Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello peoplee!! Ale`s here...

#1
Salutare lumee!! Eu sunt Alexandra, dar prefer sa mi se spuna Alex sau Ale. Am 17 ani, sunt zodia pesti si ador animeurile, in special cele yaoi. Imi place foarte mult sa scriu, sa citesc, sa ascult muzica si sa cant, desiii... nu am o voce prea stralucita 21
In prezent citesc "Mandrie si prejudecata" de Jane Austen, una dintre scriitoarele mele preferate.
Pai... ar mai fi multe de spus, dar va las pe voi sa-mi puneti intrebari.
Va puup!!
[Imagine: 2h83b7t.jpg]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Yuki.!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bine ai venit, Alexandra!
Ai un nick foarte frumos, mi-a adus aminte de o carte pe care ti-o recomand: Yukiguni (Tara Zapezilor) de Yasunari Kawabata.
In alta ordine de idei, daca ai probleme/nelamuriri/sugestii/intrebari nu ezita sa-mi dai un mesaj pe privat sau pe mess (poti gasi id-ul mei la profil).
Sper sa te integrezi bine pe aici si sa iti faci prieteni. Avem nevoie de oameni activi, asa incat ne-am bucura daca ai posta cat mai mult pe forumul nostru.
Distractie placuta!
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#4
Seara buna, Alex si bun venit pe forum!

Sper sa ai o sedere cat mai placuta si sa te remarci prin activitate. Daca spui ca iti place sa scrii, te asteptam la sectiunea de fan fiction sau proza originala unde-ti poti impartasi lucrarile cu noi.

Zici ca-ti place Austen (si eu i-am citit majoritatea cartilor), ce anume ai citit? ^^

Have fun and be good!
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#5
Salutare! Va multumesc mult pentru intampinare si urari.
Syryus Merci pentru cartea recomandata. Indata ce voi avea timp am s-o citesc.
Cu siguranta am sa fac tot posibilul sa fiu cat mai activa.

Agrona, cu siguranta am sa postez in curand ceva. Nu sunt o scriitoare excelenta, dar ma straduiesc.
Am mai citit "Ratiune si simtire" si "Emma". Merci pentru intampinare si... ne mai citim pe forum.
Pa-Paaa!!
[Imagine: 2h83b7t.jpg]

#6
Hei, bine ai venit pe forum!
Care e anime-ul tau favorit?
Ce anume scrii? (ai vreo poveste la actual sau...?)
Care e anotimpul tau preferat?
Sper sa te intelegi bine cu toti userii si in caz ca ai vreo problema, orice admnistrator este dispus sa te ajute.
O intrebare cu care imi inchei post-ul:
Cum ai dat de AnimeZup? (o presimtire imi zice ca in timp ce cautai fanfiction de citit)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Hei, bine te-am gasit!
Animeul meu preferat? Pai... din genul yaoi, animeul preferat este Gravitation. E primul anime yaoi pe care l-am vazut si m-am indragostit de el. Si celalalt preferat al meu [21] este Naruto. Imi plac mai multe.. dar nu s-ar incadra in intrebarea ta, si asa am spus doua 21
Scriu ficuri yaoi, in general, dar si proza fantastica. In momentul de fata lucrez la un fic yaoi pe care, sper eu, il voi posta in curand pe AZ.
Pai... fiecare anotimp cu avantajele sale. Cand e iarna imi doresc sa fie vara si viceversa 21
Si eu sper sa ma inteleg bine cu userii de pe forum. In general sunt o fire sociabila. Putin timida la inceput, asta pana ma acomodez.
Hmm... nu chiar. Mi-a fost recomandat de o prietena.
Merci pentru intampinare si intrebari si... ne mai "vedem" 21.
Byee!!
[Imagine: 2h83b7t.jpg]

#8
Bun venit pe AnimeZup! Avand in vedere ca toate intrebarile au fost puse, ramane decat sa-ti zic ca ma numesc Alin si daca n-ai prieten, poti apela la mine Yondaime
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#9
21 Bine te-am gasit, Alin.
Poti fii sigur ca indata ce voi fi singura, am sa apelez la tine 21 15
[Imagine: 2h83b7t.jpg]

#10
Bine ai venit pe zup Yuki! Imi aduci aminte de Yuuki and my hate for manga starts again -.-

Anyway, sa ai parte de o sedere placuta si daca ai vreo problema, apeleaza la admini sau globali!

:bye:




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)