Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Finder no Hyouteki

#1
[Imagine: 36823l.jpg]

X

Citat:Twenty-three year old Takaba Akihito is a young freelance photographer who takes pride in his work and seeks to get a major "scoop". After he takes photographs of the business dealings of crime lord Asami Ryuichi, Asami kidnaps and rapes him, beginning a sadomasochistic relationship between them as they find themselves continually drawn to one another. Fei Long, a rival Chinese boss who blames Asami for his father's death, takes an interest in Takaba, as well, seeking a way to get revenge.

Il puteti viziona aici.

Am vazut cateva secvente din el intr-un AMV si mi s-a parut destul de interesant, plus ca nu am mai auzit de el pana acum. Dar trebuie sa scot in evidenta faptul ca in acea grafica, Asami is one handsome devil. Nu m-am gandit ca o sa il duc pana la bun sfarsit dar ma bucur pentru ca am facut-o xD. Devine amuzant, asta pe langa pericolul ce il pandeste pe Akihito mereu, deoarece isi baga nasul unde nu trebuie. O faza amuzanta a fost acea in care, la o petrecere, Akihito il intreaba pe un tip cu un cutit infipt in stomac: Are you alright? I was like, for real? Nici macar putina panica in voce, ca si cand l-ar fi intrebat daca mai vrea sampanie. Chiar daca a aparut in 2012, modul in care este creat e foarte diferit. Daca nu agreezi animix atunci nu o sa rezisti pana la capat. Nu stiu daca au iesit mai ieftin asa sau de ce banana mea au ales stilul asta dar as fi preferat OVA. Vocea lui Asami e cam ciudata dar merge, te obisnuiesti. Il recomand xD.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Pfff!! Ufff! Vai!! Sa mor! Mai aveam un pic si lesinam!! Cand i-am vazut cat de frumosi sunt amandoi am ramas asa Crazy-monkey-emoticon-084 Sunt absolut superbi,in special Akihito ^.^. Si stau eu si ma gandesc daca, facut in stilul asta care te cam zgarie pe creieras un pic, arata atat de bine,oare cum ar arata ca o serie anime facuta ca la carte?? Crazy-monkey-emoticon-131 In fine,sa nu mai aberez. Actiunea este din punctul meu de vedere,super interesanta,are pericol,are mafie,are tradare si iubire,pe scurt spus are de toate. Doamne, si Akihito este absolut superb!! Vocile lor lasa un pic de dorit,adica suna cam ciudat si apropo de voce,cand am auzit cum suna vocea lui "master" Fei,in chineza,am crapat de ras!! 24 Adica ceva mai amuzant n-am auzit de muuuult timp. Si spre sfarsit apare o scena amuzanta,atunci cand se imbata Akihito si il streseaza cu telefoane pe Asami. 24
In concluzie merita vizionat,cu toate lipsurile aferente. Eu una sper sa mai apara si alte episoade si cel mai mult sper sa apara o serie facuta cum trebuie.
Until next time,have fun. pupic
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)