Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Heii :') !

#1
Bună tuturor.
Mă numesc Sara, împlinesc 15 ani în toamnă, sunt din București.
Primul lucru pe care trebuie să îl precizez este acela că, fiind încă mică, nu mi-am format în totalitate caracterul, astfel că nu voi enumera trăsăturile mele morale, pentru că știu prea bine că acestea nu vor sta în picioare a doua zi... se schimbă după bătaia vântului. Deocamdată.
Fană anime înflăcărată recunosc că nu sunt. Am fost, dar acum nu mai am răbdare să mă mai uit la animeuri... mai revăd câteva episoade de care-mi mai aduc brusc aminte din când în când, dar asta e tot. Manga însă, citesc. Ador manga. Preferate nu am, iarăși, pentru că sunt super-indecisă și schimbătoare, dar pot să spun că citesc mult shoujo, romance, school life. Din când în când drama, smut, yaoi, yuri...
Hmm... Îmi place să scriu. Proză. Aș muri fără capacitatea mea de a descrie... tot și nimic... în cuvinte cât mai potrivite. Mulțumesc, Doamne, că româna e o limbă plină de expresivitate, altfel aș fi rămas demult lată de frustrare. Mai bine ca în scris ( chiar și așa indecisă cum sunt ) nu mă exprim.
Alt lucru fără de care nu aș putea trăi este, deloc surprinzător, muzica. Nu ascult manele sau muzică populară, dar... sunt dependentă de celelalte genuri de muzică, pe care le ascult în funcție de stare. Printre dependențele mele se mai numără și calculatorul, deci să nu vă mirați că postul ăsta a fost conceput la 1 dimineața.
Cum am mai zis, nu am o personalitate pe deplin formată, așa că... dacă par prea serioasă acum ( cum cred eu că par ), acest lucru se va schimba cu siguranță în puțin timp, deci nu vă lăsați înșelați de prima impresie x3 !
oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.

#2
Bine ai venit pe Animezup, Allison!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Heya ^^ Sara, frumos nume. Cred ca in prima parte a descrierii m-am cam regasit. Nici eu nu am un caracter anume, ci ma schimb depinde de zi.
Ai zis ca esti adepta manga-urilor...ai incercat vreo'data sa-ti-le pui pe telefon si sa le citesti in ora? 15 Asa face o colega de a mea si ii iese, nu se mai plictiseste deloc la ore 21.
Ai zis ca-ti place muzica, defapt ca e o obsesie de a ta, dar ce fel, ce gen, ce formatii/cantareti?
De unde te-ai inspirat pentru nickname? Allison...misto xD.
Si inca ceva, cand o sa ne arati si noua lucrarile tale, in scris? Abea astept sa le citesc.
Btw, am uitat, welcome to zup hug 10
Have fun and make friends.
Ne mai vedem p-aici pe forum.
Cya ^^
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#4
Hey ^^ bine ai venit pe zup hug Sper sa te distrez alaturi de noi. Super nici eu nu ascult manele sau populara. ok cu populara nu am nimic special, doar ca nu e de mine, dar manelele mi se urca la cap. Simt ca innebunesc daca le ascult. Revenind: Imi place numele tau, chiar foarte frumos8
1. Asculti rock? 5 daca da ce trupa preferii sau o melodie preferata?
2. Ce zodie esti?15
Ma bucur ca iti place manga. Care e prefaratul tau?
De calculator cred ca oricine e obsedat21 stai calma ca se poate si mai tarziu [privind ora]
Inca odata bine ai venit si sper sa ne intelegem hug
Kiss and Bye.
[Imagine: h8v.gif]
 

#5
Mulțumesc pentru urări, și eu sper să ne înțelegem cât mai bine de-acum încolo (:. Acum întrebările...

@Dragonz Eyez
ai incercat vreo'data sa-ti-le pui pe telefon si sa le citesti in ora?
Yup ! Been there, done that. Apoi i-am confirmat maică-mii că sunt o neîndemânatică și am început să stric mobil după mobil, iar ea a început la rândul ei să nu îmi mai ia nimic cine știe ce performant... deci nu mai am net mobil să mai fac asta acum.

Ai zis ca-ti place muzica, defapt ca e o obsesie de a ta, dar ce fel, ce gen, ce formatii/cantareti?
De toate, în afară de cele enumerate în primul post ! Pop, rock, pop-rock, soft jazz ( țin să o amintesc pe Caro Emerald aici ) etc... hmm... ascult și Cinema Bizarre, și Tokio Hotel, și Taylor Swift, și BoA, și mă rog, orice prind pe la tv ș.a.m.d.

De unde te-ai inspirat pentru nickname?
Adevărul e că e o poveste mai lungă, dar încerc să o scurtez cât de cât. Aveam ( și încă am ) o prietenă a cărei mame a considerat că sunt o influență proastă pentru ea și i-a interzis să mai vorbească cu mine... dar evident că noi tot ne-am vorbit, iar ea a venit cu ingenioasa idee de a-mi schimba în lista de messenger „Sara” în „Allison” ( poreclită Ally mai apoi, din lene ) pentru a nu-și da mama ei seama că vorbește cu mine defapt... și de atunci mi-a tot rămas.

Si inca ceva, cand o sa ne arati si noua lucrarile tale, in scris?
Cred că mai am câteva lucrări mai vechi pe zup... poate, posibil, nu știu. Oricum, o să am grijă să fii prima care află de urmatoarea lucrare, de care mă voi apuca cât de curând ! *hugs*


@Venus-Roseta
1. Asculti rock? daca da ce trupa preferii sau o melodie preferata?
Yup. Păi, când vine vorba de rock, mă gândesc instantaneu la Linkin Park, mă rog, pe lângă altele. Mai ascult și Nightwish, Within Temptation, TH, CB, hmm... Paramore ocazional... nu mai știu să-ți zic... Am avut și o perioadă cu j-rockul, dar acum nu aș putea să îmi amintesc nici măcar un nume dacă m-ai întreba.

2. Ce zodie esti?
Scorpie autentică ! Și se vede, dacă stai îndeajuns de mult pe lângă mine încât să observi. *laughs* dar am ascendent în Gemeni, și se vede și asta.

Ma bucur ca iti place manga. Care e prefaratul tau?
Uff... alegeri, alegeri. Nu aș putea spune că e preferatul meu, pentru că am citit și altele care m-au captivat mai mult, dar Ai Hime - Ai to Himegoto este cu siguranță în top când vine vorba de manga.
oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.

#6
Buna, Sara! Bine ai venit pe AnimeZup!

Question: Vrei sa fii femeia mea? Yondaime
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#7
Bun venit dragasteaO sa te distrezi!!!

Eu sunt Jess id meu : jessye_j

Si..Alin..mai usor71..draga..el tuturor le zice asabla bla
[Imagine: colourfulbeautifulgirli.gif]

#8
@Yondaime:
Vrei sa fii femeia mea?
Și eu ce primesc în schimb?

@Jessye:
Mulțumesc. Sigur o să mă distrez.
Èši-am dat add.
oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.

#9
Helăău, Sara. *smile* Îţi urez un welcăm cât mai călduros şi sper să-ţi faci mulţi-mulţi prieteni, să te distrezi, şi să nu faci spam. Cum nimeni nu ţi-a spus, şi doar pentru a mă afla în treabă, îţi spun eu o chestie: Să respecţi regulile ! :] Aşa.

Well, mi-a plăcut destul de mult descrierea ta. Şi ca orice alt curios de pe această planetă, am să-ţi pun câteva întrebări.
a. Ai seriale favorite ? Dacă da, care ar fi acestea ?
b. Îţi plac căţeluşii ? Dar motanii ? Ai animale de casă ? ^^
c. Ai un scriitor preferat ? Sau mai mulţi ? Dar o carte/cărţi favorită/e ai ? ;]
d. Te consideri o persoană răutăcioasă în unele momente ?
Cam atât am avut de spus.

Îţi urez încă odată un welcăm călduros şi sper să ne mai citim.
*hugs*

XoXo, Mad Hatter !
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#10
@Mad Hatter

a. Ai seriale favorite ? Dacă da, care ar fi acestea ?
Hmm... mă mai uit la Lost Girl, Gossip Girl, Vampire Diaries... chestii adolescentine care să îmi ocupe timpul. Pentru că în general am ( prea ) mult timp la dispoziție.

b. Îţi plac căţeluşii ? Dar motanii ? Ai animale de casă ? ^^
Am un motan birmanez pe care îl cheamă Remi și un porcușor de guineea pe care îl cheamă Spike, deci da. Nu sunt eu tocmai înnebunită după animale, dar nici nu le disprețuiesc.

c. Ai un scriitor preferat ? Sau mai mulţi ? Dar o carte/cărţi favorită/e ai ? ;]
Pff... păii... scriitor preferat nu am, pentru că îmi e greu să aleg, dar îmi plac J.K.Rowling, Dostoievski ( chiar citesc o carte de-a lui în prezent ), Jane Austen, hmm... Marc Levy... mi-a plăcut și Paulo Coelho, dar nu am citit mare lucru din ce a scris el, deci mnaa... Cred că trebuie să mai treacă o vreme până să depășesc etapa cu SF-urile totuși, deși din când în când mai simt nevoia și de chestii mai serioase.

d. Te consideri o persoană răutăcioasă în unele momente ?
Da. Foarte. Nu aș putea spune exact... cat de dese sunt acele momente... însă depinde foarte mult de persoana cu care am de-a face ( nu sunt răutăcioasă chiar cu oricine ) și de starea mea de spirit ( în zilele mele proaste, sunt certăreață ).
oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Heii ^^ anahina1 8 3.496 17-09-2015, 07:01 PM
Ultimul răspuns: anahina1
  Heii ^ ^ Dadaa. 6 2.436 12-01-2013, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Dadaa.
  Heii Yooo ~Words~ 8 3.415 27-01-2012, 05:41 PM
Ultimul răspuns: ~Words~
  Heii` Copilul Zvapaiat ♥ 3 2.462 15-02-2011, 03:52 PM
Ultimul răspuns: Copilul Zvapaiat ♥
  Heii.~ michie 6 3.244 31-10-2010, 12:31 AM
Ultimul răspuns: Kuromi
  Heii :] SummerBreeze 2 2.072 24-07-2010, 05:48 AM
Ultimul răspuns: Akie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)