Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fata din vis…da sau nu?

#1
Ohayo!Acesta este primul meu fic.Sunt dispusa sa primesc orice tip de comentarii.In fond sunt aici sa ma perfectionez,nu sa primesc laude.

-----------------------------------------------------------------

Personaje:
-Sayuri(fiica Sakurei si a lui Sasuke)- http://i430.photobucket.com/albums/qq25/...D_by_s.jpg
-Tadashi(fratele lui Sayuri)- http://i235.photobucket.com/albums/ee156...Uchiha.jpg
-Daichi(a fost abandonat)- http://i381.photobucket.com/albums/oo254...ys/red.jpg
-Kaori(fiica lui Ino si a lui Deidara)- http://i685.photobucket.com/albums/vv217...destin.png
-Kihiro(fiul lui Temari a lui Shikamaru)- http://i183.photobucket.com/albums/x31/s...rusboy.jpg
-Carey(fiica Hinatei si a lui Naruto)- http://i380.photobucket.com/albums/oo250...71044e.jpg

Celelalte personaje vor aparea pe parcurs…

Capitolul 1: Balul

O zi de vara oarecare …Soarele stralucea cu putere strapungand pamantul,Vantul adia usor parca crea un vals lin pe care dansau norisorii albi .
In vila Uchiha totul decurgea de zor.Sasuke statea pe un balansoar din mansarda incercand sa-si bea cafeaua zilnica,mangaind usor pisica familiei,Maki.Aceasta torcea la fiecare atingere a brunetului pe blana sa moale ca un covor negru .
Sakura statea singura in bucatarie pregatind pranzul pentru lumina ochiilor ei.Era obisnuita sa stea singura in bucataria mai toata ziua.Pentru ea era ceva firesc.Ca san u se simta singura cand trebaluia dadea drumul la radio si isi continua treburile cu o foarte puternica hotarare.
Sayuri statea in camera ei ascultad muzica la Ipod-ul sau.Era complet vrajita de muzica aceea care canta pe fundal.Tot odata isi facea si unghiilecu o grija enorma ca nu cumva sa se intample o tragedie .Parul sau roz ii masa umarul inectisor si catifelat.Ochii se luptau cu pleoapele care erau incarcati de un strat subtire de fard.
Tadashi incerca sa schiteze un nou desen pentru colectia sa.Parul sau negru era acoperit de un strat de gel,care il facea sa luceasca in lumina.Ochii sa-i isi schimbau pareri cu strambaturile fetei lui in timp ce nu-i iesea ceva.
Acestia doi au fost intrerupti de un zgomot.Era telefonul lui Sayuri care canta de zor dar i-a nu il auzea.
-Sayuri!Raspunde o data la telefonul ala,ca pe tine te cauta!rasuna glasul lui Tadashi ca un indemn pentru Sayuri.
Intr-un final Sayuri auzise telefonul si raspunse mai mult in sila de cat de buna voie.
-Alo!raspunse rozalia suav si incet cu putina enervare in glas.
-Ce mai faci gagico?se auzi o voce de femeie .Aceea era Kaori.
-Bine,gagico.Ascultam niste muzica la Ipod daca nu ma intrerupeai tu!Raspunse Sayuri destul de rastit.
-Nu pot sa cred ca muzica e mai importanta pentru tine decat alegerea tinutei pentru balul din seara asta!spuse blondina un pic ofensata.
-Bine,nu e.Recunosc sunt si eu un pic emotionata.Spuse rozalia rusinoasa.
-Nu-ti face griji gagico.Ok?Gagico,vezi ca vin eu si Kihiro sa te luam pe tine sip e Tadashi.Da,gagico?Spuse Kaori cu o viteza de neinchipuit.
-Bine,Kaori.Poti sa-mi faci un serviciu?intreba Sayuri.
-Da gagico.zise iar,blondina.
-Termina cu ‘’gagico’’!se rastise Sayuri.
-Ok.Ciao,gagico!
Sayuri nu mai apuca sa mai zica ceva caci Kaori inchise deja.Rozalia se indrepta catre camera lui Tadashi:
-Fratelo,misca-ti fundu’ si imbraca-te ca vine Kaori si Kihiro sa mergem la bal peste doua ore.Rasuna vocea lui Sayuri in toata camera.
~~~~~~dupa doua ore~~~~~
Se auzira ciocanituri la usa.Ciocaniturile rupsera tacerea din casa si ii facu pe toti sa-si intrerupa treaba cu care erau ocupati.Sasuke deschise usa,ridicandu-si putin colturile gurii.Kaori si Kihiro urcasera la etaj.Kaori era imbracata rochie alba de seara fara bretele si cu putin mai sus de genunchi.Parul ii era lasat liber peste rochie.Kihiro era imbracat intr-un frumost costum Armani negru cu o cravata argintie.Imediat dadura cu ochii de Sayuri si Tadashi.Sayuri era imbracata cu o rochie albastra de bal cu imprimeuri de tigru.Mai purta si un colier stralucitor care se asorta cu o pereche de cercei minunati.’’Intamplator’’ Tadashi si Kihiro aveau acelasi costum.
Cei 4 plecara de acsa cu masina lui Kihiro intr-o deplina liniste.Tot drumul a fost o tacere absoluta.Doar cand s-au dat jos din masina Kaori rupse linistea cu tot cu cei o ‘’gramada ‘’ de neuroni pe care ii avea.
-Deci am ajuns!E frumos locul,nu cum mi l-am imaginat dar e frumos.Spuse ea un pic obraznica.
Nimeni nu comenta nimic.Fiecare sari la gatul unui prieten pe care il cunosteau.Kaori incepu sa danseze cu Kihiro.Chiar daca blondina nu era asa inteligenta se misca destul de bine pe ringul de dans.Dar nici Tadashi nu se lasa mai prejos.El incepu sa danseze cu Carey.
Toti dansau cu cineva,numai Sayuri statea izolata,intr-un colt al ringului de dans.Nimeni nu o baga in seama,doar un baiat cu parul roscat –aramiu si cu ochii verzi ca ai ei se uita lea ea cum statea singura.Acela era Daichi.
<<Daichi’s POV>>
Nu puteam sa cred.Dupa atata timp nu-mi puteam lua ochii de la cineva…Ce se intampla cu mine?Ce are ea in special?
<<End of Daichi’s POV>>
Daichi se duse mai langa ea.
-Nu ai cu cine sa dansezi?murmura roscovanul.
-Mda.Nu sunt chiar cea mai populara.zise ea putin imbufnata.
-Ai vrea sa dansezi cu mine ,atunci?sopti el.
-De ce as vrea? Aproape ca nici nu te cunosc!Pari si un sarantoc la cum esti imbracat.se rasti Sayuri la el.
<<Sayuri’ POV>>
Sa fim seriosi! Pana si ultimul fraier din liceu s-ar fi imbracat mai bine…Dar sincer la fata era frumusel…
<<End of Sayuri’ POV>>

~~~~~Sfarsitul capitolului intai~~~~~

Rochia lui Sayuri si coafura ei : http://i1002.photobucket.com/albums/af14.../Prom1.jpg
Rochia lui Kaori si coafura ei: http://i13.photobucket.com/albums/a280/a...horror.gif
Rochia lui Carey: http://i265.photobucket.com/albums/ii201.../dress.gif
Costumul lui Tadashi & Kihiro: http://i41.photobucket.com/albums/e264/w.../scott.jpg

#2
Am pus nextul o//o sper sa fie pe placul vostru.
Sunt dispusa la critici.


Capitolul 2:Suferinta

Balul lua sfarsit.Cei patru mersera acasa cu masina lui Kihiro,dar a condus Tadashi.Cauza a fost aceea ca Kihiro nu s-a abtinut sa nu bea un paharel de whisky.
In timpul drumului sprea casa singura care vorbea era doar Kaori care era beata ‘’crita’’.
Intr-un final au ajuns acasa.Sayuri nici nu ii saluta pe parintii ei care erau amandoi in fata semineului,ci fugise catre camera ei disperata.Tadashi isi saluta parintii si se duse sa se schimbe in haine mai de dormit.Sayuri se schimba si ea, asemena intr-o pajama care era compusa din: un top gen maiou alb ,pe care era imprimat un desen cu Hello Kitty si un short roz cu inimioare albe.
Dupa ce se schimba Sayuri se tranti in pat si se gandea foarte intens de parca nici nu ar fi mai avut mintea pe pamant.
<<Sayuri’s POV>>
Am fost oare rautacioasa?Banuiesc ca si el era un adolescent invizibil ca mine…si in loc sa-l consolez eu l-am jignit…Dar arata ca un fraier…
<<The End of Sayuri’s POV>>
------------In acelasi timp la casa lui Daichi------------
Daichi era suit pe acoperisul casei gandindu-se intens la fel ca si Sayuri.
<<Daichi’s POV>>
Am fost insistent…dar mi-am dat seama prea tarziu de asta…Totusi de ce imi pasa asa de mult de o persoana in afara de mine?
<<End of Daichi’s POV>>
Ochii lui Sayuri se inecasera in lacrimi,si o lacrima evada din ocean si se prelinse pe obrazul fetei.Rozalia statea nedumerita gandindu-se de ce regreta asa de mult ca l-a refuzat.
Daichi privea prin crapatura usii cum sora lui se scalda in propiile ei lacrimi.Brunetului I se rupea inima lui de gheata in doua.Vazand ca sufera prea mult intra in camera rozaliei si o imbratisa.Sayuri isi potoli lacrimile.Un ultim suspin anunta adormirea lui Sayuki.
Tadashi ii daduse drumul din bratele sale ,incetisor,in pat si o inveli usor.
Noaptea trecuse greu pentru fiecare dintre fratii Uchiha.Din efricire,Soarele isi arata zambetul destul de repede.Razele orbitoare ale soarelui patrunsera in camera lui Sayuri trezind-o din somn.Se trezi usor somnoroasa dar acelasi gand de aseara se lupta.Tadashi se trezise si el si incepu sa-si faca de lucru pe laptop.
Sayuri se imbraca cu o rochie stil casual neagra care despartea abdomenul si pieptul printr-o curea alba,si era incaltata cu o pereche de balerini albi.
Tadashi se schimba si el intr-o pereche de blugi si un tricou negru cu semne tribale rosii.
Ziua decurse ‘’normal’’ pentru toata lumea.Se intalnisera cu prietenii,se distrasera,etc.
Afara se intuneca.Luna incerca sa-si trezeasca stelutele pentru a lumina noaptea.Chiar daca era vara noaptea venise cu tot cu frigul dupa ea.Strazile erau pustii.Doar pe la unele colturi erau niste derbedei ai strazii care erau pusi numai pe crime sau acte indecente.
Se auzeau doar niste singuri pasi sfiosi si in surdina pe asfaltul crud si plin de pacate al strazii.Era rozalia,Sayuri.
Niste derbedei o vazura si se luasera de ea.Unul dintre ei ii pusese mana pe sanii ei naturali,dar Sayuri reactiona repede si ii dadu undos de picior la ‘’instrumentul’’ barbatului.Blondul se enerva o tranti jos pe asfalt si isi scoase singura arma care era un pistol.Pustanul puse pistolul la tampla rozaliei.Sayuri statea si-si privea incetisor sfarsitul…
~~~~~Sfarsitul capitolului al doilea~~~~~
Poze: pijamaua Sayurei: http://www.geishaweb.es/images/pijama-hello-kitty.jpg
-pijamaua lui Tadashi:
http://pijami.eu/images/Majka%20pijama%2...0malka.jpg
-rochia Sayurei: http://i47.photobucket.com/albums/f174/a...-girl-.jpg
-derbedeul blond: http://i880.photobucket.com/albums/ac10/...ruto-8.jpg

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Capitolul 3:Te urasc sau te iubesc?

<<Sayuri’s POV>>
Simteam metalul acela dur si rece pe tampla mea…Mereu m-am gandit cum va fi cand voi muri…Acum voi experimenta asta tocmai la saisprezece ani…Un fior se strabate in corpul,iar inima vrea sa iasa afara nu mai putand suporta tensiunea…
<<End of Sayuri’s POV>>
O motocicleta Suzuki isi facu aparitia in fata intregii actiuni.Era Daichi care era in trecere.Se dadu jos de pe motorul sau si se indrepta catre derbedeu si catre rozalie.
-Las-o sa plece sau inainte sa apesi pe tragaci iti voi zbura creierii.Spuse rastit roscovanul,scotandu-si un pistol din buzunar,usor.
Blondul o lasa pe Sayuri sa plece,dar mai intai o tranti,si fata cazu pe burta.Pustanul si banda lui de derbedei plecara grabiti.
Daichi o ajuta pe rozalie sa se ridice de jos, si o puse in spatele lui,pe motocicleta.
-Ce cauta o fata ca tine la ora asta afara,si tocmai pe aici?intrebase baiatul destul de nedumerit.
-Trebuia sa ma lasi acolo…Puteam sa fiu fericita!tipa Sayuri.
-Asa iti gasesti tu fericirea?!Parasind pamantul?tipa si el nedumerit la ea.
O tacere se lasa peste cei doi tineri.Luna sclipea pazindu-si copii.In final,unul dintre cei doi se hotari sa vorbeasca.
-Si domnisoara,cum te numesti?spuse Daichi foarte superior.
-Ce te freaca pe tine sa afli?se rastise ea.
-Atunci te voi striga numai ,,rozalia’’!spuse el aproape razand.
-In fine…Sunt Sayuri.Spuse ea mai mult in scarba.
-Lumea imi spune Daichi.Raspunse roscovanul.
Ajunsera acasa la Sayuri.Daichi se dadu jos de pe motocicleta iar ,,indemanatica’’ de Sayuri se impiedica si cazu peste baiat.Amandoi statura pe asfalt timp de cateva secunde.Rozalia se inrosise toata,se ridica si fugi in casa.
Toata lumea dormea.Sakura si Sauke erau in dormitorul lor plutind amandoi pe alte lumi in care supararea si regretful nu exista.Tadashi dormea si el sus in camera,aratand ca un mic ingeras.
Sayuri se duse in camera ei si se schimbase,pentru a se pregati de culcare.Se tranti in pat plina de oboseala.
<<Sayuri’s POV>>
De ce nu pot sa ma gandesc la altceva in afara de tipul ala?Il urasc…dar m-a salvat…Ce sa fac?Sa-mi cer scuze?Nu,mai bine nu.Nu vreau sa ma inhaitez cu toti fraierii.Dar totusi...
<<End of Sayuri’s POV>>
Dupa aceste ultime cuvinte rostite in gandul ei,peste rozalie navali somnul.Smaradele fura inghitite de pleoapele sale albe iar parul de nuanta florilor de cires ii mangaia umerii facand-o sa se relaxeze sis a doarma profound.
-----La casa lui Daichi-----
Roscovanul era trantit in pat,privind tavanul.Multe ganduri ii rascoleau capul.
<<Daichi’s POV>>
A fost minunat…Chiar am sentimente!Si eu acre credeam ca am inca inima inghetata…Nu e ca altele…E mult mai rasfatata si rebela…
<<End of Daichi’s POV>>
Spunand si el ultimele sale cuvinte si el se lasa rapus de somn.Parul sau de culoarea sangelui mangaia usor perna pe care dormea.


Arrigatou & Ja-ne!

#3
Auzi, draga, reguli citesti ? -.- Nu ai un capitol de 40 de randuri. Editeaza acel post cu capitolul si fa unul de 40, canu te doare mana. Si sa mai prind pe vreunu` ca-mi zice sa nu sterg capitole ca l-am mancat. Clar ?
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#4
Auzi draga,
1. Faci spam degeaba.
2. Sunt niste reguli.
3. Nu m-am rastit.
4. Nu te mai pune in gura cu mine ca nu's in toane bune :|.
5. Nu ma omori. Dar nu respecti reguile. Si asta poate sa duca la ban. Chiar asta vrei ? ;;)

I-auzi draga, prima data sa inveti sa respecti regulile si dupaia sa vii aici la mine cu vorbe d'astea clar ? Nou veniti !
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#5
bine...ar trebui sa corectam putin pe aici...
SasuSakuuuuuu...:(((
Sfaturi:
1.Grabesti actiunea,chiar daca actiunea merge, opresti-o si da detalii.
2.Mai pune descriere!
Si eu fac lucrul acesta la ficul mei.La mine gasesti rar descriere.Mai pune detalii,detalii
3.Ai un dialog cam sec.Dezvolta-l!
Cateodata ai dialogul pus unde trebuie,cateodata nu.Incearca sa ma dezvolti fraza/propozitia.
sfat de sfat:inlocuieste copii celor din naruto si punei chiar pe ei
Cam asta am avut de spus..:hot:
Life is unique,take it seriously♥

Life is a game,play it♥

Life is precious,take care of it♥

Life is wealth,guards it♥

Life is happiness,be such as to deserve♥

[Imagine: 75746v3114te48a.gif]
[Imagine: 1587185ltjp3wkjoa.png]

#6
Deci am trecut si eu pe aici.Sa vedem:
Capitolul 1.
Capitolul 1: Balul

O zi de vara oarecare …Soarele stralucea cu putere strapungand pamantul,(aici ''.'' NU '','')Vantul adia usor parca crea un vals lin pe care dansau norisorii albi .
In vila Uchiha totul decurgea de zor.Sasuke statea pe un balansoar din mansarda incercand sa-si bea cafeaua zilnica,mangaind usor pisica familiei,Maki.Aceasta torcea la fiecare atingere a brunetului pe blana sa moale ca un covor negru .
Sakura statea singura in bucatarie pregatind pranzul pentru lumina ochiilor ei.Era obisnuita sa stea singura in bucataria mai toata ziua.Pentru ea era ceva firesc.Ca san u(cred ca aici ai vrut sa zici ''sa nu'') se simta singura cand trebaluia dadea drumul la radio si isi continua treburile cu o foarte puternica hotarare.(aici faza cu '' foarte puternica hotarare'' ma cam zgarie pe urechi puteai sa zici ''foarte hotarata ''de exemplu)
Sayuri statea in camera ei ascultad muzica la Ipod-ul sau.Era complet vrajita de muzica aceea care canta pe fundal.Tot odata isi facea si unghiilecu(''unghiile cu'') o grija enorma ca nu cumva sa se intample o tragedie (cand imi vars din greseala oja pe degete nu mi sse pare a fi o tragedie doar nu moare din cauza asta. Puteai sa zici sa nu se intample un accident, tragedie e cred pentru fetitele barbie care cand isi rup o ungie moare toata planeta).Parul sau roz ii masa(masa????zimi si mie cum iti maseaza tie parul umerii) umarul inectisor si catifelat(chiar nu stiam ca parul maseaza umarul ''incetisor si catifelat'' poate parul este catifelat dar sa maseze parul umerii nu am mai auzit).Ochii se luptau cu pleoapele care erau incarcati de un strat subtire de fard.(te rog sa imi explici cum se lupatau ochii cu ploapele. inteleg ca ai vrut sa pui o metafora dar dintre atatea nu ai gasit si u alta?)
Tadashi incerca sa schiteze un nou desen pentru colectia sa.Parul sau negru era acoperit de un strat de gel,care il facea sa luceasca in lumina.Ochii sa-i isi schimbau pareri cu strambaturile fetei lui in timp ce nu-i iesea ceva.
Acestia doi au fost intrerupti de un zgomot.Era telefonul lui Sayuri care canta de zor dar i-a nu il auzea.
-Sayuri!Raspunde o data la telefonul ala,ca pe tine te cauta!rasuna glasul lui Tadashi ca un indemn pentru Sayuri.
Intr-un final Sayuri auzise telefonul si raspunse mai mult in sila de cat de buna voie.
-Alo!raspunse rozalia suav si incet cu putina enervare in glas.
-Ce mai faci gagico?se auzi o voce de femeie .Aceea era Kaori.
-Bine,gagico(repetitie).Ascultam niste muzica la Ipod daca nu ma intrerupeai(intrerupe-ai) tu!Raspunse Sayuri destul de rastit.
-Nu pot sa cred ca muzica e mai importanta pentru tine decat alegerea tinutei pentru balul din seara asta!spuse blondina un pic ofensata.
-Bine,nu e.Recunosc sunt si eu un pic emotionata.Spuse rozalia rusinoasa.
-Nu-ti face griji gagico(din nou aceasi repetitie).Ok?Gagico (din nou),vezi ca vin eu si Kihiro sa te luam pe tine sip e('' si pe'') Tadashi.Da,gagico?(la un moment dat aceasta repetite de zgarie atat de tare pe urechi incat vrei sa se termine capitolul mai repede, pe viitor evita sa mai faci atatea repetitii, chiar te enerveaza.Spusele lui Kaori trebuie sa o enerveze doar pe Sayuri nu sa nu tortureze pe noi cand citim)Spuse Kaori cu o viteza de neinchipuit.
-Bine,Kaori.Poti sa-mi faci un serviciu?intreba Sayuri.
-Da gagico.(chiar imi sunt stresate urechile de aceasta repetitie.Se intelege ca vrei sa faci o gluma la inceput dar ar cam trebui sa te opresti)zise iar,blondina.
-Termina cu ‘’gagico’’(Din nou!!!!)!se rastise Sayuri.
-Ok.Ciao,gagico!(in sfarsit ultima)
Sayuri nu mai apuca sa mai zica ceva caci Kaori inchise deja.Rozalia se indrepta catre camera lui Tadashi:
-Fratelo,misca-ti fundu’ (expresia asta cu ,, misca-ti fundu'' nu mi se pare ceva care sa imbunatateasca, poate ai vrut sa faci o gluma dar e cam ingamfata Sayuri, singer mie nu imi suna bine de loc)si imbraca-te ca vine Kaori si Kihiro sa mergem la bal peste doua ore.Rasuna vocea lui Sayuri in toata camera.
~~~~~~dupa doua ore~~~~~
Se auzira ciocanituri la usa.Ciocaniturile rupsera tacerea din casa si ii facu pe toti sa-si intrerupa treaba cu care erau ocupati.Sasuke deschise usa,ridicandu-si putin colturile gurii.Kaori si Kihiro urcasera la etaj.Kaori era imbracata rochie alba de seara fara bretele si cu putin mai sus de genunchi.Parul ii era lasat liber peste rochie.Kihiro era imbracat intr-un frumost costum Armani negru cu o cravata argintie.Imediat dadura cu ochii de Sayuri si Tadashi.Sayuri era imbracata cu o rochie albastra de bal cu imprimeuri de tigru.Mai purta si un colier stralucitor care se asorta cu o pereche de cercei minunati.’’Intamplator’’ Tadashi si Kihiro aveau acelasi costum.
Cei 4 plecara de acsa(acasa) cu masina lui Kihiro intr-o deplina liniste.Tot drumul a fost o tacere absoluta.Doar cand s-au dat jos din masina Kaori rupse linistea cu tot cu cei o ‘’gramada ‘’ de neuroni pe care ii avea.
-Deci am ajuns!E frumos locul,nu cum mi l-am imaginat dar e frumos.Spuse ea un pic obraznica.
Nimeni nu comenta nimic.Fiecare sari la gatul unui prieten pe care il cunosteau.Kaori incepu sa danseze cu Kihiro.Chiar daca blondina nu era asa inteligenta se misca destul de bine pe ringul de dans.Dar nici Tadashi nu se lasa mai prejos.El incepu sa danseze cu Carey.
Toti dansau cu cineva,numai Sayuri statea izolata(izolata??? da ce era rupta de civilizatie, cea mai demodata fata din liceu, tochilara ce era???.Puteai si u sa zici ca statea retreasa),intr-un colt al ringului de dans.Nimeni nu o baga in seama,doar un baiat cu parul roscat –aramiu si cu ochii verzi ca ai ei se uita lea(aici cred ca e ''la'' sau ma insel) ea cum statea singura.Acela era Daichi.
<<Daichi’s POV>>
Nu puteam sa cred.Dupa atata timp nu-mi puteam lua ochii de la cineva…Ce se intampla cu mine?Ce are ea in special?
<<End of Daichi’s POV>>
Daichi se duse mai langa ea.
-Nu ai cu cine sa dansezi?murmura roscovanul.
-Mda.Nu sunt chiar cea mai populara.zise ea putin imbufnata.
-Ai vrea sa dansezi cu mine ,atunci?sopti el.
-De ce as vrea? Aproape ca nici nu te cunosc!Pari si un sarantoc la cum esti imbracat.se rasti Sayuri la el.
<<Sayuri’ POV>>
Sa fim seriosi! Pana si ultimul fraier din liceu s-ar fi imbracat mai bine…Dar sincer la fata era frumusel…
<<End of Sayuri’ POV>>

~~~~~Sfarsitul capitolului intai~~~~~
Sayuri- cum am mai zis e cam ingamfata si se poarta cam urat dar ma rog u iti creezi personajele si le modelezi personalitatea dupa bunul plac.Deci e ok poate sa aiba orice comportament vrei u.

Tadashi-e de treaba dupa cum am inteles

Daichi- s-a purtat frumos cu Sayuri dupa parerea mea

Kaori- e dusa la fel ca si Ino in Naruto

Kihiro si Carey- nu prea i-ai descris iar caracterizarea lor nu este nici directa nici indirecta.Cum ar fi in acest capitol sunt niste personaje episodice.I-ai descris numai cum erau imbracati sau daca stau sa ma gandesc putin si sa analizez ai zis ca el poarta un costum Armani ca a lui Tadashi iar pe ea nici nu ai descriso.

Asa deci ti-am spus despre personaje.Asta e doar parerea mea.Ti-am mai zis ca iti modelezi firea, fizicul si personalitatea personajelor dupa cum vrei u.
Acum....:
Descrierea-e cam la pamant
Actiunea-este grabita.Zici ca o alearga mafioti sau politia sa o impuste:)).Pune mai multa descriere.Avand in vedere ca scri la persoana I posti sa descri mai mult ce simte personajul in momentul respectiv.De exemplu pentru a nu mai alerga atata actiunea ai fi putut descrie starea de spirit a Sayurei in legatura cu emotiile pentru bal.Ai fi putut de descrie starea ei de spirit cannd a invitat-o Daishi la dans.etc.
Dialogul-este cam sec.Dezvolta-l si pune in el conversatii mai intresante nu banale sau ceea ce vorbim si noi si de zi la telefon.

In legatura cu rochiile fetelor:
Unele dintre rochii sunt frumoase dar nu i le-ai atribuit cum trebuie, dupa parerea mea.
Ai zis ca cea albastra si coafura sunt ale Sayurei deci nu stiu cum s-ar potrivi rochia aceea cu parul roz al Sayurei chiar nu mi se are cine stie ce in aceasta combinatie.Rochia albastra si stralucitoare si parul roz ca floarea ciresului al Sayurei.Ma rog imagineazati u un pic cum arat vizoalizeaza in subconstient si ai sa vezi .
Rochia lui Kaori ei bine e cam alba.Cred ca se duce la nunta nu la un bal. Nicimacar nu are paiete sau ceva care sa ii imbunatateasca imaginea.Pur si simpu daca vrei parerea mea eu nici pentru o nunta nu as cumpara rochia aia din magazin.
Rochia Carey e draguta, chiar imi place dar mai bine ii se poatrivea asta Sayurei si cealalta Caryei.(cea albastra)

O sa iti las comentarii si la celelalte capitole dar acu nu am timp ca sunt obosita.

P.S. Daca te-a deranjat comentariul meu da-mi un PM si se rezolva.

Ja Ne.[/b]

#7
buna am venit si eu pe aici^_^

in primul rand ,primul capitol nu a fost original iar personajele au fost plagiate
apoi actiunea o alergi cu matura,plss laso nu o mai alerga
in acest fic este nevoie de mai multa descriere
dialogul este sec,este ceva de genu:
-Buna!
-Buna!
-Ce faci?
-Bine,tu?
........
deci dezvolta dialogul si nu numai el ci si propozitiile mai mult
ce ma atras la acest fic a fost titlul la care te pot felicita mie chiar imi place titlul ;)

Deci sa fie clar noi suntem aici sa criticam ficul nu pe tine,si te rog nu te mai supara cand cineva iti atrage observatie asupra uni lucru.Noi vrem doar sa te ajutam nimic mai mult !

Ja :bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Visătorii Pequax 3 1.945 02-11-2011, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Pequax
  Ce iti mai rade soarta in fata.. steloze 2 2.202 08-06-2011, 03:21 PM
Ultimul răspuns: steloze
  Un baiat , o fata … o noua iubire ! pwpyk 3 2.912 07-04-2010, 03:56 PM
Ultimul răspuns: Mădălina
  Iubirea dintre o fata si un baiat Nami 4 7.740 03-03-2010, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Kripterya
  Fata din vis PuFy_Pink 6 4.198 16-02-2010, 06:01 PM
Ultimul răspuns: PuFy_Pink


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)