Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hellouuuuuuuu! :>

#1
Buna tuturor!Ma numesc Anne Marie ,am 21 de ani , sunt nascuta in zodia gemeni[ 25 Mai ] Smile.

Sunt de intaltime medie -.- , am parul mediu 20( si brunet si ochii albastrii-verzui

In general sunt o persoana foarte prietenoasa ,care rade din orice (chiar din orice 21 ) ,cateodata foarte ciudata . Nu imi pasa de parerea celorlalti despre mine pentru ca si asa stiu ca ca nu au dreptate si degeaba o mai ascult -.-'''.Spun mereu tot ce gandesc,chiar daca cateodata doare 21 , dar mai bine sa auzi de la mine decat de la altul Smile . Sunt foarte razbunatoare [i know , razbunarea este arma prostului,dar unii nu merita iertati 21 ] , nu prea acord a2a sansa [din moment ce mi-ai gresit odata ,sunt sanse mici sa nu le mai faci si a2a oara] .Mai sunt multe de spun,dar imi este lene la ora asta sa le insir pe toate21).

Animeurile mele favorite sunt Naruto ,Shaman King , Code Geass , Death Note, Elfen Lied, Rosario + Vampire, Gravitation, Kaleido Star, Kiddy Garde,Vampire Knight,Soul Eater



Locuiesc dintr-o comuna stupida din Judetul Olt,plina de betivi,cocalari,cu conceptii dupa vremea lui Decebal 24) [ stiti si voi cum este la tara 21 ] ,dar din fericire nu m-am nascut aici ,ci in Bucuresti si sper sa nu mai stau mult la tara 21 [Poveste lunga de ce ma aflu la tara 24) ]
Ce pot sa mai zic ... Am aflat pe forum din intamplare , de pe internet
... Tot rasfoiam paginile si am ajuns aici ... Mi-a placut mult , asa
ca am hotarat sa ma loghez !




Daca mai aveti intrebari , va raspund cu placere ! pupic

#2
Bine ai venit pe Animezup, Akane-chan XD!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Salut, Anne Marie.

Sincer, as vrea sa stiu povestea stramutarii tale la tara! Asa... fiindca ai adus vorba de ea.

Sunt fanul total al celor ca spun ca nu le pasa de parerea celorlalti. Experienta dovedeste ca e exact pe dos. Din punctul meu de vedere nu e sanatos sa te tii doar la parerea ta, fiindca asa n-ai sa evoluezi. Important e sa ai un filtru si sa intelegi de ce are celalalt o anumita parere despre tine. Poate uneori e chiar de dorit sa mai faci unele imbunatatiri.

Razbunarea e arma prostului cand e gratuita. Cand insa e menita sa echilibreze lucrurile... poate ca merita...

din insiruirea de anime-uri: am vazut Death Note, ceva din Naruto pana m-a plictisit, ceva din Soul Eater si Kaleido Star.

P.S. Multi inainte.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071

#4


Hei ! ^^

Ok,voi incerca sa scurtez din povestioara 21 .Intr-un fel cred ca este bine ca am trecut prin asa ceva pentru ca mi-am dat seama ca nu mai poti avea incredere nici in rudele tale.Pana la varsta de 15 ani pot spune ca am avut o viata destul de linistita[cu exceptia fazelor cand ma certam cu bunica mea -daca ar fi dupa ea,te-ar tine non-stop in casa in fata calculatorului si cand ai iesi afara te-ar suna non-stop sa stie unde esti,ce faci,cu cine esti.Inteleg ca eram cam mica si na,dar ea era prea de tot] .Intr-o buna zi ,am iesit cu mama si cu o colega de-a ei la KFC .Vorbim noi ce vorbim pana cand ea se hotaraste intr-un final sa imi spuna ca vrea sa divorteze de tata.Am reactionat destul de urat,am plans o zi intreaga ,tot incerca sa imi explice ca nu este cum cred eu,ca nu mai suporta .In sfarsit am inteles,dar nu ma puteam decide cu cine sa raman ,pana cand aud in bucatarie pe mama certandu-se cu tata si atunci si-a dat arama pe fata spunand sa isi ia copilul si sa plece.Atunci mi-am dat seama ca nu sunt dorinta aici si am hotarat sa raman cu mama.Pana atunci credeam ca tata tine mult la mine ,chiar daca era foarte distant cu mine,nu prea ma baga in seama si mai multe.... 2 .Dupa cateva luni de judecata ,am plecat si am stat cateva luni in chirie pana cand o suna sora mamei sa ne spuna sa venim la tara ,sa nu ne mai chinuim pe aici si sa plece in strainatate.A acceptat,ea a plecat,eu am mai ramas la o prietena pana la sfarsitul semestrului intai.M-am transferat la liceu in Corabia -.- [regret si acum in mare parte] ,foarte fericita ca in sfarsit voi sta mai mult timp cu verii mei.O luna-2 totul a fost perfect,unul din verii mei fiind de aceasi varsta cu mine ma intelegeam perfect cu el,pana cand unchiul meu incepe sa se certe pe ascuns cu bunica mea ca de ce am venit,cat mai stau,chestii de genul.Adica,frate ma chemi la tine si dupa o luna ti se tresara sa plec??El fiind "bestfriend" cu bautura a inceput rau de tot sa o ia razna ,jignindu-ma mai tot timpul ,cautand mereu scandal,incercand sa faca tot posibilul sa nu am prieteni aici si mai nou sa ii intoarca pe verii mei impotriva mea[ei bine,cu cel mare a reusit 21 ].Dupa ,mai nou a inceput sa dea si in mine ,chiar si in bunica mea ,eu fiind mai tupeista nu puteam sa tac si pana cand nu veneau vecinii sa ne desparta ,nu se termina.Dupa un timp ,ma cam saturasem sa tot fiu cu gura mare[pe dreptate,bineinteles],mai ales ca mai era si varul meu de partea lui,am inceput sa prind foarte mare frica pe el,nu imi mai venea sa vin acasa vinerea,mai multe 21... Uitasem sa spun ca mama venise acasa cand inca ne intelegeam bine,dar eu nu am vrut sa ii spun ca a inceput sa se poarte ciudat[bataia si toate cele nu se intamplase ,doar acele vorbe ca de ce am venit si sa plec] .Nu stiu cum a facut ca s-a certat destul de rau si cu mama,ea a plecat la Bucuresti ,la prietenul ei si ma lasati aici[abia incepusem scoala si nu puteam sa ma transfer din nou la Bucuresti] .Am terminat anul scolar,am plecat la Bucuresti ,la tata,certandu-ma si cu el,apoi m-am dus la mama ,ea spunandu-mi sa vin din nou la Bucuresti.Nu am vrut,asa ca am continuat aici,cu scandal [din fericire in weekend pentru ca in timpul saptamanii stateam cu o prietena in chirie],dar stand cu stresul ce se intampla cu bunica mea.In sfarsit ,am terminat liceul,am dat BAC'ul ,nu am reusit la matematica si am venit la mama in Bucuresti ,mi-a gasit de munca ,pana cand le-a venit ideea sa ne mutam la tara[unchiul meu s-a mutat si nu puteam sa o lasam pe bunica mea singura] .Hai ca nu prea am scurtat din ea,dar na24),mai sunt destule de zis,dar poate cu alta ocazie. 4

Da,ai dreptate,dar nu poti asculta de toata lumea.Eu una tin cont de parerile parintilor si a unor prieteni si a unor oameni care observ ca au dreptate.Nu am de ce sa ascult sau sa pun la suflet ce imi spun niste persoane care nu ma cunosc sau ma critica din auzite.Smile

Unii chiar merita.Daca am prins ura pe cineva[nu din motive prostesti] nu pot sta vazand cum rade de mine sau cine stie ce.Il "lovesc" cand asteapta mai putin . Smile

^^

#5
Well, in cazult de fata puteai foarte simplu sa imi spui ca e o chestie personala si nu prea e treaba mea. Sau spuneai in graba ca divort si drumuri intre mama si ta, cu escale pe la rude. Ca sa para usor comic. Inteleg ca nimic din ce ti s-a intamplat nu e totusi comic. Nu am trecut prin asa ceva, deci nu stiu cum e. Si am priceput oarecum de ce e important sa fie toata poveste spusa fiindca franturile nu dau imaginea de ansamblu.

De aia nu-mi place mie sa fiu dator. Mai ales rudelor! Fiindca de regula cand te ajuta cu ceva... iti scot pe nas totul! Si, de regula, oricine face la fel. De asta prefer sa nu raman dator decat fata de mama si tata.

Citat:Da,ai dreptate,dar nu poti asculta de toata lumea.Eu una tin cont de parerile parintilor si a unor prieteni si a unor oameni care observ ca au dreptate.Nu am de ce sa ascult sau sa pun la suflet ce imi spun niste persoane care nu ma cunosc sau ma critica din auzite.Smile
Cam la asta ma refeream si eu! Desi... uneori chiar daca nu stiu foarte bine sunt oameni care iti pot atrage atentia asupra unor chestii pe care nu neaparat ca trebuie sa le pui la suflet. Ci sa le intelegi. Doar atat.

In rest, sedere placuta. Mi-a parut bine de cunostinta.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071

#6
Neata si bun venit.
Entuziasmul de care dai dovada ma uimeste. e.e
Sunt curios la ce te astepti de la forumul asta?
Si mai ales o intrebare vesnica: De ce Elfen Lied?
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#7
Hei, Akane. Ma bucur ca ai ajuns pe zup si sunt sigura ca o sa te distrezi, desi pare el cam mort momentan ( inca nu l-am deconectat de la aparate ).
Ma bucura cand vad oameni atat de deschisi si extrovertiti si pozitivi, sunt o raritate... De asemenea ma ameteste multitudinea de emoticoane pe care le folosesti Crazy-monkey-emoticon-159

Observ ca ai ramas la animeurile de baza, clasice. Si uh, vad Gravitation, mi-ai adus aminte sa ii ascult din nou soundtrack-ul.

Hm, spre sa ai parte de o experienta faina aici si daca ai intrebari chestii blabla sunt dispusa sa te ajut (in masura in care pot).

Ah, si o ultima intrebare: manga citesti?
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#8

Inainte pot spune ca citeam ,dar in ultima vreme nu am mai citit.
BTW,sunt o mare fana Yaoi/Yuri . ^^

#9
Urasc cei in zodia gemeni.., nimic personal... Sau poate e ceva personal.


Oricum bine ai venit pe zup!

#10

Si care ar fi motivele pentru care nu ii suporti pe cei din zodia gemeni???
Ma rog,merci pentru primire si sper sa ne intelegem binisor Smile




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)