Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hey ! I'm Winter..

#1
Nu ma pricep foarte bine la prezentari, probabil si pentru ca nu excelez la capitolul comunicare - mereu am avut emotii, insa un simplu *Buna! Eu sunt Florina si imi pare bine de cunostinta*, ma gandesc ca ar fi suficient 4. De asemenea, am 20 de ani, sunt din Bucuresti, momentan studenta - done with the personal info.

Evident imi plac anime-urile, iar din cand in cand citesc manga. In general apelez la manga atunci cand sunt foarte curioasa sa vad ce se va intampla in seria pe care o urmaresc si nu am rabdare pana apare episodul/sezonul nou ori sunt cazuri in care anime-ul s-a terminat, insa manga-ul continua asa ca incep sa-l rasfoiesc.

Ma fascineaza in general anime-urile care au o poveste aparte, ceva care sa iasa din tipar, de obicei imi dau seama cand le vad (insa in realitate tine doar de gusturi). Cu alte cuvinte, daca povestea nu e foarte speciala, ma poate atrage in continuare modul sau de prezentare ori un personaj care iese in evidenta prin ticuri, caracter, haine, stil de viata etc. So, I'm very picky 21.

Ca toata lumea am urmarit in perioada in care mergea a+/animax-ul la televizor toate anime-urile pe care astazi le numesc clasice - yu yu hakusho, kaleido star, kiddy grade, paradise kiss, spiral, full medal panic, inuyasha, read or die etc. You know, I was just a kid discovering animes. Mai tarziu, am inceput sa le vizionez pe internet si sa descopar multe alte anime-uri foarte interesante <3 - Nana, Sukitte Ii na yo, Inu X Boku SS, Kamisama Hajimemashita, Death Note, Naruto, Hyouka, Honey x Clover, Vampire Knight, Jigoku Shoujo, Psycho-Pass, Psychic Detective Yakumo etc.

Imi place sa ma trezesc uneori devreme, sa-mi beau cafeaua linistita la masuta si sa citesc o carte buna ori sa ma uit la un serial/anime. Imi plac baile lungi si relaxante, imi place sa visez uneori, pentru ca imaginatia nu are limite, granite, conditii. Inainte imi puneam gandurile pe hartie ori le tastam repejor la laptop, insa de cativa ani am renuntat la acest obicei, apeland la el doar in cazuri restranse si asta in cadrul micutului meu jurnal. Deci slabe sanse ca eu sa ma apuc de vreun fan fiction, insa apreciez mult unul foarte bine scris ori care are o idee interesanta.

In general, ascult aproape orice gen de muzica, depinzand mai mult de starea mea de spirit. Asa ca playlist-ul meu cuprinde formatii sau cantareti din aria rock-ului, symphonic metal, pop, folk, muzica clasica... all the good stuff. Pentru mine conteaza foarte mult mesajul pe care-l transmite melodia sau sentimentele pe care ti le infiripa. Dar indiferent de perioada anul, am tendinta sa ascult christmas songs, oricat de ciudat ar fi. Asa ca este de la sine inteles ca ador iarna (de unde si denumirea de Winter de la nickname). As putea vorbi ore in sir despre Craciun sau iarna, dar m-as indeparta prea mult de subiect...

Mai pe scurt, sper sa apuc sa postez cat mai mult pe la sectiunea de anime si poate cine stie, manga... Apropo, as vrea sa gasesc un fan fiction minunat cu L - dap, din death note (I'm still looking..), poate voi gasi pe aici sau cineva va avea inspiratia sa faca unul - in orice caz il astept cu drag si entuziasm 21.


#2
Bine ai venit pe Animezup, Florence Iris Winter!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Hello

Bun venit pe forum. Spor la postat

Daca iti plac fanficurile iti recomand Fanfiction.net unde cred ca am citit mai mult decat ar fi rezonabil 4 (pacat doar ca nu am cum sa contorizez). Mai usor pt tine: https://www.fanfiction.net/anime/Death-N...10&c1=3950

Cat despre animeuri iti recomand sa iti faci cont pe myanimelist.net pentru contorizare si recomandari.

Also pentru ca nu foarte multa lume stie asta aparent crunchyroll.com este free streaming pentru anime. Sugerez sa iei extensia de chrom care deblocheaza limitarea de zona.

Ocazional mai facem intalniri in Bucuresti. @Romania se ocupa de asta in general. Optiunile sunt plimbari prin parc sau iesire la bere in centru vechi. Esti binevenita daca te intereseaza vreuna.

Have fun
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#4
Hey ! Multumesc mult pentru bun venit hug

Am inceput si eu acum cateva ore sa citesc niste fanfic-uri de pe site-ul ala, chiar sunt acceptabile si nu ma deranjeaza foarte tare ca sunt in engleza [ sunt o gramada.. Finally, my wish has been granted 21 ]. E clar ca printre atatea povesti nu ai cum sa nu gasesti una care sa-ti capteze atentia.

Nu-mi prea tin evidenta anime-urile vizionate, ceea ce uneori este enervant, pentru ca imi amintesc in mare in jur de 5 cand port o conversatie, insa daca vad numele ori o poza imi amintesc in linii mari si actiunea lui. Dar s-ar putea la un moment dat sa-mi fac o lista, desi ma consider regina listelor incepute si neterminate la orice - carti, planuri, idei etc... 29

Habar n-aveam de crunchyroll.com, pentru ca de obicei daca vreau sa vizionez un anime ii dau click pe google si aleg primul site sau al doilea 4, dar il voi incerca.

Despre intalniri, vorbeam zilele astea cu o prietena sa mergem la Nijikon sau Otaku - Propusesem ideea mai mult pentru ea, deoarece sincer cred ca a trecut de doua sute de anime-uri daca nu chiar mai mult si ma gandeam ca ar fi cazul si s-ar distra, iar eu cum n-am mai fost pana acum, mi-ar surade ideea sa vad cum e. Deci poate va zarim pe acolo 4.

#5
Well pentru carti exista goodreads.com care din fericire are o aplicatie de mobil care te lasa sa scanezi codurile de bare de la carti 4 if you join we can be friends 4

Citat:pentru ca de obicei daca vreau sa vizionez un anime ii dau click pe google si aleg primul site sau al doilea

Ar trebui sa nu mai faci asta 22

La Nijikon sigur se merge. Eu cel putin am fost la fiecare iteratie. Desi ComicCon e mai distractiv. Fenomenu anime a cam inceput sa fie acoperit de seriale si altele la noi
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#6
Salutare bre... Sedere pana vin paianjenii si tes paiejenisuri pici pe colo...

Majin iar pacalesti fetele cu Comicon-ul? Ca sa le rapesti ? -_-'

Bre Wini Winter spune 4 manga-uri cu povesti inspirate din realitate

#7
Wow asta da prezentare lunga. Bun venit pe aici si sedere placuta 4

Btw ce carti iti plac? Dar trupe?
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)