Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Greetings, loved ones!

#1
Hello, darlings. 4

Daca ati fost suficient de draguti sa dati click pe topicul meu, trebuie sa scriu ceva aici ca sa nu va plictisiti, nu? But where to begin...Well, let's start with the basics:

Eu sunt Ama, sunt din Vestul tari si imi plac alunele prajite in miere. [nu, nici sa nu indrazniti sa sugerati ca nu sunt bune, peanuts are awesome, okay?]

Sunt intr-o amoroasa pasionala cu e-book-reader-ul meu si am nevoia compulsiva de a cumpara pantofi [to be fair, I have really big feet. E greu sa gasesc pantofi care sa mi se potriveasca perfect, asa ca atunci cand ii gasesc, sar pe ei si ii cumpar. E imposibil sa ai PREA MULTI pantofi]

Ma consider cinefila si dependenta de seriale, animeurile mele si mangaurile mele TREBUIE sa fie cu batai badassy. Marea mea dragoste in materie de anime e FMA, autorul meu preferat e Nabokov, am o relatie de love/hate care inclina mai mult catre love cu Doctor Who si, pentru ca sunt in parte masochista, am reusit sa fac o pasiune pentru A Song of Ice and Fire [probabil pentru ca imi place teribil de mult sa mi se franga inima cand personajele mele preferate mor sau sunt chinuite? I blame it on years of reading fanfiction]

Intrebarile sunt optionale, dar binevenite, I promise I don't bite. Much. 4

Hugs,
Ama. Zuppy04

#2
AMA-CHAN! OMG! hug Welcome dear, it's a pleasure to have you among us mortals!

Ahaha, nu credeam ca o sa mai am placerea sa te gasesc pe comunitatile anime. Daca nu iti dai seama cine sunt, eh, Lia/Valentine/Cerrydwen iti zice ceva 5?

Uite o chestie geniala pe care nu o stiam despre tine, citesti AsoIaF 5 si sunt de acord cu pasiunea ta. In orice caz, daca ai nevoie de ceva stii unde ma gasesti.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
...I just realized YOU'RE Cersei's awesome, George Martin-loving friend. Omg, I'm stupid.

Daca am nevoie de ceva - Well, un partener de teorii pentru carti nu mi-ar strica, pentru ca eu sunt la zi cu ele si toata lumea pe care o stiu ori se uita doar la serial, ori e pe la cartea a doua si citeste cu viteza de melc turbat omg, si nu am voie sa dau spoilers. Do you know what that means? a trebuit sa trec prin chinul ingrozitor si dureros de a citit the Red Wedding fara sa am pe cineva cu care sa imi impartasesc durerea. I'm still mourning, Martin, you don't just do that, who am I going to crush on now? 22

Yeah, I was promised booze. That's why I'm here. 4

#4
Cersei fiind Dana si contul fiind clona mea pe care i-am dat-o ei ca nu reusea sa intre pe vechiul cont. Ama-chan, I thought we were friends 33, I am just Dana's friend now 108?

Eh, avem club de literatura hon si Cyber si DiZ isi fac veacul pe aici, deci sunt sigura ca o sa poti gasi pe cineva cu care sa vorbesti despre carti daca eu nu sunt prin jur, dar imi ofer serviciile. Eu sunt la a3a, dar nu-i probleme de spoilere ca am cam citit dinainte cate ceva.

[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#5
Hey Ama, welcome on Animezup. If you need anything feel free to ask away, me or Lia, I'm ALY btw, not LIA [people keep messing us around]. With that said, happy posting and enjoy your time here ^^



I ended up using english more than romanian... FML -.-

#6
Arya - I'm sorry! I'm stupid. Of course you're my friend. I just need to stalk you more on yahoo. 4

Oh, god, cartea a treia. Am citit-o in doua zile si nu stiam daca trebuie sa dansez sau sa imi smulg parul din cap. Gah

Si eu citeam spoilerele, dar nu am citit chiar detaliile si turns out I really, really should have. But, you know, my favorite character was Ned, si nu am citit spoilers pentru prima carte, asa ca sunt in mod trist dresata. 21

Also, omg, book club. @___@ God, THIS is the argument you use with me. "Hey, Ama, join this forum?" "Neah, too much trouble." "But it has a book club." "OKAY WHERE DO I SIGN?"

Narnia - Nice to meet you! It's fine, use English 4 I like to mix them up as you can very well see. 4

4

#7
Bo-n-jouuur, Ama-chaan!

Mai intai de toate, daca esti acea Ama-chan, trebuie sa iti amintesti de mine, Meditteh, si de "Perechi dubioase la putere!". Yep, chiar eu sunt. Cea care visa la un posibil cuplu imposibil din Code Geass ^^.

Stii, ca sa fiu sincera, nu ma asteptam sa te gasesc si aici, dar ma bucur mult. Se inmulteste numarul de persoane pe care le cunosc si eu cat de cat pe forum. Desi sunt aici cam din 2008 nu prea am cunoscut multa lume, hehe 4.

Intrebari nu prea cred ca am... Ah, ba da! Ai citit Cronicile Vampirilor, nu? Sunt mai mult ca sigura ca este o intrebare retorica, duh. Daca da vreau sa stiu care sunt personajele tale preferate, cuplurile - posibile sau imposibile - si cam ce pareri ai de Claudia? Ma bantuie tipa aia, la modul cel mai serios. Sunt atat de obsedata de ea si tot vreau sa aud si parerile celorlalti in legatura cu personajul asta.

#8
Hey, Meditteh. Sau Cherie e mai bine?

Oh, yes. tin minte. Cum sa nu tin minte, esti absolut singura persoana care era de acord cu mine la capitolul perechi dubioase! LelouchxEuphie ar fi fost un cuplu divin! Si eu tot am o dragoste aparte pentru SuzakuxCornelia 21 Si


Ma simt norocoasa in momentul de fata ca mai cunosc si eu pe cineva. E deprimant cand intri pe forumuri si nu prea cunosti pe nimeni, dar se pare ca uite, te stiu pe tine, o stiu pe Arya, o stiu si pe Cersei. Hai ca nu e asa de deprimant. AND YOU NOW KNOW ME! I SHALL PM YOU WITH FABULOUS, WEIRD PAIRINGS.

Intrebari nu prea cred ca am... Ah, ba da! Ai citit Cronicile Vampirilor, nu? Sunt mai mult ca sigura ca este o intrebare retorica, duh. Daca da vreau sa stiu care sunt personajele tale preferate, cuplurile - posibile sau imposibile - si cam ce pareri ai de Claudia? Ma bantuie tipa aia, la modul cel mai serios. Sunt atat de obsedata de ea si tot vreau sa aud si parerile celorlalti in legatura cu personajul asta.

Da, am citit Cronicile Vampirilor acum un car de ani. 39 Siiii....cred ca acum realizez un lucru - OMG, Anne Rice, tu m-ai ajutat sa imi descopar dragostea pentru slash/yaoi. 21 Nu stiu daca sa iti multumesc sau nu. Revenind. Claudia? Personajul ei se incadreaza in categoria de 'stereotipuri pe care le ador'. Adultul prins in trupul unui copil angelic. Mi-a placut de ea si relatia ei cu Louis. Apoi, la categoria cupluri...39 Nu sunt sigura. LestatxLouis clar, pentru ca...duuuuuh. Si LestatxNicholas, pentru ca nimeni nu ma poate convinge ca nu a fost. Altceva? Well, MariusxArmand, but that goes without saying.

#9
Poti sa-mi spui cum vrei, poate chiar pe numele meu, Diana. Ori Diddy 5 ?

Amarantha A scris:Ma simt norocoasa in momentul de fata ca mai cunosc si eu pe cineva. E deprimant cand intri pe forumuri si nu prea cunosti pe nimeni, dar se pare ca uite, te stiu pe tine, o stiu pe Arya, o stiu si pe Cersei. Hai ca nu e asa de deprimant. AND YOU NOW KNOW ME! I SHALL PM YOU WITH FABULOUS, WEIRD PAIRINGS.

E si mai deprimant sa fii pe un forum de atatia ani de cand sunt eu si sa cunosti doar 3 persoane 21. Dintre care 2 au lasat-o mai moale cu zupul din diferite motive.





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)