Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gravitation, un anime doar pentru fete?

#1
Gravitation este,in mod evident,un shounen-ai,gen care se pare ca are magnet la fete(i saw it too....and i'm a girl...and i addmit it...i like it a lot)...dar publicul masculin ce parere are?....stiu ca intrebarea pare ca se adreseaza doar baietilor....dar si fetele isi pot spune punctul de vedere...klar...


si acum...fara alte abureli...eu cred ca Gravi nu este exclusiv pt fete....ci pt toti cei care accepta cuplurile gay...
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#2
Place intrebarea ... al fel si animeul .... Nu e neaparat numai pentru fete , se pot uita si baietii daca sunt mai putin plini de aere si misoginism . Am observat ca fetele adora animeul mai ales ca ele sunt mai sensibile si nu au atatea prejudecati ca baietii . Dar ei [ei=baietii] sunt cu mintea ingusta si nu sunt de acord cu genu asta de relatii . Ce d***** , pentru ei relatiile girl-girl sunt OK , dar cele guy-guy nu sunt in regula ! Nu stiu niciun baiat care sa fi auzit in viata lui de gravitation , dar poate sunt , cine stie

#3
Buna intrebare.Gravitation nu este un anime numai pentru fete.Dar,in comparatie cu baietii,fetele se regasesc mai mult in aceste personaje.De exemplu:mie imi place Yuki,altei fete ii place Hiro si asa mai departe.Poate ca baietii nu se uita la acest anime din 2 motive:
-personajele de sex feminin lipsesc
-poate nu sunt de acord cu acest gen.
Daca yo nu sunt de acord cu relatiile baiat-baiat,asta nu inseamna ca nu trebuie sa imi placa acest anime doar pentru ca este shonen-ai(love boys).Cred ca baietii ar fi de acord cu animeurile shoujo-ai(love girls)...dar cine stie...
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#4
numai pentru fete? de ce? fiindca baietior li s-ar parea degradant? deloc
cunosc mai multi baieti care se uita problema este ca niciunul nu gaseste usor sa marturiseasca ca o face.
prefera sa zica nu..eu nu..decat sa recunoasca. dar nu gasesc care este problema. pe langa faptul ca cei doi se iubesc....animeul e comedie pura...si am ras cu lacrimi chiar. e un anime pentru toti ...pentru toti care nu au prejudecati si nu considera tema.*dak pot spune asa* dezgustatoare. culmea e ca majoritatea cred ca shuichi e fata si il adora si spera ca cei doi sa ajunga impreuna si cand afla ca shuichi e baiat se cutremura si stramba din nas. sunt culmea....
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#5
Gravitation nu este un anime exclusiv pt baieti sau fete sau pt homosexuali. Este un anime care poate fi vizionat de cei care au mintea deschisa pt acest gen de anime, trebuie sa recunoastem si sa acceptam ca multi oameni au alta orientare sexuala decat cea considerata "normala". Omul este liber sa aleaga, vrea asta sau nu...intr-un fel fiecare dintre noi face o alegere cand se uita la acest gen de anime, intr-un fel invatam usor usor sa acceptam homosexualitatea, fara sa ne dam seama si cred ca asta e bine intr-un fel....
Prima data cand am vazut acest anime am fost socata, nu vream sa ma uit la o asemenea "porcarie" dar totusi simteam atrasa ca un magnet. Acum am inceput sa apreciez genul yaoi si yuri.
It's a game...

#6
Sunt gata sa va daram teoria,mie imi place Gravitation,si daca intrebati nu sunt pe invers.Eu unul consider ca acest anime este si pentru fete si pentru baieti,depinde numai daca le place sa il vizioneze.De exemplu prietenii mei ma cred ciudat pentru ca ma uit la gravitation spun ca daca o sa continui sa ma uit o sa ajung sa fiu pe invers.Pana la urma ce stiu ei despre asta nici nu l-au vazut.Nu prea vad de ce sa fie acest anime numai pentru fete pana la urma.Majoritatea baietilor vizioneaza animeurile cu shoujon-ai,dar nu inteleg ce li se pare atat de ciudat la shouren-ai.Totusi in ciuda faptului ca majoritatea spun shouren-ai sunt facute pentru fete si shoujon-ai sunt facute pentru baieti eu cred ca pot fi vizionat de oricine doreste atata timp cat doreste sa faca asta.Cam aceasta a fost parerea mea in legatura cu Gravitation.
[Imagine: deidaradq4.jpg]
[Imagine: deidaradq4.134c2d98db.jpg]
What I’ve done
I'll face myself
To cross out what i’ve become
Erase myself
And let go of what i’ve done

#7
Eu cred ca Gravitation este un anime si pentru fete si pentru baieti,am si eu un coleg in clasa care e fan anime si spune ca nu se uita la Gravitation pentru ca este pentru fete si pentru ca nu se uita la animeuri cu love boys...mie una imi place...mi-a atras atentia din primul episod...ideea e ca etse un anime interesant care merita vizionat...

#8
Daca e Gravitation numa pt fete...
SOLIST...fara probleme, clar pt fete!!!
Ma uit shi eu la el shi ma simt k o fata cand ma uit...ufff Doamne...nu vreau sa-mi pier mintzile...{interesant, o fata care s-ar simtzi ca un baiat ar putea afirma ca-shi pierde mintzile 39...sorry offtopic, cant help it, boud to me}
Eh, ce dzic io, poate sunt shi baietzi care se uita shi reusesc sa se simt muy macho...dar mie personal imi cad ochii-n gura de umorul penibil shi ghig?i ca o fata prinsa de fund de Miroku'...2 palme-mi revin shi comut pe DB, sparg ecranu, mut muntzii, rup picioare....pfiuu...din nou eu insumi. Ce m-am speriat, asha mai mere, shi totushi....totushi in anumite momente simt nevoia sa jubilez ca o tziganca nebuna pe fondul glumitzelor Gravitation, sau romantzelor alea de ma trec fiori de ridicul pe shira spinarii, mi se-nroshehte'n obraji shi partea ratzionala din mine, cat o ramas din ea saraca.
***Uff, doza de Gravitation "na-no-na-no-na-no...na-no-na-no-da"
***Ce curs reactziilor puierile, complet inutile din mine o da...
***Ei ce sa mai spun, no fi chiar asha
***Dar dupa un epison tumultos din Gravitation;
***Cate-o palma zdravana tot imi pare sanatos de mi-ash lua. O*O
[Imagine: UchihaItachi.jpg]
Through pain and misery, a new life is born,
Hathread and resentment from all who once thorn,
This young soul apart from its rightfull master;
A whisper of death, a scent of despair, a brink of disaster
Befalls within the place he once called home;
Now that he finally falls to his tomb
There's still nobody who would even bother;
To give a schit on this outcast, diseased and forsaken,
From whom this world has very much taken
His lifespan, his pride, his every right to humanly behave
Leaving him empty as he descends to his grave,
Pure darkness remains, with nothing to uncover,
Only the memory, tormented with anger
Of what's left behind: the love of a brother.

#9
Parerea mea e ca Gravitation e un anime ptr toti!Bine,acum depinde si de gusturile fiecaruia.Posibil ca unii sa nu fie de acord cu un asemenea gen de anime insa ast nu inseamna cu este doar ptr un anumit tip de persoane.Pana ca si eu...recunosc T.T'...la inceput nu prea agream acest gen de animeuri si nici acum nu sunt o mare fana a lui.Insa Gravtation chiar mi-a placut extrem de mult^^ Asa ca cine vrea sa-l vizioneze e liber sa o faca.
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#10
Este un anime pentru cei care accepta iubirea in orice forma a ei! - asta este parerea mea. Stiu baieti care s-au uitat la Gravitation si le-a placut, nu pentru ca si ei sunt asa ci pentru ca pur si simplu le-a placut... Intrebarea de la topicul asta e ceva gen: shoujo-ai e doar pentru baieti? hell, no, de ce ar fi? Cine are inclinatie spre a medita asupra iubirii se poate uita la orice fel de poveste de dragoste. Acest anime mi-a deschis ochii si m-a facut sa realizez ca cel mai important lucru e sa fie iubire de ambele parti, amanuntele deja nu mai conteaza 3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  How Well Do You Know Gravitation? Dei 14 12.180 30-04-2012, 07:12 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Gravitation Character War Lye 4 5.756 02-05-2009, 07:23 PM
Ultimul răspuns: Kitsunes Iris


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)