Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fantasy of Love

#11
- Si tu ce vei face ? O sa ajungi pe strazi la fel ca ele. Cum o sa te descurci cu un frate care trebuie sa intre la un liceu si cu tine in ultimul an ? De unde o sa ai bani ? Nu fi proasta, Chidori, alaturi de mine o sa ai tot ce ti-ai dorit..Eu sunt printul pe care il asteptai sa te scoata din mocirla in care traiesti. Vrei o viata normala, eu ti-o pot oferi. Ce zici ?
- Banuiesc ca toate astea nu sunt pe gratis... Ce imi ceri in schimb ? intreba bruneta hotarata.
- Ha..esti desteapta. Pai, in schimbul a tot ce-ti ofer eu, ce imi poti da tu este clar insimnicativ. Nu trebuie decat sa-ti imparti viata cu mine. O sa te transform intr-o adevarata doamna.
- Sa-mi impart viata cu tine ? Nu esti cam increzator ?
- Chiar deloc, scumpo. Tu imi oferi ce vreau, eu iti pun lumea la picioare. Spuse Kai zambind smechereste.
Bruneta nu mai spuse nimic. Era clar ca diavolul din fata ei decisese deja pentru ea, si in plus, nu ii lasase nici o alta optiune..
� Oricum, e cel mai bine asa. Omi nu va mai duce lipsuri, eu o sa pot sa ma ocup cum trebuie de studiile mele. Stiu ca o sa-mi fie greu...dar o sa ma descurc. Omi, el va putea avea viitorul pe care mereu am visat sa i-l ofer ! �
- Uum, si fratele meu ? Daca eu ma mut cu tine, el unde o sa stea ? spuse aceasta panicandu-se. Eu nu vreau sa ma despart de fratele meu ! Sa fie clar !
- Daca nu ne va deranja noaptea poate sa vina cu tine...spuse tanarul aprinzandu-si o tigare.
Chidori inghiti in sec. Singurul inconvenient in toata treaba asta...era ce trebuia sa faca ea. Faptul ca va depinde intru totul de el, nu era de bine pentru bruneta, dat fiind temperamentul ei...Daca avea un acces de furie, ce-i va face Kai ? Daca o abandona, pe ea si pe fratele ei ?
- Uhm, Kai...
- Da ?
- Pot sa...lucrez in continuare la bar ?
Inghiti in sec. Acum regreta enorm ceea ce zisese. Aura din jurul brunetului se schimba brusc. Se enervase. Stinse tigarea pe jumatate fumata in scrumiera de portelan, si o lua pe bruneta pe sus. O duse in baia luxurianta, si o puse in fata oglinzii.
- Spune-mi ce vezi. Zise acesta incadrandu-i fata cu mainile sale, fortand-o sa se uite in oglinda. Adolescenta nu era in cea mai buna forma a sa..Parul ciufulit, in combinatie cu neglijeul indraznet pe care il purta, o facura sa inchida ochii...Pe picioare si in jurul gatului avea vanatai si semne din ziua precedenta..Nu vroia sa-si aminteasca !
- Hai, uita-te la tine. Si zi-mi ce vezi.
- Pe mine.
- Pe tine, panarama din bordel, sau pe tine, viitoarea doamna din societate ?
Chidori inghiti in sec.
- Pe tine, tipa care danseaza la bara in fiecare noapte pentru barbati, sau pe tine, logodnica marelui presedinte al Corporatiei x ?
Se intoarse cu fata la el. Logodnica ?! De cand ?!
Kai incepu sa rada de reactia fetei. Era clar ca nu se asteptase la aceasta replica din partea lui. In 24 de ore totul se schimbase pentru ea atat de mult...nu-i venea sa creada ! In ce se bagase ? Era oare visul ei devenit realitate, sau doar un cosmar ?
Il auzi pe Kai spunandu-i sa-l astepte, si il vazu intrand in baie cu o rochie pe brate. Era superba, alba cu danteluta gri. Dar isi taie avantul pe care il avusese la vederea cadoului. Era sceptica in privinta planurilor diavolului din fata ei. De ce ii oferea o rochie? Unde mergeau ? Se astepta la ceva in schimbul ei ?
- Pentru? Spuse aceasta ridicand o spranceana
- Ai de gand sa stai in neglijeul ala ? Pe mine nu ma deranjeaza, sa stii. Spuse acesta zambind pervers.
Fata ii smuci rochia din brate si dupa aceea ii facu semn sa se retraga de cealalta parte a usii, afara din baie, astfel incat sa poata sa se schimbe linistita. Isi trase rochia pe ea, si un zambet aparu pe fata ei. Ii placea !
Dupa cateva minute brunetul batu la usa.
� Frate, cat ii ia sa se schimbe ?! Femei... �
O zana ii deschise. Nu mai era Chidori. Isi pieptanase parul si isi reimprospatase fata. Iar rochia venea ca turnata pe ea ! Se mai duse o data la oglinda, sa confirme faptul ca ii venea bine, asezand-o in parti cu mainile.
Kai zambi la vederea trofeului sau fastacindu-se prin fata oglinzii incantata de cadoul primit. Era ca un copil care tocmai primise bomboane ! Surase si ii placu sentimetul care incoltise in el...un sentiment de satisfactie la vederea zambetului adolescentei.
Ii placea. Da.
Si isi propuse sa-i scoata cat mai des acel zambet de copila inocenta la iveala. Chiar din acel moment.
- Chidori, hai, iesim !
- Unde ? Mergem sa il luam pe Omi ? spuse aceasta incantata.
- Da...si asta. Spuse acesta surprins de gandurile fetei. Nu era tocmai ce avea el in minte, dar.. ii promisese.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]

#12
Well , de cand asteptam eu o continuare la acest fic pe care il ador . Ei bine sensei sa vedem ce greseli ai :P :

insimnicativ - probabil ca insimnificativ sau ceva de genul :-?

In rest nu mai ai greseli de tastare . Vezi ca nu prea folosesti semnele de punctuatie , mai ales virgula . Fii mai atenta . Well , mi-a placut mult capitolul . Am o vaga impresie ca Kai se indragosteste de Chidori . Imi place asta si chiar ar cam fi cazul sa se poarte frumos cu ea dupa ce i-a facut . Abia astept next-ul si sper sa nu intarzie mult . Gambate kudasai !
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#13
Universul complotase inca o data la sensul vietii ei.Inca o data in viata ei,se intamplau lucruri neasteptate,nevisate,chiar nedorite.Mii de ganduri sfasietoare,mii de intrebari fara raspuns,imagini ce ii apareau in fata ochilor mari si albastri inecati in lacrimi curate si cristaline nu ii dadeau pace.De ce ea? De ce nu o alta fata de la club? De ce viata ei trebuie sa fie mereu rastalmacita de greutati si nu poate atinge fericirea?
Totul ii se parea ciudat.Cum oare,tipul care ii furase inocenta,se bucurase de puritatea ei,acum incerca sa o cumpere,oferindu-I protectie,ba chiar incercand sa o maguleasca,oferindu-I cadouri fine.Ce era oare cu jocul asta?Chiar o voia sau se juca cu mintea ei?

In fata ii se deschidea o noua poarta spre o alta vita.O noua sansa.Sansa unui nou inceput.Chidori se privi in oglinda,asteptand parca un raspuns venit dincolo de rama alba a oglinzii,dar nu reusii sa vada decat o pereche de ochi tristi si confuzi…Era in cadere libera si nu se putea opri..vrand-nevrand era nevoita sa atinga asfaltul rece al vietii.Zgarieturi si vantai fara leac.Niciun medicament nu o putea vindeca…doar dragoste.
Un claxon de la parter o trezi din starea ei de amorteala.Se privi inca o data in oglinda,isi retusa machiajul si isi indeparta suvita rebela de pe frunte dezgolindu-si ochi atat de nevinovati si in acelasi timp atat de tristi.Cobori scarile in graba caci nu voia sa il faca sa astepte mai mult de atat pe Kai.

-Te rog sa te grabesti.Avem multa treaba astazi.
-Pot sa stiu unde…?
-Urca in masina mai repede.Si asa vecinii se holbeaza de ceva vreme la mine.
Fata se supuse si deschise portiera cu multa delicatete.Chiar daca nu voia sa recunoasca,ii placea latura dura a lui Kai.Era ceva inexplicabil.
Masina rosie stationa in fata clubului <SS>.
-Ce cautam aici?
-O sa vezi.Si te rog inceteaza cu interogatoriul.E ca si cum mi-ai turna o pastila expirata intrun pahar cu apa.
-Dar…Nu apuca sa termine fraza si o insfaca de brat.Intra triumfator in club,unde erau stranse toate fetele si doamna Sayoko ce pareau foarte speriate.
-Buna ziua doamnelor!Va bucurati de oaspeti?
-Chidori,fata,unde Dumnezeu umbli?Am fost foarte ingrijorata pentru tine.De asemenea si Omi.Sa nu mai faci asemenea lucru…macar un telefon sa fii dat!o mustra doamna Sayoko ,dar in privirea ei se citea bucuria de a o revedea.
-Fiti fara grija.Chidori a fost pe maini…foarte bune,spuse Kai arcuindu-si buzele intrun zambet ironic.
-Chidoriiiiii!! Unde ai fost soro?Ti-am lasat o gramada de mesaje pe telefon.Ce s-a intamplat?Unde ai fost noaptea trecuta?
-Cum spuneam,domnisoara a fost pe maini bune.Am avut nevoie de ingrijiri si la ea m-am gandit ca ar putea sa ma ajute.
-Dar ati patit ceva?Ceva grav
-Ah..nu.
-Sunteti bine?
-Da,multumesc!Dar nu acesta este motivul pentru care ma aflu aici.Vreau sa va prezint noua voastra sefa.
-POFTIM?Noua lor sefa?Si doamna Sayoko?
-Nu te agita draguto.E la alegerea ta ce sa va alege de doamna Sayoko!
-Dar nu ma pricep deloc la afaceri,si ce e cu alegerea asta brusca!Imi explica si mie cineva,ce dracului se intampla?
-Nu e momentul sa ne certam,si mai ales pentru tipete Chidori.Decizia a fost luata.Acum trebuie doar sa te calmezi si sa iti accepti noul rol.
-Calm?Imi cer sa ma calmez?Dumnezeule,chiar nu am chef de glume…mai ales de genul asta.
-Ori accepti,ori inchid clubul!Nu cred ca vrei ca prietenele tale sa ramana pe drumuri.
<Wispers>
-Nu te bucuri surioara?In sfarsit ni s-a implinit visul .O sa avem tot ce ne dorim.
-Pustiule,zise Kai,fa-ti bagajele.Am o surpriza pentru tine.
Chidori nu mai intelegea nimic.Era confuza si disperata.Cum de ajunsese in situatia aceea?Cum sa ii ia postul dnei Sayoko..cea care practic i-a fost alaturi tot timpul..?Si totusi nu putea sa lase atatea fete pe drumuri..stiind ca unele sunt si mame.Ea stia cat de greu e sa cresti un frate,daramite un copil mic.
Viata lua intorsaturi dramatice.E ca si cum visa..dar nu reusea sa se trezeasca.Un cosmar..ce s-ar putea transforma in iluzia unei frumoase iubiri.Fantasy of Love.

#14
-Si sa inteleg ca tu esti noul meu cumnat?
-Da.Adica daca ma accepta sora ta..da..sunt viitorul tau cumnat.Kai imi pare bine
-Placerea e de partea mea.Omi.
-Stiu cine esti piciule.Si prevad ca o sa ne intelegem bine..
Un zambet tare ciudat aparu pe fata acestuia.Punea ceva la cale.Ceva destul de rau dupa expresia fetei lui.
-Uite cardurile astea.Acum ca tot faci parte din viata mea,vreau sa arati respectabil,ca o adevarata doamna,ca o adevarata regina,asa cum erai venerata...pe scena aia. Spuse acesta schimbandu-si expresia fetei pentru o secunda, dupa care reveni la conversatie. Eu am treaba cu Omi in centru,asa ca nu ne astepta.Ia un taxi si mergi acasa.Ai o dublura a cheii la portar.Si ..poate faci si tu ceva de mancare.O sa ne intoarceam lihniti.
Chidori era atat de ametita din cauza atator sarcini,ca nici nu stia la care din ele sa zica DA.
-Unde mergem?
-Sa iti arat surpriza.Cred ca esti nerabdator sa vezi ce e.
Masina rosie decapotabila se opri in fata unui imens bloc de apartamente,fiecare cu mansardele pline de flori colorate,ce imblanzeau imaginea imensului bloc.
-Buna ziua!As dori si eu cheia de la aparatamentul 13
-Poftiti.Aa..si sa il stapaniti sanatos!
Kai chicoti.
-Haide piciule intra.
-Ce cautam aici?
-O sa aflii imediat.Nu fii pripit.Graba strica treaba!
Apasa pe clanta noua cu multa grija si deschise meticulos usa,unde ii arata lui Omi,adevarata viata.Adevaratul lux.
-Wooow.Cat de frumos e!
-Asa’I ca n-ai avut niciodata asa ceva?
-Nu..nu mi-as permite asa ceva,nici daca as munci pe branci.
-Pai..tocmai iti permiti,pentru ca e al tau.Iti apartine de la robinetul de la chiuveta,pana la clanta de la usa.
Deodata pe fata adolescentului aparu o grimasa. Kai se uita nedumerit la el, intrebandu-se ce nu-i convenea la apartamentul acesta luxos.
’ Ce naiba... ? De ce se stramba cand tocmai i-am oferit un colt din Rai ?! Copil mofturos..’
- Kai...de ce mi-l oferi ? spuse baiatul serios uitandu-se in ochii lui reci.
- Paai...vreau ca tie si sora’tii sa va fie bine. Spuse acesta primul motiv care ii veni in minte incercand sa para ca are intentii bune in ciuda adevaratului sau plan
- Ei i-ai zis sa se intoarca acasa, adica la tine, nu ?
- Da.
- Si mie mi-ai dat apartamentul asta ?
- Asculta piciule...daca nu-ti convine ce-ti ofer nu-l accepta si intoarce-te in clubul acela. Spuse demonul deja exasperat.
- Da, dar eu vreau sa stau cu Chidori ! Spuse acesta uitandu-se hotarat in ochii brunetului. Tanarul se uita uimit la el.
‘ Aceeasi privire ca fiara de sora’sa...dar las’ ca te aranjez eu piciule !’
- Uite Omi...stii, sora ta are deja 18 ani, si...Ma rog, esti si tu destul de mare si de inteligent ca sa te prinzi de unele lucruri... Spuse Kai vrand sa para aparent stanjenit, apoi se apropie de urechea baiatului si ii sopti : Daca ma intelegi unde bat apropo-ul...vrem si noi intimitate. Dupa care ii facu cu ochiul si il invita sa inspecteze impreuna apartamentul.
Se descaltara si pasira amandoi pe covorul din holul luxuriant, lasandu-si talpile sa se simta cu adevarat binevenite in locuinta nou-nouta. Intrara in sufrageria spatioasa, care era decorata si mobilata exact pentru gusturile si nevoile unui adolescent. In centru o canapea si o pereche de fotolii rosii inconjurau o masuta pe care se aflau lumanari parfumate, reviste, si mai multe telecomenzi. Kai se apropie si ii arata lui Omi ce face fiecare.
- Uite, asta e pentru televizor. Spuse acesta deschizand plasma din biblioteca. Asta...cred ca e pentru aer, si asta e pentru consola. Spuse acesta inmanandu-i-le pe toate. Sa le stapanesti cu placere pustiule.
Ochii piciului straluceau precum ochii unui hot care tocmai a nimerit din greseala in trezoreria nationala. Nu mai stia unde sa se uite mai repede si ce sa admire mai intai.
In cealalta parte a orasului, in clubul SS, Chidori ii pregatea bagajul lui Omi ingandurata. Deja totul era mult prea mult pentru ea. Prea multe evenimente importante decurste in prea putin timp. Nici nu stia la ce sa se gandeasca mai intai, caci gandul ii zbura de la o intamplare la alta !
In timp ce aseza hainele cu miscari mecanice,se intepa intrun ac de siguranta ce era agatat de o camasa verde.O picatura rosie si grea cazu pe camasa fratelui sau.
-Minunat!Acum va trebui sa o spal! Si era camasa lui preferata.
O ridica din valiza si o arunca pe pat. Din buzunarul de sus zbura o poza cam ponosita si uda pe alocuri.Era poza mamei sale,o femeie foarte frumoasa,cu ochii caprui asemenea frunzelor aurii de toamna,parul blond si cret si un zambet cald si dulce.
-Offf…daca ai stii ce dor imi e tine mama,cata nevoie am sa imi spui o vorba buna si sa ma faci sa inteleg ce mi se intampla...
Se duse sa se spele pe fata, caci in coltul ochilor deja ii aparusera mici picaturi de nostalgie. Dar in schimb incepu sa-si examineze fata, parul, corpul, si cauta o asemanare intre ea si femeia care ii daduse viata, insa gasea prea putine pentru cat de multe ar fi vrut sa mosteneasca de la ea. Parul ei auriu si matasos care o gadila mereu la sarutul de noapte buna, zambetul cristalin alaturi de vocea calda care o dezmierdau mereu cand se lovea, mainile albe ca de inger care in fieare dimineata ii arajau parul in clasicele codite impletite sau palmieri...
‘ As fi vrut sa seman si eu mai mult ca tine, mama...’

#15
- Chidori, pot sa intru ? spuse doamna Sayoko ciocanind la usa.
- Da. Spuse aceasta ridicandu-si privirea.
Femeia se apropie de ea, si ii lua mainile fetei intr-ale sale.
- Fetito, nici nu stii ce sperietura ne-ai tras aseara. Am crezut ca te-a incoltit vreun betiv dinasta de vine pe la bar..Dumnezeule !
- Nu a fost asa mare diferenta..spuse aceasta lasand privirea in jos.
- Off, imi inchipui! Imi pare asa rau ca tocmai tu din toate trebuie sa treci prin asta. Copila mea scumpa, nu te lasa doborata !
- Dar nu inteleg ! S-au intamplat atatea si sunt atat de confuza ! Unde l-a dus Kai pe Omi ? De ce mi-a lasat mie <SS> ? Si de unde atatea carduri ?! Ce vrea de la mine omul ala ?!
- Off, asculta la mine. Fii foarte atenta. Kai este fiul marelui magnat al corporatiei X, care a murit luna trecuta. Dar nu este copilul lui legitim, provine dintr-o aventura de-a tatalui sau. Din aceasta cauza actionarii nu l-au acceptat si incearca sa-i puna bete in roate la tot pasul. Kai are nevoie de cineva pe care sa se poata bizui, o femeie frumoasa care sa le suceasca mintile mosilor alora ramoliti. Unde discursurile nu pot sa le deschida ochii, frumusetea fura privirea oricui. Si o frumusete rara combinata cu cateva cuvinte destepte poate face mai multe decat ti-ai putea imagina, si Kai stie asta. De aceea iti ofera atatea. E dispus sa-ti puna un imperiu la picioare daca esti dispusa sa-l ajuti sa-l cucereasca.
- Dar...imi ofera atatea...si stiu ca nu sunt pe gratis ! O sa ma santajeze, stiu asta !
- Dar Chidori, fata mea, chiar daca tu nu-i ceri, el tot iti ofera, si in final tot o sa te santajeze cu asta ! Asa ca mai bine ii ceri macar ce vrei tu ! Daca tot te sacrifici, sacrifica-te in beneficiul tau !
- Da, cam aveti dreptate...Va multumesc pentru tot ! spuse fata sarindu-i in brate.

Cu toate ca batrana patroana a clubului ii daduse cateva explicatii esentiale, fata tot ramasese nedumerita in privinta “salvatorului” sau. Dupa o jumatate de ora de meditat in taxi ii dadu dreptate doamnei Sayoko. Oricat de mult ar incerca sa duca aceeasi viata pe care o avea inainte, si oricat s-ar abtine sa nu-i ceara ceva lui Kai, acesta tot ii va oferi! Si ca vroia si ca nu, era la mana lui. Iar cel mai bun lucru pe care il putea face ar fi fost sa profite cat mai mult cu putinta. Dar mai intai vroia sa indrepte situatia clubului, sa-i asigura lui Omi un viitor, si sa termine anul scolar cu bine.
« Primul lucru pe care il voi face va fi sa-i redau postul doamnei Sayoko. Si voi face asta invingandu-l pe Kai cu propriile sale arme.. »
Portarul fu atat de amabil cu ea incat ii cara valizele pana in fata apartamentului si ii deschise si usa. Ii inmana cheile si ii ura o seara cat mai placuta. Tanara ramase cateva instante cu cheile in mana cazuta pe ganduri. Nu mai simtise de mult atingerea rece de metal a ceva ce-i deschidea poarta unui camin. Ceva al ei. Un apartament. Chei.
Se dezmetici rapid si se uita imprejurul ei.
- Doamne, e bine ca sta intr-un apartament. Imagineaza-ti daca statea intr-o vila sau un conac ! M-as fi pierdut rapid la cat de uituca sunt. Uff, unde e dormitorul lui ? Si unde vom sta noi ? Adica eu...Omi... Se invarti de cateva ori in jurul canapelei din sufragerie si incepu sa-si roada unghiile de la mana. Realizarea unui fapt atat de evident o izbi ca o hartie mototolita aruncata la cosul de gunoi.
- Proasta mai esti Chidori ! E logic ca o sa dormi cu el acum, nu ? Oh Doamne, oo Doamne ! Cum sa dorm eu cu ala ? O sa vina si Omi ! Oare o sa ma lase idiotul sa dorm cu frate-meu ? Pff, e absurd sa ma gandesc ca da. O sa vrea sa pastram aparentele, chiar si in fata lui Omi. Dar ce aparente ? El vrea sa fie totul pe bune. Sa-mi impart viata cu el ! Dumnezeule mare ! In ce m-am bagat ?
Se uita deziluzionata in jur, si dupa privi spre tavan.
- Doamne, tu stii ca eu sunt blonda sub acoperire. N-am pe nimeni care sa-mi zica asta, asa ca mai atentioneaza-ma si tu din cand in cand de acolo de sus. Un ghiveci in cap, ceva. Poate ma mai trezesc si eu la realitate.
- Mai... degraba la... spital.... se auzi o voce dinspre holul care dadea in usa apartamentului. Pe jos statea demonul care era tot rosu la fata si cu lacrimi in ochi, care se abtinea din rasputeri sa nu izbucneasca in plans de ras, tinandu-si mana la gura. Rezemat de un perete statea fratele sau care radea pe infundate, deja obisnuit cu ciudateniile surorii sale.
Chidori le arunca o privire acida amandurora si se aseza pe canapea suparata. Trebuia sa fie o discutie privata, care insa se transformase intr-un motiv de ras. Baietii isi revenira curand si intrara in sufragerie.
- Pustiule, hai sa-ti arat camera ta. Spuse Kai luandu-i valiza din fata brunetei si mergand cu avant pe holul care dadea in dormitorul principal. Era un apartament destul de mare, avand un dormitor mare si doua mai mici, dintre care unul fusese transformat in biroul personal al lui Kai. Sufrageria era mobilata cu mult gust, avand si masa de cinat, care fusese plasata langa barul care despartea bucataria de acea camera.
Mersera putin mai mult pe hol, trecand de dormitorul principal si de inca o camera, ajungand la capat. Era cea mai indepartata camera, micuta, dar destul de confortabila. Peretii albi si fereastra mare iti dadeau o stare de relaxare si te calmau. Avea un aer pur.
- Hai ca noi ne retragem. Te lasam sa te acomodezi. spuse demonul tragand-o pe sora lui Omi in dormitorul principal.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.357 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  [Final Fantasy]Totul se rezuma la iubire La Minor. 7 9.270 18-04-2010, 07:14 PM
Ultimul răspuns: : : :Theo: : :
  Fantasy sweet_zoey 1 2.815 01-11-2008, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Kali?!


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)