Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hell'oh

#11
Citat:Mi-au placut foarte mult urmatoarele carti: Profesorul ( de Charlotte Bronte ), Colectionarul ( de John Fowles, thank you, Criminal Minds ), Maestrul si Margareta si Stergarul cu cocos ( de Mihail Bulgakov ), Florile raului ( de Charles Baudelaire ), Swann ( de Marcel Proust ), Ultima noapte de dragoste... ( de Camil Petrescu )
Citat:Acestea ar fi Rammstein, Oomph, Florence + the Machine, Queen, Metallica, Haggard, Korol i Shut, Vangelis si Falco.

Thumbs up thumbs up thumbs up for the newcomer. Finally, a great person at this section.

Welcomen!
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#12
@Lia - Intr-adevar, e foarte mica 21. Nu am mai ales Lizeth pentru ca si pe a-e mi-am schimbat in Charlotte. Nu ca m-ar "reprezenta" mai bine, ci pentru ca am zis de ce nu, o schimbare nu strica. Eu nu am ales Forensic Sciences pentru ca ma limiteaza foarte mult profilul, sunt la stiinte sociale acum. Sunt cateva facultati care ofera Criminal Investigation, dar mi se par destul de slabute. Degree-ul de la Portsmouth s-ar putea sa fie brand new stuff, asa cum si la RHUL a aparut abia de anul acesta. Pana la urma eu abia astept master degree-ul pentru ca acela am hotarat ca o sa fie pe forensic psychology no matter what, fie ca va fi in SUA sau Canada. Tu ai reusit sa intri? Stiu ca la o vreme munceai mult pentru examene ( si eu eram socata ca nu dai Bacul 21 ).

@Stormrage - Thank you, dear. I'm still in shock to see so many people who love some of the things I do. Since in high school people look at me like I'm the child of "impossible" with "what the f---?!". =D
River! Make her blue again!

#13
Nu am cercetat de ceve vreme optiunile asa ca s-ar putea sa fi fost introduse cursuri noi pentru undergraduates. Eu vreau la Kent sau UCLAN pentru ca pana de fata ma multumesc, din punct de vedere al programelor, cel mai mult. Am renuntat la examenele respective pentru ca fiind asa scumpe nu aveam timp sa si invat daca munceam sa le platesc. O sa vin sa dau BACul acasa anul viitor. Oricum nu stiu cand o sa intru la Uni ca eu nu vreau sa iau imprumutul ala de la guvern. Daca stai sa te gandesti taxele au crescut la 9300+ lire pe an. Iar daca faci cel putin 3 ani datorezi inapoi o suma de cel putin 30000 de lire, la 20 de ani este enorm si te leaga de maini si de picioare.

Iar in Canada si SUA au cele mai bune facilitati si universitati pentru programele de master, dar sa nu te sperii cand vezi costurile 21

Eu ma foloseam de UCAS ca sa gasesc universitatii care au cursul care il vreau. De asemenea merita sa cercetezi si zona unde ai sta dupa ce iti alegi optiunile. Uneori s-ar putea sa nu-ti placa ce afli. Personal eu nu as studia in Londra.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#14
Mult succes cu BACul, sper sa fie binebine! hug Pe mine m-au speriat costurile la inceput si am extins cautarea in toata Europa ( la nivel de UK tot pe UCAS le-am gasit, muream incet cu google in brate ), gasisem la un moment dat ceva dragut la Leuven, dar daca nu stii limba degeaba. Nice, people, really nice. Eu am decis pana la urma ca o sa iau imprumutul cum nu vad alta solutie.

Pe mine acum ma deranjeaza foarte mult disconcordanta intre ce se da la BAC versus ce cer ei. Eu dau Romana, istorie si psihologie si tocmai m-am "certat" cu UCL pentru ca lor le-ar placea sa vin cu doua dintre urmatoarele psihologie / biologie / chimie / mate / fizica. Si le-am explicat ca nu am cum, nu ma lasa sistemul. Ah, pai poate ca ti-ai ales tu cursul gresit. Say what, bit--?!
River! Make her blue again!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hell-o! Aquaia 6 2.728 23-11-2011, 10:36 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Hell-o Pucks 10 5.016 02-03-2010, 09:02 PM
Ultimul răspuns: Pucks
  Hell.o!! Shadee.xqxq 7 3.471 11-04-2009, 02:22 AM
Ultimul răspuns: Topaz
  Hell is with me. Kikaider Ikari 3 2.731 02-02-2009, 01:43 PM
Ultimul răspuns: Teh
  Hell oh there n_n Gwindel 9 4.263 03-08-2008, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Gwindel
  Hell...oh! tamashi 4 2.935 09-07-2008, 11:44 AM
Ultimul răspuns: Little Star
  Hell oh people ^^ Daichi 3 2.544 14-02-2008, 09:50 PM
Ultimul răspuns: Daichi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)