Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Galactik Football

#1
Well un desen animat destul de reusit,mi-a placut mult il urmaream inainte insa dupa ce am vazut toate episoadele m-am plictisit si am renuntat la el.Oricum pot spune ca mi-a placut mult pentru ca el continea toate partile necesare unui bun desen animat,cum ar fi glume,tensiune,si aventura.Cu toate acestea coloana sonora era cam slabuta(nu prea imi place opera >.<).

Anyway cu toate ca mi s-a parut un desen animat interesant pot spune ca unele parti din el ma enerveau foarte mult.Acele paritii find repetate de foarte multe ori in timp ce se difuza desenul.
De exemplu intr-un meci erau difuzate miscarile din alt meci....

In afara de aceste lucruri desenul a fost reusit Smile.

Astept si alte pareri.
[Imagine: deidaradq4.jpg]
[Imagine: deidaradq4.134c2d98db.jpg]
What I’ve done
I'll face myself
To cross out what i’ve become
Erase myself
And let go of what i’ve done

#2
Ok...pur si simplu ador acest desen! Mi-a placut enorm de mult si inca imi place. Nu pot spune ca sunt o foarte mare fana a fotbalului, insa Galactik Football mi-a placut enorm! Nu era vorba doar ca jucau fotbal, ci aratau cu adevarat ce inseamna munca in echipa, prietenia si mai multe lucruri...Poate de aceea mi-a placut asa mult acest desen71
Stiu ca au bagat ceva episoade noi, insa nu m-am prea uitat...sincer, episoadele noi mi se par mai nereusite in comparatie cu cele vechi smile
Oricum...dupa ce ca l-am vazut de vreo 3 ori (daca nu de mai mult) de la primul episod pana la ultimul, m-am cam saturat de el smile
Si acum daca mai prind intamplator vreun episod ma uit, daca nu,nu.
So...cam atat am avut de spus...
:bye:

#3
Prima data cand a aparut pot sa spun ca eram inebunita dupa el.Adica numai cand auzeam ca urmeaza Galaktic Football si de abia asteptam.Nu pieream niciu un episod si pot sa spun ca eram foarte furioasa cand Jetixul era in engleza si nu puteam sa-l vad.A fost desenul meu preferat cand a aparut, dar dupa ce s-a terminat parca am si uitat de el avand alte preferinte.Imi lpacea de Mei, desi la cat este de increzuta si nesuferita nici nu stiu ce am vazut la ea.In orice caz episoadele noi care au aparur nu m-au fascinat si am trecut peste faza cand era preferatul meu.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#4
Mi-a placut foarte mult prima serie din acest desen animat atunci a fost mai multa baza pe football ,in cea de-a doua serie s-au axat pe sfera in care se juca Neverball si cum piratii condusi de SonyBlackBoss incerca sa-l opreasca pe Generalul Braylock deci a fost total jalnic.Imi place ca in a doua serie apar jucatori noi la echipa SnowKid si mai ales faptul ca vechiul prieten Artegor isi revine si nu mai concureaza prea mult cu ei folosind "ceata".Din cate am observat eu la sfarsit se mai asteapta o contiunare a desenului,dar sper ca nu va fi ca aceasta a-si dori sa fie in totalitate 3D si sa se bazeze mai mult pe football decat pe bataie .Acesta daca ar fi fost mult mai mult pus osul la treaba cred ca ar fi iesit un anime European foarte bun dar asa a iesit doar un simplu desen animat.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#5
O da, ce imi mai placea, nu am piertut nici un episod, inca imi amintesc cand il dadea pe Jetix dimineata in week-end la 9:00 , ma intrezeam mereu numai ca sa ma uit, odata nu am mers intrr-o excursie ca sa ma uit la d.a ;-" . Personajul meu preferat era Tia, imi placea mult parul ei, desi multi ziceau ca e alb pentru ca e batrana si alte deastea ca sa ma enerveze pe mine.
Singurele lucruri care imi displaceau au fost parintii jucatorilor, toti parintii , prea ingrijorati, majoritatea, singurul care mi-a placut cat de cat era tatal gemenilor pentru ca dormea mai mereu, si da, si pe mine ma enervau reluarile din meciuri. In rest mi s-a parut un d.a destul de reusit.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#6
Wow , Galactik Football <33
Prima data cand a aparut eram pur si simplu in limba dupa el , deoarece eu sunt si mai baietoasa si mor dupa fotbal =]] Grafica desenului pot spune ca a fost superba , mi-a placut ideea producatorilor , foarte originala si interesanta . Mi-a placut mai mult seria a doua decat prima , deoarece mi s-a parut mult mai interesanta si bine gandita . A fost intr-un fel mai multa drama xD Au aparut si persoanje noi , Yuki fiind tare draguta . Ii ador parul si ochii <3 Treaba cu fluxul mi se pare interesanta , deoarece ii face pe jucatori mult mai puternici , ce as dori si eu sa am flux xD Sa zbor asa pe teren =]] Chiar ar fi misto . Nu mi-a placut in seria a doua cand Rocket a plecat din echipa , mai degraba a fost suspendat pentru o tampenie . Daca nu folosea fluxul atunci Tia nu avea cum sa scape si murea o_o Iar acei idioti l-au suspendat , god -.-" Totusi acest lucru a fost esentialul , deoarece intreaga poveste s-a legat apoi de acest lucru .
Personaje ... imi plac foarte multe , cam toate , deoarece fiecare a avut un rol important in desen , fiecare gest pe face il faceau aduceau un plus creatiei . Printre preferatii mei se numara Sinedd , I know the bad guy o_o Dar e atat de dragut , nu ai cum sa nu-l adori xD Are un rol destul de important , iar in seria a doua imi place de el si mai mult xD Deasemenea Microice ( Cred ca asa se scrie o_o ) este un personaj foarte amuzant , m-am regasit de multe ori in caracterul lui , foarte glumet , pus pe tampenii si deasemenea avand o gura extrem de mare xD Avea raspuns pentru orice , cum a spus si acea femeie la inceput ( parca era mama lui , nu mai stiu o_o ) . M-a amuzat faptul ca la inceput era inebunit dupa Mei ( yeak ! o urasc xD ) , mereu umbla dupa ea , iar aceasta il ignora . Poor him T.T Totusi in seria a doua si-a gasit dragostea , pe Yuki si chiar se potrivesc cei doi o_o Sincer . Nu i-ar fi stat deloc bine cu Mei , oricum tipa e mult mai inalta decat el =]] Well... cum am spus nu imi place de Mei , nu imi place deloc de ea , deoarece este total opusul meu . Este inebunita dupa frumusete o_o Si uneori da dovata de prea multe fite si ma enerveaza mai tot timpul . Se potriveste cu D'Jock , chiar fac un cuplu dragut si le sta bine impreuna , nu am nimic de criticat aici , dar pur si simplu nu-mi place persoana ei . Prea mult roz/mov pe ea xD
Well...n-am nimic de criticat la acest desen , din partea mea nota 10+ . Pacat ca nu a mai aparut o serie=]] As fi dorit sa il fi dat si pe Disney Chanel ,chiar daca nu are nici o legatura cu el xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#7
WoW, da, imi aduc aminte. Mi se pareau niste desene de inalta clasa.
Grafica era frumoasa si povestea la fel. Persoanejele, ei bine, diferite personalitati. Putina drama, putina iubire si spirit de echipa. Si da, dadeau aceleasi episoade iar si iar si iar. Si cand aparea unul nou, il vedeam iar si iar pana cand imi era scarba si stiam replicile.
Nici nu stiu daca am vazut toate sezoanele sau tot sezonul, nu mai tin minte cum a fost. Parca le-am vazut acum 10 ani, atat de mult am uitat. Dar mi-au placut. Daca ar trebui, m-as uita iarasi cu placere.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#8
(20-06-2011, 10:07 PM)DeDal N. A scris: Si da, dadeau aceleasi episoade iar si iar si iar.

Asta asa e, tin minte ca dupa ce au castigat in sfarsit primul meci, au inceput sa le dea de la capat, nu mai rezistam sa aflu cand pisici au de gand sa continue difuzarea normala.

Pe alta parte, asta era vina Jetixului si a faptului ca nu cumparasera drepturile de difuzare pentru toate episoadele.

Grafica era intr-adevar draguta si tin minte ca ma indragostisem de parul alb ar uneia din personajele principale. Nici nu mai stiu cum o chema...err, Tia. Mai era un tip cu parul rasta, Rocket, care era prietenul ei sau ceva de genul. Si unul din personaje semana cu un membru din trupa Gorillaz, ahaha!

Mi-a placut mult ca au imbinat putin fotbalul cu science fiction-ul pentru ca era ceva inovativ, ca si cum ai combina Captain Tsubasa cu... hmm, nu-mi vine in minte acum.

Mei era asa nesuferita...
Chiar si traducerea era buna, desi Copiii Zapezii ca nume de echipa era dubios.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#9
Episoadele din primul sezon le-am vazut de nu stiu cate ori, iar la sezonul al doilea nu am prea avut chef sa ma uit, imi pierdusem interesul. Am vazut ca a mai zis cineva asta: era foarte enervant cand tot aratau reluari ale anumitor faze, parca ar fi impresionat pe cineva si a zecea oara. 29
Imi amintesc ca imi placea MicroIce, daca ar fi sa aleg un personaj preferat, acela al fi el, era simpatic si amuzant, iar un alt personaj foarte ok era Ahito, portarul care tot adormea. 10 Mei era de-a dreptul insuportabila, atat de fitoasa si superficiala, chiar ca se potrivea cu D'Jok, aroganta tipului aluia intrecea orice limita. Tia si Rocket erau o pereche destul de ok, personaje de treaba. De restul personajelor nici nu imi mai aduc aminte...
[Imagine: sig_reinoir.png]

#10
Oh, oh! Desenul asta l-am revazut de curand. Eu pot sa spun ca a deschis pentru mine o noua perspectiva asupra fotbalului; pana atunci erau doar niste ciudati care alergau ca disperatii dupa diverse obiecte rotunde in timp ce alti apucati strigau de pe margine. Yep, childish mind. ^^" Buuut~ GF e un desen chiar grozav. Pot spune ca aduce ceva-ceva cu grafica anime-urilor si astia de al Alphanim mereu au facut desene pe gustul meu - like RobotBoy. Desi difuzarea de pe Jetix era total enervanta, pot spune ca am adorat toate personajele. Si mare mi-a fost dezamagirea cand am aflat ca nu are sa se mai difuzeze, desi nu erau toate episoadele. Eh~ Pacat.
Anyway, ideea geniala, personajele superbe... Stop aici pentru unele mentionari: Micro-Ice, D'Jok si Rocket erau atat de cool incat puteau sa inghete pana si Akilian, la naiba. :X Uh, si sa nu uitam de draguta de Tia, care chiar era un personaj feminin reusit - spre deosebire de Mia. Si portarul adormit -mereu uit numele fratilor - si cu frate-su erau niste personaje haioase si, oarecum, se omogenizau cu totii. Sa nu uitam de grafica <3, care e uimitoare, parerea mea. Da, da, cu siguranta ceva ce as vrea sa tot vad si revad. :X
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)