Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Heya~ ^.^

#1
Heya~ ^.^
Ma numesc Alexandra si am 18 ani (yey) si imi puteti spune Lexi sau Lif (si usernameul e ok, really but don't use my name 'cuz is sooo looong). Eu si animeurile cam luam o pauza in ultimul timp (si nu e din vina bacului) si sper ca inscrierea pe acest forum (pe care il stalkuiesc de cativa ani) sa imi reaprinda dragostea pentru acest gen. I have no idea what to say about me... O sa incep sa aberez.
M-am axat mai mult pe filme/carti/seriale in ultimul an, am o lista lunguta de chestii la care m-am uitat, ma uit si citesc. Am terminat doar The Hour pentru ca a fost anulat. Insa, cochetez cu Shameless US, Supernatural, White Collar, Agent Carter, Agents of SHIELD, Doctor Who, Glee, How To Get Away With Murder, In The Flesh, Sherlock, Halt and Catch Fire, Pushing Daisies. La filme nu am o preferinta, orice e bun si nu e horror e pentru mine. Si ca sa spun totusi ceva, ultimul film vazut e Mortdecai. Si la carti...am citit Harry Potter, acum citesc seria Percy Jackson (si intr-o saptamana am ajuns la al patrulea volum KYAAA) si nu prea am pretentii la carti (doar sa nu fie dubioase...), dar prefer fantezia.
Ok, anime/manga. Pai, sunt o fujoshi declarata, dar puteti sa stati calmi ca nu o sa va spamuiesc/innebunesc cu asta. Pot fi civila! Am reinceput 07-Ghost recent si l-am lasat balta...iar (WHY? bishie peste tot dar nu ma tine atenta...ok, weird me). Am vazut 10 episoade din Attack on Titan (mai am 10 yey). Anul trecut m-am uitat la o gramada de animeuri care au aparut noi, pe sezoane pentru ca am participat intr-un grup de anime pe un alt forum si era regula sa comentam fiecare episod. Am fost foarte productiva anul ala. Dar dupa bac, zeus, poate o sa am si eu o luna in care sa pot sa ma uit la orice vreau. Ar fi frumos.
The end! Bye bye~ ^.^ Crazy-monkey-emoticon-094

#2
Bine ai venit pe Animezup, Persephone!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Woaah! o.o
Aici Ingeras, nebun venit pe Zup.
YAOOOOI! zici :3 suntem o gramada, iar baieti deja s-au obisnuit cu noi, deci, lasa cu civilia Crazy-monkey-emoticon-036
Seriala! Woah, prea multe enumerate, eu nu tin minte nici macar numele personajelor din anime.uri. Bine, recunosc, pe unele le mai retin, unele.
Acum urmeaza partea mea preferatanya : intrebarile.. hue hue.

1.Ce muzica asculti? (si cu exemple muzicale, pls, trupe, cantareti, ceva)
2.Desenezi? (si zicem , care-i activitea preferata, dupa citit si uitat la seriale)
3.Dintr-un anime, cu care personaj te indentifici, nu in totalitate desigur Crazy-monkey-emoticon-136 ?

Deci, Lifae....Crazy-monkey-emoticon-128
Bafta!



Edit: Diacritice nenorocite, am stat sa reeditez postul. Pinguleee, cand te prind iti arat eu tie 24)
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#4
Nu vreau sa sperii lumea (inca). 21 I will play nice for now.
Nu le-am stiut pe toate pe de rost, a trebuit sa imi deschid lista ca sa-mi mai amintesc cateva si tot nu le-am pus pe toate! AH!

1. Well, nu ma incadrez la un gen anume. Nu pot spune ca ascult doar rock. O varietate de muzica. Orice suna bine pentru urechile mele. Dar, ca sa dau niste exemple, o sa zic de trupele/artistii de la care imi plac majoritatea melodiilor: Fall Out Boy, Muse, Maroon 5, Vunk, Sam Smith, Nightwish, Adam Lambert, Barcelona, Breaking Benjamin, Ed Sheeran, Florence and The Machine, Marina and The Diamonds, Lana Del Rey, One Republic...cam atat imi vin in minte.
2. Nope. I doodle. Dar, imi place sa scriu. Si abia astept sa postez aici ceva. Crazy-monkey-emoticon-136
3. Nu m-am gandit niciodata cu cine ma identific... Hm, se spune ca ne vedem in personajele noastre preferate si pentru ca cel mai mult mi-a placut Shougo Makishima...o sa il aleg pe el.

Da, eu, Lifie, da. Mersi. 21
[Imagine: tumblr_nj7zymkwG01rpwh4yo1_500.png]
"I will destroy you in the most beautiful way possible,
and when I leave you will finally understand
why storms are named after people."

- Katrina M. K

#5
Heyaaaaaa xD
Vreau doar sa iti urez bun-venit pe site-ul nostru si sa iti spun ca avem multeee in comun! Happy me! Impartim durerea pe care o simtim cand ne gandim la Sherlock, asta e una si dintre cele mai importante, pentru mine cel putin. Cat despre Yaoi Area, incercam sa o tinem pe cat posibil actualizata so feel free to pay a visit and maybe even share your opinion, I am curious about it!
Sper sa iti faci o multime de prietenasi pe aici xD!
Bye bye!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#6
NOOOOO, don't go! Crazy-monkey-emoticon-090 My fellow sherlockian, come back and share this pain with me, pleeeeaaaasseee. Ok, pe o nota serioasa si ne-fangirlita (tocmai am inventat cuvantul asta, sunt tare), multumesc pentru primire si promit ca o sa trec pe la sectiunea de yaoi. ^^ Nu stiu ce sa zic de prieteni, sunt destul de timida. *blush* Also, cred ca s-a observat ca pot sa fiu si fangirl. Ehe.
Crazy-monkey-emoticon-138
[Imagine: tumblr_nj7zymkwG01rpwh4yo1_500.png]
"I will destroy you in the most beautiful way possible,
and when I leave you will finally understand
why storms are named after people."

- Katrina M. K

#7
yoy, doar timida nu as fi zis ca esti, sincer. Chiar pari o fire foarte deschisa si lasa fangirl.ul. Doamne, femeile astea! Crazy-monkey-emoticon-189
Awww....ce dragut, in multele tale enumerari m-am gasit si eu cu ceva trupe si artisti... yey, same here ^^ .... uuuu...
Ai ascultat vreo melodie de la The cab? Iti zic eu o melodie care, dupa mine e chiar draguta ... temporary bliss (ok, ok, link, ink, nu trebuie sa mai insitati: https://www.youtube.com/watch?v=PnugraD0wOQ ) , iar recent am descoperit asta:
https://www.youtube.com/watch?v=ogMNV33AhCY

siii, urmatoarea intrebare... ce zodie esti? .... hue hue... Crazy-monkey-emoticon-036
Waaa..am uitat sa intreb cel mai important lucru.. ciocolata si cola, iti plac? Crazy-monkey-emoticon-010


Siii : P.S. @DeDal N , ha, am ajuns prima! hue hue hue
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#8
Sunt timida real-life. Poate timida nu descrie exact ceea ce sunt. Sunt nebagatoare de seama. 21 Nu imi place sa ma bag in seama cu oamenii si de aia am zis ca sunt timida. Ok, tac acum. 24 Yes, women.
Oh dear, imi plac si The Cab, dar numai vreo cateva melodii (bine mai sunt, dar astea sunt favoritele mele): Angel with a shotgun, Temporary Bliss, Lovesick Fool si Intoxicated. Am uitat de ei, poor babies. 2

PESTI! And I it. Nu cred in horoscop, dar imi plac pozele alea dragute cu random facts despre zodii, unele ma ating la corason. 21 I love my sign.Crazy-monkey-emoticon-174

Ah, ciocolata. *dreamy* Ah, cola. *dreamy* Oh, both. <3 8
[Imagine: tumblr_nj7zymkwG01rpwh4yo1_500.png]
"I will destroy you in the most beautiful way possible,
and when I leave you will finally understand
why storms are named after people."

- Katrina M. K

#9
Salutare, Lexi. Bun venit prin zona si iti urez o sedere cat mai placutaa! Eu sunt Sushi, si well, am ramans placut surprinsa de gusturile tale in materie de muzica dar si la capitolul seriale nu stai rau, deloc. (Supernatural addicted over here)

Well, nu cred ca mai are rost sa afirm ca in perioada bac-ului nivelul nostru de productivitate creste considerabil, mai ales in domeniul serialelor (cu care vad ca stai bine), dar iti tin pumnii pentru momentul suprem din vara. PS. Toata aceasta productivitate va trece dupa bac, crede-ma. 21

Oh~ am o mica curiozitate, care a fost primul tau contact cu lumea vasta anime-urilor?
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#10
Imi place sa impresiovez lumea. 15 (Tocmai am remarcat ca aceasta casuta de text straluceste cand dau click pe ea, I'm powerful.)
Da, am remarcat si eu faza asta cu productivitatea. 24 Ma apuc de seriale si le termin si ma apuc de altele cu o viteza uimitoare cand ar trebui sa invat. Oh well, sper sa cada subiect din Shameless US. 24 Nu as vrea sa treaca, imi place. 108

Primul contact? Hm, Animax clar. Cred ca animeul Kaleido Star mi-a atras atentia prima oara. Hm, da el si al sau Yuri. <3 Apoi am inceput sa ma uit mai mult, la mai multe, sa imi formez niste gusturi. 24 Sunt asa pretentioasa acum. Woah. Evolutia asta.

Mersi pentru primire~ *hugs*
[Imagine: tumblr_nj7zymkwG01rpwh4yo1_500.png]
"I will destroy you in the most beautiful way possible,
and when I leave you will finally understand
why storms are named after people."

- Katrina M. K




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)