Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gfx mou

#31
Oh, God, much better. Thanks!
Cu exceptia textului care inca ma enerveaza, nu stiu, imi sta pe creier, pot sa spun ca diferenta-i uimitoare, cel putin din punct de vedere cromatic. Ce am observat este ca mana dreapta -adica aia din partea stanga- se vede cam naspa, adica se vede putin cam prea intunecata, nu stiu. Oricum, nu stiu daca am mentionat in comentariul precedent, dar imi place ideea in sine.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#32
Ti-am promis de ceva vreme ca dau pe aici si mi-am promis ca vin cu un comentariu inca de cand am dat prima data peste thread-ul asta. Oricum, pot spune ca ai reprezentat pentru mine o sursa continua de inspiratie pe parcursul ultimilor 2 ani. La inceput nu voiam sa fac mare lucru cu Photoshop-ul, vazusem doar ca toata lumea de pe forum avea topic iar o prietena foarte buna pe atunci de pe forum m-a rugat sa incerc si eu. Mi se parea greu, plictisitor si zau ca nu mi-as fi calcat pe inima sa ma apuc serios de el daca nu iti vedeam topic-ul. Pe atunci erau multi talentati dar mi-a placut stilul tau si am tot incercat sa il copiez dar n-am reusit, fapt care m-a ambitionat sa invat pe cont propriu si sa te ajung cumva. 21 Asa ca tot asa-zisul meu progres se datoreaza nemernicului tau de thread, care mi-a mancat timpul liber din ultimul an. 21

Revenind la lucrarile tale, in mare stii ce parere am, am mai avut noi cateva discutii pe tema asta, desi destul de vag. Majoritatea imi plac, chiar foarte mult, insa trebuie sa recunosc ca primele au fost pe departe cele mai bune ca si concept si coloristica. Erau foarte vesele, vii si dadeau o senzatie de euforie, pe cand ultimele sunt mai.. sterse, desi pe partea tehnica sunt cu 15 pasi in fata. Preferata mea e oricum Something in the distance, pe care as purta-o cu mare placere. 5 Iar am aberat in stil mare si am promis ca nu o mai fac.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#33
Aw, mersi de comentarii, briosa. In legatura cu mana asa era stockul din pacate pentru comanda 2

His! /hugs her. Ahaha, ma bucur sa aud ca te-am influentat si ca ai ajuns la un nivel acum la care m-ai depasit. Esti competitie buna. Daca vrei poti purta semnatura respectiva /whistles.

Meh, nu am timp sa fac lucruri deosebite in PS, si ma folosesc de PC-ul lui frate'miu... Asa ca urmatoarele comenzi nu sunt asa reusite...

[Imagine: hSYJw.png]

[Imagine: lovise.png]
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#34
Semnatura mea este geniala si da, a mea pentru ca mi-am pus-o iar!
La ea nu am ce comenta, in schimb, la a doua semnatura cam da. Ti-am zis si pe mess, nu imi place chiar asa mult smudge-ul ala care ma freaca rau de tot. In rest, este ok ca de fiecare data si urasc ca nimeresti mereu cromatica si nu **** lumina sau alte chestii importante asa cum fac eu. Oricum, stii ca se putea si mai bine dar avand in vedere circumstantele trecem cu vederea 5.
Hai, bafta si te mai astept cu creatii hug
[Imagine: Jun0xCa.png]

#35
Mersi kid, ultimile trei lucrari nu-mi plac deloc cum mi-au iesit... sunt praf 22, dar fie hug

Am sa posteze doua requesturi si o chestie de jumate de ora facuta cand n-avea treaba fratemiu la pc-ul lui.

[Imagine: hexU8.png] - Pentru Aggie, cred ca mai puteam sa lucrez putin la asta...

[Imagine: Zi2f2.png] - Comanda lui Denissu, care imi place mult cum mi-a iesit <3

Original: Click

[Imagine: 5OwWa.jpg] - Si chestiuta asta cu Reimmu ca aveam render de la Patchy de pe animesuki
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#36
Pe prima nu o mai comentez ca parca sti parerea.
2: Singurul lucru care nu imi place la semnatua este smudge-ul care chiar mi se pare cam sfeclit -acolo in partea stanga si sus in partea dreapta langa palarie- si poate si faptul ca puteai pozitiona tipa putin mai in dreapta.
3: Asta imi place, serios, chiar o sa ti-l fur si o sa il port dar pana la asta mi se pare cam prea alba fata tipei, adica inafara de ochi nu vad nimic si aici nu stiu daca esti tu de vina sau render-ul. Si inca o parte care mai bine nu o faceai - smudge, nope? - si o lasai aia ar fi fost asta si aici ai mai fi putut continua cu smudge-ul, cel putin inca putin jos de tot.

In fine, cam atat Bunn', chiar m-am bucurat cand am vazut ceva nou ♥!
[Imagine: Jun0xCa.png]

#37
Hmm nu am mai vorbit de mult despre semnaturile tale. Stii ca imi place cum lucrezi si se poate vedea cum ti-ai imbunatatit tehnica in timp. Insa mi-ar placea sa fiu si acum prins in starea aceea contemplativa in cadrul unui mediu fabulos redat de primele semnaturi, tot timpul ma trezeam captivat de ele in felul acesta. Dar si cand vei avea mai mult timp, cu lucrurile pe care le stii acum, ma lasa imaginatia daca incerc sa imi dau seama ce imagini ar putea sa iti iasa.

Prima semnatura este destul de limpede, ai ales bine nuantele de galben, mie cred ca mi-ar fi fost greu sa umplu un canvas cu un subiect de genul asta. Poate ar fi mers sa mai umbli putin la luminozitate astfel incat sa ai o alta profunzime.
Si a doua imagine arata bine ( se vede ca ai lucrat mult si pe personaj ) si e probabil cea mai complexa dintre cele trei. Insa acel c4d imi pare ca dezechilibreaza putin compozitia, desi are directia buna. Poate ar fi mers sa mai faci ceva si pe partea de smudge din stanga. Oricum imi place cum ai gandit spatialitatea in sigul acesta.
Ultima semnatura arata cel mai natural, din punctul asta de vedere imi place cel mai mult. Poate as fi facut fundalul putin mai inchis in unele zone pentru a-l mai dezvolta putin. De asemenea nu stiu cat de buna a fost calitatea renderului, dar multe detalii par aruncate in alb.

Ma bucur ca tu mai lucrezi, chiar la un nivel foarte bun si astept sa mai vad semnaturi de la tine.
Pentru mai multe comentarii ne auzim in privat. If I've been too harsh you can always slap me with a fish... *tries to look small and innocent*.
Keep up the good work *hugs*.

#38
Cookies and thankies to both of you hug

Nu am mai trecut pe aici de mult... si cred ca am de recuperat un pic.

[Imagine: alyj.png] - Aly's siggie :3

[Imagine: cheriew.png]

V7 Winter Banner

V7 Fantasy Banner

Persona 3 Banner

Zup Autumn Banner

Atat pe moment, mai revin maine.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#39
Semnatura Alexandrei arata foarte fain, doar ca puteai sa bagi putin mai mult contrast? Nu stiu, asa mi se pare. La a doua semnatura... ouh Lia! Textul ala era de la textura sau facut de tine? In orice caz arata destul de rau, mai ales ca si pozitionare. Nu stiu daca asa era render-ul/stock-ul, dar de ce naiba personajele nu au cap? In sensul ca la unele semnaturi nu-i o mare buba, dar aici arata putin dubios, putin mai mult.

V7 Winter Banner - arata bine, dar pentru mine e cam stearsa lucrarea, ma rog, arata a iarna, deci cred ca scopul ti l-ai atins foarte bine. Ciresul ala, sau ce o mai fi, ma sperie.
V7 Fantasy Banner - ultimele trei personaje din dreapta dreapta nu le-ai integrat mai deloc in lucrare din punctul meu de vedere, zici ca sunt din alta 'poveste', nu au acel aer darky.
Persona 3 Banner - smudge-ul din partea dreapta ma zgaraie rau de tot, iar frunzele alea stiu ca ti-am mai zis ca le detest, hah.
Zup Autumn Banner - render-ul din partea stanga contrasteaza ca si culoare destul de aiurea cu restul lucrarii, iar pasarile alea cu outer glow.. auch; daca le lasai simple cred ca era mai bine.

Cam atat. Bafta Bunn' hug!
[Imagine: Jun0xCa.png]

#40
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)