Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gravitation, un anime doar pentru fete?

#11
Well cred k mai mult m'am indragostit de coloana sonora de la gravitation decat de poveste dar lasand de o parte romantismul. Cand am vazut Gravitation...acum 2 ani cred (oau ...a trecut asa de mult timp....), logic din cauza surorii mele (don't ask....am pierdut un pariu si asta a fost pedeapsa). La inceput am crezut k sunt fete, dar m-a lamurit instant surioara. Cu toate k e BL e foarte amuzant de urmarit; ok si sunt genul de persoana care nu pune eticheta pe oameni (gusturile nu se discuta). Ce figura avea sora mea lipita de monitor nu alta; fetele chiar sunt innebunite dupa asa ceva.

Oky cred k am deviat destul de la subiect. raspuns: nu e un anime doar pentru fete (cunosc fete care nu inghit genul asta). e un anime pentru ce care adora genul in cauza.

#12
nu poti spune ca un lucru este numai pentru baieti sau numai pentru fete.. pana si o fusta daca un baiat vrea sa o imbrace, o imbraca.. asa si cu Gravitation 4 daca un baiat vrea sa se uite, se uita ^^ de exemplu am un coleg care se uita la anime-uri si sa uitat si la Gravitation si ii place la nebunie 10 deci... concluzia... Gravitation nu e numai pentru fete ^^

#13
da pai! se uita la gravi cine vrea! ^^ dar faza este ca baietilor nu le plac cuplurile gay! in general baietii nu se uita la asa ceva cum nici fetele nu prea se uita la YURI! >.< adik zic ei : " gravitation! YAOI! in nici un caz 33" dar ei nu dau nici o sansa animeului nu e chiar atat de yaoi pe cat cred ei XD cum spunea si Teea este shounen-ai, orcum si eu stiu cativa baieti carora le place gravitation! ^^ dintre care 1 e gay ._.' dar nu asta conteaza ^^ orcum parerea mea e k, GRAVITATION poate fi vizionat de ORCINE ^^

#14
Eu nu cred ca este doar un anime pentru fete. Este adevarat ca e romantic, si ca exista Yuki, genul bad boy intr-un anime, ceea ce atrage fetele, dar trebuie sa ne gandim si sunt baieti carora le place, si eu am intalnit multi. Asta fara sa nu numaram baietii bisexuali si homosexuali, care nu sunt asa de umflati in pena ca sa recunoasaca ca ii place acest gen. Eu am multi prieteni ( baiati) carora le place Gravitation, pentru ca este un anime romantic si amuzantSmile
[Imagine: sig3a.jpg]



#15
Fleeting...aici te contrazic.eu cunosc baieti care urmaresc Gravitation.Si unul dintre ei este inregistrat pe forum.Am fost super uimita cand mi s-a zis "tu esti maniaca dupa yuki eiri? ".Lucru spus de un tip...care parea ca stie ce vb.Am in clasa un coleg....si in pauza mergem la geam si vorbim despre Gravitation...chiar si anime-uri yaoi.So,exista si exceptii.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#16
Dupa parerea mea nu poate fi incadrat intr-o anumita capegorie, doar pt fete sau doar pt. baieti.Doar ca publicul feminin este mult mai atras de anime pentru ca predomina personajele masculine.
Personal, pe mine nu m-a atras neaparat genul, ci faptul ca nu promoveaza discriminarea.
Pe langa asta, nu vad de ce baietilor(unora) nu le-ar placea.Are e tematica chiar simpatica si nu sunt scene yaoi.
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#17
pai genul de anime precum este si gravitation este mai mult vizionat de cei care admit aceasta relatie baiat-baiat eu sincer o accept.Nu stiu dar cele fata-fata mi`s oarecum inesplicabila poate fiecare om are o anumita "chichita"...unilor le place unilor nu...nu cred ca autorul (regizorul)acestui anime a pus acea "bulina"numa pt fete sau numa pt baieti este pentru oricine care accepta aceasta relatie....deci nu e numai pentru fete....

#18
nu mi se pare unul doar pentru fete. In ciuda faptului ca yaoi a fost facut mai mult pentru fete, acest anime nu are numai faze yaoi. Multe sunt amuzante, si nu numai, dar fiind faptul ca e pe prin plan dragostea dintre gay, se pot uita si baietii fara sa li se faca "scarba" de ceea ce vad.
Si da, nici eu nu cunosc baieti care sa se uite, dar asta nu inseamna ca nu exista (chiar am vazut fani pe alte forumuri, dar nu asta conteaza)

#19
Nu cred ca e doar pentru fete ( eu ma uit de la 11 ani so sunt prea obsedata sa observ altceva in jurul meu) dar am si prieteni ( baieti care se uita si chiar comenteaza cu mine episoadele) nici o parte nu scapa nepuricata21. Eu il consider foarte misto si pentru baieti si pentru fete ( daca te uiti la un singur episod nu iti mai iei ochii de pe ecran) CE MAI : E PENTRU TOTI FANII YAOI si cu asta basta

#20
Eu sunt baiat si imi place animeul asta , dar nu in special din cauza cuplului baiat-baiat ci mai mult din cauza ca este un anime muzical-comedie pe alaturi , imi plac si melodiile , si glumele din el.Un Anime pentru toata lumea , Imi place si cum face shuichi(sper ca am scris bn) tot posibilul ca sa-l impresioneze pe yuki(se imbraca in fata 21 etc )



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  How Well Do You Know Gravitation? Dei 14 12.184 30-04-2012, 07:12 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Gravitation Character War Lye 4 5.761 02-05-2009, 07:23 PM
Ultimul răspuns: Kitsunes Iris


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)