Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello !

#11
Oh, SF/Fantasy! Bingo!

Titluri si autori preferati? Vreun tip de fantasy pe care il preferi? High, epic, urban etc?
Ai citit cumva si ceva din Enderverse?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#12
In materie de fantasy, citesc orice imi pica in mana, de la Lord of the Rings [ inca sunt foarte mandru ca am citit LotR integral, cu tot cu anexe si toate cele] pana la chestii gen American Gods, de Neil Gaiman [urban fantasy si una din cartile mele preferate ].
Ca autori, Neil Gaiman [American Gods, Anansi Boys], Frank Herbert, Darren Shan [care a scris una din seriile bune cu vampiri mai recente, The Saga of Darren Shan], Phillip K. *****. Autori care n-au treaba cu sf/fantasy: Irvine Welsh [Trainspotting], Tom Sharpe [seria Wilt], Stephen King are niste carti misto si el, David Wong. Cam astia imi vin in minte.
Si daca prin Enderverse te referi la Jocul lui Ender si restul cartilor, yeah, am citit pana la Xenocid, pe atat am reusit sa pun mana momentan.

#13
I sir, am impressed!

/bows

American Gods o am si eu pe lista, am apucat sa citesc doar Coraline si ma batea gandul sa incep Good Omens ('cause I also love Pratchett). Saga buna cu vampiri zici? Chiar merita? Te astept pe la threadul dedicat genurilor Sci fi/Fantasy, sa nu zica lumea ca facem spam pe aici 21

PS: Xenocide cred ca am citit-o cel mai greu pana pe la jumatate, si sunt deja la a 3a din Shadow Saga.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)