Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Funny Moments

#1
Ca in orice anime,si in Bleach sunt multe faze amuzante.Care vi s-a parut cea mai funny?
Personal,am ras aproape o ora in episodul cand Orihime si Chad se antrenau cu Yoruichi.Dupa ce sparge Chad peretele...ii pune pisica sa fuga...si el cade pe scari.A fost super funny sa o aud pe Inoue tipand:"Yoruichi-san!Sado-kun a cazut pe scari!"
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Pai da,Bleach e plin de momente funny....
Cum ar fi cand Madarame Ikakku a inceput sa danseze "the luck-luck dance" dupa ce i-a intalnit pe Ichigo si Ganju in Seiretei.Sau cand Yoruichi il antrena pe Ichigo si i-a dezvaluit forma ei umana si se aseza turceste(saracu' Ichigo).
Sau poreclele lui Yachiru(baldy,boobie,pencil....something...maki-maki)
Prin primele 20 30 de episoade,cand grupul era la Shiba Kukkaku,Yoruichi vroia sa le explice cum aveau sa intre in Seiretei, iar Ichigo dormea langa,si o prinde in somn de coada, iar cand se trezeste o intreaba ce a patit la coada, de arata ca o periuta de sinti, iar ceilalti ii spun ca s-au chinuit o ora sa-i declesteze mana de pe coada....sau asa ceva
Si toate goldenurile,clar...si fazele cu Dordonii........si Zaraki, care tot vroia sa se bata...si Nel
Nu-mi mai vin altele in minte,mai ziceti si voi...
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#3
Cum Bleach este serie lunga, numarul de momente comice este si el foarte ridicat. Printre favoritele mele ar fi momentul cand Rukia sare din dulap exact peste Kon si apoi vine replica sa mortala..."Nice Angle!" (suna mult mai bine in engleza decat in romana 10). Alta faza ar fi cearta dintre Ikkaku si Ichigo dupa ce acesta din urma a salvat-o pe Rukia, urmata apoi de aparitia lui Kenpachi care dorea revansa.

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#4
cea mai tare faza pe care am vazuto pana acum e cand Kon intra in trupul lui Ichigo si face numa prostii sau cu Kon cand se pierde si incepe cva de genul " I dunno who I am and where I am " si dupa vede o tipa cu big boobs and " The one thing I can't forget , the large valleys , I can foget who I am and where I am but not the large valleys " Smile

#5
A fost amuzant cand Ichigo la gasit pe Kon legat de veceu,cand Yachiru(parca asa o chema)la condus pe Kenpachi pe drumul gresit,cand desena Rukia ca sa-i explice lui Ichigo iar el spunea:am inteles numai ca desenu' ma zapacit.Si atunci cand Kon era in corpul lui Ichigo si lea sarutat mana colegelor,iar Ichigo a facut o fata...Mai sunt dar nu le tin minte pe toate.

#6
Cel putin mie mi-au placut doua momente, unul e cel in care Renji merge la scoala dupa Ichigo si se da drept varul lui, dupa aia incep sa se bata pe coridor, Renji cade pe jos, Ichigo peste el si reactia colegilor care ies sa vada de unde atata zgomot...Va dati seama ce credeau cand Ichigo tragea de hainele lui Renji si fiind ceva de genul "Da-le jos", "Deschide-l!"
Apoi vine momentul Ghidului Kon in care fetele din Seireitei fac poze pe acolo si dupa aia Ukitake se antrena si il leaga de copac, incep sa-l dezbrace si..."Pozele astea o sa faca rabagii" 21
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)