atunci cand poate oricine sa moara, oricand (dupa zece episoade in care nu moare nimeni important m-am obisnuit cu faptul ca tipul+orice are sani si arata bine sunt godlike).
Totusi, il recomand. E bun. Also, are un OVA sau ceva de genul care nu are nicio legatura cu zombie dar foarte multe cu hentai.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#16
oooo si asta. Na fost cine stie ce, waw ce impresionant niste copii care fug si lupta cu o planeta de zombii, sfarsitul e jalnic,adica ok aia nu trebuia sa aiba o continuare o.O?
Stiu ca e anime,dar au exagerat cu puterea personajelor alea mai ales ca trebuia sa fie ceva oarecum realist
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#17




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)