Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: gackt sau myavi
Gackt
49.15%
29 49.15%
Myiavi
50.85%
30 50.85%
Total 59 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Gackt sau Miyavi?

#11
okz girls ^^ pls scuzati ca va intrerupt dar fiecare cu parerea lui.Any way, in ciuda faptului ca ascult si Myv si Gackt 21 i m crazy, sa stit ca diferenta dintre cei doi e de la cer la pamant.De ce?....va spune akasuna...
in timp ce gackt este mai rezumat, probabil este si mai cultiva in ale vietii, adica el este atasat de meleagurile sale el..cum sa va spun >.<'" el este mult mai matur, mai experimentat in ale vietii, sa spun, Miyavi este rebel si ii place sa se faca remarcat prin ceea ce poate si prin ceea ce este.Nu e niciunul la fel.Iar dupa ceea ce canta, sa stit ca amandoi canta acelasi gen: J-rock.Dar fiecare abordeaza cum stie mai bine.Stilul vestimentar: Pai amandoi se imbraca dupa cum se comporta.Ati vazut ca gackt poarta costume cateodata fiindca nu poate sa se imbrace ca un pusti nu? O_o
Miyavi este mereu atasat de stilul propriu rebel-visual key and stuff.
Perce and stuff: ^.^ Dar si gackt se vopseste.De fapt el este ca un cameleon in videoclipuri.Ati vazut ca in toate videoclipurile aboredeaza diferite stiluri vestimentare.In vanilla e alt gackt, in mizerable e alt gackt.Miyavi el este jucaus si plin de viata, cum am mai spus..rebel. 71 like me.

21 post klometric ahaa
-

#12
Hehe XD well, that's right, Dar din cate am si vazut... Alta diferenta intre ei: Modestia.
Myiavi nu e modest nici daca l-ar calca trenul39 in schimb Gakuto este...
Presupun ca unii stiti ce are Miyavi tatuat pe brat(adica ce inseamna)...Bratul drept parca... De aceea vorbesc acum despre modestie. Despre seriozitate, nici nu mai trebuie sa spun nimic, deoarece deja e clar.
App, Akasuna. Intr-adevar.. Gakuto se vopseste... dar... In cate culori? Nu e mereu una singura? si nu mai multe combinatii ca un curcubeu.
Bine, aici probabil e vorba si de varsta: Miyavi, mai tanar, rebel si etc, iar Gakuto mai in varsta, matur, serios, cand trebuie este glumet s.a.m.d 78
Deci intr-adevar este o mare diferenta intre cei doi.

So, My Lovely Gakuto, I Luv Ya :X

Peace Smile
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#13
Gackt desigur
imi place mult felul lui de a fi si felul de a gandi...mi-a placut de el de pe vremea cand era in formatia Malice Mizer ( formatia mea preferata de altfel) era grozav si datorita lui am ascultat formatia.....ador atitudinea lui ^^" si daca ma gandesc bine e chiar kawaii~
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#14
Haha XDDD Mie imi plac foarte mult amandoi O-O' si nu prea pot alege pentru ca au stiluri foarte diferite asa ca nu prea ai ce compara ca sa il alegi pe unul sau pe altul o_O'
Gackt : Obsesia mea XD care a mai trecut o.o' acum imi place doar ca si artist XD
Miyavi : E foarte kawaii >w<' e fostul meu onii XD Imi plac foarte mult melodii de la el, dar imi place si ca persoana si ca artist xD
Deci nu as putea alege O_O' dar daca chiar e nevoie x.x' il aleg pe Myv O.O'

#15
H'llo!Sunt gigamegaextra fana MYV.Il ador,este idolul meu.Am o gramada de postere cu el pe pereti*ceea ce argumenteaza si mai mult*.Si,dupa cum spunea si Akasuna,adica ca GAckt este mult mai matur decat MYv este foarte adevarat,dar pentru ca este o diferenta destul de mare de varsta intre ei:MYV are 27 de ani,pe cand GAckt are 34 sau 35 de ani4.ASta explica si mai mult diferenta dintre ei4 .Si ca sa argumentez si mai mult faptul ca l-am ales pe MYV,voi spune:imi place foarte mult muzica lui[canta kabuki rock;j-pop],ador piesele:Boku va Shiterru;Dear from;Si,dupa cum a si declarat MYV:"Corpul meu este o opera de arta",asta dovedeste inca o data ca MYV este mult ma rebel decat Mr. GAckuto4 ....

P.S.:Haideti fani MYV!Veniti si dati reply la topicul lui Akasuna!
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#16
Um, let's see...
Miyavi are o voce sublima...la fel ca si tata sub dusu' rece de duminica dimineata!!! :??
Sa fiu sincera, bunicii ii place Itoshii hito [by Miyavi] si a ajuns sa o cante cand tricoteaza sosete...[I'm not kidding!!!]

Dar dragilor, calmati-va!! Ei nu rezolva nimic daca noi ne certam aiurea 21

Oricum, Gackt rulzzz!!!!
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#17
Ce pot spune amandoi canta bine, au voci frumoase.
Totusi eu il prefer pe Gackt. Imi plac melodiile lui, au ritm bun, versuri reusite. Si imi place si mai mult felul cum arata 21
Melodia mea preferata e Redemption. Versurile mi se par absolut :love:
So my vote goes to Gackt ^_^
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#18
Uf... De cand am asteptat momentul asta 19 ^^'... Asa... am vazut ca in unele posuri ziceti ca Miyavi nu are voce O_O... daca Miyavi nu are voce, atunci voi castigati toate Grammy-urile... ati spus ca Gackt canta la sase instrumente... printre care si chitara. Ce-ar fi daca le-am pune lu` Gackt si Miyavi cate o chitara in mana... care s-o descurca mai bine?... si... el nu se tatueaza ca un " turbat "... acum... nu o trebuii sa nu se mai tatueza ca sa va placa voua de el 29... doh, e viata lui si face ce vrea cu ea... si... parul lui O_O ce-i cu el?... daca si-l vopseste in curcubeu, care este problema voastra? ca doar nu vi l-a vopsit voua sa incepeti sa comentati >_> si nu-si pune o mie de pierce-uri ca sa arate oribil >_>... uite-te mai atent si ai sa vezi ca-i sta chiar bine si nu se imbraca cu haine iesite din comun ca sa iasa in evidenta... asta este stilul sau >_> nu trebuie sa-l copieze pe Gackt >_> deh, el macar este original... nu se imbraca ca toti >_> este diferit de turma, nici melodiile nu le canta ca turbatii... daca stai sa te gandesti mai bine... Lil' Wayne este mult mai bun ca Gackt... si fi atenta... canta doar cu vocea... care este problema ca Gackt este mai matur ca Miyavi?... tipul isi traieste viata nu ca altii >_>... Gackt cunoaste viata?... cum d*****, ghiceste viitoru`?

[b]dia_love_gackt -> nu am nici o problema cu tatuajele
I'm not insulting you. I'm describing you.

#19
Bun...vad ca aici s-a format deja o disputa foarte aprinsa.Si asta va fi ultimul post din aceasta cearta.Cine are chef de contraziceri cu ceilalti useri...exista PM or mess.
Si ca sa nu fiu off-topic.Sincer acum..fiecare are cate un favorit.Nu o sa o vad pe Kaname ca spune de Miyavi ca e tare....sau pe Kido cum il lauda pe Gackt.Chestia asta sta la latitudinea fiecaruia.Insa chiar am vazut cateva lucruri care m-au suparat.Si nu vreau ca cei pe care ii voi enumera sa creada ca am ceva impotriva lor(mda78).
Dia
1.Ai spus ca tatuajele sunt niste apucaturi IMATURE.De ce?Am vazut atatea persoane cu astfel de chestii pe trup..si crede'ma...erau ma maturi decat cei care nu au tatuaje.Si btw...Gackt e mai cu stea in frunte?Ca nu prea inteleg.Atata timp cat tatuajele sunt catalogate ca gest imatur...conform spuselor tale,toti cei care au sunt imaturi(inclusiv Gackt).
2.Gackt canta la sase instrumente...si cu vocea.Aha..o sa fiu ironica,insa Miyavi cu ce canta?Nu cred ca da din ochi si ies versurile.Am inteles postul tau...dar nu am putut sa ma abtin.Poate sa cante si la 20 de instrumente...Miyavi se descurca si fara toate acele "completari".
3.Nu arata deloc oribil cu pirce-uri...insa asta este bineinteles,parerea fiecaruia.Nu te pot contrazice aici.Gusturile nu se discuta.Insa rlly...ti se pare tie ca arata rau?Mie nu.
4.Melodii turbate?Nu am avut "placerea" sa ascult o melodie turbata...chiar sunt curioasa cum ar suna(turbata...wtf).Nici Gackt nu are asemenea melodii...asa ca nu pot sa mint in legatura cu acest aspect(sunt impartiala).
Tie iti place de Gackt...exact cum sunt eu cu Yuki.Insa asta nu inseamna ca trebuie sa il denigrezi pe Miyavi..doar pentru ca el nu e favoritul tau.
Kaname
Ma repet...pentru a se face remarcat?Nu stiu de unde s-a putut deduce chestia asta.Are propriul lui stil.Ce...acum daca Ohno(Arashi) isi pune pirce-uri si bla bla...asta inseamna ca vrea sa iasa in evidenta?Asta se poate discuta.Daca inainte nu stia nimeni de el si s-a folosit de acest siretlic....ai putea zice ca a vrut sa iasa in evidenta.Insa din cate stiu yo...asta e stilul lui.
In postul asta...sunt impartiala si nu am de gand sa ii iau apararea lui Miyavi sau Gackt...ca la urma urmei,pe ei undeva ii doare(si nici macar nu stiu) ca voi va certati pentru ei.
Sper ca am fost foarte clara...si asta sa fie ultimul post din aceasta altercatie lipsita de noima.Cine mai are chef de un post in care sa ii atace pe fanii celuilalt cantaret...chiar daca e vorba de Miyavi sau Gackt..o poate face foarte bine prin PM.
Ja'
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#20
Din punctul meu de vedere, nu există comparaţie între Miyavi şi Gackt. Jesus, Miyavi is so great! Gackt is too... dunno.
Alegerea mea este Miyavi pentru că cântă foarte bine, he`s childish and he likes lollipops, just like me. : X Le`am auzit pe fanele Gackt că cică el ar fi mai matur decât Miyavi. Foarte bine, părerea lor! Dar nu e nimic dulce la a fi matur. Oh, and Miyavi brings lollipops for fans. De fapt, 'to bring' nu e prea bine folosit aici. În realitate, el le aruncă spre fani. Plus că Miyavi e mai cute, după părerea mea.
Cum am zis, votul meu îl primeşte Miyavi.

Angelique said: Miyavi are o voce sublima...la fel ca si tata sub dusu' rece de duminica dimineata!!! = > Păi, fetiţă, tu ori nu l`ai ascultat pe Miyavi şi dai aşa din gură ca deşteapta, ori taică`tu cântă bine. 22 Pentru că Miyavi chiar e suuuuuper. Şi are o voce sublimă, claros?
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Gackt Lye 12 19.192 09-05-2012, 03:42 PM
Ultimul răspuns: ReikaG
  Miyavi ~CorAline~ 8 9.296 06-07-2011, 12:47 PM
Ultimul răspuns: Liar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)